Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD

Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post

LinkBack Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 04.01.2006, 08:12   #1
Nowy na forum

Data rejestracji: 14.04.2003
Matti w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Z VHS na DVD - konwerterem czy kartą TV? ?

Potrzebuję zgrać kilkaset VHS'ów na DVD.

Dysponuję kompem z Athlonem XP 2600+, 2x512 DDR, DVDR Nec.
Potrzebuję jeszcze dobrej karty TV. Forumowa większość bez zastanowienia wskazuje: WinFast TV2000 XP Expert. Wnioskuję zatem, że nic lepszego już raczej nie znajdę. W takim razie chyba zdecyduję się na powyższy tuner.

Przyznam jednak, że nawet nie wiedziałem o istnieniu jakiś cyfrowych konwerterów - może to lepszy wybór niż TV karta ? Jak sądzicie ? Cena razi ale gdyby zdecydować się na model za ~ 300 zł lub mniej
Np.
- http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78587247
- http://sklep.cdrinfo.pl/pelny_14279.html

PS. Chyba nie muszę dodawać, że zalezy mi na jak najlepszej (w miarę możliwości) jakości
PS2. Jaki jest najlepszy i najprostszy programik do zgrania obrazu z VHS na DVD ?

Ostatnio zmieniany przez Matti : 04.01.2006 o godz. 08:15
Matti jest offline   Odpowiedz cytując ten post

#ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec

Data rejestracji: 29.12.2008

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.01.2006, 16:55   #2
..: DVD-VIDEO :..

Data rejestracji: 20.08.2003
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Matti
Potrzebuję zgrać kilkaset VHS'ów na DVD.

Dysponuję kompem z Athlonem XP 2600+, 2x512 DDR, DVDR Nec.
Potrzebuję jeszcze dobrej karty TV. Forumowa większość bez zastanowienia wskazuje: WinFast TV2000 XP Expert. Wnioskuję zatem, że nic lepszego już raczej nie znajdę. W takim razie chyba zdecyduję się na powyższy tuner.

Przyznam jednak, że nawet nie wiedziałem o istnieniu jakiś cyfrowych konwerterów - może to lepszy wybór niż TV karta ? Jak sądzicie ? Cena razi ale gdyby zdecydować się na model za ~ 300 zł lub mniej
Np.
- http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78587247
- http://sklep.cdrinfo.pl/pelny_14279.html

PS. Chyba nie muszę dodawać, że zalezy mi na jak najlepszej (w miarę możliwości) jakości
PS2. Jaki jest najlepszy i najprostszy programik do zgrania obrazu z VHS na DVD ?
Pierwszej pozycji nie brałbym na serio, nawet nie ma podanej strony producenta. Odnosnie drugiej pozycji to parametry znajdziesz --> TU jeśli już chcesz się zdecydować na zakup, to moim zdaniem (nie każdy musi się ze mną zgadzać) lepszym wyborem będzie wzięcie Plextor'a ConvertX PX-M402U niż TunerTV. Mam Tuner Avermedia i zgranie materiału z Videa to jest wielka porażka Wybór należy do Ciebie.

PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2006, 20:06   #3
Nowy na forum

Być może masz rację, ale z tego co czytałem (m.in. na tym forum), każdy kto zrzucał materiał z vhs na dvd za pomocą karty WinFast TV2000 XP Expert był bardzo zadowolony. Ponoc tylko ta karta daje w miarę podobną do vhs'ów jakość.
Stary 04.01.2006, 22:32   #4
Nowy na forum

Data rejestracji: 13.01.2003
picasso_b w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
W 100% polecam karte Winfast2000XP Expert.
Nie musisz mieć innego softu do zgrywania materiału. Wystarczy użyć oryginalnego oprogramowania. Jakość: piękna (jak na przeróbkę z analogu). Nie gubi klatek, ale potrzebuje dobrego sprzętu.
picasso_b jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.01.2006, 14:58   #5
Ͼ Ͽ
Zlotowicz

Data rejestracji: 15.05.2004
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez picasso_b
W 100% polecam karte Winfast2000XP Expert.
Nie musisz mieć innego softu do zgrywania materiału. Wystarczy użyć oryginalnego oprogramowania. Jakość: piękna (jak na przeróbkę z analogu). Nie gubi klatek, ale potrzebuje dobrego sprzętu.
Święte słowa...

Osobiście jej używam, nigdy żadnych problemów (choć niektórym się zdarzają, wystarczy przeszukać forum). Dobry wybór.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2006, 21:50   #6
Dziecie Bhaala

Data rejestracji: 31.12.2005
Blade2005 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam , wszystkich chciałbym sie z tym zapoznać bo też chciałbym przegrać sobie filmy z VHS na DVD , jaką karte dobrą telewizyjną trzeba mieć zeby to zrobić.Czy ta karta jest dobra żeby przegrywać takie filmy : Winfast TV 2000XP TunerTV EXPERT, FM Stereo, A2/NICAM, VideoIn

Ostatnio zmieniany przez Blade2005 : 09.01.2006 o godz. 21:56
Blade2005 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.01.2006, 22:03   #7
Nowy na forum

Data rejestracji: 13.01.2003
picasso_b w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Talking Oczywiście !!!

Ta karta w pełni wystarczy (Winfast2000XP EXPERT). Cały czas na niej pracuje. W zeszłym roku w wakacje miałem zlecenie od kolegi na przegranie kasetek rodzinnych (przyniósł mi całą reklamówkę VHS - 24 kasety 240min !!!) Dzięki tej karcie mogłem spokojnie to wszystko zgrywać i nie musiałem wciąż doglądać czy jeszcze sie nagrywa badź też czy gubi klatki.
W pełni polecam !!!!!

picasso_b jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.01.2006, 13:03   #8
Dziecie Bhaala

OK THX za pomoc.
Stary 10.01.2006, 18:09   #9
Nowy na forum

Znalazłem jeszcze coś takiego:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80748451 lub
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80109628

Słyszał ktoś o tym konwerterze ? Jakość będzie lepsza niż z Winfasta ? Obsługa prostsza ?

Ten: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80456961 kusi ceną ale skoro nic o nim nie wiadomo i no name totalny to sobie odpuszczam.
Ten: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80415604 jest podobny do tego noname'a.

Teraz zastanawiam sie już tylko nad Winfastem 2000XP lub Plextorem i tym powyższym Adaptec'iem z linka.

Ostatnio zmieniany przez Matti : 10.01.2006 o godz. 18:14
Stary 24.01.2006, 13:26   #10
Nowy na forum

Data rejestracji: 24.01.2006
btidata w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam też tą kartę i przy zgrywaniu z magnetowidu podlączonego bezpośrednio do karty tv pojawia się u dołu ekranu pasek którego nie potrafię wyeliminować. Próbowalem z róznymi kablami i za każdym razem ten sam efekt.

Zupełnie nie wiem w czym tkwi przyczyna
btidata jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2006, 17:26   #11
Stały bywalec ;)

Data rejestracji: 09.03.2005
Dżii zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Z tego co czytałem w VHS, zapis jest tak zorganizowany że jakieś dane są zapisywane u dołu obrazu. Normalnie tego na TV nie widać ale jest to widoczne przy zgrywaniu. Gdzieś w sieci kiedys czytałem poradnik i najlepiej było zgrywać do MJPEG. Natępnie w Virtualdub przycinało sie obraz i wrzucało do TMPGEnc.
Dżii jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2006, 19:18   #12
laser nieskalibrowany

Data rejestracji: 31.08.2004
Don Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zgrywam VHS przez Vivo od razu do formatu *.mpg w rozdzielczości DVD za pomocą Inter Video WinDVR ,jakość jak na analog dobra , więcej jakościowych niedoróbek widac na monitorze, w TV obraz jest normalny tj. jakościowo zgodny z kasetą VHS .
Nie wiem może dobrym wyborem karty była by ta ze sprzętowym przetwarzaniem
http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=3470
Don Laser jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.01.2006, 07:44   #13
Nowy na forum

Data rejestracji: 24.01.2006
btidata w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question Prośba do ekspertów WinFast 2000

Czy moglibyście powiedzić jak zgrywacie z magnetowidu na kompa w wariancie bez pośrednika cyfrowego (np kamera). Wiele razy czytałem, że na winfast 2000 xp wychodzi super. Ja cały czas walczę z paskiem u dołu ekranu.
btidata jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.02.2006, 08:18   #14
Nowy na forum

Pozwolę sobię "pociągnąć" jeszcze mój temat i zapytać: Czy któryś z konwerterów tutaj dostępnych: http://www.allegro.pl/search.php?str...&category=4312 zainteresowałby was jako alternatywa dla karty TV Winfasta ?
Stary 26.02.2006, 20:48   #15
Dziecie Bhaala

Sprawdziłem coś , można przegrywać film z VHS na DVD kartą telewizyjną , ale jakość tego filmu bedzie tragiczna , nie opłaca sie nawet tak przegrywać .

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia: