Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 01.03.2006, 00:20   #31
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
@Blade2005
hmm nie wiem co Ci powiedzial ale widac sie mylil. Wszystko zalezy jakiego programu uzywasz, i do jakiego formatu zgrywasz. Gdybym uzywal oprogramowania ktore dostalem z karta to efekt rzeczywiscie bylby zalosny, ale ja nawet sterowniki mam inne (pozwalajace np regulowac ostrosc obrazu czego w oryginalnych nie bylo)...
Porownywalem efekt zgrania obrazu z kamery moja stara karta PixelView PlayTV oraz dwiema stacjonarnymi nagrywarkami (Panasonic i Thomson). Zgadnij na ktorym DVD byl lepszy obraz? Tak jak napisal Don Laser komputer daje wieksze mozliwosci. Ale kosztem czasu. Przy odrobinie wprawy i dobrym sofcie zgrywanie przez karte TV daje bardzo dobre efekty.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 01.03.2006 o godz. 00:22
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 01.03.2006, 08:39   #32
Matti
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.04.2003
Posty: 19
Matti w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A gdybym wyselekcjonował z tego tysiąca ok 300 kaset ? Wtedy też polecalibyście wyłącznie nagrywarkę ? Jak w ogóle zgrywany jest materiał takim "cudem" - tzn. skąd wiem ile płytek dvd to zajmie itd

Dodam, że taka nagrywara to jednak ciut ponad moje mozliwości. Nadasl więc zostaje rozwiązanie: Konwerter czy karta ?

PS. Ze względu na mnogość tematów odnośnie zgrywania materiału video za pomocą karty TV, podajcie z łaski swojej linka do najodpowiedniejszego dla laika (tzn. za pomocą jakiego softu i jak)

Ostatnio zmieniany przez Matti : 01.03.2006 o godz. 09:58
Matti jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.03.2006, 20:50   #33
kokosSEK
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.02.2005
Posty: 19
kokosSEK w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Matti
A gdybym wyselekcjonował z tego tysiąca ok 300 kaset ? Wtedy też polecalibyście wyłącznie nagrywarkę ? Jak w ogóle zgrywany jest materiał takim "cudem" - tzn. skąd wiem ile płytek dvd to zajmie itd



Dodam, że nagrywara to jednak ciut ponad moje mozliwości. Nadasl więc zostaje rozwiązanie: Konwerter czy karta ?

PS. Ze względu na mnogość tematów odnośnie zgrywania materiału video za pomocą karty TV, podajcie z łaski swojej linka do najodpowiedniejszego dla laika (tzn. za pomocą jakiego softu i jak)
Na Mantę raczej nie patrz, zwłaszcza tą, ona nagrywa tylko w MONO, wieć niech sobie sami oni na niej nagrywają.

Ja mam Panasonica DMR-ES20 i jest bardzo dobra, polecam (dałem za nią 549zł na promocji z 800). Naprawdę spoko nagrywrka.
Generalnie raczej polecam tylko markowy sprzęt, bo ta Chińszczyzna może ci nie dożyć 1000 kasety

Nagrywarka to przede wszystkim wygodna rzecz. Po drugie, jeżeli zaprogramujesz czas nagrywania i jakość, to sama ci wyliczy ile potrzebujesz miejsca na DVD-R- max 8h się mieści, ale przy bardzo niskiej jakości. Jeśli kupisz nagrywarkę z HDD, to nie będziesz miał problemów z miejscem, raczej.

Ważną sprawą jest to, że nagrywarka ma zabezpiecznia antypirackie i niektórych nowych kaset możesz nie przegrać, mi się to jeszcze nie zdażyło, ale przegrywałem stare.

Nagrywarka ma cyfrową obróbkę wejścia AV (jak włączysz oczywiście), która poprawia jakość i podobno umożliwia skopiowanie zabezpieczonej kasety.

Co do kosztów, to nagrywrki chodzą gdzieś tak od 500 w górę. Za nagrywrkę z HDD wydasz ponad 1000.

Co do kosztów, to policz ile komp ci zużyje prądu, a ile nagrywarka.
kokosSEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.03.2006, 06:23   #34
Blade2005
Dziecie Bhaala
 
Avatar użytkownika Blade2005
 
Data rejestracji: 31.12.2005
Lokalizacja: Athakatla
Posty: 36
Blade2005 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ej o co chodzi z tą jakąs nagrywarką bo nie wiem , to jest jakby nagrywarka do DVD tak że sie podłańcza i przegrywa , no bo nie rozumiem , gdzie sie ją podłańcza i co to jest ??
__________________
Blade2005 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.03.2006, 23:20   #35
Dżii
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Dżii
 
Data rejestracji: 09.03.2005
Posty: 117
Dżii zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nagrywarki stacjonarne to taki magnetowid tylko na płyty DVD
Czy nagrywany materiał jest nagrywany jako płyta DVD czy pojedyńczy plik mpg? Może można to ustawiać?
Tak się zastanawiam czy są nagrywarki nagrywające do DivXa?
Dżii jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.03.2006, 12:32   #36
batory67
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.03.2006
Posty: 1
batory67 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez btidata
Czy moglibyście powiedzić jak zgrywacie z magnetowidu na kompa w wariancie bez pośrednika cyfrowego (np kamera). Wiele razy czytałem, że na winfast 2000 xp wychodzi super. Ja cały czas walczę z paskiem u dołu ekranu.
Nie potrzebnie walczysz bo po wstawieniu zgrane pliku avi do TMPGEnc otrzymasz plik mpg też z paskiem u dołu, ale po przerobieniu w programie do authoringu /w moim przypadku Ulead Moviefactory 4/ otrzymamy obraz na odtwarzaczu dvd już bez paska u dołu.
batory67 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.03.2006, 23:32   #37
kromagg
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.03.2006
Posty: 2
kromagg w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
czesc.
Przeczytalem ze masz tę samą nagrywarkę którą ja wlasnie kupiłem.
Jednak ty jestes zadowolony, a ja niebardzo...
Myślałem że będzie mi czytała moje plytki z filmami w formatach mpg, mpeg, avi a nie załapała żadnej z tych płytek które na kompie chodza bez problemu. I to ani nie chcą chodzic te nagrane na zwykłej cd, ani na dvd. Sam nie wiem co myślec.
Mialem nadzieję, że będę mial co oglądac a tu nic. Tym bardziej mnie to martwi, bo kumpel co sobie kupił jakis tani odtwarzacz dvd za 150zł nie ma tego problemu co u mnie, u niego wszystko chodzi.
Daj znac czy tez masz ten problem...
pozdrawiam.
kromagg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.03.2006, 23:34   #38
kromagg
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.03.2006
Posty: 2
kromagg w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
[QUOTE=kokosSEK]Na Mantę raczej nie patrz, zwłaszcza tą, ona nagrywa tylko w MONO, wieć niech sobie sami oni na niej nagrywają.

Ja mam Panasonica DMR-ES20 i jest bardzo dobra, polecam (dałem za nią 549zł na promocji z 800). Naprawdę spoko nagrywrka.
Generalnie raczej polecam tylko markowy sprzęt, bo ta Chińszczyzna może ci nie dożyć 1000 kasety
czesc.
Przeczytalem ze masz tę samą nagrywarkę którą ja wlasnie kupiłem.
Jednak ty jestes zadowolony, a ja niebardzo...
Myślałem że będzie mi czytała moje plytki z filmami w formatach mpg, mpeg, avi a nie załapała żadnej z tych płytek które na kompie chodza bez problemu. I to ani nie chcą chodzic te nagrane na zwykłej cd, ani na dvd. Sam nie wiem co myślec.
Mialem nadzieję, że będę mial co oglądac a tu nic. Tym bardziej mnie to martwi, bo kumpel co sobie kupił jakis tani odtwarzacz dvd za 150zł nie ma tego problemu co u mnie, u niego wszystko chodzi.
Daj znac czy tez masz ten problem...
pozdrawiam.
kromagg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.03.2006, 17:43   #39
odra
Bywalec
 
Data rejestracji: 16.01.2005
Posty: 37
odra w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam.
Pozwole sie wtrącic do dyskusji,ja uzywam karty PixelView XCapture CX881p,jest to karta tylko w jedną stronę tz.posida tylko wejscia do kompa: S-vhs.video analog ,Zgrywam juz rok jakosc jest b. dobra.ustawim format DVD,właczam magnetowid i leci.Pozniej przerabiam,to programem Tmpge Autor.Jezeli plik wynikowy jest duzy, to pakuje programem ;dvdshrink iwszystko jest ok.Do karty jest dołaczony program: PowerDirector 2,55ME itymprogramem robię wszystkie ustawienia do zgrywania,mozna nim robic b,duzo rzeczy. To by było tyle mojego wywodu.
odra
odra jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2006, 21:12   #40
ADEM
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.04.2006
Posty: 3
ADEM w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
VHS na DVD

Witam.
Ja osobiście nagrałem kilka kaset przez kartę TV w NERO 6
Wyszło elegancko,można podzielić na sceny i inne .W NERO dzieli film automatycznie na 4,35GB na 1płytkę.
ADEM jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.05.2006, 12:20   #41
Matti
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.04.2003
Posty: 19
Matti w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Po przeczytaniu tych postów zdecydowałem się na kupno STACJONARNEJ NAGRYWARKI DVD, myslę, że z dyskiem twardym, chyba, że będzicie polecać bez. Tylko dzięki niej zgram taką ilość kaset na dvd. Inaczej tego nie widzę. W takim razie jaką wybrać ? Wiadomo, że skoro mam już wydawać kasę to chciałbym by obsługiwała divx'y z plikami txt. Większych wymagań nie mam, przede wszystkim chodzi o zgranie tych kaset video.
Matti jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.05.2006, 23:09   #42
darekbranka
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.09.2005
Posty: 17
darekbranka w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja do zgywania z VHS na DVD używam Radeona 9525 VIVO
jakoś nie różni sie od oryginału.
(Zgrywałem programem nero)
darekbranka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.