Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 04.12.2004, 19:17   #1
JS1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.11.2004
Posty: 15
JS1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Za niskie napisy w stacjonarnym DVD.

Witam. Mam problem z odtwarzaniem filmiku Ja robot w odtwarzaczu stacjonarnym. Otóż w przypadku gdy napisy są w dwóch linijkach - nie jest widoczna na ekranie telewizora dolna linijka napisów. oczywiście jak napisy są w 3 linijkach - to już tym bardziej nie widać. W komputerze poprzez np Power DVD odtwarza bezbłędnie. Zauważyłem, że Aspect ratio wynosi 4:3 (odczytane w Power DVD), antomiast faktyczny rozmiar filmu to 16:9. Zmiany formatu wyświetlania w odtwarzacza stacjonarnym (Denon 9000) - nic nie zmieniają. Czy można coś z tym zrobić? Czy np można nagrać film ponownie tak aby napisy "chodziły dobrze"? Jeśli tak to jakim programem zrobić to najlepiej i jakie opcje należy zmienić?
JS1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.12.2004, 08:01   #2
Salem
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salem
 
Data rejestracji: 08.10.2004
Lokalizacja: Dębica
Posty: 240
Salem zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie wiem czy akurat to Ci pomoże, ale ja na swoim odtwarzaczu DVD (Panasonic) posiadam tak opcję do ustawiania napisów, w dół i w górę, tak więc sam sobie ustawiam,w którym miejscu na TV mają one być wyświetlane. Oczywiście ma to też swój zakres.
Piszesz, że masz Denona czy aby napewno nie ma on takiej opcji?
Salem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.12.2004, 10:12   #3
JS1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.11.2004
Posty: 15
JS1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Niestety - przewertowałem instrukcje obsługi jak i wszystkie możliwe ustawienia mojego DVD i nie ma opcji przesuwania napisów.
JS1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.12.2004, 10:44   #4
Ufil123
Forumator
 
Data rejestracji: 04.04.2004
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 903
Ufil123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@JS1

a jaki masz telewizor 16:9 czy 4:3?
bo jeśli 16:9 to musisz przy nim cos pogrzebać (u mnie nazywa się to zoom)dzięki niemu mozna zmienć ustawienia telewizora : 16:9, 4:3 , normal,auto,pełny ekran, 14:9)

wydaje mi się że te przycinanie napisów nie ma nic wspólnego z odtwarzaczem,a raczej z telewizorem, a tak na marginesie -napisy w filmach dvd mają to do siebie że są "ruchome" i same przystosowują się do telewizora wiec dziwne że masz taki problem!!
aha a ten filmo to orginał czy twoja inwencja twórcza (jeśli to drugie to musiałeś cos pokopać)

pozdro
__________________
Ludzie pomocy bo już nie mam pomysłu!!!!
Ufil123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.12.2004, 11:10   #5
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jeszcze może być tak, że ktoś, kto robił ten film zapomniał o tzw. bezpiecznej strefie wyświetlania napisów.
Dla PAL 720x576 pikseli dolny margines napisów musi być ustawiony na minimum 60 pikseli.
Jeżeli jest, np. na 0 pikseli to wtedy dolna linia na pewno nie będzie wyświetlana...
Tyle tylko, że ta linia jest stała - od niej napisy mogą iść już tylko w górę, czyli przy napisach jednoliniowych nie wyświetlałyby się one wcale, przy napisach dwu (i trzyliniowych, o których wspominasz) nie wyświetlałaby się dolna linia)...
Jeżeli w tym tkwi przyczyna to pomoże tylko reauthoring filmu i całkowity reauthoring napisów z właściwie ustawionymi parametrami wyświetlania...

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.12.2004, 11:15   #6
JS1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.11.2004
Posty: 15
JS1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A więc po kolei. Telewizor mam 4:3 zwykły Philips. Film o czywiście to nie oryginał, a zakup z giełdy i myślę, że właśnie tu tkwi problem.
Otym zresztą wspomina user ***1stwasp.
Co zaś do reauthoringu - to jak się do tego zabrać - bo przyznam szczerze, że jeszcze tego nie robiłem? Zabiorę się na razie do lektury jaką wylinkował ***1stwasp. Dzięki i pzdr.
JS1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.12.2004, 11:16   #7
JS1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.11.2004
Posty: 15
JS1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Aha - a jeśli przy tym dolnym marginesie dolna ustawienie jest na 0 - to Power DVD z kompa by dobrze odtwarzał?
JS1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.12.2004, 11:25   #8
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,589
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Tak, jak zauważyłem w PowerDVD wszystkie napisy przesunięte są go góry
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.12.2004, 11:39   #9
JS1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.11.2004
Posty: 15
JS1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czyli jednym słowem ktoś kto robił tą płytkę - ją skopał? Chyba dobrze rozumiem. Tzn, że nadaje się do reklamacji... Ciekawe czy ją uwzględnią hehehe.
JS1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.12.2004, 11:47   #10
Ufil123
Forumator
 
Data rejestracji: 04.04.2004
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 903
Ufil123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Co zaś do reauthoringu - to jak się do tego zabrać - bo przyznam szczerze, że jeszcze tego nie robiłem?
do rozłożeni filmu na ac3(dzwęk) ,mpv(obraz),son(napisy) użyj np. VobEdit
__________________
Ludzie pomocy bo już nie mam pomysłu!!!!
Ufil123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.12.2004, 14:58   #11
dolas
Bywalec
 
Avatar użytkownika dolas
 
Data rejestracji: 09.06.2004
Posty: 67
dolas w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja mam ten sam problem co @JS1 i kombinowałem na wszystkie sposoby z ustawieniami ale to nic nie daje i także chyba muszę przejść do ponownego reauthoringu tylko nie bardzo wiem jak do tego się zabrać, czy może mi ktoś pomóż lub wskazać odpowiedni adres gdzie znajdę jakiś przewodnik.
dolas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.12.2004, 19:25   #12
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Do wszystkich mających problem ze zbyt niskimi napisami, spróbujcie DVDFab/Other Tools/Move Subtitles - zacznijcie od wartości 65.
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.