Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 07.02.2006, 00:44   #1
pawelacb
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.02.2006
Posty: 2
pawelacb w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Exclamation Zacinanie filmów DVD

Witam !!!

Trochę na forum o tym poczytałem ale nic dokładnie pasującego do mojego problemu nie znalazłem . Oto problem :

Mam kino domowe JAMO ( nie pamiętam modelu ale kosztuje coś koło 800 zł tanie ) . Do niedawna wszystko było w pożądku ale ostatnio zauważyłem że zacina mi filmy DVD w czasie odtwarzania . Jest to o tyle nietypowe że płyty sa w stanie idealnym a film zacina się w róznych miejscach w zależności od kaprysu odtwarzacza . Czasami cały filmy odtworzy bez problemu innym razem ten sam film zacina się prawie od początku ( pikseluje lub całkowicie zatrzymuje ) . Nie ma reguły w którym miejscu się zatnie . Filmy które się zacinają są nagrywane prze ze mnie jako kopie ( posiadam oryginały że by wszystko było jasne ) . Kopiuję za pomocą DVD Shrink , zapisuje jako obraz płyty na dysk a pużniej Nero 6 Express nagrywam na płytę ( Verbatim 1 warstwowa DVD RW + ) jako obraz z szybkością x4 . Jaki może być powód / powody zacinanie się płyt . Napewno nie jest to wina zarysowań , co może powodować tak niereguralne zacinanie .
OStatnio zakupiłem DVD Mante Princa 1 i mam podobny problem ale po wysunięciu szuflady z odtwarzaczem ( mała przestrzeń i mógł się nagrzewać ) tak że był całkowicie na zewnątrz , płyty przestały się zacinać . Czy to wina DVD Shrink a może Nero lub odtwarzacza . Wiem że podobne tematy zostały juz poruszone ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi .

Proszę o odpowiedz
pawelacb jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.02.2006, 01:16   #2
wisiann
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika wisiann
 
Data rejestracji: 23.04.2005
Posty: 180
wisiann zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez pawelacb
Witam !!!

Trochę na forum o tym poczytałem ale nic dokładnie pasującego do mojego problemu nie znalazłem . Oto problem :

Mam kino domowe JAMO ( nie pamiętam modelu ale kosztuje coś koło 800 zł tanie ) . Do niedawna wszystko było w pożądku ale ostatnio zauważyłem że zacina mi filmy DVD w czasie odtwarzania . Jest to o tyle nietypowe że płyty sa w stanie idealnym a film zacina się w róznych miejscach w zależności od kaprysu odtwarzacza . Czasami cały filmy odtworzy bez problemu innym razem ten sam film zacina się prawie od początku ( pikseluje lub całkowicie zatrzymuje ) . Nie ma reguły w którym miejscu się zatnie . Filmy które się zacinają są nagrywane prze ze mnie jako kopie ( posiadam oryginały że by wszystko było jasne ) . Kopiuję za pomocą DVD Shrink , zapisuje jako obraz płyty na dysk a pużniej Nero 6 Express nagrywam na płytę ( Verbatim 1 warstwowa DVD RW + ) jako obraz z szybkością x4 . Jaki może być powód / powody zacinanie się płyt . Napewno nie jest to wina zarysowań , co może powodować tak niereguralne zacinanie .
OStatnio zakupiłem DVD Mante Princa 1 i mam podobny problem ale po wysunięciu szuflady z odtwarzaczem ( mała przestrzeń i mógł się nagrzewać ) tak że był całkowicie na zewnątrz , płyty przestały się zacinać . Czy to wina DVD Shrink a może Nero lub odtwarzacza . Wiem że podobne tematy zostały juz poruszone ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi .

Proszę o odpowiedz
na poczatku proponowalbym wyczyszczenie lasera w odtwarzaczu
pozdroo!!!
wisiann jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.02.2006, 23:43   #3
pawelacb
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.02.2006
Posty: 2
pawelacb w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
re

To nie jest zabrudzenie lasera , kupiłem płytę samoczyszczącą , to nic nie dało wciąż się zacina , jaki może być inny powód ?
pawelacb jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.02.2006, 08:18   #4
accadia
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.01.2006
Posty: 7
accadia w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nie wiem dlaczego tak sie dzieje, ale u mnie jest podobnie. Ja rowniez nie mam markowego sprzetu i niektore filmy (powtarzam - niektore) sie zacinaja, a np. u szwagra ida bez zacinania. z niektorymi filmami jest odwrotnie. Czasmai pomaga po prostu albo wylaczenie i wlaczenie oddtwarzacza jeszcze raz.. A jesli i to nie pomaga (dzieje mi sie tak srednioz jednym filmem na 50) - ogladam go na laptopie
accadia jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.02.2006, 16:58   #5
panTOMas
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika panTOMas
 
Data rejestracji: 30.08.2003
Posty: 130
panTOMas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zrób test odczytu płyty np. w Nero CD-DVD Speed. Moim zdaniem to wina płyty. Jeśli to są rzeczywiście Verbatimy RW, to był wątek o tym, że się źle nagrywają. Przypuszczam jednak, że chodzi ci o DVD+R. Jeśli tak, to które MCC003, MCC004 Pearl White? Nie napisałeś też, jaką masz nagrywarkę, jaki bios. Może spróbuj nagrywać na płytyach Sony - te mają ostatnio dobre opinie.
panTOMas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.02.2006, 18:06   #6
punisher
Guru
 
Avatar użytkownika punisher
 
Data rejestracji: 14.05.2005
Lokalizacja: Biegun zimna
Posty: 1,251
punisher zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jeżeli nagrywasz na płytach DVD-RW to wydaje mi się, że wina leży po stronie płyty. Próbowałeś nagrywać na płytach DVD-R lub DVD+R?
__________________
Racja jest jak d..., każdy ma swoją
PIONEER 112
punisher jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.02.2006, 19:36   #7
Matefusz
Guru
 
Avatar użytkownika Matefusz
 
Data rejestracji: 10.10.2004
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 3,001
Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Matefusz jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez accadia
a np. u szwagra ida bez zacinania...
Pozdrowienia dla szwagra
Matefusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.