Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 28.04.2005, 10:48   #1
ditomek
Bywalec
 
Data rejestracji: 21.01.2005
Posty: 44
ditomek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zagmatwane pytanie dotyczace LiteOn i DVD wogóle

Witam wszystkich.
Tak, kupiłem nagrywarkę 1673.
A problemy przyszły same.
Po pierwsze jest to moja pierwsza nagrywarka DVD wiec bede pisał tylko oniej.
A więc.
Po zakupie i zainstalowaniu (także nero) wkładam płyte DVD+R Verbatim (x4 certyfik.) W nero wybor prędkości i klapa - tylko x4. Dlaczego nie można wolniej (to pierwsze moje pytanie). Nagrana płyta OK. W stacjonarnym DVD gra OK. Mysle sobie "niewazne ze nie ma wyboru predkosci bo przynajmniej pali sie OK". Razem z nagrywarka kupiłem 10 DVD+R slim (8x) i pierwsza płyta DVD Video z tej paczuszki wypaliła sie OK (znowu nero nie umozliwił zmiany predkości nagrywania). przyszło mi do głowy (w domu nie mam netu) ze to wina biosu nagrywarki (w zakupionej był 01). Power DVD działa fajnie wiec wkładam płytę do stacjonarnego a tam kicha (pixeloza). Sprawdzam K-Probe i na mój gust płyta wygląda conajmniej) dobrze.I tak nagrałem jeszcze kilka tych TDK róznymi filmami (cały czas nero) i kiszka (pixele, przycinanie sie). Siegnałem po DVD+RW Dysana (x4) i nagrałem krótyś z wsześniejszych filmów ponownie, Efekt: superwszystko gra nic nie haczy. Zaniosłem te płyty na inne DVD i nie ma problemów. Wygląda na to ze to mój stacjonarny DVD (Thomson z Tesco) sie uwalił. Zapomniałem dodać ze w międzyczasie żaglowałem biosami i teraz mam 05.
I wszystko byłoby pięknie gdyby nie to ze siegnąłem po DVD Video które wczesniej nagrał mi kumpel na swoim LiteOnie (stary przerobiony na DL). Nagrał mi już duzo DVD+R Platinum i wszystki chodziły. (zreszta jak kupowałem DVD Thomsona to sprawdzałem w sklepie czy bedzie je czytał). Z ciekawości wsadziłem taką Platinum do mojej nowej nagrywarki i wykres w K-probe zapełnił sie czerwienia. A przecież płyta gra w stacjonarnym.
I tutaj zaczyna się robić ciekawie.
Liteon twierdzi ze płyte sam osobiście nagrał super (k-probe) i ta płyta krzaczy się w (tylko moim) stacjonarnym.
Kolega swoim liteonem nagrał Platinum i w stacjonarnym sie nie krzaczy a moj Litek pokazuje samą czerwien (wykres K-probe).
Zanim padnie odpowiedz "zmien wypalarkę lub soft" chciałbym wiedzieć za co tak naprawde odpowiada sof a za co nagrywarka. Ile i dlaczego zalezy jakość zapisu od tych składników.
Areszcie pytanie techniczne. czy nagrywarki DVD uzywają do zapisu płyt CD R/RW innego lasera? i czy nagrywarki DVD w rozli zapisywaczki płyt CD (chodzi o jakosc samego zapisu) dorównuja np mojej poprzedniej nagrywarce CD-R/RW LiteOn 48/24/48?
Aha, kupiłem nawet w tym samym sklepie Platinum z myślą jak kumplowi sie udaje to i mnie powinno. I zgadnijcie co ? KUPA.
Pozdrawiam
ditomek jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 28.04.2005, 12:10   #2
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
jakby ci to powiedziec:
1. minimalna predkosc zapisu to 4x i ponizej to moze sie zle nagrac
2. co do plytek to nie patrz na wykresy, bo chodzic nie musza - wszystko zalezne od stacjonarki
3. +R nagrywaz z booktypem i bedziesz mial -ROM co zwiekszy kompatybilnosc ze stacjonarkami
4. zobacz w specyfikacji co ci czyta thomson
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2005, 12:18   #3
ditomek
Bywalec
 
Data rejestracji: 21.01.2005
Posty: 44
ditomek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Thomson twierdzi ze oprócz DVD-ROM (czy oryginały tłoczone oraz DVD R zmienione na DVD-ROM) czyta + i - R oraz RW. fakr ze koleś nagrywał z booktypem a ja nie. Ale chyba problemy pojawiłyby sie na samym początku. Zresztą DVD RW takze nie nagrywałem z booktypem i gra wysmienicie.
Co oznacza ze poniżej x4 moze nagrać się źle?
Wydawało mi sie ze im wolniej tylm dokładniej (tak na chłopski rozum biorąc pod uwagę charakterystykę przełącznia diody, czas potrzebny na utrwalenie informacji w DVD R itp).
Co odpowiada za ustalenie wąłściwej mocy lasera do typu nosnika: nagrywarka (bios) czy soft (nero)?
Mam wrażenie ze Nero na tym forum nie cieszy sie powodzeniem. Dlaczego?
Pozdrawiam
ditomek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2005, 12:27   #4
prometeusz
Guru
 
Avatar użytkownika prometeusz
 
Data rejestracji: 07.01.2003
Posty: 8,319
prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Tak nie rozpoznał by płyty wogóle
Czy ty wogóle używasz DVD decryptera czy czego kolwiek dościągania zabezpieczeń.
Bo pixelizacja to raczej efekt nierozkodowanego filmu bądź w końcówkach złego nośnika- ale ty masz Verbatimy więć raczej nie.
__________________



prometeusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2005, 12:39   #5
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
@prometeusz
z zabezpieczeniem to chyba by mu sie nie udalo nic przegrac, wiec musial je zdjac

a do "robienia kopii zapasowych" to ja uzywac clonedvd2 i ladnie wychodza

nawet kopie z kopii
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2005, 12:50   #6
prometeusz
Guru
 
Avatar użytkownika prometeusz
 
Data rejestracji: 07.01.2003
Posty: 8,319
prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
@icemac wiesz że nawet o tym nie pomyślałem
chociaż co do nero nie jestem tego taki pewien - może pozwolić, a może nie
__________________



prometeusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2005, 13:34   #7
ditomek
Bywalec
 
Data rejestracji: 21.01.2005
Posty: 44
ditomek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Filmy różne, I robione samamu z DivXów, i kopiowane z kopii.
Pixelizacja towarzyszy zrywaniu dzwieku.zatrzymywaniau sie odczytu i wg mnie wsztko wskazuje na jakosc zapisu.
A co do TDK to już dwie wylądowały w koszy bo nawet nagrywarka nie potrafiła ich odczytać.
Jakoś długo nie pada text "wyrzuć LitOna" cieszy mnie to bo oznacza ze w dyskusji zabieraja zdanie osoby które sie orientuja w temacie.
Pozdrawiam
ditomek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2005, 14:11   #8
prometeusz
Guru
 
Avatar użytkownika prometeusz
 
Data rejestracji: 07.01.2003
Posty: 8,319
prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Ja bym niosem się zainteresował nowszym 07 - popatrz co inni na forum chwalą najbardziej.
Z własnej autopsji dodam.
U mnie wszystko chodziło dobrze, po nowej instalce windy długo nic nie paliłem i jak zapuściłem to mi wyleciało.
Myślałem z początku że to bios a okazało się że nie miałem na DMA i zainstalowanych ASPI (w moim przypadku zmiana biosu i tak nic nie dała)
Sprawdź u siebie czy spełniasz te 2 warunki
__________________



prometeusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2005, 14:59   #9
ditomek
Bywalec
 
Data rejestracji: 21.01.2005
Posty: 44
ditomek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Gdyby był to problem sterowników to wolniej by sie nagrywało - wiem bo przerabiałem.
Reinstalacja windy problem długiego palenia wyjaśniła ale nic poza tym.
Co zrobić aby palić ta nagrywarka płyty z prędkościami mniejszymi niż maksymalne?
Pozdrawiam.
ditomek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.04.2005, 19:17   #10
madmax2
Godzina 5-ta minut 30-ści
 
Avatar użytkownika madmax2
 
Data rejestracji: 06.10.2002
Posty: 1,067
madmax2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
1. Zapodaj jakiś wykres z Kprobe, płytki nagranej przez Ciebie i kumpla, tylko przy odczycie płyty pamiętaj, żeby nastawić odczyt na x 4.

2. Jak nagrywa Ci dobrze na Verbatimach to nagrywaj na tych płytach. Na pewno wyjdzie to na zdrowie stacjonarce, nagrywarce i Twoim nerwom, no i płyta posłuży Ci bardzo długo. Dla przykładu - chyba rok temu nagrałem na Litku mojemu synowi film. Jak to dzieciak całą płytę porysował, rzucał itp. Pomimo to chodzi bez ścinek w stacjonarce. TDK z tego okersu, podobnie męczona już się krzaczy.

3. TDK miało kilka wpadek i wypuściło nieco zwalonych płyt, może też trafiłeś na taką partię.

4. Na DVD+RW na Litku zawsze nagra Ci się idealnie, nawet na badziewiu typu Esperanza (jak miałem Litka, to na RW zawsze nagrywał idealnie, a na zwykłych płytach w stacjonarce się krzaczyło i skakało).

5. Wolniej nie znaczy lepiej. Icemac pisał o tym wielokrotnie na forum i w pełni się z tym zgadzam.
Dla przykładu na Litku SOHW 832s nagrałem dwie płyty TDK DVD-R. Jedna z prędkością x 4 - wyszły 173 błędy PI, a druga x 2 - wyszło ponad 900 PI.
Jak widzisz istotna różnica
Pozdr.
P.S.
Popatrz na test Twojego Litka na cdrfreaks. Po teście chyba bedziesz mógł dobrać odpowiednie nośniki do Twojej palarki:

http://www.cdfreaks.com/article/194
__________________
Pozdrawiam.
Lepiej powiedzieć:
"To interesujące, co mówisz" zamiast "Co Ty pie...lisz"
Lepiej powiedzieć:
"Chyba powinieneś to przemyśleć" zamiast "No i weź tłumacz *****owi"
Lepiej powiedzieć:
"Raczej nie zrobisz tego w ten sposób" zamiast "I tak do zaje...ania, całe życie z kretynami"

Ostatnio zmieniany przez madmax2 : 28.04.2005 o godz. 19:23
madmax2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.04.2005, 22:05   #11
kristek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.04.2005
Posty: 1
kristek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A ja stwierdzam że 1673 to wstrętna qpa :-( Liteon też na pewno idzie w tej chwili na ilość a nie na jakość, chociaż chyba taka tendencja teraz...)
OD ZAWSZE byłem fanem "lajtona", w początkowym okresie, gdy rozwijało się CDRW miałem szajsunga (moja 1-wsza nagrywara - SW206 bodajże - kosztowała qpe kasy z 9 stów) i potem z 3 razy złożyłem qmplom kompa z TEAC-em, gdy nastała dla mnie epoka LiteOn.
Od tego czasu wkładałem w kompy które montowałem tylko LiteOna (chyba że ktoś WYRAŹNIE życzył sobie coś innego)
W czasie ostatniego roku wymieniłem gwarancyjnie z 3 szt (Liteonów oczywiście). Cóż - każdemu się zdarzy, nawet najlepszym (w swojej klasie cenowej oczywiście) - myślę.
No ale czarka się przebrała jak qpiłem 1673, który kilka dni temu po wielokrotnych testach (a to XP a to 98 a to NForce a to VIA) dołączył do "sprawnych inaczej".
Pierwotna konfiguracja :
gigabyte K8NS na NForce3 i XP (reszta komponentów nie może raczej wpływać na nagrywarę - RAM WYKLUCZAM, chodzi raczej tylko o chipset/BIOS płyty głównej)
System instaluje się ok, (jedynie napęd B.WOLNO podnosi się do prędkości umożliwiającej odczyt katalogów).
Generalnie cała instalka (sys, sterowniki NForce, grafika itd. użytki, winDVD4 - kończy się powodzeniem)
Napęd poprawnie odzczytuje CDR-Y (chociaż jak pisałem wcześniej b. wooolno się rozkręca - ale taki już jego urok - myślę)
Wrzucam płytkę z filmem DVD (tłoczona) i..... tnie się jak cholera !!!
Przejście z początku do końca filmu zajmuje ok20-30 sek !!!!!
Dodatkowo po tej próbie odtworzenia filmu, transfer z płyr CDR spadł do poziomu FDD :[. Reboot - nie pomaga. Po testach z ustawieniami (DMA włącz-wyłącz, ustaw na sztywno UDMA2 a tak dla ciekawostki sterownik IDE (więc BIOS MB wcześniej) NForce'a widzi ten napęd jako UDMA4
Jedyne co pomogło to odinstalowanie drivera IDE NForce-a i (tego nie wiem na pewno bo zrobiłem te dwie czymności naraz) instlacja windvd5 - testowy film DVD zachowuje się teraz poprawnie tzn. nic się nie tnie i przeskok z początku do końca filmu zajmuje z 0,5 sek.
No to mam cię - myślę sobie, po czym wrzucam czystą CDR do spalenia. (ostatnie Nero) -chcę rozpocząć płytkę aby nagrać kilka plików. Daję komendę PAL! i ......... echo nawet nie odpowiada. Napęd startuje, zaczyna "mieszać" prędkością i tak miesza w nieskończoność (progres 8% cały czas). Jedyne co pozostaje to kilnąć nero (dłuuugo się potem xpek podnosi) lub użyć jedynego 100% pewnie działającego przycisku w blaszaku - RESET. Po pozbieraniu się wind do kupy i przejrzeniu płytki - nawet Leadin się nie nagrał !!!
Dodam że Liteon miał FW w wersji 02. Rzuciłem się też w wir aktualizacji Biosów płyty głównej, Liteona do v 07 - niestety klapa.
MB ma wprawdzie SATA, ale powyłączałem to dziadostwo bo HDD też mam na ATA.

Konkluzja: Liteon robił KIEDYŚ dobre napędy - teraz experymentuje na userach. Wystarczy popatrzeć na versję FW : ostatnia oznaczona nr 07 - SIEDEM razy ją poprawiali ?

eech szkoda słów. Szczerze powiedziawszy nie wiem co teraz kupić (oczywiście mam szczerze dosyć liteona). Plex trochę drogawy ale jak ma działać a nie udawać że działa to wolę dołożyć jednak trochę kasy i mieć mniej nerwów zszarganych.
A liteon podejrzewam i tak ma to w d..ie bo sprzedaje bankowo więcej napędów niż plex i woli przerzucić dokładne testowanie sprzętu na użytkowników (taa zaraz ktoś napisze: jakbyś miał chipset intela i proc intela toby ci działało ok)
Tyle że z taką polityką daleko nie zajdzie.

qrde ale się rozpisałem...
kristek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.05.2005, 10:07   #12
madmax2
Godzina 5-ta minut 30-ści
 
Avatar użytkownika madmax2
 
Data rejestracji: 06.10.2002
Posty: 1,067
madmax2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Kup sobie NEC 3520. Nie powinno byc problemów.
Pali dobrze na każdym nośniku.
Pozdr.
__________________
Pozdrawiam.
Lepiej powiedzieć:
"To interesujące, co mówisz" zamiast "Co Ty pie...lisz"
Lepiej powiedzieć:
"Chyba powinieneś to przemyśleć" zamiast "No i weź tłumacz *****owi"
Lepiej powiedzieć:
"Raczej nie zrobisz tego w ten sposób" zamiast "I tak do zaje...ania, całe życie z kretynami"
madmax2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.05.2005, 22:13   #13
Majonez44
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.11.2004
Posty: 4
Majonez44 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nagrywarka Liteon

W zeszlym roku kupilem nagrywarke Liteona 1633.Wypalilem nia ponad 50 plyt tylko Verbatim i Tdk.Przeczytalem wszystko o niej na forum.Zastosowalem prawie wszystkie porady innych kolegow.I okazalo sie ze ta nagrywarka to kicha.Dalem ja synowi ale i on jej sie pozbyl.Kupilem jakies trzy miesiace temu Neca-3520A ,podlaczylem,nic nie ustawialem sama sie zainstalowala i uwazam ze jest to jedna z lepszych nagrywarek.0 problemow z wypalaniem.Nagrywa idealnie.Nie zepsula mi zadnej plyty i na stacjonarnym dvd wszystkie plyty nia wypalone chodza super i moge wam powiedziec ze zadna plyta wypalona Liteonem nie chodzila idealnie,wszystkie sie rwaly.Pozdrawiam.Majonez44
Majonez44 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.05.2005, 23:03   #14
Mirek-1977
Pentium4ever
 
Avatar użytkownika Mirek-1977
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: Ostróda
Posty: 601
Mirek-1977 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
idę o zakład że prezesi firmy LiteOn używają nagrywarek firm konkurencyjnych ^_^
Mirek-1977 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.05.2005, 07:38   #15
ditomek
Bywalec
 
Data rejestracji: 21.01.2005
Posty: 44
ditomek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jak się wkłada obrazki?
Mam kilka wykresów a tu kupa!
Pozdrawiam
ditomek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.