Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 11.05.2005, 09:25   #16
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
na dole jest zarzadzanie plikami

max 50kB i wielkosc 640x480
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 12.05.2005, 21:18   #17
janulek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 05.05.2005
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 97
janulek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
palenie DVD

ja mam Litka 832 i jestem bardzo zadowolony. Zanim doszedłem do tego że odtwarza mi sie każde nagranie w każdym stacjonarnym DVD zrobiłem kilkadziesiąt prób. Po pierwsze żadne Book Type - część stacjonarek nie czyta tego (dotyczy ocz. '+' ). Następne wnioski to takie aby oprogramowanie wewnętrzne nagrywarki było najświeższe, czyli tzw FW - najnowszy. Ktoś pisał, że jak mu nagrywa dobrze to nic nie robi z FW. Nowe FW usuwa zauważone błędy i wprowadza nowe nośniki i nowe strategie nagrywania do pamięci nagrywarki. Ktoś nawet napisał taką bzdurę, że firma która często aktualizuje WF przyznaje się że robi błędy w porogramowaniu. Próby swoje robiłem w ten sposób że nagrałem ok 50 różnych płyt w różny sposób i latałem z nimi po sklepach i znajomych, i sprawdzałem. Zwrócę uwagę na to, że w sklepach były DVD ogólnie nowszego typu, tzw z dolnej półki i z górnej. U przyjaciół miałem z koleji możliwość kontroli odtwarzania na starych DVD, takich z przed 10 lat, które nic poza tłoczonym DVD nie czytają ( czytają jeszcze VCD ). Wnioski sa takie : format nagrania - MINUS, producent płyty - SONY, prędkość nagrania - dla płyt pomarańczowych( kolor opakowania) - DWUKROTNA, dla płyt niebieskich - OŚMIOKROTNA, format dzwięku - MPEG2. Oprócz tego praktycznie wszystkie płyty " + RW " były czytane, oczywiście bez Book Type ( bez zmiany znacznika na DVD-Rom). Koledzy którzy nie mają problemów z nagranymi przez siebie płytami DVD, rzecz jasna niech pozostaną przy sprawdzonych przez siebie metodach. Koledzy którym ręce opadają i mówią nigdy wiecej L_I_T_K_A , nich skorzystaja z moich doświadczeń. A nuż się uda. Płytki nagrywam zawsze w najświeższej wersji Nero 6. Pewnie wszyscy wiedzą ale przypomnę, że tryb zgodności z formatem DVD ma wiele ograniczeń. Jednym z tych ograniczeń jest konieczność zamknięcia sesji. Pozdrawiam wszystkich Zapaleńców i Eksperymentatorów. janulek_jr
janulek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.05.2005, 21:24   #18
janulek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 05.05.2005
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 97
janulek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
dodam jeszcze , że płytki te na szpindlu kosztują ok 2 zl, a w op od 2.43 do ok 3 zl, niestety nie zawsze można je kupić. Pozdrawaiam janukek_jr
janulek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.05.2005, 06:51   #19
damian3000
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.05.2005
Posty: 11
damian3000 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam wszystkich.
Ja przedstawię wam mój problem z 'litkiem' 1673. 2 tygodnietemu pewien fachowiec złożył mi porządny sprzęt z nagrywarką liteon 1653. Wszystko chulało u niego cały dzień, wziąłem sprzęt do domu i po 1 dniu nagrywarka zaczęła świrować. Po włożeniu jakiejkolwiek płyty komputer zdążył wyświetlić tylko jej tytuł po czym wieszał się tak, że pomagał tylko twardy reset. Przełożyłem nagryware do obudowy przenośnej z wbudowanym zasilaniem (działa pod USB) i o dziwo nagrywara działała . Dla przykładu skopiowałem jedną płytę DVD. Przełożyłem ją spowrotem do kompa i oddałem sprzęt. Fachowiec stwierdził że to jednak wina nagrywary i w ramach rekompensaty wymienił ją na litka 1673. Wszystko działało znowu przez 2 dni i znowu kupa. Nagrywara przestała działać. Te same objawy.
Proszę poradźcie mi co mam zrobić, czy oddać litka i dać sobie spokój z tą firmą. Nagrywara u mnie będzie często wykorzystywana i zależy mi żeby płyty na niej wypalone działały na wszystkich odtwarzaczach stacjonarnych.
damian3000 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.05.2005, 21:52   #20
janulek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 05.05.2005
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 97
janulek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
damian3000, rozumiem, że sterowniki ASPI masz prawidłowe ( jest instrukcja i sterowniki na CDRlab.pl). Typ transferu ustawiony na ULTRA DMA a nie na PIO. Urządzenie na taśmie podpięte jest jako MASTER, zworka w nagrywarce też na MASTER. Zasilacz masz prawidłowej mocy i stabilny. Jeżeli ustawienia tak wyglądają to przyczyną mogą być jakiś FILTRY, KODEKI, lub innego rodzaju oprogramowanie ( np ROXIO), które konfliktuje się z NERO. Masz trzy rozwiązania. Po pierwsze przeanalizować powyższe. Możesz nastepnie odinstalować jakies zdublowane programy do nagrywania i te inne. Na początek możesz zastosować metodę temporyzacji ( czasami daje dobry wynik, choć nie jest rozwiazaniem problemu). Polega to na tym aby po nacisnieciu każdego klawisza, zakładki, ( przy próbie nagrania) czy innego polecenia w programie na ekranie, odczekać chwilkę aż polecenie sie zaloguje ( dioda w obudowie komp. zgaśnie, twardziel jeżeli się kręcił szybko to chociaż zwolni) i dopiero nacisnąć następne polecenie. Płytę do napędu włozyć dopiero gdy program o to poprosi ( najlepiej czystą, jeżeli RW to skasowaną ) . Jak napisałem nie jest to rozwiązanie ale może doraźnie pozwoli Ci nagrać płytę. Napisz jak ci poszło. Pozdrawiam janulek_jr
janulek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.05.2005, 09:29   #21
damian3000
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.05.2005
Posty: 11
damian3000 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzieki za odpowiedź, ale niestety nic nie pomaga. Ustawienia mam dobre, program do nagrywania tylko jeden. Na razie przełożyłem nagrywarke do obudowy zewnętrznej i tak z niej korzystam, a za pare dni oddaje całą skrzynkę do sprawdzenia. Według opinii innych fachowców zamęt w sprzęcie może siać płyta główna lub wadliwie działający zasilacz bo moc ma odpowiednią. A 'litka' i tak oddaję i zamówiłem LG. Za dużo ludzi ma problemy z tymi litkami no i na testach też wypada nie najlepiej.
damian3000 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.06.2005, 06:24   #22
damian3000
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.05.2005
Posty: 11
damian3000 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No i poszło. Po 3 tygodniach boju z liteonem (1673-padaka i 1693-padaka) wymieniłem na LG i problemy zniknęły!! Z taką seryjną produkcją to Liteon powinien się zabrać za produkcję młotków a nie sprzętu komputerowego. Może będą mieli mniej reklamacji!
damian3000 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.