Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 13.01.2007, 21:12   #1
stivi
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 27.10.2004
Posty: 83
stivi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zamiana audio i chaptery

Zgrałem 2 takie same filmy DVD z tym że jeden ma polskiego lektora a drugi oryginalny jest z menu ale bez polskiego audio.
Zamieniłem audio
tzn. Z oryginalnego zapisałem obraz w M2V i chaptery, a z drugiego zapisałem audio z polskim lektorem w AC3
I wczytałem w IfoEdit, zrobiłem autoring nowej płyty DVD.
Aby było menu pokopiowałem odpowiednie pliki z oryginalnej płyty do płyty po autoringu i zrobiłem korekcję w programie IfoUpdate.
Problem jest w tym że po uruchomieniu nowej płyty (jeszcze z dysku) tej po autoringu i wybraniu z menu co niektórych rozdziałów to w efekcie film startuje nie w tym miejscu jak powinien.
Dodam tylko że oryginalny film miał audio 6 kanałów, a ten po autoringu 2 kanały i dlatego jest mniejszy o około 185MB, ale długość filmu jest oczywiście taka sama.
Może ktoś wie jak skorygować start chapterów (rozdziałów) w płycie po autoringu.
Proszę o konkretną odpowiedź, jes to temat trudny raczej dla fachowców w tym temacie.
pozdrawiam
stivi jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 13.01.2007, 23:21   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez stivi Podgląd Wiadomości
Mo***380;e kto***347; wie jak skorygowa***263; start chapter***243;w (rozdzia***322;***243;w) w p***322;ycie po autoringu.
IMO nie da si***281;... Tylko nowy authoring ze skorygowanymi warto***347;ciami po***322;o***380;e***324; rozdzia***322;***243;w. Niby jest DVDAuthor, kt***243;ry umo***380;liwia wczytanie DVD-Video i wyznaczenie nowych pkt rozdzia***322;***243;w, ale po pierwsze goli on materia***322; ze ***347;cie***380;ek napis***243;w, poza tym co***347; jednak robi z materia***322;em (jaka***347; kompresja?).

BTW Testowa***322;e***347; film po authoringu (przed dodaniem menu) czy rozdzia***322;y startuj***261; prawid***322;owo?
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.01.2007, 17:19   #3
stivi
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 27.10.2004
Posty: 83
stivi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou Podgląd Wiadomości
IMO nie da się... Tylko nowy authoring ze skorygowanymi wartościami położeń rozdziałów. Niby jest DVDAuthor, który umożliwia wczytanie DVD-Video i wyznaczenie nowych pkt rozdziałów, ale po pierwsze goli on materiał ze ścieżek napisów, poza tym coś jednak robi z materiałem (jakaś kompresja?).

BTW Testowałeś film po authoringu (przed dodaniem menu) czy rozdziały startują prawidłowo?
Przed dodaniem menu nie ma jak sprawdzić czy rozdziały startują prawidłowo.
stivi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.01.2007, 17:23   #4
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Naprawdę?

Klawisze next/previous nie działają?
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.01.2007, 18:24   #5
stivi
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 27.10.2004
Posty: 83
stivi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou Podgląd Wiadomości
Naprawdę?

Klawisze next/previous nie działają?
nie działają. Tylko dopiero wtedy jak skopiuje się z oryginalnej płyty
VIDEO_TS.IFO i BUP, ale to jak pisałem wcześniej jest ten problem z rozdziałami nie wszystkie startują od prawidłowego miejsca.
Myślałem coś zrobić w PGCEdit, ale nie wiem czy ten program potrafi skorygować chaptery i jak to zrobić?
stivi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.01.2007, 19:38   #6
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Nie potrafi... Bo nie modyfikuje plik***243;w vob tylko ifo (no mo***380;e nie do ko***324;ca prawda, ale w tym przypadku tak).

Ciekawi mnie ta niemo***380;no***347;***263; przechodzenia pomi***281;dzy rozdzia***322;ami po nowym authoringu. Ale mo***380;esz w PGCEditorze startowa***263; podgl***261;d poszczeg***243;lnych rozdzia***322;***243;w i na tej postawie oceni***263;, czy start jest OK. Ale na 90% jestem przekonany, ***380;e ju***380; tutaj jest skopane...

Jak wspomina***322;em, naj***322;atwiej, najszybciej - zrobi***263; nowy authoring z poprawionymi startami rozdzia***322;***243;w.

Zamiana audio i chaptery-image1.jpg
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.01.2007, 21:18   #7
stivi
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 27.10.2004
Posty: 83
stivi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
[QUOTE=Reetou;728259]Nie potrafi... Bo nie modyfikuje plików vob tylko ifo (no może nie do końca prawda, ale w tym przypadku tak).

Ciekawi mnie ta niemożność przechodzenia pomiędzy rozdziałami po nowym authoringu. Ale możesz w PGCEditorze startować podgląd poszczególnych rozdziałów i na tej postawie ocenić, czy start jest OK. Ale na 90% jestem przekonany, że już tutaj jest skopane...

Jak wspominałem, najłatwiej, najszybciej - zrobić nowy authoring z poprawionymi startami rozdziałów.

Załącznik 36633[/QUOTE
Ale jak je poprawić? właśnie w tym jest problem.
Zapisałem wtedy chaptery w ChapterXtractor z orginału DVD i zrobiłem autoring.
A teraz jak mam poprawić i w jakim programie aby zrobić nowy autoring?
stivi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.01.2007, 23:09   #8
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Tak jak robi***322;e***347; to wcze***347;niej, czyli np w ifoEdit. Tylko musisz poprawi***263; plik Celltimes.txt wstawiaj***261;c odpowiednie warto***347;ci dla poszczeg***243;lnych rozdzia***322;***243;w.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.