Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 10.03.2006, 18:15   #1
matdb
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika matdb
 
Data rejestracji: 09.03.2006
Posty: 152
matdb w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zastępowanie Dolby Digital przez PCM.

Mam jeszcze inny problem Chodzi o to, że czasami (a nawet często) na płytach DVD do teledysków nie dodają dzwięku PCM 2.0 (jakość CD) a jest oczywiście tylko jedynie nędzne Dolby Digital 2.0/5.1.

Tak sobie myśle, czy można byłoby np. dzwięk z płytki CD podłączyć do pliku video *.vob. Czy ktoś tak robił? Wydaje mi się że jest masa problemów z takim czymś... bo raz trzeba synchronizować obraz i dzwięk, a dwa - może być tak że synchronizacja nic nie da bo ta sama piosenka na *.vob może trwać ciut dłużej lub krócej niż jej odpowiednik na płycie CD - wtedy obraz z dziwękiem się rozjedzie w trakcie trwania teledysku i efekt jest nie to przyjęcia.

Zatem moje pytanie jest następujące: jakie narzędzia są mi potrzebne do takich "códów"

Za pomoc z góry dziękuje!
matdb jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 10.03.2006, 18:33   #2
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zakładając, że wersja DVD jest tożsama z CD to do takich cUdów potrzebny Ci będzie program do authoringu a wcześniej coś co Ci zresampluje LPCM 44,1kHz na LPCM 48kHz.
A kłopotów będzie przy tym pewnie od cholery :-)

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.03.2006, 09:40   #3
matdb
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika matdb
 
Data rejestracji: 09.03.2006
Posty: 152
matdb w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
cudów - sorki za byka (już jak przyjechałem do domu coś mnie tak tkneło, że źle napisałem ten wyraz),

Wracając do tematu, hmm tak myślałem, że w takie igraszki z plikiem vob mało ludzi się bawi... to co napisałeś jest strasznie ogólne i właściwie nic mi nie mówi, bo tego sam mogłem się domyśleć... mi chodziło o szczegółową instrukcje krok po kroku hihihihi - marzenia co


----
PS. WIELKIE UZNANIE DLA OSÓB ZAJMUJĄYCH SIĘ STRONĄ CDRINFO.PL, jestem tu na dobre od kilku dni (choć wcześniej otarłem się już o tą strone) i tak porządnego, zadbanego i przemyślanego poratlu już dawno nie wiedziałem! Naprawdę, aż trudno się do czegoś przyczepić - a ja mam b. duże zdolności do tego typu działań)) Zatem chciałem podziękować wam za DOBRĄ ROBOTĘ!
matdb jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.03.2006, 20:49   #4
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Marzenia... może - proces jest cokowiek upierdliwy.

Wpierw musisz romuksować VOBy na pliki elementarne audio i video.

Teraz przez chwilę zapominasz o video, a audio DD (nieważne 2.0, 5.1) przerabiasz do zwykłego WAV stereo (Besweet - opis jest tu gdzieś na forum) - jakość jest drugorzędna - chodzi o odsłuch, ale najlepiej do 2.0 48kHz

Teraz swoje WAV z CD przerabiasz w dowolnym edytorze audio do 48kHz.

Następnie musisz się zaopatrzyć w jakąś lepszą aplikację audio (nie wiem, dobry i sprawdzony CoolEdit - obecne Adobe Audition, cokolwiek ale cokolwiek porządnego.

Wczytujesz tam swoją ścieżkę z DVD tą odsłuchową i pojedynczo kawałki przerobione z CD. Manipulując suwakiem za pomocą myszy lub przyciskami klawiatury dopasowujesz idealnie te dwie ścieżki dźwiękowe, łączysz kolejne audia i doprowadzasz, żeby odsłuch idealnie pokrywał się z tym co przygotowałeś z CD.

Eksportujesz nową ścieżkę audio 48kHz z CD i podkładasz pod obraz, również możesz dodać tam tą oryginalną ścieżkę DD. W dowolnej aplikacji do authoringu muksujesz to razem i masz DVD z podłożonym dźwiękiem.

To jest opis co do metody - programy, podejście, lub wymyślenie innej, być może sprawniejszej metody pozostawiam Tobie

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.03.2006, 16:33   #5
matdb
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika matdb
 
Data rejestracji: 09.03.2006
Posty: 152
matdb w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
"DVD jest tożsama z CD" - o co Ci w tym fragmencie chodziło, tożsama tzn. długość trwania teledysku jest taka sama jak długość trwania piosenki na CD? Tak?
----
A tak w ogóle to spróbuje się w to pobawić... bo tych szumów z DD to po prostu nie mogę znieść... Dobrze, że w następcy DVD statnardowo dodali dzwięk DTS.
matdb jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.03.2006, 18:07   #6
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
TAK

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.