Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 10.10.2005, 09:49   #1
THX
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.03.2004
Posty: 14
THX w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zgrywanie z DV. Do DV czy od razu mpeg 2 ?

Witam. Próbuję znaleźc wątki dotyczące zgrywania z kamer DV. Czy ktoś - z doświadczenia - mógłby podpowiedzieć mi czy warto zgrywac z kamery DV do formatu DV, a później kompresować do mpeg 2, czy też od razu do mpeg 2 przy pomocy któregoś z dostępnych programów "domowych". Nie ogranicza mnie ani miejsce na dysku, ani też czas kompresji. Zastanawiam się tylko czy różnica w takim przygotowaniu materiału do authoringu DVD będzie widoczna. Wiem, że sporo zależy od softu do zgrywania z DV, mam tu na myśli popularne domowe rzeczy Cyberlinka, Nero, Pinnacle'a, Uleada czy bardziej zaawansowane - np. Canopusa lub Mainconcepta, itp...Proszę o pomoc i sugestie. Z góry dzięki wielkie. Pozdrawiam.
THX jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 10.10.2005, 10:39   #2
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
z kamery zgrywa się do DV najlepiej na osobny dysk (nie partycję) - najmniejsze prawdopodobieństwo gubienia klatek

warto również wyłączyć wszystko niepotrzebnie pracujące w tle (np. zakańczanie przez muła pliku w czasie zgrywania z kamery robi masakrę)

zmontować w DV i na koniec konwersja do DVD

ja osobiście bardzo lubię Pinnacle Studio - prosta obsługa, dobra jakość.

przy zgrywaniu do mpeg2 może nie wyrobić się procesor (nie wiem jaki Masz sprzęt)
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.10.2005, 12:57   #3
THX
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.03.2004
Posty: 14
THX w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki. Ze sprzętem problemu nie ma p4 2,66, 1024 RAM. Nie chodzi mi o to jak zgrać ( o tym akurat trochę wiem ) tylko czy warto zgrywać w DV i później zmontowany materiał kompresować do mpeg2 czy od razu grać do mpeg2. Ze zgrywaniem problemu nie ma, klatek nie gubię, nie ma zwisów ani artefaktów. Dysków mam trochę, pracowalem w zasadzie cały czas na DV, ale beaz zgrywania na płyty. I o to własnie pytam. Pozdrawiam
THX jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.10.2005, 22:00   #4
Edson
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Posty: 24
Edson w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mpeg2 w zasadzie nie nadaje się do montażu nie mówiąc już o jakichkolwiek prostych kompozycjach. Kodować do mpeg2 można przy użyciu wielu opcji wpływających na jakość , nie warto robić tego w locie przy zgrywaniu gdyż dla bezpieczeństwa program zastosuje metodę najgorzszą ale dającą gwarancję "nadążania za źródłem". No i oczywiście przy dłuższym materiale nie wchodzi w rachubę "variable 2 pass". TYLKO DV.
Edson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.10.2005, 10:11   #5
slawekb
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 20.06.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 125
slawekb zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez THX
Dzięki. Ze sprzętem problemu nie ma p4 2,66, 1024 RAM. Nie chodzi mi o to jak zgrać ( o tym akurat trochę wiem ) tylko czy warto zgrywać w DV i później zmontowany materiał kompresować do mpeg2 czy od razu grać do mpeg2. Ze zgrywaniem problemu nie ma, klatek nie gubię, nie ma zwisów ani artefaktów. Dysków mam trochę, pracowalem w zasadzie cały czas na DV, ale beaz zgrywania na płyty. I o to własnie pytam. Pozdrawiam
Zgrywać zawsze warto w formacie DV, pozostają wtedy kody czasowe nagrania, które można wykorzystać potem przy edycji materiału filmowego.
__________________
Optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym ze światów.
Pesymista obawia się, że może to być prawda.
slawekb jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.10.2005, 11:00   #6
THX
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.03.2004
Posty: 14
THX w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
czym zatem kompresować do mpeg2 ? MainConcept ? Canopus ? Ja trzymam się montażu jeszcze na Avidzie ( zostało mi z czasów królowania pecetów w miejscu Maców ) tylko nie bawiłem się kompresowaniem. Ale mniej więcej mam takie samo podejście jak szanowni forumowicze. Pozdrawiam
THX jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.10.2005, 11:21   #7
slawekb
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 20.06.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 125
slawekb zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez THX
czym zatem kompresować do mpeg2 ? MainConcept ? Canopus ? Ja trzymam się montażu jeszcze na Avidzie ( zostało mi z czasów królowania pecetów w miejscu Maców ) tylko nie bawiłem się kompresowaniem. Ale mniej więcej mam takie samo podejście jak szanowni forumowicze. Pozdrawiam
Ja korzystam z CCE (Cinema Craft Encoder) przy kompresowaniu DV-> MPEG2, a przy VBR i 5 przebiegach wynik jest bardziej niż zadawalający.
__________________
Optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym ze światów.
Pesymista obawia się, że może to być prawda.
slawekb jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.10.2005, 20:01   #8
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
z kamery zgrywa się do DV najlepiej na osobny dysk (nie partycję) - najmniejsze prawdopodobieństwo gubienia klatek

warto również wyłączyć wszystko niepotrzebnie pracujące w tle (np. zakańczanie przez muła pliku w czasie zgrywania z kamery robi masakrę)

zmontować w DV
Do tego momentu się z Tobą zgadzam Kodowanie Pinnacl'a nie należy do najlepszych
Cytat:
Napisany przez slawekb
Zgrywać zawsze warto w formacie DV, pozostają wtedy kody czasowe nagrania, które można wykorzystać potem przy edycji materiału filmowego.
aczkolwiek nigdy nie zwracałem uwagi na kody czasowe
Cytat:
Napisany przez THX
czym zatem kompresować do mpeg2 ? MainConcept ? Canopus ? Ja trzymam się montażu jeszcze na Avidzie ( zostało mi z czasów królowania pecetów w miejscu Maców ) tylko nie bawiłem się kompresowaniem. Ale mniej więcej mam takie samo podejście jak szanowni forumowicze. Pozdrawiam
Polecam Cannopus Procoder i artykuł --> TU
Cytat:
Napisany przez slawekb
Ja korzystam z CCE (Cinema Craft Encoder) przy kompresowaniu DV-> MPEG2, a przy VBR i 5 przebiegach wynik jest bardziej niż zadawalający.
CCE nie za dobrze radzi sobie z przeplotem "Cytuję"
Cytat:
Napisany przez 1stwasp
CCE jest bardzo dobry dla źródeł Progressive, ale całkiem kiepski dla źródeł z przeplotem - szczególnie gdy kodujemy DV --> MPEG2.
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.10.2005, 13:07   #9
Edson
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Posty: 24
Edson w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez PIOTR34
Polecam Cannopus Procoder
CCE nie za dobrze radzi sobie z przeplotem
Święta racja. Zrobiłem całą masę eksperymentów z CCE i materiałem DV interlace i istotnie efekt końcowy choć niewiele jednak był trochę gorszy niż przy użyciu procodera. Któraś z wersji CCE myliła też kolejność półobrazów, procoder w wersji 1.0 też miał w niektórych przypadkach taką przypadłość.
CCE ma jednak pewną zaletę dla posiadaczy Athlonów z serii XP. W odróżnieniu od procodera wykorzystuje poza SSE2 instrukcje 3DNow Extented a procoder tylko intelowskie SSE2, ma to kluczowe znaczenie dla prędkości kodowania na wspomnianych procesorach.
Edson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.09.2007, 00:45   #10
fraglesiak
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.12.2004
Lokalizacja: Łódź
Posty: 19
fraglesiak w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wiec koledzy ja dopiero co mam kamerke i zastanawiam si***281; jak kopiowa***263; materia***322; na PC mam w kompie dwa dyski 160 i 80 GB i jest to P4 2.8 teraz pytanie czym mam to ***347;ciaga***263; w jakiej kolejnosci.... kamerka to Mini DV Sony mam z program***243;w:Ulead VideoStudio 9 SE DVD, InterVideo WinDVD Creator 2,Karte telewizyjn***261; Pinacle z wejsciem S-video i Composit. Nie mam Fire ale mam zamiar kupi***263; a i jest port USB w kamerce ale jakos***263; materia***322;u jest s***322;aba po ***347;ciagni***281;ciu na kompa.No i pytanie jakim programem ***347;ci***261;gac i kt***243;ry wyedytuje daty nagra***324;? Prosze o pomoc i sugestie. Z g***243;ry dzieki.
fraglesiak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.09.2007, 18:18   #11
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Tylko firewire... Program do ***347;ci***261;gania oboj***281;tny, je***347;li tylko nie gubi klatek. Je***347;li b***281;d***261; problemy, to polecam do przechwytu ScynalyzerLive. Do zabawy z datami program typu DVTimeStamp, DVSubMaker, itp.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.09.2007, 18:20   #12
fraglesiak
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.12.2004
Lokalizacja: Łódź
Posty: 19
fraglesiak w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzi***281;ki za info bede mia***322; kursa do sklepu po karte IEEEEEEEEEEEEEEEEE ;-)
fraglesiak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.