Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 25.03.2008, 22:44   #31
paput2000
lub po prostu Paput
 
Avatar użytkownika paput2000
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,551
paput2000 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam serdecznie po latach.
Przepraszam, że odgrzewam nie najświeższy temat, ale dopiero teraz zabrałem się za nagrywanie DL - wcześniej raz to zrobiłem, lecz poniosłem straszną porażkę i płytę za 15 zyla wywaliłem do kosza. Do tej pory dzieliłem płyty DVDFabem - jest to metoda prosta i tania, lecz niestety ma się dwie płyty, a nie jedną.
Znalazłem ten temat i zabrałem się do roboty. Co prawda nie przebrnąłem przez metodę z PGCEditem (nie mogłem jakoś tego skonfigurować poprawnie), ale okazało się, że możliwości ImgBurna w ustawieniu punktu przejścia warstwy są dość wdzięczne, a zostały opisane tutaj: http://forum.imgburn.com/index.php?showtopic=1777
Program sugeruje kilka punktów przejścia, stopniuje ich prawidłowość i umożliwia podgląd wybranego miejsca. Potem kilka ustawień jeszcze, tworzenie obrazu, wypałka no i do odtwarzacza. Kurdę nawet działaaaaaaaaa.
To tyle z moich traumatycznych, pierwszych doświadczeń z DL.
Dobranoc.

PS.
Przepraszam za to, że zapewne od dawna o tym wiecie.
__________________
pozdrawiam
paput2000@o2.pl8)
ZX Spectrum + Elektron TV
paput2000 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.03.2008, 00:04   #32
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,435
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ano wiemy.

__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.12.2008, 21:12   #33
krzyszt_off_74
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.06.2005
Lokalizacja: Starogard Gdański
Posty: 13
krzyszt_off_74 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A ja nie wiedziałem. W śmieci poszło 12 płyt DVD+R DL. Każda po 10 zł. Uparłem się ,że muszę te pliki wypalić i już koszta miały mniejsze znaczenie. Po prostu musiałem. Trzepałem cały internet ,żeby znaleźć pomoc i dopiero dziś , tu i teraz znalazłem. Sposób Paputa pomógł. Nawet już nie pamiętałem, po 17-to miesięcznym pobycie w szpitalu.że kiedyś już się zarejestrowałem na tym forum. Wielkie , wielkie dziękuję.
__________________
GRZEBANIE W OPCJI "SZUKAJ" GROZI ROZWODEM

Ostatnio zmieniany przez krzyszt_off_74 : 21.12.2008 o godz. 21:14
krzyszt_off_74 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.12.2008, 13:35   #34
lucjan51
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.10.2008
Posty: 1
lucjan51 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam problem z odtważaczem DVD DK, plyty które są nagrane na CD w formacie MPEG1 nie chce czytać płyta po starcie początkowa jest odtwazana a póżniej zatrzymuje się na obrazie. Jeżeli ktoś może mi pomóc lub poradzić podaję adres E-mail: lucjan51@o2.pl
lucjan51 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.12.2008, 19:37   #35
krzyszt_off_74
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.06.2005
Lokalizacja: Starogard Gdański
Posty: 13
krzyszt_off_74 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez lucjan51 Podgląd Wiadomości
Mam problem z odtważaczem DVD DK, plyty które są nagrane na CD w formacie MPEG1 nie chce czytać płyta po starcie początkowa jest odtwazana a póżniej zatrzymuje się na obrazie. Jeżeli ktoś może mi pomóc lub poradzić podaję adres E-mail: lucjan51@o2.pl
Wiesz Lucjan... Twoje pytanie nie pasuje za bardzo w tym temacie. Załóż nowy,oddzielny temat we właściwym dziale i troszkę bardziej postaraj się sprecyzować o co chodzi , bo ja nie bardzo rozumiem Twój problem.

Natomiast wracając do tych nieszczęsnych dwuwarstwówek, to owszem wypaliło mi niby bez błędów , ale jednak dziś przy całkowitym odtwarzaniu zapisanego materiału okazało się , że jednak jest błąd. Otóż po włożeniu płyty do odtwarzacza DVD leci elegancko .... do momentu gdy kończy się materiał na pierwszej warstwie. Odtwarzacz nie chce przerzucić się sam na drugą warstwę. Coś tam w środku mieli, mieli i wymielić nie może. Muszę to popchnąć ręcznie , wciskając na pilocie funkcję "kolejna scena". Efekt jest taki, że jedna scena jest omijana i nie mogę jej zobaczyć . Przewijanie nic nie daje...cały czas mieli. Tylko "kolejna scena" mnie ratuje w tym przejściu między warstwami. Dalej , już na drugiej warstwie materiał też leci bardzo dobrze. Może ktoś z was spotkał się już z podobnym problemem i wie o co chodzi i jak tego uniknąć? Dodam, że kiedy w ImgBurn tworzyłem zgodnie z opisem zamieszczonym w linku wyżej( w tym temacie), to wyświetliły mi się do wyboru 3 miejsca do zmiany warstwy. Wszystkie były z żółtymi gwiazdkami czyli "dobre".
__________________
GRZEBANIE W OPCJI "SZUKAJ" GROZI ROZWODEM
krzyszt_off_74 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.12.2008, 00:58   #36
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
To jest raczej problem sprzętowy (jakość płytek, jakość palenia) niż problem z metodą wypału. Punk LB dobiera się w DVD-Video ze względu na fakt, że podczs zmiany warstw występuje pauza w wyświetlaniu wynikająca z konieczności zogniskowania lasera na 2 warstwie. Dlatego też wybieramy miejsce przy zmianach scen i najlepiej ciemnych, żeby to miejsce było najmniej widoczne. Sugestie programu to z jednej strony pkty rozdziałów, w których może następować zmiana sceny, z drugiej fakt, że na drugiej warstwie musi znajdować się trochę mniej danych niż na pierwszej. Ot, cała filozofia.

Edyta:

Jeszcze jedno - dlaczego polecam metodę z PGCEdit: ze względów bezpieczeństwa. PGCEdit zapisuje pliki z odpowiednią przerwą między sektorami, co może być istotne przy uszkodzeniu sektora z plikiem ifo. Poza tym współczesna wersja PGCEdit wykorzystuje już do palenia Imgburn właśnie...

Ostatnio zmieniany przez Reetou : 23.12.2008 o godz. 01:04
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.01.2009, 17:43   #37
griszczu
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.04.2005
Posty: 2
griszczu w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam tez mialem ogromne problemy z odtwarzaniem plyt DVD DL na moim stacjonarnym dvd, ale jak zaczalem nagrywac przy pomocy PgcEdit i ImgBurn to masakra wszystko idzie super ładnie i tylko czasem sie cos zatnie na zmianie warstwy. Wczesniej nagrywalem filmy w nero i odtwarzanie stawało w miejscu przejscia na 2 warstwe a teraz wszystko ok
griszczu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.01.2009, 07:25   #38
romanesco
Guru
 
Data rejestracji: 01.08.2007
Posty: 3,562
romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou Podgląd Wiadomości
[...] podczs zmiany warstw występuje pauza w wyświetlaniu wynikająca z konieczności zogniskowania lasera na 2 warstwie. [...]
Tak się dzieje w zdecydowanej większości odtwarzaczy. Chociaż kiedyś czytałem recenzję odtwarzacza high-end firmy Denon (nie pamiętam modelu), który posiadał specjalny układ buforujący i tam chwilowa przerwa przy przejściu do drugiej warstwy, nie występowała.
romanesco jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.01.2009, 13:39   #39
KC42
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 13.12.2003
Posty: 661
KC42 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez romanesco Podgląd Wiadomości
Tak się dzieje w zdecydowanej większości odtwarzaczy. Chociaż kiedyś czytałem recenzję odtwarzacza high-end firmy Denon (nie pamiętam modelu), który posiadał specjalny układ buforujący i tam chwilowa przerwa przy przejściu do drugiej warstwy, nie występowała.
nie tylko denon mam pioneera z 2006 roku też się nie zatrzymują na zmianie warstwy nawet nagrane za pomocą nero czy clonadvd
KC42 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.01.2010, 18:29   #40
KC42
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 13.12.2003
Posty: 661
KC42 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zmiana warstwy na płycie DL

W którym miejscu należy zrobić podział warstwy na płycie DL w ImgBurn, aby zmiana warstwy była na połowie np. mam dane 6 GB to żeby zmiana warstwy były na około 3 GB na warstwę, a nie na jednej 4 GB a drugiej reszta niestety czasami się nagrywa, że jedna warstwa jest nagrana do samego brzegu płyty, nie dawno kupiłem paczkę płyt lekko obtartych na samych krawędziach i jak się nagra dane do samego brzegu to niestety płyta do kosza, załączam obrazem z kilkoma możnościami wyboru zmiany warstwy i pytanie na co mam zwracać uwagę, aby ten podział był jak najbardziej w połowie..
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
Zmiana warstwy na DVD DL-capture_01132010_183802.jpg  

Ostatnio zmieniany przez KC42 : 13.01.2010 o godz. 18:32
KC42 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.01.2010, 19:46   #41
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,435
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Lekarz od oczu, czy lekarz od sklerozy?

Pewnie obaj - raz już założyłeś o tym temat, dwa - tam, gdzie pokazuje 50%-50% to pewnie będzie w połowie.

No chyba, że u ciebie jest jakaś inna matematyka.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.01.2010, 20:05   #42
KC42
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 13.12.2003
Posty: 661
KC42 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez joujoujou Podgląd Wiadomości
Lekarz od oczu, czy lekarz od sklerozy?

Pewnie obaj - raz już założyłeś o tym temat, dwa - tam, gdzie pokazuje 50%-50% to pewnie będzie w połowie.

No chyba, że u ciebie jest jakaś inna matematyka.
te 50% - 50% sprawdziłem i nie jest to połowa, zresztą jest pokazany kilka razy w różnych miejscach.
KC42 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.01.2010, 20:15   #43
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,435
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
W takim razie najlepiej sobie policzyć, w którym miejscu wypadnie połowa i wybrać najbliższy sugerowany punkt podziału.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.