Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 17.12.2005, 18:59   #1
Liar
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.10.2004
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 139
Liar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Znowu Scenarist - pogłębianie wiedzy

Napotkałem ostatnio taki problem. Do jednego VTS mającego własne RootMenu zapakowałem 3 klipy i bardzo się zdziwiłem (pewnie niepotrzebnie) gdy program odmówił mi przyjęcia jednego klipu informując, że Audio AC3 ma bitrate 384 (pozostałe 256). Jako człowiek wyrozumiały pogodziłem się w miarę szybko z fanaberią Scenarista i grzecznie przekodowałem Audio do 256, aby wszytkie były takie same. Okey - zgadzam sie, że muszą być identyczne dźwięki w obrębie jednego VTSa. Przechodzę do pytań.
W jaki sposób jest taka sytuacja rozwiązywana w praktyce, bo rozumiem, że może być np. 5 ścieżek audio w różnych językach, ale o tych samych parametrach, ale istnieje np. ścieżka DTS, która jest zupełnie inna.
Innymi słowy w jaki sposób mogłem rozwiązać problem bez zmiany bitrate dla tego Audio. RottMenu danego VTSa (skoki) nie pozwala "się zlinkować" do innego VTS. Tak właśnie próbowałem idąc na skróty. Jak pisałem wcześniej - problem rozwiązałem, ale to mi nie wystarcza, ponieważ musi być inne rozwiązanie.
Jak już pewnie zauważyliście Scenarista "pokonuję" małymi krokami, tzn. kiedy chcę zrobić coś nowego (dla wielu oczywistego) to po prostu pytam - jak ?
I choć wiem juz niemało to i tak oceniam sie na jakieś 10%, no może 20% jeśli chodzi o mozliwości programu.

Pozdrawiam baaaaardzo świątecznie.
Liar jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 17.12.2005, 23:41   #2
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Szybka odpowiedź...

Musi być tak samo w obrębie VTS - słusznie zauważyłeś.

Obraz z innym dźwiękiem musi być w osobnym VTS - też słuszna uwaga...

Z RootMenu nie możesz skakać po VTS - też słuszna uwaga...

Ale... jest na to antidotum... Title Menu...

Możesz go nawet nie mieć w sensie jawnym - ale wrzucasz tam kilka Dummy PGC i za pomocą rejestrów jak i linków możesz wtedy z RootMenu jengo VTS wyskoczyć do drugiego, trzeciego, dziesiątego VTS...

No problemo...

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.12.2005, 00:04   #3
Liar
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.10.2004
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 139
Liar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki, dzięki, ale nie to nie wszystko.
Teraz proszę o potwierdzenie lub zanegowanie z wyjaśnieniem.

Jeżeli stworzę Title w obrębie danego VTS to jak zareaguje klawisz na pilocie.
Mniemam, iż klawisz w pilocie uruchamia tylko to Title, które jest w Video Menager !!
Jeżeli tak własnie jest to faktycznie można spokojnie "oszukiwać" system tworząc "sztuczne" Title.

Ale teraz pytanie na które nie znam odpowiedzi. W przypadku filmów bardzo często jest wiele (przy jednym Video) ścieżek audio lub subpicture, ale w tym audio zdarza sie też czasem DTS. Idąc od strony twórcy, w jaki spozób mając kilka ścieżek audio i napisów w tym ścieżkę DTS, poskładać wszystko w całość. To napewno pytanie banalne, ale jak większość się zorientowała to zadaję tego typu pytania, kiedy jeszcze czegoś nie przerobiłem, zatem po prostu pytam jak to sie robi
Pozdrawiam.....
Liar jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.12.2005, 00:32   #4
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
W obrębie dysku DVD może być tylko jedno TitleMenu. Ale można linkować pod wyjście z RootMenu dowolne PGC z obrębu TitleMenu. Teraz ustawiając w Pre PGC zdefiniowanego jako Title, np idź do RootMenu to naciśniecie TitleMenu będzie wywoływało RootMenu.
Mam nadzieję, że nie zamieszałem - taka konstrukcja wymaga jeszcze świadomej operacji na linkach aby, jak zauważyłeś, działały poprawnie przyciski pilota.

No banalnie - przeciąga się do track editora wszystkie audio jakie masz (MPEG, AC3, DTS) i importuje tam wszystkie subtitle.
Potem ładnie się muksuje i będzie

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.