Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 15.12.2004, 18:22   #1
peterka
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika peterka
 
Data rejestracji: 01.09.2004
Lokalizacja: Żyrardów
Posty: 131
peterka zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Kłopot z DVD+R TDK

Mam problem z nagrywaniem płyt DVD+R TDK. Jak sprawdzić czy moja nagrywarka ma w swojej bazie w biosie taki nośnik? bo jeżeli nie to może to wynikać z tego że używa ustawień średnich czy jakoś tak.Płyty +R Verbatim,Platinium,Intenso nagrywa poprawnie. Problem jest także z TDK DVD
+RW. Minusy nagrywa dobrze.

Ostatnio zmieniany przez peterka : 15.12.2004 o godz. 21:37
peterka jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 15.12.2004, 21:37   #2
maks20
Bywalec
 
Data rejestracji: 18.10.2004
Posty: 31
maks20 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A jaka to nagrywarka?Bo chyba od tego powinniśmy zacząć.
maks20 jest offline  
Stary 15.12.2004, 22:11   #3
peterka
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika peterka
 
Data rejestracji: 01.09.2004
Lokalizacja: Żyrardów
Posty: 131
peterka zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez maks20
A jaka to nagrywarka?Bo chyba od tego powinniśmy zacząć.
Sorry zapomniałem .Toshiba SD-R 5272B. Inne płyty +R/RW nagrywa poprawnie nie chce nagrywać tylko plusów TDK. Po nagraniu nagrywarka oraz inne napędy DVD nie widzą płyty.
peterka jest offline  
Stary 15.12.2004, 23:09   #4
julocez
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika julocez
 
Data rejestracji: 15.12.2004
Posty: 5
julocez w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam Toshiba SD-R 5372B i mam ten sam problem z TDK 1-8x jak na razie próbowałem nagrywać jedynie 8 ale jeszcze zrobię próbę z innymi predkosciami. Dam jedną koledze co ma liteona, zobaczymy co u niego! Zatrzymuje u mnie przy 7% nagrywania i wywala błąd.
julocez jest offline  
Stary 16.12.2004, 07:25   #5
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
masz problem z plytami - to je zmien
liteon nienawidzi plyt tdk (zadko poprawnie wspolpracuja), najwidoczniej ten model toshiby tez
nie ma co kombinowac - treba kupic inne nosniki
a zapas tdk, jesli jakis zostal, sprzedac kolegom
nimal jest offline  
Stary 16.12.2004, 19:26   #6
MZiol
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika MZiol
 
Data rejestracji: 18.11.2004
Posty: 219
MZiol zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No nie
Przeprzaszam bardzo ale dalej nie moge już czytać takich głupot

"liteon nienawidzi plyt tdk" - niewiem jakie wy macie nagrywarki

ale moja bez żadnego problemu nadrywa płytki firmy TDK.

Może problem w tym że kupujecie płyty wyprodukowane np przez cmc a firmowane przez TDK.

Aby niebyć gołosłownym przedstawiam test płytki - oczywiście TDK wykopconej na mojej 1633s
Dołączone obrazki
File Type: png tdx+rx4.PNG (43.2 KB, 430 oglądane)
__________________
BenQ DW1640
MZiol jest offline  
Stary 16.12.2004, 23:27   #7
peterka
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika peterka
 
Data rejestracji: 01.09.2004
Lokalizacja: Żyrardów
Posty: 131
peterka zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez MZiol
No nie
Przeprzaszam bardzo ale dalej nie moge już czytać takich głupot

"liteon nienawidzi plyt tdk" - niewiem jakie wy macie nagrywarki

ale moja bez żadnego problemu nadrywa płytki firmy TDK.

Może problem w tym że kupujecie płyty wyprodukowane np przez cmc a firmowane przez TDK.

Aby niebyć gołosłownym przedstawiam test płytki - oczywiście TDK wykopconej na mojej 1633s
W takim razie czym wytłumaczysz fakt że Verbatim+R od MCC oraz Platinium +R od Ricoh nagrane są OK a TDK +R od TDK001 lądują w koszu?
Natomiast -R TDK są OK.Nawet jakieś "wynalazki" CMC nagrywają się poprawnie.Testów w K-Probe nie zrobię bo Toshiba go nie obsługuje ale płyty czytają się prawidłowo. czyżby na rynku pojawiły się podróby TDK+R ?
peterka jest offline  
Stary 18.12.2004, 00:15   #8
JarasMSR
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika JarasMSR
 
Data rejestracji: 26.11.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 181
JarasMSR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ja już drugi rok wypalam tylko na TDK ( okazjonalnie Verbatim ) i nie miałem żadnych problemów ( ze strony płyt ).
__________________
JarasMSR jest offline  
Stary 18.12.2004, 17:01   #9
MZiol
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika MZiol
 
Data rejestracji: 18.11.2004
Posty: 219
MZiol zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
peterka - jak "..to czym wytłumacze fatk.........." , a to niczym ponieważ starałem Ci się uświadomić że płytki TDK magrywają mi się bardzo dobrze. Mam ich sporą ilość i z żadną do tej pory nie miałem najmniejszego problemu.

Zresztą jak widze nie jestem samotny w moim osądzie - JarasMSR

może to wina twojej nagrywarki i to ona nie lubi płyt TDK.
__________________
BenQ DW1640
MZiol jest offline  
Stary 18.12.2004, 17:19   #10
peterka
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika peterka
 
Data rejestracji: 01.09.2004
Lokalizacja: Żyrardów
Posty: 131
peterka zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez MZiol
peterka - jak "..to czym wytłumacze fatk.........." , a to niczym ponieważ starałem Ci się uświadomić że płytki TDK magrywają mi się bardzo dobrze. Mam ich sporą ilość i z żadną do tej pory nie miałem najmniejszego problemu.

Zresztą jak widze nie jestem samotny w moim osądzie - JarasMSR

może to wina twojej nagrywarki i to ona nie lubi płyt TDK.
Być może moja nagrywarka faktycznie nie lubi TDK+R.Także kolegi Liteon SOHW 832 ich nie nagrywa.
Dzięki za zainteresowanie
peterka jest offline  
Stary 18.12.2004, 17:35   #11
Atronic
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Atronic
 
Data rejestracji: 02.10.2004
Lokalizacja: 3miasto
Posty: 124
Atronic zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez nimal
masz problem z plytami - to je zmien
liteon nienawidzi plyt tdk (zadko poprawnie wspolpracuja), najwidoczniej ten model toshiby tez
nie ma co kombinowac - treba kupic inne nosniki
a zapas tdk, jesli jakis zostal, sprzedac kolegom
co ty opowiadasz ?
Lite-on bardzo dobrze współpracuje z płytkami TDK . Są to zdecydowanie najlepiej wypalane płytki na moim litku . PI srednie ok 2 , a PIF średnie 0,01. Jeśli to w/g ciebie jest zła współpraca z płytami TDK to może zajmij sie malarstwem , a nie nagrywaniem płytek
__________________
http://s10.bitefight.pl/c.php?uid=88876

http://atron.act4trees.com
Atronic jest offline  
Stary 19.12.2004, 12:46   #12
MKJ
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.12.2004
Posty: 13
MKJ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
.

Cytat:
Napisany przez Atronic
co ty opowiadasz ?
Lite-on bardzo dobrze współpracuje z płytkami TDK . Są to zdecydowanie najlepiej wypalane płytki na moim litku . PI srednie ok 2 , a PIF średnie 0,01. Jeśli to w/g ciebie jest zła współpraca z płytami TDK to może zajmij sie malarstwem , a nie nagrywaniem płytek
Mój Liteon również ma problemy z TDK. I co ty na to?
MKJ jest offline  
Stary 19.12.2004, 13:01   #13
Atronic
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Atronic
 
Data rejestracji: 02.10.2004
Lokalizacja: 3miasto
Posty: 124
Atronic zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez MKJ
Mój Liteon również ma problemy z TDK. I co ty na to?
Masz albo pecha , albo płytki podrabiane. Wybór należy do ciebie.

A tak poważnie to na kilku litkach których uzywam ( w pracy , w domu ) nie stwierdziłem na płytkach TDK które uzywam żadnych problemów. Podobnie stacjonarne DVD thomsona i Sony nie maja z tymi płytkami żadnych problemów.

Tak jak na załączniku , wygląda większość płytek TDK które mam w swojej kolekcji. Nie jest ich za dużo , bo około 80 sztuk ale to chyba juz miarodajny wynik.

To jest litek 1213@dru710
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-tdk-r-1213-dru710-2.jpg  
__________________
http://s10.bitefight.pl/c.php?uid=88876

http://atron.act4trees.com
Atronic jest offline  
Stary 19.12.2004, 16:00   #14
julocez
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika julocez
 
Data rejestracji: 15.12.2004
Posty: 5
julocez w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Strasznie się podniecacie, sorry ale takie mam wrażenie. Przecież mogą zdarzyć się takie płytki, z którymi będą problemy na pewnych napędach a na innych nie. Pisałem, że miałem problemy z TDK DVD+R na Toshiba SD-R 5372B przy nagrywaniu x8 i tak jest ale przy x4 jest wszystko w porządku. Dotychczas z x8 nagrywałem TDK, SONY, DYSAN i PLATINUM tylko z TDK miałem problem, dlaczego nie wiem? Dla wszystkich zastanawiających się nad kupnem sprzętu nagrywającego DVD mogę polecić SD-R 5372B. Na około 50 płyt 2 TDK do kosza to dobry wynik. Kupuje w tej chwili PLATINIUM X8 (2.1zł), ESPERANZE X4 (1.22zł) i CD-R x52 Vobisa (0.60zł) i nie wiem co to kłopoty z wypalaniem. Polecam po prostu dobrać dla swojego sprzętu najlepiej zachowujące się płytki i wypalać. Ciekawi mnie jeszcze czy jakiekolwiek zmiany wprowadzi ten oczekiwany przez wszystkich nowy bios? Jak nagram jakomś x16 albo DL to napiszę o wrazeniach, powodzenia przy wypalaniu
julocez jest offline  
Stary 19.12.2004, 19:07   #15
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
ale o co chodzi? rozpetalem mala burze
plyta plycie nierowna i naped napedowi tez
statystycznie tdk i liteon powoduja wiecej problemow niz inne polaczenia, dlatego poczatkujacym proponuje uzywanie innych plyt, zeby nie mieli klopotow
to, ze w waszych spawarach takie polaczenie dziala poprawnie to tylko sie cieszyc
princo na litku tez pewnie da sie wypalic poprawnie, ale chyba takiego polaczenia nie polecicie?
imo tdk to bardzo dobre plyty, liteony to bardzo dobre palarki, ale nie zawsze wspolpracuja ze soba swietnie, a np nie spotakelm sie ani w realu ani na forum przypadku zlej wspolpracy liteona i plyty verbatima - to chyba wystarczajacy powod zeby raczej polecac takie zestawinie - mniej ryzykowne

i nie podniecajcie sie - nie wypisuje glupot - to tylko obserwacje
nimal jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.