Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 23.06.2004, 20:26   #31
Jabson
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Jabson
 
Data rejestracji: 19.01.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 243
Jabson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jesli chodzi o testy plytek za pomoca KPproba to polecam ten wątek http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=36164... ja juz przestalem go uzywac... sprawdzam czy chodzi w stacjonarce... jak chodzi to oki.. ale jak na razie tylko 1 sie ciela chociaz Kprobe pokazywal nie wiecej niz 80... a te co pokazuje nawet miedzy 600 a 1000 chodza bez problema

pozdro!
__________________
Z prochu powstałeś... więc się otrzep!!!
pozdro4@LL !
Jabson jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.06.2004, 22:21   #32
domestos007_:)
Bywalec
 
Avatar użytkownika domestos007_:)
 
Data rejestracji: 16.06.2004
Lokalizacja: Tarnów
Posty: 55
domestos007_:) zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
U mnie po przeróbce z 451 na 851 ostatnim modem od p. Jabsona wszystko hula aż miło nie ma problemu z żadnymi nośnikami co przy orginalnej 451 na esperkach z kołka i intenso co druga paliła sie ok. POLECAM !!!!!!!! ostatni biosik po modyfikacji od p. Jabsona . FULL WYPASS Pozdrawiam
domestos007_:) jest offline  
Stary 23.06.2004, 22:34   #33
van_zant
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.02.2003
Lokalizacja: Ruda Śląska
Posty: 22
van_zant w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Gsc2

Mam nagrywarke LiteOn 451S i musze powiedziec, ze poprawnie dziala jedynie z biosem GSB7 i to ze strony LiteOna. Sprawdzalem GSC2 mod1 i mod2 i wcale nie dziala to tak rozowo. Tragedia np. z DVD+RW - co tego biosa dyskryminuje momentalnie. Bufor zapisu zapelniony w 20% (Nero), bufor odczytu full. Nie wiem jak to jest na innych nosnikach, gdyz jak widze jak to dziala na DVD+RW - to mi sie odechciewa dalszych testow. Nagrywarka cos robi - dioda migocze jak wsciekla (na czerwono) - co to ma byc
Sugeruje przed wystawieniem czegos na forum o DOKLADNE sprawdzenie dzialania, a nie wyglupy typu "potestujcie - bo ja nagralem 2 plytki DVD-R i jest cool" ...
Pozdrawiam - Marek.
__________________
van_zant
van_zant jest offline  
Stary 23.06.2004, 22:48   #34
KLANDERS
Bywalec
 
Avatar użytkownika KLANDERS
 
Data rejestracji: 15.06.2004
Posty: 30
KLANDERS w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Thumbs up

osobiscie nagralem tym biosem juz chyba z 20 plytek
rewelacja, wszystko dziala
mam a raczej mialem 451s=>851


jesli chodzi o mryganie diody to mam podbnie/tyle ze bufor odczytu daje ciala/ przy predkosciach x4 x8. Jak sie domyslam sprawa lezy w tym ze dysk jes poprostu kiszkowaty i nie nadaza podawac danych nagrywrce.sytuacja taka wystepowala zarowna przy starym biosie jak i przy tym wiec nagrywarki nie winie.

czy mieliscie podobne problemy lub macie?
mam dysk wd800LB i przy nagrywaniu chodzi on na max.swoich mozliwosci, i kompa wole wtedy nie dotykac? - co byscie radzili?

Ostatnio zmieniany przez KLANDERS : 23.06.2004 o godz. 23:09
KLANDERS jest offline  
Stary 24.06.2004, 00:39   #35
Jabson
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Jabson
 
Data rejestracji: 19.01.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 243
Jabson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja jak pale 8x to nawet nie ma sensu dotykanie kompa, bo juz nic sie nie da zrobic... tzn da... ale idzie to tak jakos wolno ze se wole odczekac te 10min
Co do f/w - nie dawalbym na forum czegos czego nie przetestowalem... a ze u mne chodzi wysmienicie to wcale nie znaczy ze u innych tez bedzie, dlatego prosze tez o potestowanie u siebie... ale jak widze w wiekszoscie nie ma problemow
Co do migotania diody na czerwono-pomaranczowo - u mnie tak sie dzieje jak dysk nie nadaza z dostarczaniem danych do palnika... planik po prostu czeka na dane (tzw. system ochrony zapisu, tak to wlasnie sygnalizuje, jak diodka jest pomaranczowa to znaczy ze czeka). Mnie pomogla defragmentacja i 8x leci bez problema Natomiast zastanawia mnie dlaczego tak sie dzieje na +RW, skoro na GSB7 idzie normalnie, przeciez RW sie nagrywa 4x, wiec nie powinno byc problemow z dostarczaniem danych... Moze wina RW... ale nie bede gdybac...

pozdro!
__________________
Z prochu powstałeś... więc się otrzep!!!
pozdro4@LL !

Ostatnio zmieniany przez Jabson : 24.06.2004 o godz. 00:46
Jabson jest offline  
Stary 24.06.2004, 07:41   #36
van_zant
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.02.2003
Lokalizacja: Ruda Śląska
Posty: 22
van_zant w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Jabson
Co do migotania diody na czerwono-pomaranczowo - u mnie tak sie dzieje jak dysk nie nadaza z dostarczaniem danych do palnika... planik po prostu czeka na dane (tzw. system ochrony zapisu, tak to wlasnie sygnalizuje, jak diodka jest pomaranczowa to znaczy ze czeka). Mnie pomogla defragmentacja i 8x leci bez problema Natomiast zastanawia mnie dlaczego tak sie dzieje na +RW, skoro na GSB7 idzie normalnie, przeciez RW sie nagrywa 4x, wiec nie powinno byc problemow z dostarczaniem danych... Moze wina RW... ale nie bede gdybac...
pozdro!
1. Dysk napewno nadaza z dostarczaniem danych, a diodka miga jedynie na czerwono (nie pomaranczowo-czerwono), a o tym ze dysk nadaza swiadczy 100% zapelnienie bufora odczytu dysku (to WD 120 GB z 8-mio MB cachem i zalaczonym trybem DMA - jako osobny fizyczny dysk dla DVD) i P4 2800 HT Prescott na Abit IC7 (Windows 2000 Pro). Natomiast nie rozumiem dlaczego bufor nagrywarki jest zapelniony tylko w 20%, ale ta wartosc jest od poczatku stabilna - tzn. ani mniej ani wiecej tylko te 20% i migajaca na czerwono dioda zapisu (nie probowalem nawet dla predkosci x2, tylko od razu x4). Zaznaczam ze przy takim zachowaniu diody zaprzestalem nagrywania na wlasne zadanie, niemniej po ok. 3-ch minutach zapisu, nosnik zostal zapisany jakby tylko dla lead-in.
2. Na GSB7 proba przy predkosci x4 - ten sam DVD+RW (TDK), ustawiony BookType na DVD-ROM i nie ma namniejszych problemow (dioda swieci ciagle na czerwono a obydwa bufory zapelnione w 100%.

Nie robilem testow na nosnikach jednokrotnego zapisu, poniewaz po prostu obawiam sie o strate tychze.

No coz - takie sa moje refleksje.
Pozdr - Marek.
__________________
van_zant
van_zant jest offline  
Stary 24.06.2004, 07:46   #37
Bysio
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.06.2004
Posty: 12
Bysio w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Chyba wsadzilem kij w mrowisko tym moim pytaniem
Bysio jest offline  
Stary 24.06.2004, 11:27   #38
KLANDERS
Bywalec
 
Avatar użytkownika KLANDERS
 
Data rejestracji: 15.06.2004
Posty: 30
KLANDERS w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
moze masz nagrywarke z innej partii,bo jesli mryga na czerwono to cos jest nie tak.
KLANDERS jest offline  
Stary 24.06.2004, 13:23   #39
Jabson
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Jabson
 
Data rejestracji: 19.01.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 243
Jabson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez milicja3
to prawda bios jest swietny wręcz rewelacyjny do palenia dvd+r i dvd-r PI średnie spadło z 150 na poniżej 1 na płytach platinum lecz do cd-r tragedia połowy płyt nie widzi w nagrywarce, musiałem wrócić do 451S
Cedek palony x40 na 851 GSC2. Odczyt na Litku i na normalnym DVD-ROMie w dowch oznych programach... jak dla mnie ladnie nagrywa...
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
451S, 851S firmware: GSC2-cdr.gif   451S, 851S firmware: GSC2-lg.gif  
__________________
Z prochu powstałeś... więc się otrzep!!!
pozdro4@LL !
Jabson jest offline  
Stary 24.06.2004, 15:13   #40
dyszmen
Bywalec
 
Data rejestracji: 14.12.2003
Posty: 26
dyszmen zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A u mnie nagrywarka padla po wgraniu moda Jabsona (smiech na sali z takim modem). Kolega Jabson podmienil omnipatcherem bios Codeguys i chwali sie jakoby to wielki mod zrobil, a ta naprawde to nic nie zrobil, tylko spartolil robote Codeguys). Takie jest moje osobiste zdanie w tej kwestii.
dyszmen jest offline  
Stary 24.06.2004, 16:22   #41
gsa
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 12.05.2002
Lokalizacja: Rudawa k/Krakowa
Posty: 124
gsa zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
dyszmen nie przesadzasz?

gosc zmodowal wg wlasnych potrzeb/sugestii bios codeguys i nie chwali sie ze to JEGO tylko ze go dodatkowo lekko zmodowal Mnie to dziala poki co bardzo dobrze
__________________
  • 1st PC: AMD Duron 1.2GhZ::768 MB RAM::Gainward GF4 440MX::HDD 80GB WD JB:: LiteOn 451s@851s::LG CED-8120B::
  • 2nd PC: AMD Duron 1.8GhZ::512 MB RAM::Sapphire Radeon 9600::HDD 20GB U6:: DVD LG 16x Black::
gsa jest offline  
Stary 24.06.2004, 19:09   #42
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@dyszmen
to nie wina Jabsona ze Ci padla nagrywarka, gwoli sprawiedliwosci pokaz moze gdzie sie "chwali jaki jakoby wielki to mod zrobil".
jak to spartolil robote codeguys?

fakt, moze nie narobil sie moze wiele (ale co mial niby zrobic jeszcze? DL?), ale dodal obluge nowych nosnikow i autobitsetting, wiec nie spartolil, a zmodowal (mod czyli modyfikacja)
skoro palnik padl Ci przy wgrywaniu tego biosu to wgrywajac oryginalny bios codeguys bylo by przeciez to samo.

miales po prostu pecha albo cos sam spartoliles.

takie jest moje zdanie w tej kwestii chociaz oczywiscie kazdy ma prawo do wlasnej opinii.
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline  
Stary 24.06.2004, 21:16   #43
SEBA1609
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika SEBA1609
 
Data rejestracji: 01.03.2004
Posty: 90
SEBA1609 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez pykson

miales po prostu pecha albo cos sam spartoliles.

takie jest moje zdanie w tej kwestii chociaz oczywiscie kazdy ma prawo do wlasnej opinii.
Ja mam ten bios od samego poczatku jego powstania i jest ok zarowno na cdr jak dvd. Wiec kolega @dyszmen ma pecha
Wgrywajcie smialo bios jest ok. Pozdro

Ostatnio zmieniany przez SEBA1609 : 24.06.2004 o godz. 21:18
SEBA1609 jest offline  
Stary 24.06.2004, 22:29   #44
Jabson
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Jabson
 
Data rejestracji: 19.01.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 243
Jabson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dznieks za oborne... ale przeciez sie nie chwalilem ze co to ja nie zrobilem... tak jak napisal @gsa zmodowalem go do wlasnych potrzeb (mod - modyfikacja, a nie jakis ***** czy patch), wiekoszosci nie sprawial problemow, @pykson pisze ze abs sie przydal... Nikomu nie kazalem go instalowac i nie gwarantowalem ze zawsze bedzie dzialal poprawnie... u mnie dziala (a ze mam tylko 1 nagrywarke to nie sprawdzalem osobiscie na innych)... u innych dziala, a @dyszmen miales po prostu pecha, zreszta mody zawsze wgrywasz na wlasna odopowiedzialnosc... Bios jest od codeguys, omnipatcher jest od codeguys, wiec z modem czy bez byloby to samo...

pozdro!
__________________
Z prochu powstałeś... więc się otrzep!!!
pozdro4@LL !
Jabson jest offline  
Stary 25.06.2004, 06:36   #45
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Jabson
... a @dyszmen miales po prostu pecha, zreszta mody zawsze wgrywasz na wlasna odopowiedzialnosc... Bios jest od codeguys, omnipatcher jest od codeguys, wiec z modem czy bez byloby to samo...

pozdro!
ŚWIĘTA RACJA WGRYWASZ NA WLASNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ !!!
dla Jabsona i oba jego mody u mnie dzialaly jak "ta lala"
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.