Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 11.03.2017, 19:48   #61
seku
Moderator
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika seku
 
Data rejestracji: 01.12.2004
Lokalizacja: Deep Dark Ocean
Posty: 4,128
seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
PlexTools Professional XL

rozpoznaje PX-755A jako USB może dlatego że jest tryb AHCI nie wiem jak zmienić na IDE o ile jest taka możliwość

Nero 18 widzi jako ATAPI czyli IDE

Adapter IDE---&gt;SATA-przechwytywanie54.png

Adapter IDE---&gt;SATA-przechwytywanie55.png
__________________
Every wish is only a journey away...
seku jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 12.03.2017, 13:52   #62
Leman39
Moderator
 
Avatar użytkownika Leman39
 
Data rejestracji: 21.02.2014
Lokalizacja: NS2
Posty: 2,415
Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Leman39 ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Powiem Ci, że u mnie Plextora 755A na płycie Intela D946GZIS PlexTools rozpoznaje jako 755UF, mimo iż podpięty do złącza ATA znajdującego się na mobo...
Leman39 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.05.2017, 01:21   #63
Lexor
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 07.05.2017
Posty: 33
Lexor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Chciciałbym pokontynuować wątek adaptera SATA-IDE, do którego opis znajduje się w pierwszym poście tego tematu i do którego odniesienie pojawiło się tutaj: https://forum.cdrinfo.pl/f15/jaka-ku...ml#post1383563

Link do aktualnej aukcji na allegro (żeby było wiadomo o czym mowa): http://allegro.pl/adapter-pata-ide-4...785509070.html

Czy jest to adapter dwukierunkowy? Wiem, że mogę nim podlączyć urządzenie IDE do portu SATA płyty głównej, ale czy moge też podłaczyć urządzenie SATA do portu IDE?

Czy ktoś testował współpracę tego adaptera z dyskiem twardym, czy podłączaliście tylko nagrywarki?

W opiniach bardzo podobnego konstukcyjnie adaptera znalazłem taką uwagę: "po stronie płytki przylegającej do obudowy dysku znajdują się nieizolowane luty i końcówki nóżek - warto więc zastosować tam taśmę izolacyjną". Jak ten fakt wygląda w tym adapterze z allegro? Czy faktycznie jest tam tak mały odstęp, że można sie czegoś obawiać?

Będę kupował cały nowy zestaw PC w sklepie moreli i tam znalazłem coś takiego: https://www.morele.net/microconnect-...e-sata-991491/ - wygląda jakby to było to samo (raczej producent nie zmieniałby jakiegoś jednego małego szczegółu w całej konstrukcji?). Czy dla pewności mógłby zerknąć na to i ocenić ktoś kto już to posiada fizycznie? Cena wyższa, ale na allegro dopłacam specjalnie za przesyłkę, więc ostatecznie pod tym względem wyjdzie na to samo, a dodatkowy plus taki, że mółgbym zamówić wszystko w jednym miejscu.

Ostatnio zmieniany przez Lexor : 08.05.2017 o godz. 01:23
Lexor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.05.2017, 08:54   #64
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,274
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Na 100% adapter jednokierunkowy - można tylko podłączyć urządzenie IDE do portu SATA.
Podłączałem jakieś stare dyski 160\250\320GB -nie było żadnych widocznych problemów we współpracy.

Bynajmniej ja dostałem wszystkie elegancko i fabrycznie zaizolowane .

Co do morele - trudno mi coś powiedzieć - wiele zależy od chipsetu sterującego - ten z Allegro jako jeden z nielicznych jakie testowałem działa w bardzo dużo konfiguracjach hardware z trudnymi napędami jak BenQ DW1640\Plextor PX-750A czy Pioneer DVR-103\104.

Adapter IDE---&gt;SATA-2017-05-08_08-38-21.png
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.05.2017, 15:31   #65
Lexor
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 07.05.2017
Posty: 33
Lexor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Skoro jednak mogą zaistnieć "takie drobne zmiany" (inny jeden chipset mimo podobnej ogólnej konstrukcji płytki) to nie będę ryzykował i raczej zdecyduję sie na ten adapter z allegro skoro źródło już jest sprawdzone.

Tym bardziej, że napisałem do moreli w sprawie tego adaptera i nawet nie zdołali mi odpowiedzieć czy w zestawie znajduje się kabelek, "producent nie podał informacji co znajduje się w zestawie". Ech.
Lexor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.05.2017, 22:15   #66
NeoFighter
try a run, try a hide...
 
Avatar użytkownika NeoFighter
 
Data rejestracji: 07.06.2005
Lokalizacja: z nienacka
Posty: 1,883
NeoFighter jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>NeoFighter jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Podobnego adaptera używałem z powodzeniem przez kilka lat z Benq DW1640.
Kilka dni temu robiłem przeprowadzkę komputera do nowej obudowy i nieopatrznie podłączyłem adapter "do góry nogami" (brak ząbka prowadzącego!). Benq zakrztusił się i już nie chce wysuwać tacki bez włożonej płyty.

Do komputera zamontowałem Samsung SH-S223F na SATA, który miałem pod ręką. Szkoda mi Benq, służył mi dzielnie przez wiele lat.
__________________
i'm not going to take back my words
that's my way of the ninja


Moje zdjęcia >> http://nawiesniak.pl
NeoFighter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.05.2017, 23:46   #67
NeoFighter
try a run, try a hide...
 
Avatar użytkownika NeoFighter
 
Data rejestracji: 07.06.2005
Lokalizacja: z nienacka
Posty: 1,883
NeoFighter jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>NeoFighter jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez NeoFighter Podgląd Wiadomości
Podobnego adaptera używałem z powodzeniem przez kilka lat z Benq DW1640.
Kilka dni temu robiłem przeprowadzkę komputera do nowej obudowy i nieopatrznie podłączyłem adapter "do góry nogami" (brak ząbka prowadzącego!). Benq zakrztusił się i już nie chce wysuwać tacki bez włożonej płyty.

Do komputera zamontowałem Samsung SH-S223F na SATA, który miałem pod ręką. Szkoda mi Benq, służył mi dzielnie przez wiele lat.
Benq żyje
Dzisiaj miałem okazję podpiąć się do innego komputera z moim Benq DW1640. Napęd jest wykrywany i działa sprawnie (odczyt) zarówno z adapterem SATA, jak i bezpośrednio na IDE. Niestety problem z wysuwaniem i chowaniem tacki nadal występuje. Być może jest to sprawa ślizgającego się paska/gumki?

Zostawić podpięty Samsung SH-S223F na SATA, czy wrócić do DW 1640 i adaptera
__________________
i'm not going to take back my words
that's my way of the ninja


Moje zdjęcia >> http://nawiesniak.pl
NeoFighter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.05.2017, 06:07   #68
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,274
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez NeoFighter Podgląd Wiadomości
. Niestety problem z wysuwaniem i chowaniem tacki nadal występuje. Być może jest to sprawa ślizgającego się paska/gumki?
Może być pasek - w tym modelu to bardzo powszechny problem - pasek też jest wyjątkowo bardzo długi co dodatkowo ze słabą jakością fabrycznego powoduje często takie problemy ..
Pierwsze co to zakupić preparat do zwiększenia tarcia i "wykąpać" w nim pasek .
http://allegro.pl/motip-piszczacy-pa...718572236.html
Jeżeli nie pomoże to niestety trzeba zakupić nowy pasek .
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.05.2017, 19:51   #69
NeoFighter
try a run, try a hide...
 
Avatar użytkownika NeoFighter
 
Data rejestracji: 07.06.2005
Lokalizacja: z nienacka
Posty: 1,883
NeoFighter jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>NeoFighter jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Jest sens próbować przetrzeć pasek alkoholem, czy tylko specjalny preparat wchodzi w grę?
Gdzie można kupić taki pasek? Zerknąłem na szybko w allegro, ale ciężko tam coś znaleźć.
__________________
i'm not going to take back my words
that's my way of the ninja


Moje zdjęcia >> http://nawiesniak.pl
NeoFighter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.05.2017, 05:24   #70
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,274
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez NeoFighter Podgląd Wiadomości
Jest sens próbować przetrzeć pasek alkoholem, czy tylko specjalny preparat wchodzi w grę?
Gdzie można kupić taki pasek? Zerknąłem na szybko w allegro, ale ciężko tam coś znaleźć.
Możesz spróbować odtłuścić ale oprócz wyczyszczenia nie zwiększy to tarcia .
Zdecydowanie lepsze efekty daje wspomniany preparat .
Jak coś mam takie paski do BenQ DW1640\50\55 \ Melduj się na PW .
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.05.2017, 22:26   #71
Lexor
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 07.05.2017
Posty: 33
Lexor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@czary2mary: Czy ten adapter z allegro jest transparentny? Tzn. czy system widzi że jest dodatkowo zainstalowany ten adapter czy też po prostu widzi napęd w standardzie SATA?
Lexor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.05.2017, 07:47   #72
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,274
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Lexor Podgląd Wiadomości
@czary2mary: Czy ten adapter z allegro jest transparentny? Tzn. czy system widzi że jest dodatkowo zainstalowany ten adapter czy też po prostu widzi napęd w standardzie SATA?
Nie pamiętam \musiałbym sprawdzić .. na pewno napęd się pokazuje -teoretycznie adapter też powinien się meldować jako nowe urządzenie .
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.05.2017, 11:32   #73
Lexor
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 07.05.2017
Posty: 33
Lexor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
To może napiszę "dlaczego o to pytam". Planuję uzyć wewnętrznego napędu do instalacji Win7 na platformie z płytą główną na chipsecie Z170 (procek Skylake). Cechą charakterystyczną tej platformy jest fakt, że wszystkie porty USB są obsługiwane przez kontroler 3.0 (nawet te porty, które są 2.0). Win 7 domyślnie nie obsługuje USB 3.0 - trzeba przygotowywać specjalnie zaktualizowaną płytkę instalacyjną, a z tym bywają rózne problemy jak czytam w sieci - nawet takie płytki bywają nie działać. W przeciwnym przypadku podczas instalacji z zewnętrznego napędu podpiętego przez USB system przestaje widzieć napęd i nie jest możliwe ukończenie instalacji.

Ponieważ w chwili obecnej mam kłopot z wybranym napędem SATA Samsunga SH-224GB (okazuje się ze w Komputroniku go jednak nie ma i nie będzie, zamówienie zostało anulowane) zastanawiam się czy w ogole kupować coś innego na razie. Tylko w takiej sytuacji będę instalował Win7 własnie z napędu IDE podpiętego przez ten wewnętrzny adapter IDE-SATA (podłączenie przez polecanego przez Ciebie Uniteka na USB odpada) - jeśli adapter nie jest widoczny to chyba raczej nie powinno być kłopotów. Moze być gorzej jeśli kontroler będzie widzialny i Win7 też domyślnie będzie miał z nim jakies problemy...
Lexor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.05.2017, 11:52   #74
mgit
Guru
 
Avatar użytkownika mgit
 
Data rejestracji: 22.08.2004
Lokalizacja: Chojnów
Posty: 8,799
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Że tak zapytam - nie lepiej instalować Windows 7 z pendrive, nie dość, że szybsze to i wygodniejsze...
__________________
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.05.2017, 14:44   #75
Lexor
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 07.05.2017
Posty: 33
Lexor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jak chcesz zainstalować z pendrive nie korzystając z USB?
Lexor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
adapter IDE ATA / USB - ma to sens? tom-as Komputery - oprogramowanie i sprzęt 8 05.12.2010 19:21
Dysk Ps2 adapter IDE USB???? Marcin1792 Hardware 10 01.12.2010 20:17
USB 2.0 to IDE ADAPTER 2,5 3,5', co o tym sądzicie? Eliasz Off topic 17 03.12.2005 16:18
SlimCD Adapter To IDE - ma ktos schemat? oblus Napędy optyczne DVD 4 07.02.2005 00:45
adapter ide ==> usb 2.0 Scorpion Napędy optyczne CD 1 22.12.2002 01:30


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.