Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 05.06.2004, 07:13   #1
...NathaN...
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.02.2004
Posty: 4
...NathaN... w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Aopen DRW8800 - co o niej sądzicie ?

Wspomne jeszcze, że na stronie topten.chip.pl uznana jest za najlepszą nagrywarke DVD.
...NathaN... jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.06.2004, 07:23   #2
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie widziałem jej nigdzie w sprzedaży, ale sądząc po zdjęciu w Chipie, jest to to samo co NEC2500 (i TDK 880). Mimo jednakowej (chyba) konstrukcji mechanicznej i elektronicznej, różnią się one chyba firmware'm, co widać choćby to tym, że nieco inaczej nagrywają te same płytki.
Poza tym Aopen sprzedawany jest w wersji pudełkowej, a NEC jest chyba dostępny tylko "goły".
__________________
pozdrowienia
puch

Ostatnio zmieniany przez puch : 05.06.2004 o godz. 07:29
puch jest offline  
Stary 05.06.2004, 08:17   #3
...NathaN...
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.02.2004
Posty: 4
...NathaN... w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
puch --> Nie za bardzo jestem ostatnio w temacie nagrywarek. Czy mógłbyś jej wystawić ocenę w skali od 1 od 100 (nie bierz pod uwage ceny)
...NathaN... jest offline  
Stary 05.06.2004, 22:51   #4
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez puch
sądząc po zdjęciu w Chipie, jest to to samo co NEC2500 (i TDK 880). Mimo jednakowej (chyba) konstrukcji mechanicznej i elektronicznej, różnią się one chyba firmware'm, co widać choćby to tym, że nieco inaczej nagrywają te same płytki.
Dobrze gadasz puch!

Zobacz co ten Aopen ma pod maską TU

Szczególnie zwróć uwagę na chip

Ale szczerze mówiąc w teście nie wychodzi najlepiej i ja bym sobie go odpuścił
VIZZARD jest offline  
Stary 06.06.2004, 20:05   #5
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jakiś czas temu wypróbowałem NEC'a 2500a, Lite-On'a 812, zdecydowałem się na NEC'a, i przestałem śledzić testy. NathaN, proponuję, żebyś odwiedził ten link, który podał VIZZARD - testy CDRINFO.COM są chyba dość wiarygodne.

Zewnętrznie od NEC'a ten napęd różni się tylko tym, że nie ma wyjścia słuchawkowego i potencjometru. Wewnętrznie NEC, Aopen i TDK 880 wydają się być identyczne, ale drobne różnice firmware'u mogą powodować, że urządzenia będą działać trochę inaczej - możliwe, że mają np. inną listę nośników. Ponieważ Aopen jest u nas raczej mało popularny, więcej na pewno można dowiedzieć się o NEC'u.

Nie sądzę jednak by przy tych samych wnętrznościach różniły się one od siebie w sposób zasadniczy - przypuszczam, że z wyjątkiem paru typów płyt ich osiągi będą raczej zbliżone, i mają one zasadniczo te same zalety i te same wady. Niewątpliwą zaletą tych nagrywarek jest jakość zapisu, zarówno płyt DVD jak i CD (np. niski błąd jitter). Kiepsko sobie natomiast radzą jako czytniki płyt, zwłaszcza CD (słaba korekcja błędów), no i nie są demonem szybkości nagrywania CD.

W teście CHIP'a zajęły one trzy pierwsze miejsca, z bardzo podobnymi osiągami.
__________________
pozdrowienia
puch
puch jest offline  
Stary 07.06.2004, 10:18   #6
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez puch
Jakiś czas temu wypróbowałem NEC'a 2500a, Lite-On'a 812, zdecydowałem się na NEC'a, i przestałem śledzić testy.
powiedz puch - testowałeś te dwa napędy i czemu zdecydowałeś się na tego Neca?
Ja teraz jestem w kropce, bo nie wiem co kupić. Mam czytnik DVD i spawarkę CDR, więc u mnie głównym kryterium będzie jakość zapisu i bezproblemowy zapis na tanich płytkach. Czy faktycznie Nec jest taki słaby jeżeli chodzi o czytanie płytek DVD i CD wszelkiej maści? Bardziej w moim przypadku zwracałbym uwagę na korekcję błędów i ekstrakcję audio niż na ogólne prędkości zapisu/odczytu, czasy dostępu, czy łamanie zabezpieczeń.

Mógłbyś się podzielić jakąś wiedzą na ten temat?

Krąży wiele opinii że Liteon jest mniej pewny jeżeli chodzi o zapis na taniochach, lecz z drugiej strony ciągle rozwijające się biosy podobno zwiększają jakość zapisu. Jednakże przecież jeżeli optyka i laser będą słabo jakościowo wykonane - to choćby nie wiem jak dobry był bios to i tak niewiele zdziała.

Możesz rzucić jakieś światło na tę sprawę - jak to w twoim przypadku było - i co zdecydowało o takim wyborze?
VIZZARD jest offline  
Stary 07.06.2004, 17:23   #7
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nagrywałem takie same tanie płyty +/- R/RW w 812 i 2500, a potem porównałem ilość błędów PI/PO programem K-probe. Ilość błędów na płytach nagranycn Lite-On'em była sporo większa. Dlatego wydaje mi się, że NEC nagrywa z wyższą jakością.

Jednej z płyt nagranych przez Lite-On'a nie mogłem odtworzyć w stacjonarnym odtwarzaczu, podczas gdy taka sama płyta nagrana NEC'iem odworzyła się bez zająknięcia.

Płyt DVD+RW Platinet 8x, nagrana Lite-On'em, ma dużą ilość błędów, i obecnie, w dwa miesiące po nagraniu, nie daje się już odczytać pod koniec (a początkowo czytała się w miarę OK, mimo sporej liczby błędów).

Płytę Esperanza DVD-RW 2x NEC nagrał dobrze, ale z prędkością 1x. Lite-On nagrał tę płytę 4x, ale potem nie dała się ani odczytać, ani nawet skasować w Lite-On'ie - skasowała się natomiast bez problemu w NEC'u.

Na tej podstawie (oraz przeczytanych testów) sądzę, że NEC nagrywa płyty DVD z wyższą jakością.

Ponieważ mam zarówno nagrywarkę CD jak i czytnik CD/DVD-ROM, nie zależało mi na osiągach nagrywarki DVD w tych pozostałych konkurencjach. Wybrałem NEC'a ze względu na jakość zapisu DVD.

NEC jest jednak napędem dość jednostronnym: jest kiepskim czytnikiem (zwłaszcza CD), wolno nagrywa CD, ma dość długi czas dostępu, podobno gorzej kopiuje zabezpieczenia (nie próbowałem), i nie obsługuje poprawnie overburningu na płytach CD 90 i 99 min.
Lite-On jest znacznie bardziej uniwersalny, ale chyba trochę zbyt optymistycznie traktuje nośniki i nagrywa je za szybko. Trzeba być mądrzejszym od napędu i nieco go w tych zapędach pohamować.

Ponieważ na tych dodatkowych funkcjach mi nie zależało, wybrałem NEC'a. Gdybym jednak nie miał w komputerze innych urządzeń CD/DVD, wybrałbym Lite-On'a, który jest znacznie bardziej uniwersalny, i po prostu nie pozwolił nagrywać zbyt szybko.
__________________
pozdrowienia
puch
puch jest offline  
Stary 07.06.2004, 17:29   #8
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez puch
Nagrywałem takie same tanie płyty +/- R/RW w 812 i 2500, a potem porównałem ilość błędów PI/PO programem K-probe. Ilość błędów na płytach nagranycn Lite-On'em była sporo większa. Dlatego wydaje mi się, że NEC nagrywa z wyższą jakością.

Jednej z płyt nagranych przez Lite-On'a nie mogłem odtworzyć w stacjonarnym odtwarzaczu, podczas gdy taka sama płyta nagrana NEC'iem odworzyła się bez zająknięcia.

Płyt DVD+RW Platinet 8x, nagrana Lite-On'em, ma dużą ilość błędów, i obecnie, w dwa miesiące po nagraniu, nie daje się już odczytać pod koniec (a początkowo czytała się w miarę OK, mimo sporej liczby błędów).

Płytę Esperanza DVD-RW 2x NEC nagrał dobrze, ale z prędkością 1x. Lite-On nagrał tę płytę 4x, ale potem nie dała się ani odczytać, ani nawet skasować w Lite-On'ie - skasowała się natomiast bez problemu w NEC'u.

Na tej podstawie (oraz przeczytanych testów) sądzę, że NEC nagrywa płyty DVD z wyższą jakością.

Ponieważ mam zarówno nagrywarkę CD jak i czytnik CD/DVD-ROM, nie zależało mi na osiągach nagrywarki DVD w tych pozostałych konkurencjach. Wybrałem NEC'a ze względu na jakość zapisu DVD.

NEC jest jednak napędem dość jednostronnym: jest kiepskim czytnikiem (zwłaszcza CD), wolno nagrywa CD, ma dość długi czas dostępu, podobno gorzej kopiuje zabezpieczenia (nie próbowałem), i nie obsługuje poprawnie overburningu na płytach CD 90 i 99 min.
Lite-On jest znacznie bardziej uniwersalny, ale chyba trochę zbyt optymistycznie traktuje nośniki i nagrywa je za szybko. Trzeba być mądrzejszym od napędu i nieco go w tych zapędach pohamować.

Ponieważ na tych dodatkowych funkcjach mi nie zależało, wybrałem NEC'a. Gdybym jednak nie miał w komputerze innych urządzeń CD/DVD, wybrałbym Lite-On'a, który jest znacznie bardziej uniwersalny, i po prostu nie pozwolił nagrywać zbyt szybko.
Dzięki serdeczne. Będę mógł spróbować tego Litka 812, jak mi nie będzie leżał to go wymienię na Neca
VIZZARD jest offline  
Stary 08.06.2004, 20:17   #9
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dopisek do mego wcześniejszego postu:

Kupiłem dziś dla próby jedną płytkę Platinet +R 8x, jaką Lite-On nagrał tak, że dziś już nie daje się odczytać. NEC stwierdził, że może ją nagrać tylko z prędkością 4x.

Kupiłem też jedną Platinum -R 8x (niedawno się pojawiły), i też NEC stwierdził, że tylko 4x. (Jak nagram i będę miał coś ciekawego do powiedzenia, powiem.)

Czyli coś w tym jest: NEC jest "ostrożny" z zapisem, a Lite-On - "brawurowy", co niestety jakości zapisu nie zawsze wychodzi na dobre.
__________________
pozdrowienia
puch
puch jest offline  
Stary 13.06.2004, 13:14   #10
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Małe odświeżenie tematu ze względu na test AOpen na CDRLabs
VIZZARD jest offline  
Stary 13.06.2004, 20:36   #11
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Z testu wynikałoby, że Aopen DRW8800 (a zatem i NEC2500a, i TDK 880) to to samo (lub prawie to samo, z poprawką na prawdopodobnie nieco inny firmware) co Ricoh MP5308D.
__________________
pozdrowienia
puch
puch jest offline  
Stary 13.06.2004, 23:15   #12
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez puch
Z testu wynikałoby, że Aopen DRW8800 (a zatem i NEC2500a, i TDK 880) to to samo (lub prawie to samo, z poprawką na prawdopodobnie nieco inny firmware) co Ricoh MP5308D.
No proszę...

I znowu moje trzy grosze....

Test Pioneera 107D

Jak ci się zerknąć na obrazek chipa chce....
VIZZARD jest offline  
Stary 14.06.2004, 00:39   #13
puch
Forumator
 
Data rejestracji: 21.03.2003
Lokalizacja: Ł
Posty: 954
puch zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
W którymś z testów (chyba na CDR-info) wyczytałem, że faktycznie Pioneer 107/A07 oparty jest na tym samym układzie scalonym co NEC/Aopen/TDK/Ricoh (i chyba HP) 8x8, ale chyba ma inną mechanikę, podczas gdy te cztery (pięć) niewątpliwie pochodzą z tej samej fabryki. Czyjej? A któż to wie? W tej chwili nazwa na obudowie już o niczym nie pozwala wnioskować... W tym niesławnym ostatnim teście w KŚ są dość czytelne zdjęcia nagrywarek. Zwycięzca, napęd Mercury, to bez wątpienia BTC. Porównanie szczegółów metalowej obudowy (bo panele przednie są inne) wskazuje, że napędy MSI DR8-A oraz Sony DRU-530A pochodzą z tej samej fabryki, i mają też bardzo podobne wyniki testów. To samo można powiedzieć o urządzeniach Benq DW800A i Philips DVDRW824K - poza identyczną obudową zdumiewająco podobne są ich osiągi (np. słabe osiągi dla DVD-R/RW). Co więcej, wydaje się, że niektóre firmy kolejne modele zamawiają u różnych producentów, i w związku z tym są one zupełnie niepodobne do siebie. Na przykład, jeden ze starszych modeli Philipsa wydawał się niemal identyczny z jednym ze starszych NEC-ów...
Obudowa starszego Pioneer'a była identyczna a Asusem i Teac'iem... nie wiem, jak z nowymi modelami. To dżungla
__________________
pozdrowienia
puch
puch jest offline  
Stary 14.06.2004, 00:50   #14
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Mimo wszystko do najczęściej wymienianych napędów czołówki DVDRW wymieniane są Nec i Pioneer, no chyba, że to plotki...
VIZZARD jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.