Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 01.12.2004, 19:31   #31
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez piotrox
skoro tem BenQ 1620 jest jednym z lepszych napędów to dlaczego go nie ma nawet w pierwszej 15-stce na cdrinfo.pl ?
Ale Nr 1 tutaj:
http://www.cdrinfo.com/Sections/Revi...11657&PageId=4
slawekj jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 01.12.2004, 19:39   #32
piotrox
Bywalec
 
Data rejestracji: 01.12.2004
Posty: 39
piotrox ma jeszcze możliwość poprawy <-1 - -10 pkt>
a to:
Dysk zapisany przez BenQa zawierał błędy, których nie był w stanie skorygować użyty w teście czytnik.
Nagrywarka oferuje także możliwość ustawiania znacznika Book Type oraz raportowania niskopoziomowych błędów odczytu.

Jak wypadł test urządzenia ? Jakość zapisu jest niezła, ale w przypadku niektórych płyt DVD-R/W pozostawia sporo do życzenia. Sytuacja wygląda podobnie przy zapisie niektórych nośników CD-R.

Jako nagrywarka DVD+R/W, urządzenie sprawuje się dobrze, chociaż prędkość zapisu DVD+R9 mogłaby być wyższa. Opcja skanowania płyt jest miłym dodatkiem, ale nie zachwyca - prędkość jest zdecydowanie zbyt niska.
piotrox jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.12.2004, 19:42   #33
piotrox
Bywalec
 
Data rejestracji: 01.12.2004
Posty: 39
piotrox ma jeszcze możliwość poprawy <-1 - -10 pkt>
i to
The Bad
Doesn't support 1X/2X writing with DVD-R/RW media
Does not support overburning with DVD***177;R/RW media
Cannot backup copy protected games with most versions of SafeDisc protection
Doesn't support reading of DVD-RAM media
Doesn't support reading of C2 pointers
piotrox jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.12.2004, 19:48   #34
martivip
Bywalec
 
Data rejestracji: 26.10.2004
Posty: 61
martivip w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
witam wrzuć proszę jeszcze test nagrania coś nie szybciej niż x8 -r
niech spojrzę i się przekonam


pozdr
Martivip
martivip jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.12.2004, 19:51   #35
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Tak to są poważne błędy. Poczytaj o innych napędach.

Cytat:
Napisany przez martivip
witam wrzuć proszę jeszcze test nagrania coś nie szybciej niż x8 -r
niech spojrzę i się przekonam
A te testy powyżej x8 nie wystarczą.

http://www.cdrinfo.com/Sections/Revi...11657&PageId=4


Ostatnio zmieniany przez slawekj : 01.12.2004 o godz. 19:55
slawekj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.12.2004, 20:02   #36
martivip
Bywalec
 
Data rejestracji: 26.10.2004
Posty: 61
martivip w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
zaraz zaraz niech ktoś mi wytłumaczy czemu jeżeli chodzi o błędy pof to przy pioneerze jest 0

http://www.cdrinfo.com/Sections/Revi...0114&PageId=12

a benq ma w tej pozycji dość sporo ?

pozdr
martivip jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.12.2004, 20:04   #37
martivip
Bywalec
 
Data rejestracji: 26.10.2004
Posty: 61
martivip w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
sorrry mój błąd czemu w testach pioneera nie ma wyszczególnionych błędów
POE ?

JESZCZE RAZ SORRY
martivip jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.12.2004, 20:13   #38
dziura
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 12.06.2004
Posty: 171
dziura w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
@slawekj - czytam Twoje testy i powiem ze coraz bardziej przekonuje sie do tego napedu. poczatkowo mialem watpliwosci czy wybrac liteona z serii 12xx i przerobic go na 16xx czy tez od razu wziac 16xx, badz kupic neca 3500a. mialem dylemat poniewaz lubie bawic sie roznymi programami i sprawdzic od czasu do czasu jak plyta sie nagrala, a takiej mozliwosci nec nie oferuje (poza testem predkosci w nero cd/dvd speedzie). teraz na horyzoncie pojawil sie ten benq, na ktorego normalnie bym nawet nie zwrocil uwagi bo firma jest mi obca
mam pytanko - wersja oem (bulk) to dw1620 a retail (box) to dw1620pro - czym, poza panelem przednim, one sie od siebie roznia? box ma bios b7p9 (ktory o ile sie nie myle wprowadzil po raz 1 zapis DL x4) a oem b7m9 (czyli DL x2.4). a jaka jest roznica miedzy biosem b7m9 a g7m9 poza ta oczywista - ze napedy inaczej rozpoznawane sa w systemie?
jeszcze jedno pytanko - czy bez problemu mozesz wrocic do oryginalnego biosu tego oema, czyli do g7m9? bo wgrywajac biosik od wersji pro utraciles gwarancje
ostatnie w zasadzie pytanie - pisales ze masz zarowno neca 3500a jak i tego benq - ktory z nich wybralbys jako jedyna nagrywarke dvdrw (majac inny naped cdrw do zwyklych plyt cd) w swoim komputerze? cena obu napedow jest taka sama, wiec nie bierz jej pod uwage.

ps. jako ze jest to moj 1 post na forum to chcialbym sie przywitac
dziura jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.12.2004, 20:15   #39
mensir67pl
***3665;***1769;***1758;
 
Avatar użytkownika mensir67pl
 
Data rejestracji: 21.04.2004
Lokalizacja: ArchiwumX
Posty: 6,356
mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez dziura
@slawekj - czytam Twoje testy i powiem ze coraz bardziej przekonuje sie do tego napedu. poczatkowo mialem watpliwosci czy wybrac liteona z serii 12xx i przerobic go na 16xx czy tez od razu wziac 16xx, badz kupic neca 3500a. mialem dylemat poniewaz lubie bawic sie roznymi programami i sprawdzic od czasu do czasu jak plyta sie nagrala, a takiej mozliwosci nec nie oferuje (poza testem predkosci w nero cd/dvd speedzie). teraz na horyzoncie pojawil sie ten benq, na ktorego normalnie bym nawet nie zwrocil uwagi bo firma jest mi obca
mam pytanko - wersja oem (bulk) to dw1620 a retail (box) to dw1620pro - czym, poza panelem przednim, one sie od siebie roznia? box ma bios b7p9 (ktory o ile sie nie myle wprowadzil po raz 1 zapis DL x4) a oem b7m9 (czyli DL x2.4). a jaka jest roznica miedzy biosem b7m9 a g7m9 poza ta oczywista - ze napedy inaczej rozpoznawane sa w systemie?
jeszcze jedno pytanko - czy bez problemu mozesz wrocic do oryginalnego biosu tego oema, czyli do g7m9? bo wgrywajac biosik od wersji pro utraciles gwarancje
ostatnie w zasadzie pytanie - pisales ze masz zarowno neca 3500a jak i tego benq - ktory z nich wybralbys jako jedyna nagrywarke dvdrw (majac inny naped cdrw do zwyklych plyt cd) w swoim komputerze? cena obu napedow jest taka sama, wiec nie bierz jej pod uwage.

ps. jako ze jest to moj 1 post na forum to chcialbym sie przywitac
Ciekawe Pytania Tez Zamowilem BenQ ale kedy domnie dojdzie nie wiadomo
__________________
DVD+-RW: BenQ 1640
DVD+-RW: Pioneer DVR-215/D
Blu-Ray ReWriter-Pioneer BDR-S06XL


mensir67pl jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.12.2004, 20:33   #40
piotrox
Bywalec
 
Data rejestracji: 01.12.2004
Posty: 39
piotrox ma jeszcze możliwość poprawy <-1 - -10 pkt>
zanim zabrałem głos to poczytałem trochę na temat twojego benq Sławku i trochę innych twoich opini na temat neca bo takiego miałeś oraz liteona jak dobrze pamiętam
stwierdziłem że co nowy napęd u Ciebie to strzał w dziesiątkę a swoją drogą to ile jeszcze ich zamierzac kupić czy zmienić? Firma BenQ (Philips) nie cieszy się zbyt dużą popularnością w Polsce mimo tak pięknych testów , użytkownicy skarżą się na kródką żywotność tych napędów 50 000 godzin a w rzeczywistości to jest dużo mniej
czytałem również to że piszesz na temat testów chipa że są wiarygodne Być może tak jest ale w testach chipa BenQ ma czwarte miejsce Na pierwszym jest TDK potem LG i Nec jak dobrze pamiętam
Opieram te swoje wszystkie wypowiedzi po zapoznaniu się z niektórymi wypowiedziami użytkowników oraz po zapoznaniu się z niektórymi recenzjami i nie chciał bym tu nikogo urazić, Sam chcę kupić nową nagrywarkę i przymierzam się do Neca 3500
Mam do ciebie SLawku prośbę czy mógłbyś wypowiedzieć się na temat płyt -R nagranych przez Benq wiadomo to że większość nagrywarek bardziej lubi lub preferuje nośniki +R a nikt nie chce się wypowiedzieć na temat nagranych płyt w formacie -R
Wiem tylko tyle że Nec niźle to robi A i jeszcze jedno oglądałem testy nośników -R i +R zrobione przez użytkownika liteona zrobił on to na dwóch programach tej samej płyty i o różnych godzinach tak więc stwierdziłem duże różnice wygląda na to że jak płyta sobie poleży około 24 godzin to testy wychodzą lepiej Co możesz powiedzieć na ten temat i w związku z tym pytanie po jakim czasie od chwili nagrania testujesz te płyty?
piotrox jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.12.2004, 20:59   #41
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Obecnie mam Nec'a 3500 i BenQ 1620.
Cały czas poszukuję napędu i tu zaznaczam, który będzie najlepiej nagrywał płytki DVD.
Jest wiele opinii i testów. Nie ma powodu w nie nie wierzyć.
Z mojego doświadczenia a wypaliłem tylko w testach ponad 300 różnych płytek wynika że jakość nie tylko zależy od samego napędu ale od wielu czynników.
Dlatego nie można bezpośrednio testów porównywać.
Testy robię na tym samym sprzęcie i oprogramowaniu. Zmieniają się tylko napędy i dlatego mogę obiektywnie stwierdzić z których testowanych napędów najlepiej są wypalane płytki DVD.
Ponieważ płytki są niepowtarzalne, każda ma inne błędy TE i FE tak bardzo ważne na jakość zapisu napęd powinien mieć możliwość kompletnego testu. Dotyczy to również najważniejszych błędów Jitter.
Są dwa napędy Plextor i BenQ.
Plextora uważa się za "króla jakości" choć ostatni model 716A tego nie potwierdza.
Miałem i mam wątpliwości. Napęd BenQ jest mało znanym i polecanym napędem.
Opisuję na bieżąco moje spostrzeżenia i popieram testami. To można zrobić w warunkach domowych. Innych możliwości nie ma.
Czy napęd będzie trwały i nagrywał setki płytek. Na to pytanie teraz chyba nie ma odpowiedzi. Czas pokaże. Cena nie jest zaporowa i można zaryzykować.
Przy Nec'u pozostaję bo uważam że dwa napędy to rozwiązanie optymalne.
Co do jakości mogę tylko potwierdzić, BenQ lepiej wypala od LiteOn'a i Nec'a. To wiem na pewno.
A w testach Chip'a napęd BenQ zajął 2-gie miejsce po Nec'u 97/100 punktów.


Ostatnio zmieniany przez slawekj : 01.12.2004 o godz. 21:04
slawekj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.12.2004, 21:04   #42
piotrox
Bywalec
 
Data rejestracji: 01.12.2004
Posty: 39
piotrox ma jeszcze możliwość poprawy <-1 - -10 pkt>
Cytat:
Napisany przez slawekj
Obecnie mam Nec'a 3500 i BenQ 1620.
Cały czas poszukuję napędu i tu zaznaczam, który będzie najlepiej nagrywał płytki DVD.
Jest wiele opinii i testów. Nie ma powodu w nie nie wierzyć.
Z mojego doświadczenia a wypaliłem tylko w testach ponad 300 różnych płytek wynika że jakość nie tylko zależy od samego napędu ale od wielu czynników.
Dlatego nie można bezpośrednio testów porównywać.
Testy robię na tym samym sprzęcie i oprogramowaniu. Zmieniają się tylko napędy i dlatego mogę obiektywnie stwierdzić z których testowanych napędów najlepiej są wypalane płytki DVD.
Ponieważ płytki są niepowtarzalne, każda ma inne błędy TE i FE tak bardzo ważne na jakość zapisu napęd powinien mieć możliwość kompletnego testu. Dotyczy to również najważniejszych błędów Jitter.
Są dwa napędy Plextor i BenQ.
Plextora uważa się za "króla jakości" choć ostatni model 716A tego nie potwierdza.
Miałem i mam wątpliwości. Napęd BenQ jest mało znanym i polecanym napędem.
Opisuję na bieżąco moje spostrzeżenia i popieram testami. To można zrobić w warunkach domowych. Innych możliwości nie ma.
Czy napęd będzie trwały i nagrywał setki płytek. Na to pytanie teraz chyba nie ma odpowiedzi. Czas pokaże. Cena nie jest zaporowa i można zaryzykować.
Przy Nec'u pozostaję bo uważam że dwa to rozwiązanie optymalne.
Co do jakości mogę tylko potwierdzić, BenQ lepiej wypala od LiteOn'a i Nec'a. To wiem napewno.
A w testach Chip'a napęd BenQ zajął 2-gie miejsce po Nec'u 97/100 punktów.

Nie odpowiedziałeś na pytanie po jakim czasie od wypalenia płyty wykonujesz testy i nic niema na temat płyt -R
piotrox jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.12.2004, 21:15   #43
piotrox
Bywalec
 
Data rejestracji: 01.12.2004
Posty: 39
piotrox ma jeszcze możliwość poprawy <-1 - -10 pkt>
Cytat:
Napisany przez piotrox
Nie odpowiedziałeś na pytanie po jakim czasie od wypalenia płyty wykonujesz testy i nic niema na temat płyt -R
Biorąc pod uwagę power to jest na czwartym miejscu a biorąc pod uwagę jakość to jest na dziewiątym miejscu

http://rankingi.chip.pl/ranking_1668...79649f21f6f507
piotrox jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.12.2004, 21:52   #44
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez piotrox
Nie odpowiedziałeś na pytanie po jakim czasie od wypalenia płyty wykonujesz testy i nic niema na temat płyt -R
Testy robię najczęściej po ok. 5-ciu minutach. Sprawdzałem wiele razy w różnym czasie i wyniki mam bardzo podobne a często jednakowe.
Różnice w granicach błędu, który założyłem 10%.
Testy płytek -R również będą. Tanich i markowych. Sam jestem ciekawy ostatecznego wyniku.
Cytat:
Napisany przez piotrox
Biorąc pod uwagę power to jest na czwartym miejscu a biorąc pod uwagę jakość to jest na dziewiątym miejscu
Mam na uwadze ostatnie testy opisane w Chipie Nr 12/2004 str.38
- power 2 miejsce z punktacją 97/100 na 25 testowanych napędów.

Ostatnio zmieniany przez slawekj : 01.12.2004 o godz. 21:55
slawekj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.12.2004, 22:00   #45
piotrox
Bywalec
 
Data rejestracji: 01.12.2004
Posty: 39
piotrox ma jeszcze możliwość poprawy <-1 - -10 pkt>
Cytat:
Napisany przez slawekj
Testy robię najczęściej po ok. 5-ciu minutach. Sprawdzałem wiele razy w różnym czasie i wyniki mam bardzo podobne a często jednakowe.
Różnice w granicach błędu, który założyłem 10%.
Testy płytek -R również będą. Tanich i markowych. Sam jestem ciekawy ostatecznego wyniku.

Mam na uwadze ostatnie testy opisane w Chipie Nr 12/2004 str.38
- power 2 miejsce z punktacją 97/100 na 25 testowanych napędów.
OK a więc czekamy na testy płytek -R
piotrox jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.