Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 01.12.2004, 22:23   #46
Boger
OGame Master
 
Avatar użytkownika Boger
 
Data rejestracji: 19.04.2003
Lokalizacja: Poznan
Posty: 1,334
Boger zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
... i ... plus dla ... piotrox!!!

Tez tak czytam ten watek i z Twojego opisu Slawek mozna wywnioskowac ze naped Benq jest najwiekszym odkryciem od czasu wynalezienia penicyliny Czy on ma jakies slabe strony Nie popadaj w taka euforie! Pamietaj ze testujesz plytki nagrywane przez Benq w nim samym! Zawsze sceptycznie podchodzilem do KProbe'a i tak samo sceptycznie podejde do testow benq. KProbe zrazil mnie kiedy zaniepokojony gownianymi wykresami plytek nagranych w nec'u (testy na 811s), sprawdzilem je (bodajze) na 832s. I co Rewelacja! Poziom z 50-300 zmalal do 10!!! Oczywiscie mozna powiedziec ze 832s ma lepsza korekcje bledow itd. Ale az tak 5-30x lepsza? Bez przesady. Jesli mozesz to sprawdz nagrane (zarowno w Benq jak i nec'u) przez siebie plytki w jakims litku (najlepiej 811s) i wtedy popatrzymy jak to wyglada. Sugerowalem Ci to zreszta juz wczesniej.

Nie mozna popadac w paranoje testow. Najwazniejsze zeby plytka dobrze sie czytala w stacjonarce i innych napedach - to jest najwazniejszy test!!!
__________________

Boger jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 01.12.2004, 22:42   #47
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Oto przykład na poparcie moich testów. Nie jestem osamotniony w takiej ocenie. To dla wszystkich jest wielkie zaskoczenie.
Cytat z Forum club.cdfreaks.com:

"I went to Office Depot this evening and picked up a IO Magic IDVD16DD which is a BenQ 1620 for less than I paid for the PX-716A. I have only burned one disc so far and ran one scan (using the 716A as the reader so I could have a good comparison). I used some Memorex 16X media I had picked up when I first bought the Plextor then found out the 716A wouldn't burn it at 16x...and discovered the media was CMC media. My new BenQ drive seems to like it okay though..... Attached is that scan."

Wykres poniżej.

pytanie:

"It's an excellent burn. What firmware are you using with BenQ 1620?"

odpowiedź: "B7P9"

Całość dyskusji.
http://club.cdfreaks.com/showthread....&page=15&pp=25

CMC palone x16 na BenQ 1620 bios B7P9


Ostatnio zmieniany przez slawekj : 29.06.2011 o godz. 19:57
slawekj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.12.2004, 22:42   #48
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Realok
... i ... plus dla ... piotrox!!!

Tez tak czytam ten watek i z Twojego opisu Slawek mozna wywnioskowac ze naped Benq jest najwiekszym odkryciem od czasu wynalezienia penicyliny Czy on ma jakies slabe strony Nie popadaj w taka euforie! Pamietaj ze testujesz plytki nagrywane przez Benq w nim samym! Zawsze sceptycznie podchodzilem do KProbe'a i tak samo sceptycznie podejde do testow benq. KProbe zrazil mnie kiedy zaniepokojony gownianymi wykresami plytek nagranych w nec'u (testy na 811s), sprawdzilem je (bodajze) na 832s. I co Rewelacja! Poziom z 50-300 zmalal do 10!!! Oczywiscie mozna powiedziec ze 832s ma lepsza korekcje bledow itd. Ale az tak 5-30x lepsza? Bez przesady. Jesli mozesz to sprawdz nagrane (zarowno w Benq jak i nec'u) przez siebie plytki w jakims litku (najlepiej 811s) i wtedy popatrzymy jak to wyglada. Sugerowalem Ci to zreszta juz wczesniej.

Nie mozna popadac w paranoje testow. Najwazniejsze zeby plytka dobrze sie czytala w stacjonarce i innych napedach - to jest najwazniejszy test!!!
Co prawda, to prawda. Bardzo dobrze ujales zarowno ogolny zarys testowania jak i szczegoly ktore pojawily sie tutaj. Popiera wlasciwie w 100% .

piotrox tez ma ciekawe spostrzezenia, ale zejdzmy na ziemie. Kolorowe pisemka komputerowe skompromitowaly sie juz tyle razy ze nie ma sensu sie sprzeczac o to ktore miejsce zajal naped w Chipie - to bez znaczenia.

PS. Gdzies ostatnio w Chipie widzialem ze ocena czastkowa: jakosc dla Hivision 3s163 wyniosla 99 a dla liteona 1633s wyniosla 90

EDIT: tutaj jest duzo ciekawszy temat: http://club.cdfreaks.com/showthread....6&page=1&pp=25

Widac ze Benq umie dobrze wypalac, ale nie oszukujmy - nie jest to stala zasada (zreszta podobnie maja NECi).

Ostatnio zmieniany przez pawelblu : 01.12.2004 o godz. 22:50
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.12.2004, 22:55   #49
piotrox
Bywalec
 
Data rejestracji: 01.12.2004
Posty: 39
piotrox ma jeszcze możliwość poprawy <-1 - -10 pkt>
zgadzam się całkowicie z przedmówcą najważniejsze żeby płytka idealnie chodziła w stacjonarnym bez żadnego ćkania i aby była długotrwała a co będzie za 20-30lat płyty cd mnie już padłu po dwóch latach 2 szt. a czy ktoś coś powie na temat żywotności płyt DVD jak długo ona utrzyma dane? przecież mamy już XXI wiek zapisując dane na takiej płycie powinnismy być pewni że ktoś za 500 czy tysiąc lat to odczyta zapisujemy przecież niejednokrotnie swoją historię jeżeli taka płyta wytrzyma kilka lat to po co to wszystkoJa mam dla przykładu nagrane taśmy video mające po 15 lat i jest wszystko OK a miało być tak kródko (wyciąganie taśmy kruszenie jej ) jednak niedawno przeglądałem je i jest wszystko dobrze czy ktoś podejmie ten temat na forum Jaka żywotność po nagraniu Niejednokrotnie nasze filmy czy zdjęcia ktoś by chciał obejrzeć za ileś lat Czy to mu się uda Jaka wypalarka tak dobrze wypali to na setki lat w końcu mamy jak wcześniej napisałem XXI wiek przy tej technologi to powinno przetrwać i 3000 lat lub 10 000 lat jeżeli nie to to o kant dupy Egipcjanie na zwykłym papirusie opisywali swoją historię i kulturę i przetrwało to po 5000 i 6000 lat a my co? nagramy nośni na BenQ lub innej i na jak długo?
załączymy instrukcję dla naszych synów córek wnuków aby co rok robili kopie i do pudełka
Chyba to jest paranoja Ludzie weźcie się za temat Na jak długo po wypaleniu będą dostępne nasze dane dla innych pokoleń Idźcie trochę w przyszłość. A co do liteonów to one podobno świetnie sobie dają rade z płytami +R ale markowymi Czy tego nikt nie docenia? a podziwia jakiś podrzędny napęd jak BenQ bo zanim zabrałem głos na temat ten to najpierw zapoznałem się z różnymi postami na temat nagrywarek. I wąpię w to aby przy tej ilości sprzedaży on był rewelacją Co innego mogę powiedzieć już o Necu 3500 I jeszcze do ciebie Słowku poczytaj inne fora a jutro zakupisz coś innego i z pewnością znowuż trafisz w dziesiątkę Tak nawiasem mówiąc zapoznaj się z Pioneerem i TDK.Mało ludzi jest dobrze zorientowanych na temat nagrywarek i każdy opiera się w dużej mierze o forum przed zakupem palnika I nie poradzaj zbyt wcześniej i pochopnie danej marki Ludzie głupieją i są zdezorientowani
piotrox jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.12.2004, 23:07   #50
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez piotrox
.Mało ludzi jest dobrze zorientowanych na temat nagrywarek i każdy opiera się w dużej mierze o forum przed zakupem palnika I nie poradzaj zbyt wcześniej i pochopnie danej marki Ludzie głupieją i są zdezorientowani
Nie bardzo rozumiem. Przecież to właśnie Forum jest do wymiany doświadczeń.
Ja opisuję te napędy które posiadam. Staram się swoje wypowiedzi argumentować tak jak mi wiedza pozwala.
Co można więcej zrobić. Własnie prośba o testy innych napędów.
A na innych forach to samo:

Oto przykład jeden z wielu:

http://club.cdfreaks.com/showthread....&page=15&pp=25
http://club.cdfreaks.com/showthread....6&page=1&pp=25

Rozumiem, to jest prawdziwy powód do zdenerwowania. To ludzkie.
Ale tak już jest. Firma BenQ to nie żadna egzotyka. To drugi obecnie największy producent po LiteOn'ie napędów optycznych.

slawekj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.12.2004, 23:22   #51
piotrox
Bywalec
 
Data rejestracji: 01.12.2004
Posty: 39
piotrox ma jeszcze możliwość poprawy <-1 - -10 pkt>
wiem dobrza że masz wiedzę na ten temat i za to Ci wszyscy i ja dziękujemy ale czy zbyt uwagi nie poświęcasz BenQ Czy nie czytasz o wadach tego napędu Firma chce zdobyć jak największy prestż stąd te pozytywne testy Poświęć więcej uwagi dla Pioneera i Necka w twoich ostatnich recenzjach mało pisałeś o nich Dlaczego? A o BenQ Tak dużo A dlaczego tak szybo zrezygnowałeś z liteona 1633s napisałeś kiedyś że on nie nagrywa DL a to przecież bzdura Wiec że duża grupa użytkowników naprawdę Ci wierzy i na podstawie twoich doświadczeń zakupi dany palnik Jeszcze raz Ci radzę nie osądzaj zbyt pochopnie sprzęty nie dawaj przykładowych linków na których potwierdzasz swoje racje Sam dobrze wiesz że testy są nie wiarygone Sam sporądź zestawienie i porównanie a następnie to opublikuj To naprawdę jest dobra rada. I tak dobrze by było umieścić TDK, LG i jeszze może ze dwa napędy jak Pioneer czy Asus . Nie złe zestawienie by tu wyszło. Taki laik na pewno sam potrafi sobie wyciągnąć wnioski i dokonać zakupu. Z pewnością po pewnym czasie otrzymasz od niego podziękowanie .I Słwku trochę więcej poświć uwagi na płyty -R bo od nich się wszystko zaczyna Czytając to forum to każdy jest zainteresowany właśnie tymi nośnikami
piotrox jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.12.2004, 23:28   #52
AleX69
.::MaNNErS:SuCk::.
 
Avatar użytkownika AleX69
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 4,681
AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez piotrox
wiem dobrza że masz wiedzę na ten temat i za to Ci wszyscy i ja dziękujemy ale czy zbyt uwagi nie poświęcasz BenQ Czy nie czytasz o wadach tego napędu Firma chce zdobyć jak największy prestż stąd te pozytywne testy Poświęć więcej uwagi dla Pioneera i Necka w twoich ostatnich recenzjach mało pisałeś o nich Dlaczego? A o BenQ Tak dużo A dlaczego tak szybo zrezygnowałeś z liteona 1633s napisałeś kiedyś że on nie nagrywa DL a to przecież bzdura Wiec że duża grupa użytkowników naprawdę Ci wierzy i na podstawie twoich doświadczeń zakupi dany palnik Jeszcze raz Ci radzę nie osądzaj zbyt pochopnie sprzęty nie dawaj przykładowych linków na których potwierdzasz swoje racje Sam dobrze wiesz że testy są nie wiarygone Sam sporądź zestawienie i porównanie a następnie to opublikuj To naprawdę jest dobra rada. I tak dobrze by było umieścić TDK, LG i jeszze może ze dwa napędy jak Pioneer czy Asus . Nie złe zestawienie by tu wyszło. Taki laik na pewno sam potrafi sobie wyciągnąć wnioski i dokonać zakupu. Z pewnością po pewnym czasie otrzymasz od niego podziękowanie .I Słwku trochę więcej poświć uwagi na płyty -R bo od nich się wszystko zaczyna Czytając to forum to każdy jest zainteresowany właśnie tymi nośnikami
ja bym na twym miejcu - juz nie radzil ... to taka 'rada'
__________________
AleX69 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.12.2004, 23:36   #53
mensir67pl
***3665;***1769;***1758;
 
Avatar użytkownika mensir67pl
 
Data rejestracji: 21.04.2004
Lokalizacja: ArchiwumX
Posty: 6,356
mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez piotrox
wiem dobrza że masz wiedzę na ten temat i za to Ci wszyscy i ja dziękujemy ale czy zbyt uwagi nie poświęcasz BenQ Czy nie czytasz o wadach tego napędu Firma chce zdobyć jak największy prestż stąd te pozytywne testy Poświęć więcej uwagi dla Pioneera i Necka w twoich ostatnich recenzjach mało pisałeś o nich Dlaczego? A o BenQ Tak dużo A dlaczego tak szybo zrezygnowałeś z liteona 1633s napisałeś kiedyś że on nie nagrywa DL a to przecież bzdura Wiec że duża grupa użytkowników naprawdę Ci wierzy i na podstawie twoich doświadczeń zakupi dany palnik Jeszcze raz Ci radzę nie osądzaj zbyt pochopnie sprzęty nie dawaj przykładowych linków na których potwierdzasz swoje racje Sam dobrze wiesz że testy są nie wiarygone Sam sporądź zestawienie i porównanie a następnie to opublikuj To naprawdę jest dobra rada. I tak dobrze by było umieścić TDK, LG i jeszze może ze dwa napędy jak Pioneer czy Asus . Nie złe zestawienie by tu wyszło. Taki laik na pewno sam potrafi sobie wyciągnąć wnioski i dokonać zakupu. Z pewnością po pewnym czasie otrzymasz od niego podziękowanie .I Słwku trochę więcej poświć uwagi na płyty -R bo od nich się wszystko zaczyna Czytając to forum to każdy jest zainteresowany właśnie tymi nośnikami
Rozumiem uwagi do kolegi Slawka ale o co chodzi znowu z tymi DVD-R po co sobie komplikowac zycie skoro DVD+R rozwiazuje problem

i NIE rozumie tej uwagi
Czytając to forum to każdy jest zainteresowany właśnie tymi nośnikami(DVD-R)

jeszcze cieply +R DATEX 1.20 pln
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
BenQ 1620-mmmmmmmmmmmmm.jpg  
__________________
DVD+-RW: BenQ 1640
DVD+-RW: Pioneer DVR-215/D
Blu-Ray ReWriter-Pioneer BDR-S06XL



Ostatnio zmieniany przez mensir67pl : 01.12.2004 o godz. 23:43
mensir67pl jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.12.2004, 23:40   #54
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez piotrox
Firma chce zdobyć jak największy prestż stąd te pozytywne testy o BenQ Tak dużo A dlaczego tak szybo zrezygnowałeś z liteona 1633s napisałeś kiedyś że on nie nagrywa DL a to przecież bzdura.
LiteO'na 1633S przetestowałem na wszystkie możliwe sposoby.
Stawiam na jakość wypalania płytek DVD. I tylko to mnie interesuje. Nie szukam wad bo ideału pewnie nigdy nie będzie.
Porównanie Nec'a z BenQ zrobię.
A co do prestiżu firmy BenQ. Tylko dobry palnik. I to się udało z modelem 1620. Dobrze pali za niewielką cenę. O to przecież chodzi.
A wiadomo czas swoje robi. Za pół roku będą nowe modele. I na pewno jeszcze lepsze.
Pytanie jakiej firmy? I będą nowe testy.

slawekj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.12.2004, 23:46   #55
AleX69
.::MaNNErS:SuCk::.
 
Avatar użytkownika AleX69
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 4,681
AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez slawekj
LiteO'na 1633S przetestowałem na wszystkie możliwe sposoby.
Stawiam na jakość wypalania płytek DVD. I tylko to mnie interesuje. Nie szukam wad bo ideału pewnie nigdy nie będzie.
Porównanie Nec'a z BenQ zrobię.
A co do prestiżu firmy BenQ. Tylko dobry palnik. I to się udało z modelem 1620. Dobrze pali za niewielką cenę. O to przecież chodzi.
A wiadomo czas swoje robi. Za pół roku będą nowe modele. I na pewno jeszcze lepsze.
Pytanie jakiej firmy? I będą nowe testy.

i po co sie tlumaczysz ... tylko nieliczni wiedza ile jest z tym zwiazanej roboty/checi ...

jesli nowy kolega piotrox@ ma jakies przemyslenia - niech zda relacje w postaci wlasnych testow ... moze czegos sie dowiemy o starych plytach
__________________
AleX69 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.12.2004, 00:02   #56
Boger
OGame Master
 
Avatar użytkownika Boger
 
Data rejestracji: 19.04.2003
Lokalizacja: Poznan
Posty: 1,334
Boger zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@piotrox-czlowieku zacznij uzywac interpunkcji bo Twoich wypowiedzi nie da sie czytac!!! W polowie (15 linijkowego) zdania czlowiek sie gubi i nie wie co bylo na poczatku. To nie sms'y i nie musisz oszczedzac na miejscu

@slawekj - W tym co piszesz jest duzo racji i w wielu kwestiach sie z Toba zgadzam. Fajnie ze robisz takie testy i porownania, chociaz tak jak pisalem juz wczesniej, bylyby one dla mnie bardziej obiektywne gdybys test jakosci wypalenia nosnika zrobil na 3 napedzie.
Nie mozemy oczywiscie powiedziec ze Benq jest kupa a nasze nec'i, litki i inne pionki sa zaj...e, bo tak nie jest. Poki co jestes jedyna osoba na tym forum (a przynajmniej jedyna ktora rzuca sie w oczy - czytaj testuje i postuje) majaca ta nagrywarke i zachwalajaca ja (jak do tej pory zupelnie bezkrytycznie), przez co trudno jednoznacznie ja na tej podstawie ocenic.
W momencie kiedy na forum pojawi sie "wysyp" testow i zachwytow nad Benq, wtedy bedzie mozna powiedziec czy to jest dobry czy zly palnik. Poki co jednak nie mozna tego stwierdzic na podstawie jednego palnika.
Z drugiej strony pamietajmy ze z kazdym dniem technologia zapisu na dvd zasowa do przodu, dzieki czemu co chwile pojawiaja sie nowe i lepsze napedy (a przeciez o to chodzi). Tak wiec na pewno nie zmartwie sie jezeli okaze sie ze ten Benq jest tak dobry jak opisujesz Razi mnie poprostu Twoj brak krytycyzmu wobec tego napedu.

Czekam na dalsze testy (czy jest szansa na skany np. z KProbe'a zrobione na litku)!!!
__________________

Boger jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.12.2004, 00:25   #57
AleX69
.::MaNNErS:SuCk::.
 
Avatar użytkownika AleX69
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 4,681
AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez Realok
...Czekam na dalsze testy (czy jest szansa na skany np. z KProbe'a zrobione na litku)!!!
slawekj@ i badz tu dobry i zrob cos z nieprzymuszonej woli ... stary masz przerabane -- to jest ta scena kiedy dopadaja cie hienny
__________________
AleX69 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.12.2004, 01:21   #58
yrc
Bywalec
 
Avatar użytkownika yrc
 
Data rejestracji: 14.08.2004
Posty: 38
yrc w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
wyszedl nowy firmware B7S9 poprawiajacy zapis na DVD-R
http://club.cdfreaks.com/showpost.ph...5&postcount=33
http://club.cdfreaks.com/showpost.ph...4&postcount=42

ten naped rzadzi
yrc jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.12.2004, 09:21   #59
terpilowski
pietrek
 
Avatar użytkownika terpilowski
 
Data rejestracji: 12.07.2002
Posty: 212
terpilowski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez AleX69
slawekj@ i badz tu dobry i zrob cos z nieprzymuszonej woli ... stary masz przerabane -- to jest ta scena kiedy dopadaja cie hienny
ano wlasnie
ja z przyjemnoscia czytam te testy
slawek sporo czasu na nie poswieca, chce przekazac jakies informacje.
mam nec-a 3500 i osobiscie chcialbym cos potestowac [mniej lub bardziej wiarygonie].
osobiscie uwazam kazdy test za lepszy niz brak testu.
bo panowie: to ze plytka nie tnie sie teraz nie mowi nic ze nie przytnie sie jutro.
test jest w jakis sposob ustandaryzowany z wynikami cyfrowymi.
a wypowiedz: plytka sie nie tnie niewiele mi powie.
od siebie dodam, ze wypalam przewaznie jako dane plytki.
problem stacjonarek mnie nie rusza.
ale trwalosc zapisu na powiedzmy 5 lat ma dla mnie duze znaczenie.
i tu bardziej dla mnie testy sa obiektywne.
jak soft przeklamuje to trudno, innnym tez przeklamuje tak samo. mozna co nieco porownac.
kupilem niecale 2 miehcy temu neca. juz jest nowszy model 3520.
czytam o benq 1620: niby lepiej.
nowe liteony i biosy - za szybko za duzo
nie nadazam.
nec wypala mi plytki, odczyt robie na dvd-rom toshiby sd m-1612
wykresy z nerona sa ok.
i tyle moge powalczyc w zakresie testowania.
to jedyna wada nec-a
zapis na DL mnie nie rusza - cena plytek [dla danych patrze na cene 1 GB lub wielokrotnosci], czysta ekonomia.
jak DL stanieja wejdzie niebieski laser - potem wejdzie brazowy z kropkami.
DL umrze jak SVHS lub stanieje do 3 pln za plytke.
ekonomia to zalatwi przy pomocy wolnego rynku.
ufff
ps. nie krytykujcie mnie tylko, pisze to za darmo tak jak slawek robi testy. to jego dobra wola i chec podzielenia sie zdobytymi informacjami.
zaden test nie jest obiektywny bardziej niz testy slawka.
jego sa zrobione w domowych warunkach na ile mozna to bylo zrobic najlepiej.
i za to wielkie dzieki dla slawka, mogl przeciez krytykowac testy innych - ile latwiej, prawda ?
__________________
Piotr Terpiłowski (wszystko jest trudne nim stanie się łatwe)
terpilowski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.12.2004, 09:47   #60
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez terpilowski
...
ale trwalosc zapisu na powiedzmy 5 lat ma dla mnie duze znaczenie.
i tu bardziej dla mnie testy sa obiektywne.
jak soft przeklamuje to trudno, innnym tez przeklamuje tak samo. mozna co nieco porownac.
...
Musze cie zmartwic - niezaleznie od tego czy soft przeklamuje czy nie, to nie ma zadnego przelozenia na trwalosc. Wynik testu 'teoretycznie' daje jedynie poglad na obecna chwile (o ile wogole cos daje). Przyklad:

Jak masz plyte z PI max 8 i PO max 2 przy ECC 8/1 speed x4

Za rok mozesz miec wynik PI max 8 i PO max 2 przy ECC 8/1 speed x4 , ale rownie dobrze moze to byc PI max 800 i PO max 200 przy ECC 8/1 speed x4.

Tak na dobra sprawe trwalosc o ktorej mowimy nawet nie zalezy od fabryki z ktorej pochodzi plyta, tylko od marki i jej testow kontroli jakosci.
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.