Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 14.10.2005, 13:27   #1
coxis
Bywalec
 
Avatar użytkownika coxis
 
Data rejestracji: 28.02.2005
Lokalizacja: Wawa
Posty: 46
coxis w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
BenQ 1620 się zepsuł...oddałem na gwarancji i...

Witam.
Napisze bo troche mnie zdziwiła forma naprawy mojego benka 1620.
Miałem to ja taki model co na przodzie nie miał rzadnych napisów tylko biała tacka i przycisk w formie prostokacika.
Zepsuł sie wiec oddałem do naprawy poprzez kuriera.
Po kilku dniach (3,4 dni) przyjechał kurier.
Otwieram paczke i co widze, nie moja nagrywarke tylko tez model 1620-2F2 (nie pamietam jaki był moj dokladnie) ale używany i z innym przodem , z napisami i wokół tacki jest obramowanie tak samo jak poniżej jej i klawisz wysuwania tez jest inny.
No wiec tak, w papierach jest ze, dostali moja , a potem zmienia sie do naprawy numer na tego nowego benka i tam jest wpisane w naprawie "wymiana swap".
Ok no to dzwonie i pani mo mówi że jest ok , że oni dostaja z holandi nowe (moj jest uzywany) modele i daja je klientom. Gwarancje mam nadal ale to jest tak jakbym dostał zamiast tamtego nowy model tyle ze jest on używany a pani mi mówi że oni dostaja z holandi takie i tyle.

No i co miał ktoś podobne przygody .... co to ma znaczyć ze jak oddam plazme za 300 baniek to dostane tez nowa używana ale inna..... jakas paranoja choć dobrze bo nagrywara działa. Znaczy sie z plazma przesadzam ale moga tak robić ?
coxis jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.10.2005, 13:48   #2
oddwor
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 01.08.2005
Lokalizacja: Kielce
Posty: 575
oddwor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie mogą - możesz żądać naprawionego swojego napędu lub wymiany na nowy.
Wymiana na inny używany jest dopuszczalna tylko za zgodą klienta.
Pozdrawiam.
oddwor jest offline  
Stary 14.10.2005, 14:10   #3
epol
przeciętny zjadacz...piwa
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika epol
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: śląsk
Posty: 4,869
epol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Nie dokonca to rozumiem,a le tak przeciez nie mozna klienta walkowac.

Dostalem uzywke, a gwarancje masz dlaje stara czy nowa?
__________________
epol jest offline  
Stary 14.10.2005, 14:33   #4
zene_k
Zarejestrowany dla jaj
 
Avatar użytkownika zene_k
 
Data rejestracji: 25.11.2004
Lokalizacja: 53°25' N,14°35' E
Posty: 3,826
zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Jak oddałem swojego benka, to było dokładnie tak samo. Oddali mi używanego, a co najlepsze niesprawnego. Odesłałem go do serwisu i wrócił znów używany.
Na szczęście, tym razem sprawny.
Cóż, taki jest po prostu serwis Benq.
BTW: Plexa i LG wymienili mi w serwisach na nowe egzemplarze, a nie jakieś naprawiane w Holandii.
__________________
Pozdrawiam Marek
zene_k jest offline  
Stary 14.10.2005, 15:40   #5
coxis
Bywalec
 
Avatar użytkownika coxis
 
Data rejestracji: 28.02.2005
Lokalizacja: Wawa
Posty: 46
coxis w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Napisałem że mam gwarancje przecież...znaczy sie teraz na tego co dostałem.
Hmm no lipa chciałem sie dowiedzieć czy jeszcze inni też tak mieli bo szczerze wolałbym nowego 1640 dostać
coxis jest offline  
Stary 14.10.2005, 22:06   #6
zene_k
Zarejestrowany dla jaj
 
Avatar użytkownika zene_k
 
Data rejestracji: 25.11.2004
Lokalizacja: 53°25' N,14°35' E
Posty: 3,826
zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
1640 dostać
__________________
Pozdrawiam Marek
zene_k jest offline  
Stary 14.10.2005, 22:06   #7
Wojtek Toruń
Jak może to pomoże
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Toruń
Posty: 460
Wojtek Toruń zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Chyba sie już scwanili i nie da rady wymienić na nowy.
Koniec Karty Gwarancyjnej z mojego nowego BENQ 1640:

P-kt 20: W przypadku stwierdzenia przez punkt serwisowy ,że usunięcie wady nie jest możliwe, klient otrzyma produkt o parametrach technicznych zbliżonych ( nie gorszych od reklamowanego produktu ) lub lepszych od produktu reklamowanego.
P-kt 21: W przypadku wymiany uszkodzonego urządzenia na inne ( nowe lub po tzw odświeżaniu ) obowiązuje na nie okres gwarancji do końca trwania gwarancji na urządzenie pierwotnie zakupione
To jest chyba niezgodne z polskimi przepisami gwarancyjnymi w przypadku otrzymania nowego urządzenia .
A najlepszy jest Pk-t 22:
Nieniejsza gwrancja dotyczy wyrobów powszechnego użytku i jest ważna wyłącznie na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej

Treść przeczytałem i akceptuje warunki niniejszej umowy gwarancyjej

.....................................
Podpis klienta


UWAGA: Bez podpisu klienta karta gwarancyjna jest nieważna .

Czyli jak sie zepsuje to koopa z przepisów polskich - musisz zgodzić się na warunki producenta - dystrybutora

Ciekawi mnie czy takie same warunki są w pozostałych krajach Mumii europejskiej . Myślę że tam to by im zasadzili takiego kopa że ....
Wojtek Toruń jest offline  
Stary 14.10.2005, 22:10   #8
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,456
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Wojtek Toruń
[...]
Ciekawi mnie czy takie same warunki są w pozostałych krajach Mumii europejskiej . Myślę że tam to by im zasadzili takiego kopa że ....
A wiesz, że mnie też?

Sprawdzę i napiszę.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline  
Stary 14.10.2005, 22:36   #9
oddwor
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 01.08.2005
Lokalizacja: Kielce
Posty: 575
oddwor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wobec takiego traktowania klientów przez BenQ - omijajmy ich produkty szerokim łukiem
oddwor jest offline  
Stary 14.10.2005, 22:57   #10
paszczu
Świeżak
 
Avatar użytkownika paszczu
 
Data rejestracji: 09.06.2005
Posty: 58
paszczu w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej mówi:
Art. 8. 1. Jeżeli towar konsumpcyjny jest niezgodny z umową, kupujący może żądać doprowadzenia go do stanu zgodnego z umową przez nieodpłatną naprawę albo wymianę na nowy, chyba że naprawa albo wymiana są niemożliwe lub wymagają nadmiernych kosztów. Przy ocenie nadmierności kosztów uwzględnia się wartość towaru zgodnego z umową oraz rodzaj i stopień stwierdzonej niezgodności, a także bierze się pod uwagę niedogodności, na jakie naraziłby kupującego inny sposób zaspokojenia.

8.4. Jeżeli kupujący, z przyczyn określonych w ust. 1, nie może żądać naprawy ani wymiany albo jeżeli sprzedawca nie zdoła uczynić zadość takiemu żądaniu w odpowiednim czasie lub gdy naprawa albo wymiana narażałaby kupującego na znaczne niedogodności, ma on prawo domagać się stosownego obniżenia ceny albo odstąpić od umowy; od umowy nie może odstąpić, gdy niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową jest nieistotna. Przy określaniu odpowiedniego czasu naprawy lub wymiany uwzględnia się rodzaj towaru i cel jego nabycia.

Czyli po ludzku - masz prawo do naprawy lub wymiany na nowy model (TYLKO identyczny jak reklamowany, jak 1620 to tylko 1620, nie 1640). Jeżeli nie mogą tego zrobić, czyli np. nie naprawiają a tego modelu już nie produkują masz prawo odstąpić od umowy, czyli po naszemu zażądać zwrotu pieniędzy.

To co się w tym kraju wyprawia to po prostu jaja, jak można tak walić w *****. Przeczytajcie tą ustawę, teoretycznie powinni na swój koszt odbierać towar do reklamacji i na swój koszt go odsyłać, ale to teoretycznie...
Serwis Benq może sobie pisać cokolwiek w karcie gwarancyjnej, mogą sobie nawet napisać, że w wypadku awarii czas naprawy może wynieść nawet pół roku, albo że w rozliczeniu dostaniesz stację FDD i co z tego wynika? Nic,tak zmieniło się prawo. Gwarancja producenta jest dobrowolna, Nastepny raz reklamujcie towar z tytułu 'niezgodności towaru z umową', wtedy jasno widać co można a czego nie.
Z resztą od czasu wejścia do UE sporo się pozmieniało, sam nie do końca orientuję się w tych szczegółach, więc warto przeczytać:
http://prawo.hoga.pl/poradnik/nowa_u...sumenckiej.asp
Wiem, że to łatwo się mówi, trudno dochodzić tego w praktyce - sam przez to wielokrotnie przechodziłem, użerałem się z serwisami itp. itd., ale wiedz że prawa masz takie a nie inne.
Pozdrawiam.
------------
Edit: Sam miałem kupić Benq 1640, ale jak widzę nie warto właśnie ze względu na serwis, dosyć już mam użerania się z *****ami. LG bodajże ma teraz gwarację, w której sami z własnej woli wymieniają nagrywarki na nowe - chyba nawet na tej stronie było stosowne info na ten temat.

Ostatnio zmieniany przez paszczu : 14.10.2005 o godz. 23:00
paszczu jest offline  
Stary 15.10.2005, 06:31   #11
kataryniarz
onTour
 
Avatar użytkownika kataryniarz
 
Data rejestracji: 29.08.2004
Posty: 400
kataryniarz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez paszczu
LG bodajże ma teraz gwarację, w której sami z własnej woli wymieniają nagrywarki na nowe - chyba nawet na tej stronie było stosowne info na ten temat.
U LG bylo tak: naprawa lub wymiana na nowy z nową gwarancją
Teraz jest darmowy kurier czyli door2door, zawsze wymiana na nowy, ale gwarancja leci dalej
Wpisują nowy numer do starej gwarancji i tekst: "naprawa poprzez wymianę na nową"
Szkoda bo kiedyś miałem po 2 latach zawsze nowy model z nową gwarancją
kataryniarz jest offline  
Stary 15.10.2005, 08:11   #12
albatros7
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.08.2005
Posty: 11
albatros7 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A już chciałem kupić jakiąś nagrywareczke benka. Niezły wałek z tym serwisem.
albatros7 jest offline  
Stary 15.10.2005, 08:29   #13
paszczu
Świeżak
 
Avatar użytkownika paszczu
 
Data rejestracji: 09.06.2005
Posty: 58
paszczu w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Kurier door2door to bardzo miłe z ich strony. Ale 'naprawa poprzez wymianę na nową' to jakieś kuriozum. Albo wymiana albo naprawa.
W takim razie nie pozostaje nic innego jak reklamować szmelc na podstawie niezgodności towaru z umową a nie gwarancji.

Art. 10. 1. Sprzedawca odpowiada za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową jedynie w przypadku jej stwierdzenia przed upływem dwóch lat od wydania tego towaru kupującemu; termin ten biegnie na nowo w razie wymiany towaru. Jeżeli przedmiotem sprzedaży jest rzecz używana, strony mogą ten termin skrócić, jednakże nie poniżej jednego roku.

Tylko pewnie trzeba by się z dziadami miesiącami sądzić o te 200zł, bo jak znam życie to usłyszy się "to daje pan na gwarancję czy nie...?" A na sądy to nikt nie ma czasów ani nerwów, pomimmo że sprawa jest oczywista i prost do wygrania.
Heh, już nie wiem co wybrać - bo o ile dobrze zrozumiałem post coxisa, to Benq też daje kuriera door2door - z tym że dostajemy sprzęt 'po kimś', czasami nawet niesprawny
Ech, już sam nie wiem co kupić - choćby ze względu na gwarancję.
paszczu jest offline  
Stary 15.10.2005, 15:45   #14
coxis
Bywalec
 
Avatar użytkownika coxis
 
Data rejestracji: 28.02.2005
Lokalizacja: Wawa
Posty: 46
coxis w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
tak jest door2door i to szybko trwa, u mnie 3 dni , na stronie możesz sobie po numerze zlecenia nawet sprawdzać co sie dzieje ... kiedy przywiezli kiedy naprawili i kiedy wysłali ... no ale sprzet dostałem po kimś ale działa.. jak mam cd-rw tdk to jak sie zepsuł to dostałem najnowszy nowy model od nich
coxis jest offline  
Stary 17.10.2005, 02:33   #15
zet64
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 18.09.2005
Posty: 80
zet64 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Tak, spokojnie możesz to wygrac z nimi o ile są tam normalni ludzie którzy przyjmują rzetelne argumenty...ale czasem takich ludzi brak. Musisz poprzec swoje roszczenia "papierem" (komuna żyje) i muszą się do tego ustosunkowac na piśmie. Podaj w nim stosowne paragrafy opisane przez kolegów wcześniej i ... licz na trochę szczęścia. Może takiego "upierdliwego" klienta - w ich mniemaniu- dla świętego spokoju potraktują inaczej i wydębisz 1640.
zet64 jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.