Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 23.11.2005, 07:45   #1
Masza02
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.04.2005
Posty: 11
Masza02 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
benq 1640, (alcohol nieobaslugiwany, nieznany)

Witam. Testuje sobie ten naped dvdrw i mam pytanko:

1. Dlaczego program Alcohol (v 1.9.5) pokazuje mi ze prawie wsyztskie funkcje (regulacja predkosci zapisu, System ochrony zapisu) są nieobslugiwane lub nieznane gdy klikne na informacje.

2. Dlaczego podczas wyboru "Kreatora kopiowania" nie moge wybrac predkość odczytu plytki (zacienione "Maksimum"), oraz prędkość zapisu jest tylko do wyboru "maksimum" lub "6,1kB" (dzieje sie to tylko w przypadku, gdy w napedzie jest plytka niezapisywalna-np. zwykly DVD z filmem z gazety)

Gdy wloze np. plytke DVD+-R, (już nagraną) do skopiowania to wtedy mam normalnie dostepne wybory predkosci....

Gdy wybralem jako pierwsze "kreator odczytu", zrobilem kopie na dysk twardy , a pozniej wkladajac czysta plyte wybralem "Kreator zapisu" to wybór prędkości nagrywania nagle sie pojawil (od 2X do 16X - mimo ze mam plytke platinum 8x)

dziwne to troche...bo wtedy jaki sens ma "kreator kopiowania" jak i tak trzeba pierw ja zapisac na dysk, a pozniej wybrac "kreatora zapisu" zeby bylo mozna zapisac w wybranej predkosci plytke.

3. Dlaczego też w Alcoholu nie moge wybierac żadnego profilu dla plyt DVD Po wlozeniu plytki DVD, znikają wsyztskie opcje dotyczące profilu.

4. Wlasnie nie wiem czy oplaca sie kupic ta nagrywarke, czy ona po prostu ma jakis błąd...bios posiadam BSLB, ale zauwazylem ze jest juz nowszy BSMB...ale widze że nie polecacie go bo posiada błedy, a jakei to są błędy A może już ich nie ma

Mozna na niej spokojnie archiwizowac plytki zabezpieczone? Czy to zalezy od nagrywarki, czy od programu (alcohol itp.??)

(W archgiwum poczytalem tez o sc:cht i rozumiem że nie da sie na niej przegrać (ale czy to wina nagrywarki, czy programu nagrywającego??, na żadnej tego nie idzie zrobić?? jest szansa ze kiedys na tej samej nagrywarce bedzie mozna to nagrac, czy trzeba bedzie zmieniac napęd??)

pytam ponieważ nie wiem czy ją kupić czy poczekać może na coś nowszego lub dozbierać do innego napędu

Bardzo prosze o w miarę szybką odpowiedz...

Pozdrawiam !!!
Masza02 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.11.2005, 17:28   #2
Masza02
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.04.2005
Posty: 11
Masza02 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
hej no nie wierze, nikt sie naprawde z tym nie spotkal...plisss doradzcie cos...
Tyyyle dobrego sie naczytalem o tym napedzie, a teraz taka cisza....naprawde nikt nie wie ?
Masza02 jest offline  
Stary 23.11.2005, 18:00   #3
Masza02
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.04.2005
Posty: 11
Masza02 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
www.masza.misecure.com/benq.JPG

zobaczcie...czy to normalne, bo chyba nie...nawet moj zwykly LG cdrw mial oblsuge ochrony zapisu...
i co to za predkosci są 128X



patrazylem juz na dwoch systemach XP i 2003, na obu to samo, z ta roznica ze na XP system ochrony zapisu jest "neiznany"

pomozcie prosze...
Masza02 jest offline  
Stary 23.11.2005, 18:27   #4
alien666
kewlarowy serwomechanizm
 
Avatar użytkownika alien666
 
Data rejestracji: 10.11.2004
Lokalizacja: żory
Posty: 443
alien666 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
zainstaluj nowe aspi no i zaktualizuj bios nagrywary, może to pomoże...a co ci pokazuje np.nero? zobacz w nero info tool...
__________________
ZDROWIE...ponad wszystko!!!...quake,deus ex,duke nukem- gdzie klimaty z tamtych lat...
alien666 jest offline  
Stary 23.11.2005, 18:31   #5
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,856
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
W alcoholu nie ma wyboru profili dla plyt dvd.
Co do pozostalych problemow, to sprobuj w opcjach alco zmienic tryb interfejsu z domyslnego na ktorys z pozostalych i wtedy sprawdz. Mozesz tez miec cos namieszane ze sterami kontrolera IDE.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline  
Stary 23.11.2005, 19:10   #6
Masza02
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.04.2005
Posty: 11
Masza02 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez alien666
zainstaluj nowe aspi no i zaktualizuj bios nagrywary, może to pomoże...a co ci pokazuje np.nero? zobacz w nero info tool...
co do tego biosu wyczytalem tutaj, ze sprawia problemy...a co to za problemy ?? w nero mam do wyboru predkosci zapisu "2,4x, 2x i 1x" tez dziwne...

Dzieje sie tak gdy wybieram kopiowanie, i gdy jakas niezapisywalna plyta jest w napedzie.
Gdy wloze tam (nawet juz nagraną) plyte DVD-R czy +R, to mam do wyboru wsyztskie predkosci (az do 16x, mimo ze w napedzie mam plyte ósemkę...)

Ostatnio zmieniany przez Masza02 : 23.11.2005 o godz. 19:14
Masza02 jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.