Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 12.02.2006, 15:11   #3241
koalla145
Bywalec
 
Data rejestracji: 25.08.2004
Posty: 28
koalla145 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wg. mnie wolniej nie zawsze znaczy lepiej, a przy obecnych nośnikach przystosowanych do palenia x16 szczególnie to widać.
Jak wypalać? Trzeba przetestować - TDK x8 paliłem x8 i było ładnie TDK x16 pale również x8 i jest jeszcze ładniej. Nie paliłem x12 bo qscan nie zalecał tego a x16 nie pale z zasady. Więc to jest naprawdę ciężko stwierdzić - pozostają tylko testy i mieć nadzieje że partia płytek była równej jakości.
koalla145 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 12.02.2006, 15:20   #3242
Smartek
HDmaniak
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Smartek
 
Data rejestracji: 20.10.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 8,859
Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Napisany przez esem
Chciałbym teraz wywołać krótką dyskusję: jak nagrywać (szybko, wolno, inne przymiotniki...) tak aby nagrywać dobrze (bardzo dobrze itd).
Chodzi mi tylko o własne wnioski i spostrzeżenia. O nic więcej... Żadnych poddekstów czy elaboratów
co do podtekstow - chyba tylko Ty potrafisz takie "sadzic" ..
co do nagrywania - chcialem sie dowiedziec czy powinno sie wylaczac procesy w tle? ma to wplyw na jakosc nagrywania?
wkurza mnie jak musze wypalic plytke i odejsc na te kilka minut ^_^
pozdro

edit
faktycznie co do szybkosci to niezawsze wolniej=lepiej..
mozna to zauwazyc po wypaleniu np. Sony (D11), gdzie przy nagraniu 4x mialem jakosc okolo 87%, a przy 8x - nawet do 95%
pozdro
Smartek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.02.2006, 15:21   #3243
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,497
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Arrow

Cytat:
Napisany przez esem
[...] jak nagrywać (szybko, wolno, inne przymiotniki...) tak aby nagrywać dobrze (bardzo dobrze itd).
Chodzi mi tylko o własne wnioski i spostrzeżenia. O nic więcej... [...]
Z moich niezbyt długich, ale intensywnych doświadczeń z paleniem DVD niestety płynie wniosek, że wolniej, nie zawsze znaczy lepiej.

Przy korzystaniu z markowych płyt (Sony, Verb, TDK) nawet dwukrotny overspeed nie ma dużego znaczenia dla jakości zapisu, zobacz tutaj:
http://forum.cdrinfo.pl/showthread.p...648#post599648

Natomiast nagranie markowej płytki dwukrotnie wolniej czesto powodowało pogorszenie jakości zapisu (akurat nie mogę znaleźć przykładu, choć dawałem na forum).

Zaś jeśli chodzi o wszelkie AML i temu podobne wynalazki to najczęściej najlepsze rezultaty dawało palenie na 50% prędkości nominalnej.

Generalnie - nic niestety nie zastąpi metody prób i błędów.

Doświadczenia powyższe opieram na BenQ EW 162I z niewielkim wsparciem NECa 3520.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2006, 12:29   #3244
Tomek
Bywalec
 
Data rejestracji: 05.01.2002
Posty: 46
Tomek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Chciałbym teraz wywołać krótką dyskusję: jak nagrywać (szybko, wolno, inne przymiotniki...) tak aby nagrywać dobrze (bardzo dobrze itd).
Chodzi mi tylko o własne wnioski i spostrzeżenia. O nic więcej... Żadnych poddekstów czy elaboratów [/QUOTE]



Ja natomiast wszystkie płyty palę x4. a kupuję płyty z indeksem x8. Ostatnio kupiłem większą ilość Pasteli +R x8, kilka płyt już wypaliłem oczywiście x4 i wynik za każdym razem taki sam czyli 98. W moim stacjonarnym soniaku S725D tak nagrane płyty chodzą aż miło bez żadnej czkawki, a jest to dosyć wybredna maszyna o czym się już parę razy przekonałem przynosząc płyty nagrane u szwagra na Litku.
Tomek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2006, 13:01   #3245
Don Laser
laser nieskalibrowany
 
Avatar użytkownika Don Laser
 
Data rejestracji: 31.08.2004
Lokalizacja: Wielkopolska
Posty: 303
Don Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Tomek
Chodzi mi tylko o własne wnioski i spostrzeżenia. O nic więcej... Żadnych poddekstów czy elaboratów
Czyli ma być ...nudno i i w stylu:" tak jest najlepiej, bo ja tak mam"?
No dobra.
Wypalać z małą prędkością to jest źle.
Wypalać z max też jest źle
Jak jest dobrze? Ano tak jak własnych doświadczeń sposobem dojdę jak ma być najlepiej na mojej nagrywarce dla:
audio, danych i filmów.
Kuniec kropka


Ps. naprawde sporo elaboratów o tym na forum
Don Laser jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2006, 18:52   #3246
burner
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.04.2003
Posty: 21
burner w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Kilka przygód z życia mojego benqa 1640.

1. Nierzadko zdarza mi się że tuż po włożeniu płyty napęd wydaje krótki stuk. Też tak macie?
2. Ostatnio nagrywałem płyte cd w programie burn4free i napęd się zawiesił tzn płyta się kręciła długo bez przerwy z maksymalną prędkością (dość głośno) i skubana nie chciała przestać. Przy drugiej płycie było tak samo ale udało się ją odratować. Pomógł tylko restart kompa a pierwsza płyta do wyrzucenia. Ten program jest do d... nawiasem mówiąc bo następna płyta z tymi samymi danymi nagrana w ashampoo jest ok. Definitywna wina programu czy czasem benq nie lubi tego programu?
3. Benq ma dobrą korekcję błędów to wiemy. Ale jak wytłumaczycie fakt że ostatnio twierdził uparcie że w napędzie nie ma dwóch kolejnych płyt, co prawda bardzo starych i w nienajlepszej kondycji (jakieś esperanza chyba) ale te same płyty zobaczył mój stareńki teac 40 który po kilkudziesięcio minutowych bojach o mało by mi ich nie skopiował na dysk- płyty odmówiły posłuszeństwa po 90%.
burner jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2006, 19:26   #3247
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez burner
Kilka przygód z życia mojego benqa 1640.

1. Nierzadko zdarza mi się że tuż po włożeniu płyty napęd wydaje krótki stuk. Też tak macie?
2. Ostatnio nagrywałem płyte cd w programie burn4free i napęd się zawiesił tzn płyta się kręciła długo bez przerwy z maksymalną prędkością (dość głośno) i skubana nie chciała przestać. Przy drugiej płycie było tak samo ale udało się ją odratować. Pomógł tylko restart kompa a pierwsza płyta do wyrzucenia. Ten program jest do d... nawiasem mówiąc bo następna płyta z tymi samymi danymi nagrana w ashampoo jest ok. Definitywna wina programu czy czasem benq nie lubi tego programu?
3. Benq ma dobrą korekcję błędów to wiemy. Ale jak wytłumaczycie fakt że ostatnio twierdził uparcie że w napędzie nie ma dwóch kolejnych płyt, co prawda bardzo starych i w nienajlepszej kondycji (jakieś esperanza chyba) ale te same płyty zobaczył mój stareńki teac 40 który po kilkudziesięcio minutowych bojach o mało by mi ich nie skopiował na dysk- płyty odmówiły posłuszeństwa po 90%.
Wytłumaczenie wydaje mi się być jedne:
jest to jednak przede wszystkim napęd DVD a CD jest jakimś tam tylko dodatkiem...
Nie ma broni na wszelką amunicję...
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2006, 22:20   #3248
KHR3b
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika KHR3b
 
Data rejestracji: 21.12.2005
Lokalizacja: Pomorze
Posty: 1
KHR3b w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zapytam wprost: jaki bios polecicie do DW 1640 (czyt. jaki jest najstabilniejszy i jednocześnie najlepszy do palenia)??

Tylko nie piszcie prosze "poczytaj fotum" bo już poczytałem 1000 postów (1/10 to jakieś przekomarzanki pomiędzy użytkownikami forum "coniektórymi" ) i mnie czacha rozbolała, a są tu bardziej zaawansowani użytkownicy niż ja wiec mogą mi od razu doradzić..

Z góry dzięki
Pozdrawiam
:cool:
KHR3b jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2006, 23:13   #3249
julek!
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.02.2006
Posty: 22
julek! zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Zapytam wprost: jaki bios polecicie do DW 1640 (czyt. jaki jest najstabilniejszy i jednocześnie najlepszy do palenia)??
moze i nie jestem zaawansowanym uzytkownikiem ale polecam bios BSLB
julek! jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.02.2006, 11:04   #3250
Don Laser
laser nieskalibrowany
 
Avatar użytkownika Don Laser
 
Data rejestracji: 31.08.2004
Lokalizacja: Wielkopolska
Posty: 303
Don Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Można chyba wszystkie od BSLB w górę polecić , prócz BSMB o których kilku userów pisało że błędy jakies zawiera .
Ja mam od EW164b -czy jest najlepszy ? dla mnie
Don Laser jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.02.2006, 12:00   #3251
ratat
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika ratat
 
Data rejestracji: 12.03.2004
Posty: 107
ratat w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez burner
Benq ma dobrą korekcję błędów to wiemy. Ale jak wytłumaczycie fakt że ostatnio twierdził uparcie że w napędzie nie ma dwóch kolejnych płyt, co prawda bardzo starych i w nienajlepszej kondycji (jakieś esperanza chyba) ale te same płyty zobaczył mój stareńki teac 40 który po kilkudziesięcio minutowych bojach o mało by mi ich nie skopiował na dysk- płyty odmówiły posłuszeństwa po 90%.
A jak wytłumaczyć, że nie zobaczył mi nagranej płyty DVD Verbatim Pastel od TY (żadnych rys, odcisków - nic)?? Inne napędy nie miały najmniejszych problemów. Bywa
__________________
"Twas brillig and the slithly toves
Did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves
And the mome raths outgrabe"
ratat jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.02.2006, 12:01   #3252
melag
Fibaro
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika melag
 
Data rejestracji: 01.02.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 5,790
melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Extreme DVD-R 4x

Qscan 8x :



Burn 8x (overspeed) :



Dołączone obrazki
BenQ 1640 / BenQ EW164B-qs_extreme-r4x-8x.png 
Dołączone obrazki
File Type: png dq_extreme-r4x@8x.png (34.1 KB, 344 oglądane)
melag jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.02.2006, 23:38   #3253
raffal
Bywalec
 
Data rejestracji: 18.01.2006
Posty: 47
raffal w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A więc byłem u znajomego który ma jakąś starą nagrywarke LG. Chciał coś sobie odemnie przegrać i wrzucił TDK kupowanego w Media Markt , no ale niestety nagrywarka nie chciała ruszyć płytki więc dostałem ją żeby u siebie ją nagrać . No i wyszły kwiatki

Oto świadectwo masakry
http://img51.imageshack.us/my.php?image=tdkx83yx.jpg

http://img51.imageshack.us/my.php?image=tdkx814aw.jpg

http://img51.imageshack.us/my.php?image=tdkx829hn.jpg

płytka TDK nagrywana x8. Dodam tylko że płytka po nagraniu ma przebarwienia, część ma normalny kolor a część inny, warstwy się odrużniają . Co dziwne płytka przeszła weryfikacje w nero, spokojnie mogłem z niej przekopiować pliki. Tak samo kolega z LG nic nie mówił o tym zeby miał jakieś problemy.

Benq 1640 i wszystko jasne


A teraz titanium nagrywane x8

http://img402.imageshack.us/my.php?i...aniumx88xb.jpg

http://img488.imageshack.us/my.php?i...nium2x81ho.jpg

Titanium kupowałem cd-r i nigdy nie dały mi powodów do narzekań. Nie wiem czy teraz nie będe kupował też tej marki tylko że dvd

Ostatnio zmieniany przez raffal : 16.02.2006 o godz. 00:02
raffal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.02.2006, 00:33   #3254
julek!
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.02.2006
Posty: 22
julek! zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez raffal
niezle

a tutaj TITANUM 8x palony 8x (te z biedronki)



jak za jednego zeta to super plyty

ps. dodane do bazy SB, mam ustawione SB tylko dla nieznanych
Dołączone obrazki
File Type: png 1.png (35.2 KB, 340 oglądane)
File Type: png 2.png (35.5 KB, 331 oglądane)
julek! jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.02.2006, 08:20   #3255
ralph03
Bywalec
 
Avatar użytkownika ralph03
 
Data rejestracji: 25.09.2002
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Posty: 77
ralph03 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
raffal przycinaj te swoje screeny bardziej, bo zostawiasz za duzo bialego.

Co do tych TDK, to jakies lewe plytki musialem dostac. Doslownie masakra
__________________
"Zawsze podziewaj się niespodziewanego"
ralph03 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
[Muzeum] BENQ DVD DD EW164B 2006r. seku Napędy optyczne DVD 16 23.05.2019 01:51
BenQ DW 1640 Refurbished \wymiana OPU Philipsa czary2mary Napędy optyczne DVD 2 28.01.2018 21:02
BenQ DW 1640 nie nagrywa plyt - popsuty czy nie ??? twinxx Napędy optyczne DVD 16 26.03.2006 00:12
Przeróbka BenQ 1640 na EW164B Zetoxa Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych 1 22.01.2006 16:55
BENQ DW 1640 (SławekJ pomóż mi !!!) dragan19 Napędy optyczne DVD 14 01.08.2005 18:44


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.