Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

 
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 25.04.2006, 20:39   #11
Ricki
Guru
 
Avatar użytkownika Ricki
 
Data rejestracji: 14.06.2002
Lokalizacja: Rawicz
Posty: 1,270
Ricki zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez raffal
A ja miałem ostatnio ciekawą sytuacje. Kupiłem 3 sztuki w kopertach ThinkXtra, DVD-R x8 w carefour. Włączyłem Qsuit żeby sprawdzić z jaką prędkością bezpiecznie da się je nagrać. Dałem x8 test zwiecha , dałem x4 test zwiecha, dałem x2,4 wyskoczyło coś tam ale nawet nie czytałem. Zamkłem więc qsuite i wypalam w nero x8. Jakie było moje żdziwienie że komp nagle zaczoł strasznie mulić, winamp strasznie cioł mp3-ke. Płyta nagrywała się 25 minut. Zrestartowałem więc kompa myśląc że to może jakiś przejściowy problem i robie testa nagranej wcześniej płytki. Wyszło jakieś 96%, robie więc test transferu i tu zonk. Płytka idzie maksymalnie x4, ale nie panikuje bo mysle że to wina płytki zarzucam tdk które wcześniej zgrywałem na dysk w 6 minut. Ta płytka też osiaga maksymalny transfer x4. No to już jest jakiś problem sobie mysle.
Co się okazało nagrywarka sama przestawiła się w tryb PIO , więc szybka zmiana , restart kompa i wszystko chodzi dobrze. Więc jakby komuś nagle nagrywarka zaczeła wolno palić i przegrywać to może mieć podobną sytuacje do mojej. Wtedy nie panikować tylko sprawdzić w jakim trybie działa nagrywarka.

Pozatym troche dziwna sytuacja że Qsuite przestawił tryb. I tu moje pytanie do doświadczonych użytkowników , co mogło spowodować cos takiego.


Drugie pytanie mam takie do wszystkich --- Palił ktoś te nowe extrimy x8 lub x16 . Stare extrimy x4 były cudowne i strasznie tanie a tych nowych niestety nie spotkałem pakowanych w kopertach lub po 10 sztuk , są tylko pakowane po 25 sztuk za 30 zł a to juz może nie być dobry interes jak płytki będą słabe. Tak że jak ktos palił nowe extrimy x8 lub x16 to niech wrzuci test z nero paru płytek
Paliłem nowe Extreme'y 8x +R, ale skanów nie mam pamiętam tylko, że to był CMC i kosztowały 9 zł za 10 sztuk w cake'u. Natomiast Extreme'y 4x miałem od MMC lub MBI i obie były super zarówno + jak i -, co najlepsze to w jednej paczce były plusy od MBI a na płycie było oznaczenie -R, no ale za tą cenę można wybaczyć ich pośpiech w przedruku
Ricki jest offline   Odpowiedz cytując ten post
 


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
[Muzeum] BENQ DVD DD EW164B 2006r. seku Napędy optyczne DVD 16 23.05.2019 02:51
BenQ DW 1640 Refurbished \wymiana OPU Philipsa czary2mary Napędy optyczne DVD 2 28.01.2018 22:02
BenQ DW 1640 nie nagrywa plyt - popsuty czy nie ??? twinxx Napędy optyczne DVD 16 26.03.2006 01:12
Przeróbka BenQ 1640 na EW164B Zetoxa Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych 1 22.01.2006 17:55
BENQ DW 1640 (SławekJ pomóż mi !!!) dragan19 Napędy optyczne DVD 14 01.08.2005 19:44


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2025, vBulletin Solutions Inc.