Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   BenQ 1640 / BenQ EW164B (https://forum.cdrinfo.pl/f15/benq-1640-benq-ew164b-54486/)

slawekj 23.07.2005 14:53

Ilość załączników: 2
Verbatim +Rx8 palony 4x na BenQ 1640 bios BSJB Nero 6.6.0.15A

QScan prędkość 4x

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=23036&stc=1

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=23037&stc=1

:)

Aszej 23.07.2005 14:26

Ilość załączników: 1
Tdk-r x8 palony x4 (x8 wyglądał beznadziejnie)
PS. Skąd na końcu nośnika tyle błędów?

angolek 23.07.2005 12:57

Ilość załączników: 4
Widzę, że zrobiła się duża dyskusja na temat tych "dziur" w obudowie Benka 1640.
No ja się skusiłem i wywierciłem małe otworki w szynie 5,25" podtrzymującej napęd +/- trafiając. Mam nadzieję, że jeżeli inni producenci podchwycą pomysł, to zaczną to robić w tym samym miejscu, bo po kilku wymianach napędów z obudowy zrobi się ser szwajcarki.

a teraz pierwsze testy i wypalanie:
Obie płyty Sony DVD+R x8

Qscan x8

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=23028&stc=1

i palenie x8

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=23029&stc=1

oraz Qscan x4

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=23030&stc=1

i palona x4

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=23031&stc=1

co mam o tym sadzić?
płyty nieszczególne?

loki7777 23.07.2005 12:46

Ja przepraszam ze sie wpie... ale mozna prosic o testy plyt nagranych na maksa a nie 3/4

slawekj 23.07.2005 12:41

Ilość załączników: 2
Verbatim +Rx8 palony 4x na BenQ 1640 bios BSJB Nero 6.6.0.15A

QScan prędkość 4x

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=23026&stc=1

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=23027&stc=1

:)

marey 23.07.2005 12:10

Ilość załączników: 1
Czy Benq 1640 w wersji BOX od wersji OEM różni tylko przedni panel, czy cała obudowa (metalowa) jest inna.

Boger 23.07.2005 01:48

Cytat:

Napisany przez slawekj
Czy ja napisałem, że nie można dobrze wypalić płytki bez systemu DCS.
Można i to bardzo dobrze.[...]

Taaak?
No to co mialo to oznaczac? :>

Cytat:

Napisany przez slawekj
To wylot systemu Dual Cooling System (DCS).
Jak jest zakryty to można zapomnieć o dobrych wynikach.

Jak dla mnie to oznacza to wlasnie to, ze z zaslonieta kratka mozna zapomniec o dobrych wynikach... no ale to moze ja cos nie kumam ||

Cytat:

Napisany przez slawekj
To przecież mój następny skrót.... Można dobrze wypalić przy zasłoniętej kratce ... do momentu, gdy temperatura nie będzie wysoka.

Moja rada - nie uzywaj swoich skrotow :nie:

Przeczytalem to co napisales i o to wlasnie mi chodzi.
A nie mam zamiaru analizowac Twojego profilu psychologicznego tylko po to, zeby odkryc w nich (Twoich wypowiedziach) ukryte znaczenie :nie:

Cytat:

Napisany przez slawekj
Wniosek:
Można jeszcze lepiej...

Z tym sie zgodze, aczkolwiek wszystko ma swoje granice i polepszenie jakosci zapisu, oferowane przez nagrywarki nie bedzie juz tak spektakularne jak w przeszlosci.
Wiekszosc plytek jest wypalana z bardzo dobrymi rezultatami i dodatkowe systemy moga je polepszyc o nastepne kilka procent :taktak:
Pytanie tylko czy sa to zmiany tak przelomowe, aby sie nimi zachwycac???

Cytat:

Napisany przez slawekj
A testy przeprowadził BenQ i nie dla zabawy zastosował system DCS.
I niczego nie muszę udawadniać. Dla mnie problem temperatury został rozwiązany.
Czy do końca ? Pewnie nie... Będzie doskonalony. :spoko:

A skad wiesz jaka temperatura rzeczywiscie panuje w srodku napedu podczas wypalania???
@Slawek - stwierdzasz ze DCS rozwiazuje problem temp, a nie masz najmniejszego pojecia jak to w rzeczywistosci wyglada :nie:
Wiesz jaka temperatura panuje w Benq 1620 podczas wypalania?
Wiesz jaka temperatura jest w srodku Benq 1640 dzieki zastosowaniu systemu wentylacji?
Jesli tak, to podziel sie z nami ta wiedza, natomiast jesli nie wiesz, to na jakiej podstawie stwierdzasz ze DCS rozwiazal problem?

Cytat:

Napisany przez slawekj
Przykładem, że można nagrać dobrze płytkę bez WOPC są napędy ze stałym lub strefowym OPC. I to oznacza prawidłowość ?
Nie.... Tak może być w przypadku dobrego nośnika ( możliwość wyłączenia WOPC w BenQ).
Jednak przy większości płytek jedynie system WOPC najlepiej sobie radzi z wypalaniem.

I znowu problem - jak dla mnie gowno prawda :)
Moj stary Nec wypalal bardzo dobrze wszystkie plytki - wszystkie dzialaja do dzisiaj a wyniki osiagniete na nich sa bardzo podobne do tych z Benq 1620, a na Esperanzach dvd+r 4x z AML001 (ktorych wypalilem ponad 300), sa lepsze niz na Benq.

Cytat:

Napisany przez slawekj
I nie prawdą jest, że wychwalałem BenQ 1620 nie widząc jego wad.

A gdzie ja to napisalem? Napisalem tylko, ze 2 dni wczesniej Benq 1620 byl :spoko:
A dzisiaj z powodu braku systemu DCS nie mozna marzyc o uzyskiwaniu dobrych wynikow na nim - tak ja to zrozumialem.

Cytat:

Napisany przez slawekj
Jak będzie zobaczymy... przy nowych biosach i SolidBurn. :spoko:

Powiem Ci jak bedzie dalej :>
Zachwycisz sie SolidBurn i stwierdzisz ze nagrywarka nie posiadajaca tego systemu nie ma prawa dobrze wypalac plytek.

A tak na serio, to denerwuje mnie u Ciebie takie wpadanie w zachwyt nad wszystkim co wpadnie Ci w rece. Podobna sytuacja byla przy tescie Benq 1620 - zachwycales sie i nie odpowiadales na pytania, obchodziles je na okolo.

Prosilem Cie o przeprowadzenie testu, np masz cake 10 verbatimow i nagrywasz z odslonietymi kratka mi 5 pod rzad, a pozniej z zaslonietymi, a nastepne 5 np, na Benq 1620. Napiszesz ze nie mozna tak porownywac, bo plyta plycie nierowna. Zgodze sie z Toba, ale mozna wyciagnac srednia. Spojrzec na to szerzej. Czy wyniki rzeczywiscie beda lepsze z odslonietymi kratkami?

Niestety nie dowiemy sie, poniewaz...

Cytat:

Napisany przez slawekj
[...]testy przeprowadził BenQ i nie dla zabawy zastosował system DCS.
I niczego nie muszę udawadniać. Dla mnie problem temperatury został rozwiązany.[...]

8 )

slawekj 23.07.2005 00:13

Ilość załączników: 2
Verbatim-Pastel -Rx8 palony 8x na BenQ 1640 bios BSJB Nero 6.6.0.15A

QScan prędkość 8x

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=23009&stc=1

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=23010&stc=1

:)

jackosz 22.07.2005 23:42

Ilość załączników: 1
Zgubiłem załącznik
TDK+R x8 (TDK02) wypalany 4x na BenQ 1640 (BSHB) Nero 6.6.0.8

jackosz 22.07.2005 23:37

TDK+R x8 (TDK02) wypalany 4x na BenQ 1640 (BSHB) Nero 6.6.0.8

Czemu tak słabo pali TDK na nośniku TDK, kiedyś na innych palnikach o wiele lepiej wypadały mi TDK01-02 od TDK na nośniku Moser India MBIPG. A tu na forum widzę że się super palą.
Wczoraj wypalałem na BSHB wyniki były lepsze, potem uaktualniłem do BSIB-1 było gorzej a teraz powróciłem do BSHB i jest jeszcze gorzej. Nie kumam co się dzieje. Nie robiłem pełnych scanów tylko początki płyt, aby zobaczyć mniej więcej jak się wypala. Wypalarę wymątowałem żeby miała chłodzenie i postawiłem z boku komputera.

A moze nie jestem na czasie i kupiłem plyty na nośniku TDK02 które tylko kiedyś były dobre

xux84 22.07.2005 22:35

Ilość załączników: 1
tym razem verbatim +r x16 palony x16. calkiem ladnie :)

q1983 22.07.2005 22:17

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez mensir67pl
Kipesko :\ jak konfigoracja sprzetowa jak nagrywark podpieta

Sprzęt raczej archiwalny:

PII 350MHz 512KB cache
256RAM 100MHz
Płyta Intel 440BX
kontroler na płycie to ATA33, taśma 40 żyłowa, nagrywarka na drugim kanale jako Master(razem z nią jako Slave jest hdd Seagate), DMA włączone
OS: W2k SP4
ASPI: 4.57 (w sumie nigdy nie upgrejdowalem bo wszystko bylo ok)

Wczoraj skanowałem również TDK DVD+R 8x w slimie, tyle że był inny producent i płytka
była palona na Lite-Onie ...zapomnialem oznaczenia(ten popularny;) i wyniki
były jak w załączniku. Aha no i firmware byl BSHB....
Nie wiem w sumie może to taka partia a może to wina 40 zył. tasmy albo jeszcze co innego....

dzieki za zainsteresowanie

mensir67pl 22.07.2005 21:26

Cytat:

Napisany przez q1983
Proszę o ocenę poniższych wyników.
TDK DVD+R 8x(slim) palony na Benq DW1640 firmware BSJB z prędkością 8x
Z tego co się zdążyłem zorientować to nie są to najlepsze wyniki.
Co o nich myślicie? palił ktoś te płytki na f. BSHB z 8x? może lepiej było kupić verbatima jakiegos albo palic 4x.....


Kipesko :\ jak konfigoracja sprzetowa jak nagrywark podpieta

q1983 22.07.2005 20:41

Ilość załączników: 2
Proszę o ocenę poniższych wyników.
TDK DVD+R 8x(slim) palony na Benq DW1640 firmware BSJB z prędkością 8x
Z tego co się zdążyłem zorientować to nie są to najlepsze wyniki.
Co o nich myślicie? palił ktoś te płytki na f. BSHB z 8x? może lepiej było kupić verbatima jakiegos albo palic 4x.....

slawekj 22.07.2005 20:37

Ilość załączników: 2
Następny TDK +Rx8 palony 8x na BenQ 1640 bios BSJB Nero 6.6.0.15A

QScan prędkość 8x

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=23000&stc=1

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=23001&stc=1

Cytat:

Napisany przez bratpit
SlawekJ -- pokazujesz test kazdej wypalonej plyty TDK, czy tylko te najlepsze?

Nic nie ukrywam, nagrywam po kolei jak w opisie ostatni 6-10 TDK.
Na zmianę 4-8x.
Kupiłem różne nośniki i będę dalej testował. :spoko:

:)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:24.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.