Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   BenQ 1640 / BenQ EW164B (https://forum.cdrinfo.pl/f15/benq-1640-benq-ew164b-54486/)

slawekj 27.07.2005 21:43

Ilość załączników: 2
Cytat:

Napisany przez bratpit
TDK -R x8 palony x8

Płytka nie powinna być nagrywana 8x. Duże błędy TE/FE.
Max to 4x.
To typowy przykład złej jakościowo płytki. Osobiście już pisałem... zwrot lub kosz.
Jak nagrywa ten nośnik BenQ 1640
:czytaj:
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...9&postcount=65

Cytat:

Napisany przez bratpit
Chyba Pioneer 109 lepiej nagrywa te plytki...

QScan prędkość 8x

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...chmentid=23110

TDK -Rx8 palony 8x na Pioneer 109XL

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=23170&stc=1

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=23171&stc=1

A tak została odczytana na BenQ 1640:
:czytaj:
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...postcount=1454

:)

bratpit 27.07.2005 20:57

Ilość załączników: 2
TDK -R x8 palony x8 na Benq 1640

Chyba Pioneer 109 lepiej nagrywa te plytki...

Qscan
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=23168&stc=1

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=23169&stc=1

ed hunter 27.07.2005 18:37

Cytat:

Napisany przez Crasher
@slawekj

Kupilem dzisiaj w MM TDK DVD+R x8, ale nie sa to niestety te co polecales. Mozna je jakos rozpoznac ? Moje to jakies TDK 002

Pozdrawiam

to bardzo przyzwoite.

TDK ostatnio są same indyjskie, i źle się palą 8x (nie na wszystkich nagrywarkach, ale na starych źle)

Crasher 27.07.2005 17:58

@slawekj

Kupilem dzisiaj w MM TDK DVD+R x8, ale nie sa to niestety te co polecales. Mozna je jakos rozpoznac ? Moje to jakies TDK 002

Pozdrawiam

bratpit 27.07.2005 14:38

Esperanze 1.4GB DVD-RW x2 nagrywa z predkoscia x2,4... Nero nagral plyte bez problemow, chociaz podczas kasowania plyty Nero wydawal dzwieki jakby caly czas czekal na wlozenie plyty. Tak wiec DVD-RW 1.4GB Esperanzy wypala OK, chociaz nie do konca dobrze rozpoznaje plyte.

Payti 27.07.2005 00:03

THX slawekj za info. Bede niebawem eksperymentował.

slawekj 26.07.2005 22:43

Cytat:

Napisany przez Crasher
Ale oryginalny bios do Benia chyba wypadl lepiej, co ?
Czy jest obecnie na rynku lepsza nagrywarka niz 1640 w podobnej cenie?

Pozdrawiam

:nie:
To jest obecnie najlepszy napęd z super korekcją od biosu BSJB. :spoko:

:)

Crasher 26.07.2005 22:37

Ale oryginalny bios do Benia chyba wypadl lepiej, co ?
Czy jest obecnie na rynku lepsza nagrywarka niz 1640 w podobnej cenie?

Pozdrawiam

slawekj 26.07.2005 22:30

Cytat:

Napisany przez Payti
slawekj,
wiem, że flashowałeś BenQ 1640 na Plextora PX-740A i odwrotnie. Powiedz mi czy te zabiegi wymagały jeszcze czegoś czy tylko odpalenia pliku z flashem .exe i przeflashowania?
Czy zmiana BenQ->Plextor przebiega w ten sposób i odwrotnie też bezproblemowo?

Pozdrawiam,

Należy pobrać WinDWFlash
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...chmentid=22542
Następnie bios 1.01 cvt do Plextor'a 740
http://happy.happy.nu/download/firmw...vt/740A101.zip
Wczytujemy 740A101.cvt do WinDWFlash i rozpoczynamy flash'owanie.

Po zakończeniu i restarcie przeflash'owałem oryginalnym biosem 1.01 Plextor'a.
http://plextor.jp/download/firmware/px740_101.zip

Powrót do BenQ 1640 podobnie tylko wczytujemy np. BSHB.cvt
http://happy.happy.nu/dvd-rw/1640/

:)

Payti 26.07.2005 21:57

slawekj,
wiem, że flashowałeś BenQ 1640 na Plextora PX-740A i odwrotnie. Powiedz mi czy te zabiegi wymagały jeszcze czegoś czy tylko odpalenia pliku z flashem .exe i przeflashowania?
Czy zmiana BenQ->Plextor przebiega w ten sposób i odwrotnie też bezproblemowo?

Pozdrawiam,

xux84 26.07.2005 18:53

QScan i +R DL
 
Ilość załączników: 2
Przeskanowałem verbatima +R DL Qscanem. Pierwszy obrazek jest przy szybkosci 4x drugi 8x. Jak widac Benek powinien sobie poradzic z nim przy szybkosci 8x. Swoja droga to super plytki jesli wziac pod uwage ze byly produkowane dla predkosci 2.4...

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=23134&stc=1

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=23135&stc=1

kowanski 26.07.2005 09:23

Cytat:

Napisany przez micuel
A dlaczego tutaj jest taka cena? Jest to sprawdzony sklep?

Dzięki za info właśnie ją kupiłem, była chyba 1 szt, ale jest jeszcze wersja BOX za 189 zł
http://sklep.morele.net/?pg=product_...RD_name&dspl=p
Cena była naprawde kusząca :)

micuel 25.07.2005 23:01

A dlaczego tutaj jest taka cena? Jest to sprawdzony sklep?

jaceq 25.07.2005 21:43

Cytat:

Napisany przez czechoj
Czy warto to pojecie wzgledne. Jak masz kasiorke i nie wiesz co z nią zrobić to se kup nową.

Az tak to nie bede szalal, zeby miec 2 nagrywarki. Mam kupca za ok 160-170 na swoja, a benka 1640 w boxie moge miec za 195zl, wiec cala operacja kosztowalaby mnie ok 25-35zl. Ale czy warto ? W czym 1640 jest lepszy od 1620, a moze w jakich aspektach jest gorszy ? :idea:
No i jak z tymi krazkami 8cm, powie ktos? Bo 1620 mi ich nie nagrywa :smutny: ale odtwarza bez problemu :\

madmax2 25.07.2005 16:34

Czy ktoś może testował Benka 1640 pod kątem mozliwości wykonywania kopii bezpieczeństwa gier zabezpieczonych najnowszymi wersjami Safe Disc w szczególności na DVD np. "Medal of Honor Pacific Assault" zab. SD 3.20.024.
Skoro Benek ma tak dobrą korekcę błędów to powinien chyba sobie poradzić z wykonaniem kopii 1:1 takiej gry.

czechoj 25.07.2005 14:35

Czy warto to pojecie wzgledne. Jak masz kasiorke i nie wiesz co z nią zrobić to se kup nową.

jaceq 25.07.2005 11:42

Czesc :)
Czy benek umozliwia juz zapis plytek 8cm?
Mam benka 1620 pro, myslicie ze warto zmieniac na 1640? ???

slawekj 25.07.2005 11:35

Cytat:

Napisany przez Dudek89
Sławek gdzie za taką cene można dostac bo u mnie w sklepie zdziercy mają po 20zł :/ za 10CD

Niezmiennie od dwóch miesięcy w Media Mark. :taktak:

:)

Dudek89 25.07.2005 11:28

Sławek gdzie za taką cene można dostac bo u mnie w sklepie zdziercy mają po 20zł :/ za 10CD

czechoj 25.07.2005 11:18

Kumpel kupił mi ostatnio Verby MetalAzo -R x16 za 1,70zł. Qscan z V=16x nie przeszedł dobrze ale dopiero pod koniec płyty szlało, natomiast przy 12x było prawie idealne. Zobaczymy jak nagram płytkę co będzie.

slawekj 25.07.2005 11:17

Cytat:

Napisany przez Dudek89
MAM pytanie jakie płytki polecacie w sumie nie za drogie bo 4zł to trochę dużo ale np. takie za 1,50 :] które dobrze w miare działają...

Wykresy j/w. TDK +Rx8 cake 10szt. 16,99. :spoko:

:)

Dudek89 25.07.2005 11:14

MAM pytanie jakie płytki polecacie w sumie nie za drogie bo 4zł to trochę dużo ale np. takie za 1,50 :] które dobrze w miare działają...

slawekj 25.07.2005 11:01

Ilość załączników: 1
To nie przypadek ale prawidłowość. :taktak:
Następny TDK +Rx8 palony 4x na BenQ 1640 bios BSJB. :spoko:

Obecnie to najlepsza para. BenQ 1640 + TDK +Rx8 na MBIPG101 R04.
Prośba o zwrócenie uwagi na błędy PIF w okolicy 2,5.
Takie same jak na wykresie:
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...7&postcount=25
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...&postcount=229

Wniosek:
Są to błędy fizyczne nośnika a nie wypalania.

:)

DanielP 25.07.2005 00:15

A moze ktos zarzuci wykresy Verbatim'ów DVD-R, ale nie Pasteli tylko zwykłych Advanced AZO 8x ? Moj Benek 1620 totalnie ich nie cierpi - błędy PI Maximum potrafią dojść do tysiąca ("całość" to już chyba miliony, hehe). Testowalem tylko na jednej paczce (25sztuk), kupienia drugiej już nie zaryzykowałem. Ciekaw jestem jak 1640 trawi te płytki.

xpx 25.07.2005 00:11

Platinium DVD+R 8x nagrywana 8x
http://img340.imageshack.us/img340/2...4july20052.png
Co do dziur hmmm jakoś powietrza ciepłego z nich nie poczułem a nagrałem kilka płytek, również ruchu powietrza nie zaobserwowałem... wątpie, czy coś to daje. Najbardziej grzeje się tylny spód.
Zauważyłem również, że płytki 8x lepiej (zdecydowanie) nagrywają się na prędkości 8x niż 4x dziwne...

slawekj 24.07.2005 23:02

Ilość załączników: 1
TDK +Rx8 palony 4x na BenQ 1640 bios BSJB :spoko:

:)

xpx 24.07.2005 20:32

Zuważyłem, że wszyscy mamy dość sporą stratę jakości przy końcu i to nawet na firmowych nośnikach. Dziwne co? może to chłodzenie?

czechoj 24.07.2005 19:55

Ilość załączników: 2
Ja też mam takie historie i myśle że to normalne.

A tu moje najstarsze płytki (ok 2 letnie) Vakoss 4x palony 4x (od NanYa) i Okano 4x palona 2,4x (od AML) obie palone na Sony DRU-510A. Benek czyta obie wysmienicie.

Xentrix 24.07.2005 18:56

Ilość załączników: 1
Zastanawiam sie czy wszystkie plexo-benqi tak maja? Ustawiona predkosc skanowania na 8x a efektywna ponizej 4x. Naped raczej nie jest uszkodzony, raz jest normalnie a czasem trafiaja sie wlasnie takie wyniki. Czy ktos z posiadaczy sie z tym spotkal?

bratpit 24.07.2005 14:56

Hmm, faktycznie mozna Qscanem skanowac takze juz nagrane plyty... No prosze, a wydawalo mi sie, ze nie. :)

Mms 24.07.2005 14:23

Cytat:

Napisany przez bratpit
Qscan sluzy do testowania plyty czystej, czyli przed nagraniem. :) Po nagraniu mozesz przetestowac jakosc wypalenia Nero CDSpeed lub DVD Info Pro... :)

Hmmm. To czemu na plycie DVD-R ze studniowka QScan dziala i nie ma problemu z przeskanowaniem plyty? :>

bratpit 24.07.2005 14:18

Qscan sluzy do testowania plyty czystej, czyli przed nagraniem. :) Po nagraniu mozesz przetestowac jakosc wypalenia Nero CDSpeed lub DVD Info Pro... :)

Mms 24.07.2005 14:12

Witam, ja mam pewien problem z ta nagrywarka. Wersja firmware to BSHB. Mam DVD-R firmy Sony z filmem ustawiona jako DVD-R i funkcje QScan mam aktywna. Ta plyta nie byla nagrywana przeze mnie. Za to przed chwila nagralem gre w Nero 6.6.0.8 z predkoscia 2,4x na DVD+R firmy TDK ustawiona jako DVD-ROM i funkcji QSan nie mam aktywnej. Dokladnie to QSuite 1.0 w zakladce Information i Book-Type plyte widzi, ale juz w QScan nie. W polu Disc Speed mam N/A i przycisk START jest nieaktywny. W czym tkwi problem?

A jak wszyscy daja tu screeny, to ja tez dam. :)

TDK DVD+R 1-4x / BenQ 1640 BSHB / Nero 6.6.0.8 / 2,4x

http://img295.imageshack.us/img295/6...4july20051.jpg

czechoj 24.07.2005 00:20

Uzywaj dobrych nosników!

xpx 24.07.2005 00:04

slawekj powiedz jak ty to robisz, bo mi jakoś te wyniki nie chcą wyjść :P

slawekj 24.07.2005 00:00

Ilość załączników: 2
Dysan +Rx8 palony 4x na BenQ 1620 bios BSJB Nero 6.6.0.15A

QScan prędkość 4x

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=23049&stc=1

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=23050&stc=1

:)

xpx 23.07.2005 23:50

Generalnie jest zasada, że im nowszy tym lepszy.

Eternity -R 4x
http://img331.imageshack.us/img331/2929/nowy23ut.gif
http://img214.imageshack.us/img214/5...3july20052.png
Ładna strata jakości przy końcu :ysz:

Dudek89 23.07.2005 23:49

Więc jak to wkońcu jest do OEM jakiego mam biosa wgrac??? BSJB ten będzie ok?

xpx 23.07.2005 23:42

U mnie dalej jest problem z nagrywaniem. CDRW formatowałem kilka razy i dalej były na niej dane :P. Wkurzyłem się i zainstalowałem najnowsze stery intela i pomogło... mam taką nadzieję, że na wieki.

Boger 23.07.2005 23:38

Cytat:

Napisany przez uuk81
[...]
5) i na koniec, nie rozumiem gości, co to tylko krytykują i chcą :boks: Jak można żadać od kogoś wymyślonych przez siebie testów ??? Jeśli ktoś chce udowadniać swoje tezy albo obalać innych to niech sam robi testy i je publikuje || Pozdro :piwo:

Rozumiem ze ten zarzut skierowany jest do mnie :idea:

Nie czuje sie zobowiazany tlumaczyc sie osobie ktora zarejestrowala sie na forum raptem miesiac temu, polowa jej postow znajduje sie w watku zalozonym przez nia sama, a traktuje on o temacie omawianym tutaj juz setki razy.. :bicz:

Nie mniej zrobie wyjatek i uswiadomie Cie, ze forum sluzy do dyskusji :taktak:
Jesli ktos stwierdza jakas rzecz, ktora wg mnie jest (conajmniej "minimalnie") smieszna, to mam prawo to zanegowac i oczekiwac jakichs dowodow ktore mnie przekonaja.
Nie satysfakcjonuje mnie odpowiedz w stylu:

"Benq tak zrobil wiec jest to bardzo dobre i na pewno rozwiazuje problem nagrzewania sie napedu podczas procesu nagrywania.
Jesli zrobili cos takiego to to na pewno cos daje..."

Na mnie cos takiego nie dziala.

Nie oczekuje gwiazdki z nieba :nie:
Poprosilem o pokazanie mi jak beda wypalone plyty przy zaslonietych i odslonietych kratkach. Niestety jak narazie doczekalem sie tylko stwierdzenia, ze Benq to testowal i ze to wystarczy.
Mi to nie wystarcza. Nie widzialem zadnych testow ktore potwierdzalyby teorie, ze (cytowane z pamieci):

"Przy zaslonietych kratkach systemu DCS,
mozna zapomniec o dobrych wynikach w nagrywaniu"

Wg. mnie oznacza to jednoczesnie ze wszystkie nagrywarki nie posiadajace tego, lub podobnego systemu, nie nadaja sie za bardzo do nagrywania.

Dlaczego?

Bo nie osiagnie sie na nich dobrych wynikow :nie:

A tak przy okazji, to testow ja sie juz troche narobilem i jesli mialem jakas teze to staralem sie ja udowodnic.

A jesli nie ma sie dowodow, to nie nalezy pisac takich rewelacji (uzywajac przy tym znanych tylko sobie "skrotow" myslowych).

Pozdrawiam

||

uuk81 23.07.2005 23:17

Po kolei :)
1) Z tych zdjęć widać, że OEM nie tylko nie ma napisu BENQ, ale też przycisk uruchamiający mechanizm wysówania tacki ma inny, taki jakiś gruby :O Ciekawe, czy sam mechanizm jest taki sam. W BOX-ie jest OK, tak jak opisywał slawekj :piwo:
2) Co z tą kratką (( U mnie jest przesłąnięta przez szynę, co prawda nie styka się z nią - przy śróbce jest wybrzuszenie, ale kratki wcale nie widać. Nie uśmiecha mi się robienie dziór w szynie, bo to gruby metal, i nawet nie mam za bardzo czym. Co za geniusz wpał na pomysł umieszczenia wylotu systemu chłodzącego z boku a nie z dołu lub z góry przy napędzie optycznym? :-o
3) Czy ktoś używał QVideo, niezbyt mi sie to spodobało - i nie chce się odinstalować (( A okno QSuite jest tak duże, że nie mieści mi się na monitorze (15-stka, 800x600) i nie można go zmniejszyć :smutny:
4) Ponawiam pytanie co to jest seria G? oraz czy zwrot testów zależy tylko od biosu? może ktoś wie ???
5) i na koniec, nie rozumiem gości, co to tylko krytykują i chcą :boks: Jak można żadać od kogoś wymyślonych przez siebie testów ??? Jeśli ktoś chce udowadniać swoje tezy albo obalać innych to niech sam robi testy i je publikuje || Pozdro :piwo:

Payti 23.07.2005 21:13

Ilość załączników: 3
Troszkę zdjęć OEM'ów :)

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=23046&stc=1
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=23047&stc=1
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=23048&stc=1

MZiol 23.07.2005 20:45

@ slawekj

widze że po TDK z MBI przeszedłeś na Verbatimy +R x8

jeśli możesz napisz coś więcej o nich ( czy to BOX czy cake, i gdzie produkowane)

pozdr. i :piwo:

xux84 23.07.2005 20:08

Cytat:

Napisany przez marey
Czy Benq 1640 w wersji BOX od wersji OEM różni tylko przedni panel, czy cała obudowa (metalowa) jest inna.

Mam box'a i obudowa jest taka jak na obrazku wyzej

xpx 23.07.2005 19:30

Nietety owerburning na DVD+R również nie działa... :(

Dimax 23.07.2005 19:27

Kupilem na Allegro, wczoraj dotarla.
Na szczescie poki co firma u ktorej to kupilem okazuje sie jak najbardziej fair i juz odpasali ze zrobia wymiane na nowa :)

Payti 23.07.2005 18:41

No mi to wygląda na ewidentną usterke mechanizmu napedowego płytki, spokojnie powinni wymienić w sklepie na nowy egzęplarz jak kupełeś kilka dni wstecz.

Dimax 23.07.2005 18:16

Ilość załączników: 3
Witam wszystkich
Zarejestrowalem sie 2 lata temu ale tylko przegladalem forum, teraz mam problem i przemawiam ;)

Kupilem BenQa 1640, juz na wstepie przy wlozeniu pierwszej plytki CD Nero naped wydal dziwny dzwiek a plyty w srodku nie widzial. Jednak nastepne plyty CD juz odczytywal bez problemu podobnie jak ponownie wlozona plytke Nero. Dziwnych dzwiekow juz nie slyszalem. Wykonalem kilka testow odczytu CD i DVD....
Nagralem plyte DVD+R 4.7GB Verbatima - wszystko OK plytka nagrana bardzo ladnie sredni Jitter 6,9%.
Zapodalem BIOS BSJB - to sie udalo.

Jednak po restarcie komputera zaczely sie problemy. Dzwiek ktory slyszalem jeden jedyny raz na poczatku w tej chwili slyszalem przy kazdej wlozonej plycie CD i DVD. Nagralem ten dzwiek do mp3 tak abyscie mogli posluchac :ysz:
Flashowalem jeszcze kilka razy BIOS ale to nie ma zadnego wplywu, w tej chwili zostawilem stary BSGB.

Tak sie bawilem z godzine w koncu wymontowalem naped i obracajac go na boki lekko potrzasajac mozna uslyszec dokladnie taki sam dzwiek - cos jest w nim luzne czy nie dokrecone :blee:. Dla pewnosci ze to nie jest normalna sytuacja potrzasalem 3 letniego Liteona ale nie odczulem zeby cos w nim latalo, wiec mysle ze jest jakis problem w tym BenQu np. z mechanizmem przesuwania lasera... (?) ((

Zamontowalem naped ponownie i teraz wiekszosc CD i DVD czyta, ale przy niektorych dalej pierdzi :'(

Spotkal sie moze ktos z czyms takim ???

Payti 23.07.2005 16:24

Nie wiem czy zadziała ale zmieniłem binarnie ID w firmware BSJB od BenQ dla Plextor PX-740A@BenQ->ID = PLEXTOR DVDR PX-740A BSJB

Plik jest dla Plextor'owców co chcą mieć możliwości BenQ bez utraty ID w systemie lub dla BenQ'owców OEM'owców co chcą mieć ciekawsze ID :D i jest do testów a leży tutaj - u siebie nie mam go jak przetestować bo jeszcze nie mam tych napędów :haha:

Pozdr,

Payti 23.07.2005 14:54

Hi,
mam pytanie, powiedzcie jest na dziś jakiś soft, którym można zmienić ID nagrywarki w firmware przed flashowaniem? Chodzi mi o to, że kumpel ma Plextora PX-740A i chciał wgrać firmware od BenQDW-1640, ale by w systemie nagrywarka zgłosiła się ze starym ID jako Plextor? Ok, pobawiłem się troszkę i efekt poniżej :)

Pozdrówka,

slawekj 23.07.2005 14:53

Ilość załączników: 2
Verbatim +Rx8 palony 4x na BenQ 1640 bios BSJB Nero 6.6.0.15A

QScan prędkość 4x

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=23036&stc=1

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=23037&stc=1

:)

Aszej 23.07.2005 14:26

Ilość załączników: 1
Tdk-r x8 palony x4 (x8 wyglądał beznadziejnie)
PS. Skąd na końcu nośnika tyle błędów?

angolek 23.07.2005 12:57

Ilość załączników: 4
Widzę, że zrobiła się duża dyskusja na temat tych "dziur" w obudowie Benka 1640.
No ja się skusiłem i wywierciłem małe otworki w szynie 5,25" podtrzymującej napęd +/- trafiając. Mam nadzieję, że jeżeli inni producenci podchwycą pomysł, to zaczną to robić w tym samym miejscu, bo po kilku wymianach napędów z obudowy zrobi się ser szwajcarki.

a teraz pierwsze testy i wypalanie:
Obie płyty Sony DVD+R x8

Qscan x8

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=23028&stc=1

i palenie x8

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=23029&stc=1

oraz Qscan x4

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=23030&stc=1

i palona x4

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=23031&stc=1

co mam o tym sadzić?
płyty nieszczególne?

loki7777 23.07.2005 12:46

Ja przepraszam ze sie wpie... ale mozna prosic o testy plyt nagranych na maksa a nie 3/4

slawekj 23.07.2005 12:41

Ilość załączników: 2
Verbatim +Rx8 palony 4x na BenQ 1640 bios BSJB Nero 6.6.0.15A

QScan prędkość 4x

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=23026&stc=1

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=23027&stc=1

:)

marey 23.07.2005 12:10

Ilość załączników: 1
Czy Benq 1640 w wersji BOX od wersji OEM różni tylko przedni panel, czy cała obudowa (metalowa) jest inna.

Boger 23.07.2005 01:48

Cytat:

Napisany przez slawekj
Czy ja napisałem, że nie można dobrze wypalić płytki bez systemu DCS.
Można i to bardzo dobrze.[...]

Taaak?
No to co mialo to oznaczac? :>

Cytat:

Napisany przez slawekj
To wylot systemu Dual Cooling System (DCS).
Jak jest zakryty to można zapomnieć o dobrych wynikach.

Jak dla mnie to oznacza to wlasnie to, ze z zaslonieta kratka mozna zapomniec o dobrych wynikach... no ale to moze ja cos nie kumam ||

Cytat:

Napisany przez slawekj
To przecież mój następny skrót.... Można dobrze wypalić przy zasłoniętej kratce ... do momentu, gdy temperatura nie będzie wysoka.

Moja rada - nie uzywaj swoich skrotow :nie:

Przeczytalem to co napisales i o to wlasnie mi chodzi.
A nie mam zamiaru analizowac Twojego profilu psychologicznego tylko po to, zeby odkryc w nich (Twoich wypowiedziach) ukryte znaczenie :nie:

Cytat:

Napisany przez slawekj
Wniosek:
Można jeszcze lepiej...

Z tym sie zgodze, aczkolwiek wszystko ma swoje granice i polepszenie jakosci zapisu, oferowane przez nagrywarki nie bedzie juz tak spektakularne jak w przeszlosci.
Wiekszosc plytek jest wypalana z bardzo dobrymi rezultatami i dodatkowe systemy moga je polepszyc o nastepne kilka procent :taktak:
Pytanie tylko czy sa to zmiany tak przelomowe, aby sie nimi zachwycac???

Cytat:

Napisany przez slawekj
A testy przeprowadził BenQ i nie dla zabawy zastosował system DCS.
I niczego nie muszę udawadniać. Dla mnie problem temperatury został rozwiązany.
Czy do końca ? Pewnie nie... Będzie doskonalony. :spoko:

A skad wiesz jaka temperatura rzeczywiscie panuje w srodku napedu podczas wypalania???
@Slawek - stwierdzasz ze DCS rozwiazuje problem temp, a nie masz najmniejszego pojecia jak to w rzeczywistosci wyglada :nie:
Wiesz jaka temperatura panuje w Benq 1620 podczas wypalania?
Wiesz jaka temperatura jest w srodku Benq 1640 dzieki zastosowaniu systemu wentylacji?
Jesli tak, to podziel sie z nami ta wiedza, natomiast jesli nie wiesz, to na jakiej podstawie stwierdzasz ze DCS rozwiazal problem?

Cytat:

Napisany przez slawekj
Przykładem, że można nagrać dobrze płytkę bez WOPC są napędy ze stałym lub strefowym OPC. I to oznacza prawidłowość ?
Nie.... Tak może być w przypadku dobrego nośnika ( możliwość wyłączenia WOPC w BenQ).
Jednak przy większości płytek jedynie system WOPC najlepiej sobie radzi z wypalaniem.

I znowu problem - jak dla mnie gowno prawda :)
Moj stary Nec wypalal bardzo dobrze wszystkie plytki - wszystkie dzialaja do dzisiaj a wyniki osiagniete na nich sa bardzo podobne do tych z Benq 1620, a na Esperanzach dvd+r 4x z AML001 (ktorych wypalilem ponad 300), sa lepsze niz na Benq.

Cytat:

Napisany przez slawekj
I nie prawdą jest, że wychwalałem BenQ 1620 nie widząc jego wad.

A gdzie ja to napisalem? Napisalem tylko, ze 2 dni wczesniej Benq 1620 byl :spoko:
A dzisiaj z powodu braku systemu DCS nie mozna marzyc o uzyskiwaniu dobrych wynikow na nim - tak ja to zrozumialem.

Cytat:

Napisany przez slawekj
Jak będzie zobaczymy... przy nowych biosach i SolidBurn. :spoko:

Powiem Ci jak bedzie dalej :>
Zachwycisz sie SolidBurn i stwierdzisz ze nagrywarka nie posiadajaca tego systemu nie ma prawa dobrze wypalac plytek.

A tak na serio, to denerwuje mnie u Ciebie takie wpadanie w zachwyt nad wszystkim co wpadnie Ci w rece. Podobna sytuacja byla przy tescie Benq 1620 - zachwycales sie i nie odpowiadales na pytania, obchodziles je na okolo.

Prosilem Cie o przeprowadzenie testu, np masz cake 10 verbatimow i nagrywasz z odslonietymi kratka mi 5 pod rzad, a pozniej z zaslonietymi, a nastepne 5 np, na Benq 1620. Napiszesz ze nie mozna tak porownywac, bo plyta plycie nierowna. Zgodze sie z Toba, ale mozna wyciagnac srednia. Spojrzec na to szerzej. Czy wyniki rzeczywiscie beda lepsze z odslonietymi kratkami?

Niestety nie dowiemy sie, poniewaz...

Cytat:

Napisany przez slawekj
[...]testy przeprowadził BenQ i nie dla zabawy zastosował system DCS.
I niczego nie muszę udawadniać. Dla mnie problem temperatury został rozwiązany.[...]

8 )

slawekj 23.07.2005 00:13

Ilość załączników: 2
Verbatim-Pastel -Rx8 palony 8x na BenQ 1640 bios BSJB Nero 6.6.0.15A

QScan prędkość 8x

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=23009&stc=1

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=23010&stc=1

:)

jackosz 22.07.2005 23:42

Ilość załączników: 1
Zgubiłem załącznik
TDK+R x8 (TDK02) wypalany 4x na BenQ 1640 (BSHB) Nero 6.6.0.8

jackosz 22.07.2005 23:37

TDK+R x8 (TDK02) wypalany 4x na BenQ 1640 (BSHB) Nero 6.6.0.8

Czemu tak słabo pali TDK na nośniku TDK, kiedyś na innych palnikach o wiele lepiej wypadały mi TDK01-02 od TDK na nośniku Moser India MBIPG. A tu na forum widzę że się super palą.
Wczoraj wypalałem na BSHB wyniki były lepsze, potem uaktualniłem do BSIB-1 było gorzej a teraz powróciłem do BSHB i jest jeszcze gorzej. Nie kumam co się dzieje. Nie robiłem pełnych scanów tylko początki płyt, aby zobaczyć mniej więcej jak się wypala. Wypalarę wymątowałem żeby miała chłodzenie i postawiłem z boku komputera.

A moze nie jestem na czasie i kupiłem plyty na nośniku TDK02 które tylko kiedyś były dobre

xux84 22.07.2005 22:35

Ilość załączników: 1
tym razem verbatim +r x16 palony x16. calkiem ladnie :)

q1983 22.07.2005 22:17

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez mensir67pl
Kipesko :\ jak konfigoracja sprzetowa jak nagrywark podpieta

Sprzęt raczej archiwalny:

PII 350MHz 512KB cache
256RAM 100MHz
Płyta Intel 440BX
kontroler na płycie to ATA33, taśma 40 żyłowa, nagrywarka na drugim kanale jako Master(razem z nią jako Slave jest hdd Seagate), DMA włączone
OS: W2k SP4
ASPI: 4.57 (w sumie nigdy nie upgrejdowalem bo wszystko bylo ok)

Wczoraj skanowałem również TDK DVD+R 8x w slimie, tyle że był inny producent i płytka
była palona na Lite-Onie ...zapomnialem oznaczenia(ten popularny;) i wyniki
były jak w załączniku. Aha no i firmware byl BSHB....
Nie wiem w sumie może to taka partia a może to wina 40 zył. tasmy albo jeszcze co innego....

dzieki za zainsteresowanie

mensir67pl 22.07.2005 21:26

Cytat:

Napisany przez q1983
Proszę o ocenę poniższych wyników.
TDK DVD+R 8x(slim) palony na Benq DW1640 firmware BSJB z prędkością 8x
Z tego co się zdążyłem zorientować to nie są to najlepsze wyniki.
Co o nich myślicie? palił ktoś te płytki na f. BSHB z 8x? może lepiej było kupić verbatima jakiegos albo palic 4x.....


Kipesko :\ jak konfigoracja sprzetowa jak nagrywark podpieta

q1983 22.07.2005 20:41

Ilość załączników: 2
Proszę o ocenę poniższych wyników.
TDK DVD+R 8x(slim) palony na Benq DW1640 firmware BSJB z prędkością 8x
Z tego co się zdążyłem zorientować to nie są to najlepsze wyniki.
Co o nich myślicie? palił ktoś te płytki na f. BSHB z 8x? może lepiej było kupić verbatima jakiegos albo palic 4x.....

slawekj 22.07.2005 20:37

Ilość załączników: 2
Następny TDK +Rx8 palony 8x na BenQ 1640 bios BSJB Nero 6.6.0.15A

QScan prędkość 8x

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=23000&stc=1

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=23001&stc=1

Cytat:

Napisany przez bratpit
SlawekJ -- pokazujesz test kazdej wypalonej plyty TDK, czy tylko te najlepsze?

Nic nie ukrywam, nagrywam po kolei jak w opisie ostatni 6-10 TDK.
Na zmianę 4-8x.
Kupiłem różne nośniki i będę dalej testował. :spoko:

:)

bratpit 22.07.2005 20:32

SlawekJ -- pokazujesz test kazdej wypalonej plyty TDK, czy tylko te najlepsze?

MZiol 22.07.2005 20:28

slawekj :piwo:

ty to masz wyniki

pozdr

slawekj 22.07.2005 19:02

Ilość załączników: 2
TDK +Rx8 palony 4x na BenQ 1640 bios BSJB Nero 6.6.0.15A

QScan prędkość 4x

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22996&stc=1

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22997&stc=1

:)

xux84 22.07.2005 18:29

Ilość załączników: 2
a tu tak dla odmiany cos z wyzszej polki verbatim -rw 6x palony 6x. chyba skanowanie 8x w tym przypadku to przesada, zaraz puszcze 4x... juz ten drugi scan to 4x

http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22994&stc=1
http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...id=22995&stc=1

xux84 22.07.2005 18:26

jeszcze jedna wada benq 1640 kiepska na prawde bardzo kiepska jakosc wypalania US-CDRW, czyli cdrw x24 x32. tu lg wypada o niebo lepiej chociaz potrafi wypalac tylko cdrw x24. bios I mial tu cos poprawic nie sprawdzalem ale na J wyglada na to ze pali jeszcze gorzej niz na H... jedyne co ratuje tu benqa to jego niesamowita wrecz korekcja bledow i mimo wszystko tak spartaczone przez siebie plytki jakos czyta...

xux84 22.07.2005 18:22

Cytat:

Napisany przez xpx
Wg mnie BenQ w porównaniu do liteona albo do NEC 3500A to ostoja ciszy :P

ale w porownaniu do lg to niezly odkurzacz...

xpx 22.07.2005 17:54

Wg mnie BenQ w porównaniu do liteona albo do NEC 3500A to ostoja ciszy :P

slawekj 22.07.2005 17:16

Cytat:

Napisany przez moll47u
.... to odczuwasz różnicę w portwelu.

Reasumójac - zmienić pionka na benq? Można porównać przesiadkę z syrenki na mercedesa? :wow:

Krótko bo temat ciągle powraca...
To oczywiste, że są znaczące oszczędności. Ale to odbija się na jakości.
Cały czas pokutuje teoria czytania płytek. ???
Skoro nagrane dane na Esperanzie są czytane to znaczy, że jest dobrze.
Nie jest dobrze i nie będzie. Dobrze o tym wie producent i sprzedawca.
Dlatego taka a nie inna cena.

Pioneer 108 to nie Syrenka a BenQ to nie Mercedes.
Każdy ma wady i zalety.
Dobrze mieć jeden i drugi. Mam trzy i ciągle niedosyt bo żaden z nich nie jest doskonały. :nie:
Ale razem te trzy napędy to już mocny tandem. :spoko:

Cytat:

Napisany przez demigod
Ale tak poważnie LG czy BenQ?

BenQ 1640 + LG 4163B. Razem stanowią dobry palnik.
Oddzielnie więcej zalet ma BenQ. Jednak do ideału jeszcze daleko. :taktak:

:)

demigod 22.07.2005 16:57

Z tym Liteonem to była ściema ;) Przynajmniej teraz wiem że się tutaj co nie którzy znają hehehe :) Ale tak poważnie LG czy BenQ?

mensir67pl 22.07.2005 16:40

Cytat:

Napisany przez demigod
Mam zamiar kupic którąś z 3 nagrywarek DVD: LG GSA-4163B ; LiteOn SOHW-1693S ; BenQ DW 1640. Proszę o jak najbardzie obiektywną ocenę :) i wyjaśnienie dlaczego właśnie ta, a nie inna?



LiteOn SOHW-1693S ta kup - wyjasnienie najslabiej wypada z tych 3-ech :blee:

demigod 22.07.2005 16:29

Mam zamiar kupic którąś z 3 nagrywarek DVD: LG GSA-4163B ; LiteOn SOHW-1693S ; BenQ DW 1640. Proszę o jak najbardzie obiektywną ocenę :) i wyjaśnienie dlaczego właśnie ta, a nie inna?

moll47u 22.07.2005 15:30

Cytat:

Napisany przez slawekj
Nowe technologie i nowe problemy.
Osobiście nawierciłem kilka otworów i jest wentylacja.

A jaką masz obudowę? Chieftec?
Ja posiadam CHIEFTEC (LBX-01B-B-SL) i zastanawiam się czy też będę musiał wiercić otworki ...

Cytat:

Napisany przez slawekj
Dobra jakość zapisu to taka która oprócz małych błędów PI/PIF ma małe i równomierne błędy Jitter.
A taką jakość można wyłącznie uzyskać na dobrych nośnikach i przy wypalaniu 4-8x.
Przy robieniu backupu .... czyli ważnych danych powinna być najważniejsza jakość a nie szybkość.

Jeśli Esperanza DVD+R 8x kosztuje 1zł a Verbatim/TDK 2-3 zł a miesięcznie złużywasz 100 płyt to odczuwasz różnicę w portwelu. Od 2 lat, jedynie płytki SKY i pierwsze Esperanzy sprawiają problemy przy odczycie (ok 10 sztuk).
Z tego co czytałem to sporo też zalerzy od sposobu przechowywania płyt. Ja wszystkie płytki trzymam w kopertkach, zamkniętych w pudełkach, tak by światło nie dochodziło, no i oczywiście zdala od źródeł ciepła.

Cytat:

Napisany przez slawekj
Większość napędów czyta płytki DVD z prędkością 8-12x a CD 40x.
BenQ 1640 max dla DVD 16x a CD 48x. Jest głośniejszy ale to odgłos wirującej max płytki.

Jeśli komuś hałas przeszkadza przy odczycie to zawsze można użyć programu spowalniającego takiego jak AnyDVD - gorąco polecam przy odtwarzaniu filmów z płytki - cisza jak makiem zasiał, czysta przyjemność ogladania filmów.

Czy jest jakiś topik d/t intrepretacji wyników z Nero CD-DVD Speed?

Reasumójac - zmienić pionka na benq? Można porównać przesiadkę z syrenki na mercedesa? :wow:

slawekj 22.07.2005 14:29

Cytat:

Napisany przez loki7777
Co do ostatnich dwoch zdan, to nec tez tak czyta dvd i cd wiec zadna rewela i wyjatek

Nie chodzi o wyróżnianie tylko głośność napędu i skąd to się bierze. :spoko:

:)

loki7777 22.07.2005 14:25

Co do ostatnich dwoch zdan, to nec tez tak czyta dvd i cd wiec zadna rewela i wyjatek

slawekj 22.07.2005 13:38

Cytat:

Napisany przez moll47u
Wg. moich obserwacji, większość obudów ma zasłonięte boczne krewędzie napędu.

Posiadam Pionka 108 i zastanawiam się nad zmianą właśnie na Benq 1640 - czy odczuję dużą różnicę po zmianie? Część z Was (fanów Pionka) powie nie zamieniaj a inni (fani Benq) będą zachwalać. Ale patrząc obiektywnie - warto zamienić Pionka na Benq?

Piszecie o bardzo dobrej korekcji błędów i równie dobrej jakości zapisu ale wszelkie testy które przedstawiacie są robione na raczej dobrych nośnikach.

Jak jest z "przepalaniem" płytek o indeksie 8x na 12x i 16x?

Wykorzystuje płytki DVD to robienia backupu komputerów i serwerów i często obrazy zajmują kilka płyt i czas nagrywania jest dla mnie bardzo istotny.

Nowe technologie i nowe problemy.
Osobiście nawierciłem kilka otworów i jest wentylacja.
Dobra jakość zapisu to taka która oprócz małych błędów PI/PIF ma małe i równomierne błędy Jitter.
A taką jakość można wyłącznie uzyskać na dobrych nośnikach i przy wypalaniu 4-8x.
Przy robieniu backupu .... czyli ważnych danych powinna być najważniejsza jakość a nie szybkość.

Cytat:

Napisany przez q1983
Korzystając z okazji mam pytanie odnośnie głośności Waszych egzemplarzy
Benq'a: jak głośno pracuje nagrywarka np.: podczas zgrywania dużej ilości
danych z cd/dvd? u mnie to jest niezły młynek czyli dość głośno.

Większość napędów czyta płytki DVD z prędkością 8-12x a CD 40x.
BenQ 1640 max dla DVD 16x a CD 48x. Jest głośniejszy ale to odgłos wirującej max płytki.

:)

q1983 22.07.2005 13:35

Czesc,

jestem tu świeży więc witam Wszystkich :)

Jestem szczęśliwym posiadaczem Benq DW1640 i jak naarazie jest git :)
Co do montażu w obudowie to u mnie jest zasłonięta połowa tej kratki, napęd
montowany jest w szynach i to właśnie one blokują kratke. Dla rekompensaty
mam usuniętą zaślepkę z obudowy pod nagrywarką, także wentylacja jest:)

Korzystając z okazji mam pytanie odnośnie głośności Waszych egzemplarzy
Benq'a: jak głośno pracuje nagrywarka np.: podczas zgrywania dużej ilości
danych z cd/dvd? u mnie to jest niezły młynek czyli dość głośno.

pozdrawiam
q1983

moll47u 22.07.2005 13:23

Czytając n/t problemów z przegrzewaniem się podczas wypalania płytek nasuwa się pytanie w jakich obudowach instalujecie swoje napędy?
Wg. moich obserwacji, większość obudów ma zasłonięte boczne krewędzie napędu.

Posiadam Pionka 108 i zastanawiam się nad zmianą właśnie na Benq 1640 - czy odczuję dużą różnicę po zmianie? Część z Was (fanów Pionka) powie nie zamieniaj a inni (fani Benq) będą zachwalać. Ale patrząc obiektywnie - warto zamienić Pionka na Benq?

Piszecie o bardzo dobrej korekcji błędów i równie dobrej jakości zapisu ale wszelkie testy które przedstawiacie są robione na raczej dobrych nośnikach.

Ja wypalam na Esperanzach 8x DVD+R (seria na nosniku MCC003) na swoim pionku. Jak wiemy każda partia Platinium i Esperanz się różni. Czy ktoś z Was może przeprowadzić testy na "low endowych" nośnikach?

Jak jest z "przepalaniem" płytek o indeksie 8x na 12x i 16x?

Wykorzystuje płytki DVD to robienia backupu komputerów i serwerów i często obrazy zajmują kilka płyt i czas nagrywania jest dla mnie bardzo istotny.

Qwertix 22.07.2005 12:53

skad biezecie te biosy?? podajcie linka do strony a nie do plikow ((
Nie na wszystkich stronach benka pojawiaja sie nowe biosy, o ile BSJB sie znalaz to tego BSIB nadal nie moge znalesc

ok juz nie aktualne 8 )

slawekj 22.07.2005 12:53

Cytat:

Napisany przez piotrek123
Pytanko
Mam benka 1620 czy opłaca się kupować 1640?
:)

Mam Pioneer 109XL, BenQ 1620 i kupiłem 1640.
Jest wiele nowych rozwiązań, które powinny dać lepsze wyniki.
Moje pierwsze wnioski:
Znacząca poprawa zapisu nośników -R,
Bardzo dobre wypalanie nośników 8x z prędkością 4x,
Niski Jitter i błędy PIF,
Za moment SolidBurn, możliwość zapisu -R DL.
12x odczyt zabezpieczonych płytek DL.
Super korekcja.

Do poprawy zapis płytek DL.

:)

xux84 22.07.2005 12:48

Cytat:

Napisany przez piotrek123
Pytanko
Mam benka 1620 czy opłaca się kupować 1640?
:)

Jesli nie chcesz uzywac rw wyzszych niz 4x, nie masz 32x cdrw, albo -r dl, to pewnie nie...

piotrek123 22.07.2005 12:44

Pytanko
Mam benka 1620 czy opłaca się kupować 1640?
:)

mensir67pl 22.07.2005 12:16

Jak dla mnie temperatura ma znaczenie :piwo: dla slawkaj.Sprawdzane na nosnika TITANUM +R jeden z gorszych lub najgorszych nosnikow . Na nosnika z gornej polk nie czuje znaczenia temperatury.

Ale widze ze Fanklub niezly sie tu tworzy Ben-kowiczow

slawekj 22.07.2005 10:32

Cytat:

Napisany przez Boger
Jednak nie mozna popadac w skrajnosci i twierdzic ze bez systemu DCS, nagrywarka nie ma szans wypalic dobrze plyty :haha:

Czy ja napisałem, że nie można dobrze wypalić płytki bez systemu DCS.
Można i to bardzo dobrze. :spoko:
Ale to nie zmienia faktu, że temperatura ma wpływ na ilość powstających błędów przy odczycie i zapisie zwłaszcza powyżej prędkości 4x.

Napisałem:
Cytat:

Napisany przez slawekj
To wylot systemu Dual Cooling System (DCS).
Jak jest zakryty to można zapomnieć o dobrych wynikach. :taktak:
:)

To przecież mój następny skrót.... Można dobrze wypalić przy zasłoniętej kratce ... do momentu, gdy temperatura nie będzie wysoka. :taktak:
A gdy przy dłuższym nagrywaniu, testowaniu i odczycie zwłaszcza powyżej prędkości 4x wzrośnie temperatura !!!
Cytat:

Napisany przez BenQ
Podwójny System Chłodzenia
BenQ Podwójny System Chłodzenia - Dual Cooling System (DCS), zawiera dwa nowoczesne rozwiązania: Anty-Kurzowy System Schładzania-Anti-Dust Cooling System(ADCS) oraz System Schładzania Cyrkulacją Powietrza - Air Flow Cooling System(AFCS). Oba te rozwiązania zdecydowanie redukują możliwość przegrzania w trakcie zapisu i odczytu.

Wniosek:
Można jeszcze lepiej... :spoko:

A testy przeprowadził BenQ i nie dla zabawy zastosował system DCS.
I niczego nie muszę udawadniać. Dla mnie problem temperatury został rozwiązany.
Czy do końca ? Pewnie nie... Będzie doskonalony. :spoko:

Przykładem, że można nagrać dobrze płytkę bez WOPC są napędy ze stałym lub strefowym OPC. I to oznacza prawidłowość ?
Nie.... Tak może być w przypadku dobrego nośnika ( możliwość wyłączenia WOPC w BenQ).
Jednak przy większości płytek jedynie system WOPC najlepiej sobie radzi z wypalaniem.
To samo dotyczy systemu DCS i braku tego systemu.
I nie prawdą jest, że wychwalałem BenQ 1620 nie widząc jego wad.

Ma wady choćby wypalanie płytek DL to samo dotyczy 1640.
Obecnie najlepiej wypala płytki DL Pioneer 109XL.
BenQ 1620 gorzej wypalał płytki 8x z prędkościami 4x.
BenQ 1640 nie powtórzył tego błędu i nośniki 8x znacząco lepiej wypala z prędkością 4x.

Jak będzie zobaczymy... przy nowych biosach i SolidBurn. :spoko:

:)

Dudek89 22.07.2005 10:30

Dzięki mozliwe ze dzisiaj będe miał, ale nie licze na to :/

slawekj 22.07.2005 10:09

Cytat:

Napisany przez Dudek89
... poprostu powiedźcie który powinienem wgrac...

:spoko:
BSJB

:)

Dudek89 22.07.2005 09:47

Możliwe że dzisiaj dostane nagrywarke BenQ (nareszcie :/) więc jakiego BIOS-a wgrać tylko mi nie mowcie to zalezy od własnego wyboru, poprostu powiedźcie który powinienem wgrac...

czechoj 22.07.2005 09:30

Cytat:

Napisany przez Boger
....Plyta powinna bez problemow dzialac zarowno w kompie jak i w stacjonarnych odtwarzaczach :taktak:....

Oczywiście chodzą wyśmienicie obie płyty. Na mojej stacjonarce (SEg Hawaii-S) nigdy nie maiłem specjalnych kłopotów z odtwarzaniem. Te Omegi (zarówno w wersji +R jaki i -R) uzywam juz od dłuższego czasu tyle że wcześniej paliłem je SONY. Zastanawiam się tylko jaka bedzie ich zywotność. Jak na razie uszkodzona jest jedna płyta i to dokładnie na końcu (palniki Sony DRU-510A i LiteON SOHW 1653 wywalały sie koło 99%). Później wrzucę kilka testów moich najstarszych płytek (takich 2 letnich) Tymczasem muszę do zonki jechac bo juz dzwoni i dzwoni :>

chris60 22.07.2005 09:18

Jest już BSJB

http://support.benq.com/files/storag...W1640/BSJB.zip

Release Reason:

1. Improve the writing performance for low speed & DVD+R DL media.

Boger 22.07.2005 09:14

Hehe :haha:

Doskonale nadajesz sie do pisania tekstow propagandowych :taktak:

Jeszcze kilka dni temu wychwalales Benq 1620, a dzisiaj juz piszesz ze:

"[...] Jak sobie radzą to widać do momentu zrobienia testów. [...]"

Jak dla mnie Twoje stwierdzenia kupy sie nie trzymaja :nie:


Rozumiem, nowe systemy PRAWDOPODOBNIE w jakis sposob ulepszaja jakosc zapisu, bo przeciez wlasnie o to chodzi. Jednak nie mozna popadac w skrajnosci i twierdzic ze bez systemu DCS, nagrywarka nie ma szans wypalic dobrze plyty :haha:

Testow potwierdzajacych moja opinie sa setki :taktak:

Plytki nagrane przez Plextora, Benq 1620, Nec'a 2500A, itd.
Teraz prosba do Kolegi o pokazanie roznicy w jakosci nagranych plyt z odslonietymi i zaslonietymi otworami :>
Zobaczymy w jaki sposob wplynie to na jakosc nagranej plyty.

Tylko prosze Cie, nie pisz ze "nie ma sensu", "Benq to zrobil wiec na pewno jest konieczne" i innych bzdetow, bo nie wnosza one nic do dyskusji :nie:

Jestes przekonany o nieodzownej potrzebie odslonietych kratek?
Chcesz pokazac ze nagrywarki bez DCS sa funta klakow warte?

POKAZ TO!!!

Prosze o konkrety :)

A jesli nie jestes w stanie tego udowodnic (nawet na losowych nosnikach), to nie pisz prosze, ze bez...

"[...]systemu Dual Cooling System (DCS).
[...] można zapomnieć o dobrych wynikach.[...]"

:piwo:

slawekj 22.07.2005 08:37

Cytat:

Napisany przez Boger
To nie jest odpowiedz na moja prosbe :nie:

Piszesz ze przy zakrytych otworach nie ma szansy na poprawny zapis, a przeciez wszystkie inne nagrywarki - Benq 1620, Plextor 716A, LG 4163B, itd. itp. jakos sobie radza :taktak:

"[...]systemu Dual Cooling System (DCS).
[...] można zapomnieć o dobrych wynikach.[...]"

... bo jest to po prostu bzdura :fiu:

:)

Właśnie.... jakoś inne nagrywarki sobie radzą ???
Jak sobie radzą to widać do momentu zrobienia testów.
Kolega napisał, że to bzdura.
Proponuję napisać do BenQ o swoich wnioskach.
Dla mnie jest oczywiste. Otwory to końcówka dla systemu DCS i nie mogą być zakryte.
A sprawdzanie na przypadkowo wypalonych nośnikach nic :nie: da.
Rozumiem, że dla Kolegi temperatura nadal jest obojętna.
Dla BenQ już nie. :spoko: Dlatego nowy system DCS.

:)

Boger 22.07.2005 08:24

Cytat:

Napisany przez slawekj
???
Tak bardzo dziwne.
Dla mnie od początku temperatura to normalność.
A system i wentylacja to nie wymysł a konieczność.
Po co testy i porównania.
Nie trzeba nic udawadniać. :spoko:
Sprawdził i zastosował BenQ. I chwała mu za to. :taktak:

:)


To nie jest odpowiedz na moja prosbe :nie:

Piszesz ze przy zakrytych otworach nie ma szansy na poprawny zapis, a przeciez wszystkie inne nagrywarki - Benq 1620, Plextor 716A, LG 4163B, itd. itp. jakos sobie radza :taktak:

Chyba ze uwazasz ze plyty wypalone na tych nagrywarkach sa zle nagrane ||

Dlatego prosze zebys udowodnil swoje stwierdzenie :fiu:

Nie popadajmy w paranoje :\
Moj stary Nec 2500A@2510A palil wysmienicie a nie mial zadnych zaawansowanych systemow zapisu. Benq 1620 rowniez pali bardzo dobrze, a nie posiada dodatkowej wentylacji.
Nie pisz wiec, ze bez (lub z fizycznie odlaczonym - zakrycie kratek - na jedno wychodzi):

"[...]systemu Dual Cooling System (DCS).
[...] można zapomnieć o dobrych wynikach.[...]"

... bo jest to po prostu bzdura :fiu:

:)

slawekj 22.07.2005 07:52

Cytat:

Napisany przez Boger
Nieee no... ja juz nie moge :\

Dobra, nie bede marudzil :)

???
Tak bardzo dziwne.
Dla mnie od początku temperatura to normalność.
A system i wentylacja to nie wymysł a konieczność.
Po co testy i porównania.
Nie trzeba nic udawadniać. :spoko:
Sprawdził i zastosował BenQ. I chwała mu za to. :taktak:

:)

Boger 22.07.2005 02:28

Wynik nie jest najgorszy :)

Plyta powinna bez problemow dzialac zarowno w kompie jak i w stacjonarnych odtwarzaczach :taktak:

Niestety nie jest wypalona do konca, wiec nie wiadomo co bedzie dzialo sie na koncowce...
Nagraj taka sama z predkoscia 4x ale naladowana do full'a i wrzuc skana :)

czechoj 22.07.2005 01:00

Ilość załączników: 2
Omega Printable 4x -R palona 8x Benq Dw1640.
Oj nieciekawie. Poniżej z tej samej paczki Omega palona 4x - wyniki dużo lepsze. Z pewnością z niższą prędkościa można uzyskać jeszcze lepsze wyniki.

naskaxp 22.07.2005 00:49

czy ktoś wie gdzie mogę nabyć w miare możliwe tanio nagrywarkę BenQ 1640 Box black ? chodzi mi o panel jaki posiada kolega na tej stronie:
http://forum.cdrinfo.pl/showthread.p...highlight=1640

chodzi o to żeby na panelu było widoczne logo producenta!!!


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:25.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.