Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 14.10.2005, 21:59   #1576
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez melag
Robisz "krecią" robotę, tylko dlaczego ?, pokazujesz "lewe" skany, czy to Ci przynosi satysfakcję. Prosiłem o skan bez overspeed ale Ty swoje, de facto nie fyszedł tak źle, wcześniej pokazywałeś jakąś "kaszane" czy aby napewno nagraną na BenQ
A moze ta plyta wogole nie byla nagrana tylko namalowal to w paincie
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.10.2005, 22:34   #1577
Daniel290
Życie to nie je-bajka
 
Avatar użytkownika Daniel290
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Posty: 118
Daniel290 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez melag
Robisz "krecią" robotę, tylko dlaczego ?, pokazujesz "lewe" skany, czy to Ci przynosi satysfakcję. Prosiłem o skan bez overspeed ale Ty swoje, de facto nie fyszedł tak źle, wcześniej pokazywałeś jakąś "kaszane" czy aby napewno nagraną na BenQ
Powiem szczerze że zaczynam tracić cierpliwość do takich wypowiedzi.Równie dobrze mogę to powiedzieć o tych dobrych skanach pokazywanych przez piewców benq.Na marginesie to zastanawiam się czy co niektórzy nie pracują czasem w jakimś marketingu znajomego producenta.
Weźmy np jakiś idiotyczny upór przy pliku testowym nero.Pytam DLACZEGO ??
Ja niechce mieć 50,100,czy 200 płyt z plikiem testowym nero tylko z filmami,danymi ,grami.I właśnie TO SKANUJE.
Qscan to osobna działka.Przetestowałem kilka płyt i okazało się że bajki opowiada.Ale nie.... Bo rózne napedy i nie prędkośc 8 tylko 4.DLACZEGO ?? Moim zdaniem przy x4 skanowanie jest dokładniejsze.Ktoś z entuzjastów zobaczył że skan na necu jest x5 i zaraz oskarżenie-różne prędkości.Nec NIE MA x4 tylko x5.Jest to najbardziej zbliżony i adekwatny wynik.Tak,oczywiście,inne ecc.Liteon 8/1,nec bodzjze 8/7 a benq 8/8.Ale PI jest ZAWSZE 8.
Następna "entuzjastyczna" bzdura.Skanować TyLKO na benq .DLACZEGO ?? Jeśli ktoś mnie kłamie to próbuje dopytać o prawde kogoś innego.A biorąc pod uwage oszusta jakim jest cały qscan to z jakiej racji mam wierzyć benq i jego wynikom ?? Dlatego jedną płyte skanowałem na 3 napędach i jak widzieliście benq wypadł raczej "średnio"
I kto tu robi krecią robote ?? Człowiek który potrafi wykryć wady napędu ,czy entuzjaści , którzy z klapkami na oczach skierowanych na benq piszą same superlatywy ??
Nie zapominaj Kolego że to forum czyta naprawde mnóstwo osób i kierują się bardzo często przy zakupie naszymi opiniami wypowiadanymi za pośrednictwem cdrinfo. A prawda jest taka ze miałem kilka napędów i jeszcze ŻADEN nie przysporzył mi tyli kłopotów.A to zwiesił system,a to nie czytał wogóle płytek,a to nie chciał współpracować z adapterem ide-usb.O dvd-rw to już nie wspomne.I niby to ma być ten super rewelacyjny napęd z zaawansowanymi technologiami ?? Oby następny bios był lepszy czego tobie i innym użytkownikom nabitym w benq życze.
__________________
Życie to nie je bajka a rowerzysta to nie człowiek
Daniel290 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.10.2005, 23:09   #1578
Qbi@k
Guru
 
Avatar użytkownika Qbi@k
 
Data rejestracji: 14.10.2005
Lokalizacja: Cymeria
Posty: 1,956
Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Qbi@k niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Daniel290
A prawda jest taka ze miałem kilka napędów i jeszcze ŻADEN nie przysporzył mi tyli kłopotów.A to zwiesił system,a to nie czytał wogóle płytek,a to nie chciał współpracować z adapterem ide-usb.O dvd-rw to już nie wspomne.I niby to ma być ten super rewelacyjny napęd z zaawansowanymi technologiami ?? Oby następny bios był lepszy czego tobie i innym użytkownikom nabitym w benq życze.
Przez chwile po przeczytaniu tego postu balem sie ze zle dzisiaj kupilem No ale poczytalem troche o tym napedzie z innych zrodel i okazalo sie ze moj wybor byl bdb

http://www.cdrinfo.com/Sections/Revi...rticleId=14268

Dopiero dzisiaj kupilem nagrywarke wiec niemam z nia za duzo doswiadczen Czas pokaze Poki co recenzja mnie przekonala

Cytat:
Napisany przez cdrinfo.com
Quality and speed, nothing more, nothing less. The new BenQ DW1640 raises the burning speed to even higher levels than before.
.

Ostatnio zmieniany przez Qbi@k : 14.10.2005 o godz. 23:12
Qbi@k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.10.2005, 08:15   #1579
rork
Guru
 
Avatar użytkownika rork
 
Data rejestracji: 28.07.2002
Lokalizacja: Stargard
Posty: 1,697
rork niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ja tylko napiszę "a nie mówiłem" czym większa ilośc użytkowników danego napędu tym więcej można o nim złego powiedzieć analogicznie do "znienawidzonego" Liteona

pozdro 8 )
__________________

rork jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.10.2005, 08:15   #1580
melag
Fibaro
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika melag
 
Data rejestracji: 01.02.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 5,790
melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Dla przypomnienia :

http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...postcount=1535

tylko jedna z tych płyt została na pewno nagrana na BenQ 1640, umówiłem się z kolegą @Conti że nagra BenQ-R 8x@8x (overspeed off) plkiem testowym, mimo tego że overspeed był włączony i nagranie płytki odbyło się 12x wynik nie był tak "zły" jak to wcześniej @Conti pokazywał, stąd moje podejrzenia być może nie słuszne.
melag jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.10.2005, 08:47   #1581
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
To jak Koledzy.... niezadowoleni i oszukani. BenQ 1640 jest dobrym napędem czy złym ?

http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...&postcount=325

slawekj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.10.2005, 09:17   #1582
dudiwoy
Bywalec
 
Data rejestracji: 03.10.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 27
dudiwoy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jak sprawic zeby Benek w koncu zmieniał Bitsetting? W QSuite mam ze plusy mi nagrywa jako DVD-ROM i za każdym razem jak nagrywam plusa i sprawdzam go w CD/DVD-Speedzie to mi pisze ze to DVD+R a nie ROM. Czy w koncu ten bitsetting działa czy nie?
dudiwoy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.10.2005, 09:24   #1583
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Działa... działa.

Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
BenQ 1640 / BenQ EW164B-nero-cd-dvd-disc-info.jpg  
slawekj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.10.2005, 09:26   #1584
namor
Guru
 
Avatar użytkownika namor
 
Data rejestracji: 11.08.2003
Lokalizacja: 74-400
Posty: 1,188
namor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez dudiwoy
(...)
jak nagrywam plusa i sprawdzam go w CD/DVD-Speedzie to mi pisze ze to DVD+R a nie ROM. ...
w opcjach ustaw tak :
__________________
namor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.10.2005, 11:03   #1585
czechoj
Dziadek
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika czechoj
 
Data rejestracji: 24.06.2002
Lokalizacja: dolnośląskie
Posty: 6,041
czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Daniel290
.........Jeśli ktoś mnie kłamie to próbuje dopytać o prawde kogoś innego.A biorąc pod uwage oszusta jakim jest cały qscan to z jakiej racji mam wierzyć benq i jego wynikom ?? Dlatego jedną płyte skanowałem na 3 napędach i jak widzieliście benq wypadł raczej "średnio"
I kto tu robi krecią robote ?? Człowiek który potrafi wykryć wady napędu ,czy entuzjaści , którzy z klapkami na oczach skierowanych na benq piszą same superlatywy ??
Nie zapominaj Kolego że to forum czyta naprawde mnóstwo osób i kierują się bardzo często przy zakupie naszymi opiniami wypowiadanymi za pośrednictwem cdrinfo. A prawda jest taka ze miałem kilka napędów i jeszcze ŻADEN nie przysporzył mi tyli kłopotów.A to zwiesił system,a to nie czytał wogóle płytek,a to nie chciał współpracować z adapterem ide-usb.O dvd-rw to już nie wspomne.I niby to ma być ten super rewelacyjny napęd z zaawansowanymi technologiami ?? Oby następny bios był lepszy czego tobie i innym użytkownikom nabitym w benq życze.
Własnie kolega @Daniel... chyba się zagalopował. Kto tu kogo kłamie?!!! Bądź oszczędniejszy w słowach. Nie chcesz to nie czytaj a jesli masz odmienne zdanie to wypowiedz się i cześć. Wprowadzasz tu nerwówke, brakuje jeszcze noży. Podziel sie swoimi uwagami ale daj mieć zdanie innym, sam dość sceptycznie podchodzę do Qscana ale go używam i w powiedzmy 90% się sprawdza mój wybór jaki ukierunkowuje ten programik. Sam nie pracuję w marketingu żadnej firmy produkującej sprzęt (mnie osobiście uwłaczają głupie stwierdzenia bo poniekąd uczestnicząc w tym temacie jestem jego moderatorem) a jednak Benek 1640 jest w moim mniemaniu najlepszym napędem jaki miałem. Proponują umiarkowanie w zapędach i dalszą dyskusję na POZIOMIE (dotyczy to równiez kolegi @melag - jeden z postów był delikatnie mówiąc nieładny - mimo iż pogladami zdecydowanie jest mi bliższy).
PS @Daniel nie zastanawiałeś się że na tysiące sprzedanych egzemplarzy moze trafić sie jakiś felerny. I jeszcze jedno mój benek nagrywa praktycznie "kiepskie" płyty, tdk i verbków nie używam ze wzgledu na cenę (z wyjątkiem wartościowych dla mnie danych) a jednak Omegi, Mediastore, Extreme (z wyjątkami) otrzymują noty w programie nero CD-DVD Speed na poziomie 88-96% co nie jest złym wynikiem.
__________________
czechoj
APLIKATOR _ REKULTYWATOR

Ostatnio zmieniany przez czechoj : 15.10.2005 o godz. 11:10
czechoj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.10.2005, 11:06   #1586
Daniel290
Życie to nie je-bajka
 
Avatar użytkownika Daniel290
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Posty: 118
Daniel290 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez slawekj
To jak Koledzy.... niezadowoleni i oszukani. BenQ 1640 jest dobrym napędem czy złym ?

http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...&postcount=325

Może po tym co napisałem wcześniej to dziwnie zabrzmi Sławku-ale tak,uważam że jak popracują nad nowym biosem to moze być dobry napęd.Jednak narazie to tylko średniakJeżeli miałbym go samego w kompie to porażka ale w zespole z neciem i liteonem moze być.KAŻDY napęd ma wady
Nec za słabą korekcje
Liteon nie lubi minusów i ta jego wyjąco-głośna"praca".Wady benq już wymieniałem.Starczy
Za benq przemawia jeszcze cena.Jest naprawde niska.Z podsumowania jeśli miałbym okazje wymienić na jakiegoś pionka np to zrobiłbym to ale z lekkim zawachaniem.A nóż widelec jednak nowy bios wprowadzi radykalne poprawki ??
__________________
Życie to nie je bajka a rowerzysta to nie człowiek
Daniel290 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.10.2005, 15:56   #1587
Raus
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Raus
 
Data rejestracji: 15.12.2003
Lokalizacja: Nowogard
Posty: 574
Raus zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Kupiłem dzisiaj dwa CD TDK i wypaliłem je jako audio cd. Jedną płytkę wypaliłem na BenQ 1640 a drugą na LG 4163. Obie płytki były wypalane x16-poniżej dwa wykresy. Na BenQ C1 jest mniejsze, ale za to jitter na LG jest bardzo równy, a na BenQ poszarpany. Na wypalaniu CD znam się ciut mniej niż na DVD więc powiedzcie która płytka jest lepiej wypalona?? Chodzi o to która będzie lepiej działała na wieży z lekko dobitym laserem, ta z mniejszymi C1 czy z równym jitterem?? A może x16 to za wolno jak na BenQ i np przy x24 jitter będzie równy (jak LG wypalam x4 lub x8 też już jest lekko poszarpany).

Wypalana na BenQ



Wypalana na LG



ps. Dziwne że nie pisze na czym są te TDK (ID)
Dołączone obrazki
File Type: png benq.png (38.9 KB, 458 oglądane)
File Type: png lg.png (38.1 KB, 444 oglądane)
__________________

Kocham wszystkie!!!
BenQ 1640 + LG GSA 4163B + Pioneer 215L + Lite-On LH-20A1H + Optiarc AD-7261S + Lite-On iHAP122 + LG H20L(zaginiona w piwnicy )
Raus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.10.2005, 16:47   #1588
Kojiro
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Kojiro
 
Data rejestracji: 27.01.2005
Posty: 14
Kojiro w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Kupilem niedawno BenQ 1640 (szczesliwie udalo mi sie upchnac Nec'a 3520 za 120zl - moj interes roku i przy probie odpalenia nero cdspeed(nero 7 ultra edition/premium), cd-dvd speed lapie zwieche, dioda na napedzie ciagle swieci i nie jestem w stanie wyciagnac plyty, jedynie reset (odpalam po tym qsite... nie odpowiada) , poprzednia nagrywarka nie miala z tym problemow. Mozecie cos mi poradzic ?

Ostatnio zmieniany przez Kojiro : 15.10.2005 o godz. 17:07
Kojiro jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.10.2005, 17:44   #1589
Myszaqu2
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Myszaqu2
 
Data rejestracji: 12.09.2005
Posty: 13
Myszaqu2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
a nero 6? U mnie na nero 7 nie mogłem wypalić cd-rw - nero stawał w miejscu ... niedopracowane toto jeszcze mocno jest
__________________
To beer or not to beer ... Shakesbeer .....
Myszaqu2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.10.2005, 17:55   #1590
horos
Bywalec
 
Data rejestracji: 20.11.2003
Posty: 25
horos zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam,

Nabylem 1640 i podpialem na zewnatrz (USB 2.0/FireWire). Przebrnalem przez aktualizacje firmware napedu i kontrolera. Pierwsze "wypalenia" pozytywne juz byly. Pozostala mi jednak jeszcze jedna kwestia. Tansfer z tloczonych plyt DVD. Jest przerazajaco niski. Dochodzi do 1,6X... Czy to wina RipLock'a? Istnieje firmware/narzedzie do obejscia tego "cuda", umozliwiajace NORMALNY transfer. Probowalem MCSE z wlaczona opcja "increase read speed", ale rezultat pozostal bez zmian...

Prosze i dziekuje za ewentualne porady
Pozdrawiam
horos jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
[Muzeum] BENQ DVD DD EW164B 2006r. seku Napędy optyczne DVD 16 23.05.2019 01:51
BenQ DW 1640 Refurbished \wymiana OPU Philipsa czary2mary Napędy optyczne DVD 2 28.01.2018 21:02
BenQ DW 1640 nie nagrywa plyt - popsuty czy nie ??? twinxx Napędy optyczne DVD 16 26.03.2006 00:12
Przeróbka BenQ 1640 na EW164B Zetoxa Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych 1 22.01.2006 16:55
BENQ DW 1640 (SławekJ pomóż mi !!!) dragan19 Napędy optyczne DVD 14 01.08.2005 18:44


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.