Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 07.09.2006, 11:34   #766
SpeedFreaK
Guru
 
Avatar użytkownika SpeedFreaK
 
Data rejestracji: 06.09.2004
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 4,225
SpeedFreaK wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>SpeedFreaK wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>SpeedFreaK wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>SpeedFreaK wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>SpeedFreaK wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Verbatim 16x palony 8x



Test transferu



TA Inner


TA Middle


TA Outer


Krótko podsumowując: jest dobrze, ale bywało lepiej. QScan zalecał palenie z prędkością 8-12x.
Dołączone obrazki
File Type: png DVD+R_Verbatim_MCC004@DW1655.8x.png (61.5 KB, 344 oglądane)
File Type: png TA_INNER.PNG (42.2 KB, 348 oglądane)
File Type: png TA_MIDDLE.PNG (43.1 KB, 354 oglądane)
File Type: png TA_OUTER.PNG (43.1 KB, 340 oglądane)
File Type: png Test transferu.png (57.2 KB, 354 oglądane)
__________________
Intel Core i7 4790K @ 4.00GHz MSI Z97 Gaming 3 Kingston HyperX XPM Beast 32 GB MSI GeForce GTX1060 SSD Samsung 840 EVO 250GB Samsung SH224DB Chieftec CTG-750C Zalman Z11 Plus
SpeedFreaK jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 08.09.2006, 20:29   #767
sirius
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika sirius
 
Data rejestracji: 12.05.2004
Posty: 89
sirius zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam,
Ponieważ ostatnio BENEK 1620 dawał znaki jakby się kończył zakupiłem 1655. Wrzuciłem najnowszy bios z benq.pl i poniewaz musialem cos nagrac na DL to do testow poszła płyta Verbatim DVD+R DL. Wypaliłem ją prędkością 4x ale podczas weryfikacji dostałem trzy komunikaty "Sector xxxxx on disc has different content to source". Płyta zgrała się jednak bez problemów. Czy coś przeoczyłem i jest to normalna sprawa czy raczej coś nie tak? W programie QSuite 2.1 nic nie zmieniałem i jest na default.
__________________
Pioneer DVR-215@215L, LiteOn IHBS112, Samsung SH-S182M, LG GH22LP20
sirius jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.09.2006, 21:08   #768
sirius
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika sirius
 
Data rejestracji: 12.05.2004
Posty: 89
sirius zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez sirius
Witam,
Ponieważ ostatnio BENEK 1620 dawał znaki jakby się kończył zakupiłem 1655. Wrzuciłem najnowszy bios z benq.pl i poniewaz musialem cos nagrac na DL to do testow poszła płyta Verbatim DVD+R DL. Wypaliłem ją prędkością 4x ale podczas weryfikacji dostałem trzy komunikaty "Sector xxxxx on disc has different content to source". Płyta zgrała się jednak bez problemów. Czy coś przeoczyłem i jest to normalna sprawa czy raczej coś nie tak? W programie QSuite 2.1 nic nie zmieniałem i jest na default.
i uwaga zrobilem test nero cd speed i gdzies przy srodku plyty wyrzucile komunikat "no addi .. sense ..." coś takiego (płyta raz już była przed tym wyjmowana) - błąd
wrzucilem poprzedni bios BCDB i na razie test CD SPEED przeszedł z oceną jakości=95
ale nie jestem zadowolony ze po 6miesiacach od poprzedniego wydania biosu wychodzi jakiś "dziwny/wadliwy/" tzn ze mam czekac następne 6miesięcy na poprawke - oczywiscie to pyt. retoryczne :-)
dam jeszcze szanse 1655 ale chyba juz benq nigdy nie kupie
nawet nie wiadomo czy będzie szansa
bo czytałem że w napędach optycznych benq kończy swoją przygodę
sorry za post pod postem
__________________
Pioneer DVR-215@215L, LiteOn IHBS112, Samsung SH-S182M, LG GH22LP20
sirius jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.09.2006, 21:56   #769
tomek.xp
sound.vision.soul
 
Avatar użytkownika tomek.xp
 
Data rejestracji: 31.01.2005
Posty: 230
tomek.xp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@sirius
my***347;l***281; ***380;e to nie jest wina BIOS'u, a kilka wadliwych modeli DW 1655 ju***380; mia***322;em i takie problemy te***380; wyst***281;powa***322;y tzn. to wy***322;o***380;enie si***281; CD-DVD Speed'a podczas skanowania, to wyst***281;powa***322;o raczej losowo (wada ukryta) i nie zale***380;nie od ver. BIOS'u.
__________________
Logitech UltraXMedia Keyboard Flat OEM;
dysortografia; składak WIGRY 3
tomek.xp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.09.2006, 23:43   #770
sirius
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika sirius
 
Data rejestracji: 12.05.2004
Posty: 89
sirius zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez tomek.xp
@sirius
myślę że to nie jest wina BIOS'u, a kilka wadliwych modeli DW 1655 już miałem i takie problemy też występowały tzn. to wyłożenie się CD-DVD Speed'a podczas skanowania, to występowało raczej losowo (wada ukryta) i nie zależnie od ver. BIOS'u.
i co proponujesz z tym zrobić
mając na uwadze to że w serwisie może dostać jakiś "odzysk"?
załadowałem jeszcze bios BCIB i zobaczymy co bedzie :-(
__________________
Pioneer DVR-215@215L, LiteOn IHBS112, Samsung SH-S182M, LG GH22LP20
sirius jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.09.2006, 01:47   #771
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Proponuję przed wysnuwaniem dziwnych teorii i bieganiem do serwisu dowiedzieć się najpierw co jest powodem błędu "no additional sense information" - oto lektura. Zgadzam się z tym co tam napisano, czyli, że jest on związany ściśle z jakością nośnika. Zmiana biosu nic tu nie zmieni.

Z własnego doświadczenia wiem, że błąd ten występuje tak samo na napędach innych firm, co wyklucza w tym względzie jakieś ukryte wady 1655 itp.. Na Litku miałem to dosyć często, przeważnie na jakimś szrocie typu esperanza. Można spróbować zmniejszyć prędkość odczytu podczas testu, sprawdzić inną płytę lub użyć DVDInfoPro.

Sam widziałem, jak wykonanie 2-krotnie testu tego samego nośnika kończy się raz powodzeniem a innym razem błędem. Czasem Nero CD-DVD Speed wyświetlał również ten error na samym końcu testu, próbując jakby odczytać obszar za nagranymi danymi. Jest wtedy logiczne, że nie ma tam sensownych informacji, bo po prostu nic tam nie ma .

Nie wpadajmy więc w niepotrzebną w panikę, dane powinny się zgrać bez problemu (przynajmniej tak jest u mnie), co nie zmienia faktu, że płyta jest marna i pewnie długo nie pociągnie. Przychodzi mi jeszcze do głowy myśl, że skoro błąd wystąpił w połowie płyty i mamy do czynienia z DL to może powodem był przeskok na 2 warstwę - ale to tylko przypuszczenie.

pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.09.2006, 08:32   #772
sirius
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika sirius
 
Data rejestracji: 12.05.2004
Posty: 89
sirius zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Arepo
Proponuję przed wysnuwaniem dziwnych teorii i bieganiem do serwisu dowiedzieć się najpierw co jest powodem błędu "no additional sense information" - oto lektura. Zgadzam się z tym co tam napisano, czyli, że jest on związany ściśle z jakością nośnika. Zmiana biosu nic tu nie zmieni.

Z własnego doświadczenia wiem, że błąd ten występuje tak samo na napędach innych firm, co wyklucza w tym względzie jakieś ukryte wady 1655 itp.. Na Litku miałem to dosyć często, przeważnie na jakimś szrocie typu esperanza. Można spróbować zmniejszyć prędkość odczytu podczas testu, sprawdzić inną płytę lub użyć DVDInfoPro.

Sam widziałem, jak wykonanie 2-krotnie testu tego samego nośnika kończy się raz powodzeniem a innym razem błędem. Czasem Nero CD-DVD Speed wyświetlał również ten error na samym końcu testu, próbując jakby odczytać obszar za nagranymi danymi. Jest wtedy logiczne, że nie ma tam sensownych informacji, bo po prostu nic tam nie ma .

Nie wpadajmy więc w niepotrzebną w panikę, dane powinny się zgrać bez problemu (przynajmniej tak jest u mnie), co nie zmienia faktu, że płyta jest marna i pewnie długo nie pociągnie. Przychodzi mi jeszcze do głowy myśl, że skoro błąd wystąpił w połowie płyty i mamy do czynienia z DL to może powodem był przeskok na 2 warstwę - ale to tylko przypuszczenie.

pozdrawiam
oczywiście przed wysłaniem sprzetu przejdzie on głębsze testy
tak aby nie wysyłać czegoś bez zidentfikowanego jakiegoś ściśle określonego problem
bo tak jak pisałeś problem może być jednostkowy dla danej sztuki DL
szkoda tylko że trzeba coś testowac zamiast używac i że zdarzyło się to przy marce Verbatim :-(
__________________
Pioneer DVR-215@215L, LiteOn IHBS112, Samsung SH-S182M, LG GH22LP20
sirius jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.09.2006, 09:37   #773
tomek.xp
sound.vision.soul
 
Avatar użytkownika tomek.xp
 
Data rejestracji: 31.01.2005
Posty: 230
tomek.xp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez sirius
oczywiście przed wysłaniem sprzetu przejdzie on głębsze testy
tak aby nie wysyłać czegoś bez zidentfikowanego jakiegoś ściśle określonego problem
bo tak jak pisałeś problem może być jednostkowy dla danej sztuki DL
szkoda tylko że trzeba coś testowac zamiast używac i że zdarzyło się to przy marce Verbatim :-(
dokładnie Kolego wszystko trzeba sprawdzić, mogła to być wina nośnika, jeśli to wina napędu to na pewno pojawią się dodatkowe (bardziej dokuczliwe) objawy.

Cytat:
Napisany przez Arepo
...Z własnego doświadczenia wiem, że błąd ten występuje tak samo na napędach innych firm, co wyklucza w tym względzie jakieś ukryte wady 1655 itp..
nie rozumiem wyklucza dla czego ??
jeśli jakiś egzemplarz ma duże problemy z odczytem DVD (problem z korekcją) to ten błąd będzie występował na wielu nośnikach ale wina będzie leżała po stronie napędu, wadliwe egzemplarze wywalały mi takie błędy mimo że płyty były dobrej jakości, dobrze nagrane i odczytywane bez problemu w innych napędach.
__________________
Logitech UltraXMedia Keyboard Flat OEM;
dysortografia; składak WIGRY 3
tomek.xp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.09.2006, 10:44   #774
ernik
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika ernik
 
Data rejestracji: 08.02.2005
Posty: 90
ernik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
kolejne porownanie biosow HB i IB

plytki SONY DVD+R x16 - nagrywane x8
najpierw bios HB


po nagraniu


a teraz IB
skan


i po nagraniu


wnioski: to juz drugie porownanie podobnych plytek nagranych na roznych biosach(poprzednio VERBY), jak widac nowy bios ma dziwna tendencje do 'pikowania' na plytkach, ale zeby sprawdzic ze to nie jest wina nagrywarki, ktora moze od momentu zmiany biosu zaczela gorzej nagrywac, wrocilem do biosu HB i nagralem ten sam material na plytce SONY

znow HB - skan


i po nagraniu


wniosek 2: wracam do biosu HB
ernik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.09.2006, 11:18   #775
tomek.xp
sound.vision.soul
 
Avatar użytkownika tomek.xp
 
Data rejestracji: 31.01.2005
Posty: 230
tomek.xp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@ernik
piszesz że to Sony a mi to na TDK DVD+R 16x wygląda

PS
Wczoraj dostałem nowy napęd z servisu, jak tylko coś mi się nawinie to wypale na takim TDK DVD+R x16 na razie testuje na RW pali bardzo ładnie...

edycja:
Kolego co do tego Twojego "pikowania" a raczej PIFowania to według mnie to wina nośników po prostu na nowym BIOSie trafiły się gorsze sztuki, sam mam problemu z tymi TDKami i palą się nierówno także Pioneer'em 111 więc to wina nośnika o czy pisałem tutaj.
__________________
Logitech UltraXMedia Keyboard Flat OEM;
dysortografia; składak WIGRY 3

Ostatnio zmieniany przez tomek.xp : 09.09.2006 o godz. 11:28
tomek.xp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.09.2006, 11:57   #776
ernik
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika ernik
 
Data rejestracji: 08.02.2005
Posty: 90
ernik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez tomek.xp
@ernik
piszesz że to Sony a mi to na TDK DVD+R 16x wygląda
Moze i fabryka TDK, ale nadruk na plytce - SONY
Cytat:
Napisany przez tomek.xp
edycja:
Kolego co do tego Twojego "pikowania" a raczej PIFowania to według mnie to wina nośników po prostu na nowym BIOSie trafiły się gorsze sztuki, sam mam problemu z tymi TDKami i palą się nierówno także Pioneer'em 111 więc to wina nośnika o czy pisałem tutaj.
hmm, akurat te 2 zle plyty(VERB I SONY) wypadly na bios IB - nie sadze...(przeciez skany QScan pokazuja ze te 'zle' plyty maja porownywalny skan z dobrymi) moim zdaniem bios jest niedopracowany...
ernik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.09.2006, 12:14   #777
tomek.xp
sound.vision.soul
 
Avatar użytkownika tomek.xp
 
Data rejestracji: 31.01.2005
Posty: 230
tomek.xp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ernik
...akurat te 2 zle plyty(VERB I SONY) wypadly na bios IB - nie sadze...(przeciez skany QScan pokazuja ze te 'zle' plyty maja porownywalny skan z dobrymi) moim zdaniem bios jest niedopracowany...
nie mówię że napewno nie, tym bardziej jak się popatrzy na nowe BIOSy do innych modeli i opinie o nich to nie było by to wcale zaskoczenie że co nowszy BIOS to gorzej
Zastanawiałem się kiedyś nad teorią czy może BenQ robi taki "sabotaż" dla swoich starszych modeli tymi "poprawionymi" BIOSami aby nowe modele lepiej wyglądały
Z drugiej strony jak potrze na wyniki innych użytkowników to im na nowym BIOSie wychodzi bardzo ładnie.
Ja dopiero zaczynam testy i zamierzam BCIB dać szansę...
__________________
Logitech UltraXMedia Keyboard Flat OEM;
dysortografia; składak WIGRY 3

Ostatnio zmieniany przez tomek.xp : 09.09.2006 o godz. 12:19
tomek.xp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.09.2006, 12:39   #778
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez tomek.xp
Wczoraj dostałem nowy napęd z servisu...
Nowy czy odnowiony

slawekj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.09.2006, 14:19   #779
BoskiMario
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.09.2006
Posty: 11
BoskiMario w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam

Wlasnie wrocilem do domu z nowym Benkiem 1655 Niestety musze jeszcze poczekac na kieszen usb ktora jest juz w drodze do mnie. Jak tylko zamontuje urzadzenie i wypale pierwsze plyty, podziele sie z Wami wrazeniami Oby pozytywnymi, bo nie ukrywam, ze po przeczytaniu niektorych wypowiedzi, mam obawy co do sprawnosci bena

Pozdrawiam
BoskiMario jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.09.2006, 14:27   #780
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez tomek.xp
nie rozumiem wyklucza dla czego ??
jeśli jakiś egzemplarz ma duże problemy z odczytem DVD (problem z korekcją) to ten błąd będzie występował na wielu nośnikach ale wina będzie leżała po stronie napędu, wadliwe egzemplarze wywalały mi takie błędy mimo że płyty były dobrej jakości, dobrze nagrane i odczytywane bez problemu w innych napędach.
Napisałem tak, aby ktoś sobie nie pomyślał, że błąd ten występuje tylko na nagrywarkach BenQ 1655 i oznacza od razu jakąś ukrytą wadę, która jest jednoznaczna z oddaniem napędu do serwisu. Przykład z uszkodzoną korekcją jest prawdopodobny, ale równie dobrze może być powodem, że widzimy na wykresie ogromną liczbę wszystkich błędów, łącznie z PO, a wcale nie "no additional ...". Mówię to, gdyż płyty, które miały u mnie ten błąd, wcale nie były, aż tak bardzo źle nagrane i dane z nich dały się bez problemu zgrać na dysk. Dlatego mam spore wątpliwości co do ścisłego związku błędu "no additional ..." z korekcję w napędzie. Zresztą kolega sirius nagrał na razie jedną płytę, niech porobi więcej testów i wtedy będziemy myśleć co dalej.

pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.