Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 12.10.2005, 22:26   #1
ksol
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.11.2003
Lokalizacja: koło Poznania
Posty: 5
ksol w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question BenQ DW1640 a LG GSA-4167B

Każdy chwali swoje, poczytałem już trochę na tym forum i nie jestem do końca przekonany którą nagrywarkę wybrać. Benq mogę dostać za 165zł a LG za 202zł. Zależy mi jednak aby nagrywarka była wytrzymała i paliła większość płyt (szczególnie żeby sobie radziła z zabezpieczeniami, wiem że nie wszystko się da). Nie piszcie nic o Plextorach bo na nie mnie nie stać W testach Chipa LG wypadło lepiej jednak che poznać waszą opinię.
ksol jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 13.10.2005, 00:18   #2
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez ksol
Każdy chwali swoje, poczytałem już trochę na tym forum i nie jestem do końca przekonany którą nagrywarkę wybrać. Benq mogę dostać za 165zł a LG za 202zł. Zależy mi jednak aby nagrywarka była wytrzymała i paliła większość płyt (szczególnie żeby sobie radziła z zabezpieczeniami, wiem że nie wszystko się da). Nie piszcie nic o Plextorach bo na nie mnie nie stać W testach Chipa LG wypadło lepiej jednak che poznać waszą opinię.
Posiadacze BenQ - mówią: BenQ!

Posiadacze LG - mówią: LG!


Oto cała tajemnica

Tylko nie mów nikomu


__________________
VIZZARD jest offline  
Stary 13.10.2005, 15:59   #3
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ksol
Każdy chwali swoje, poczytałem już trochę na tym forum i nie jestem do końca przekonany którą nagrywarkę wybrać. Benq mogę dostać za 165zł a LG za 202zł. Zależy mi jednak aby nagrywarka była wytrzymała i paliła większość płyt (szczególnie żeby sobie radziła z zabezpieczeniami, wiem że nie wszystko się da). Nie piszcie nic o Plextorach bo na nie mnie nie stać W testach Chipa LG wypadło lepiej jednak che poznać waszą opinię.
JAK PALISZ NA TDK MINUS odradzam lgka w****iać ciebie będzie. Benq ma słabszą korekcję, proszę wybaczyć ale żaden, liteon, nec, benq, plextor nieczyta mi kilku płyt ten jeden napęd w 80 % przeczytał co jest sukcesem. Jakość nagrywania hmmm lg pali tylko dobrze na dobrych nośnikach, takich jak np verby
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline  
Stary 13.10.2005, 21:49   #4
bednar
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika bednar
 
Data rejestracji: 13.10.2005
Lokalizacja: Łódź
Posty: 12
bednar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question

Witam.
To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość
Pozwólcie że się tu podepnę bo moje pytanie jest zbliżone. (I do razu mała uwaga: od kilku dni czytam forum, używam opcji "szukaj", używam linków wymienianych przez "starszych stażem" użytkowników forum. Zauważyłem też że tematy typu "Jaką nagrywarkę kupić? X czy Y" nie są tu zbytnio lubiane ze względu na ich nadużywanie. Postanowiłem niestety napisać podobne bo już bolą mnie oczy od czytania a ja wciąż nie poznałem nurtującej mnie odpowiedzi Ilość informacji jest bardzo duuża ale trudno mi podjąć tą ostateczną decyzję. Zrozumię jeśli mój post się Wam nie spodoba i przyjmę to z pokorą )


A teraz zasadnicze pytanie: BenQ DW1640 czy LG GSA-4163B?
Naprawdę sporo czytałem ale część postów ma już trochę dni(tygodni) na karku i chciałbym poznać Waszą opinię na temat tych napędów na dzień dzisiejszy. Być może coś się zmieniło? Może po dłuższym użytkowaniu macie jakieś zastrzeżenia? Zmieniły się ceny, pojawiły się nowe nagrywarki itp. itd.
A może jest alternatywa dla BenQ DW1640 czy LG GSA-4163B? Wytypowałem te bo mają całkiem dobre opinie ale szala nie przechyla się w żadną stronę. Proszę Was o pomoc.
I jeszcze raz przepraszam za to pytanie ale już nie wytrzymałem Obiecuję że już go więcej nie zadam na tym forum.
Pozdrawiam (i cichutko liczę na pomoc )
bednar jest offline  
Stary 13.10.2005, 22:50   #5
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez bednar
Witam.
To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość
Pozwólcie że się tu podepnę bo moje pytanie jest zbliżone. (I do razu mała uwaga: od kilku dni czytam forum, używam opcji "szukaj", używam linków wymienianych przez "starszych stażem" użytkowników forum. Zauważyłem też że tematy typu "Jaką nagrywarkę kupić? X czy Y" nie są tu zbytnio lubiane ze względu na ich nadużywanie. Postanowiłem niestety napisać podobne bo już bolą mnie oczy od czytania a ja wciąż nie poznałem nurtującej mnie odpowiedzi Ilość informacji jest bardzo duuża ale trudno mi podjąć tą ostateczną decyzję. Zrozumię jeśli mój post się Wam nie spodoba i przyjmę to z pokorą )


A teraz zasadnicze pytanie: BenQ DW1640 czy LG GSA-4163B?
Naprawdę sporo czytałem ale część postów ma już trochę dni(tygodni) na karku i chciałbym poznać Waszą opinię na temat tych napędów na dzień dzisiejszy. Być może coś się zmieniło? Może po dłuższym użytkowaniu macie jakieś zastrzeżenia? Zmieniły się ceny, pojawiły się nowe nagrywarki itp. itd.
A może jest alternatywa dla BenQ DW1640 czy LG GSA-4163B? Wytypowałem te bo mają całkiem dobre opinie ale szala nie przechyla się w żadną stronę. Proszę Was o pomoc.
I jeszcze raz przepraszam za to pytanie ale już nie wytrzymałem Obiecuję że już go więcej nie zadam na tym forum.
Pozdrawiam (i cichutko liczę na pomoc )
Polecam Benq 1640, najbardziej uniwersalny napęd na rynku praktycznie bez wad. Lg nie polecam, mam go i nienagrywa mi tdków minus razy 8. Nie denerwuj się tutaj właśnie się rozumie nowych, mniej tolerancji powinno być dla starszych stażem, Z racji pewnego doświadczenia. Benq ma super korekcję, solid burna , i plextor ma jego oema więc samo za siebie mówi jaka to jest klasa
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline  
Stary 14.10.2005, 06:14   #6
kataryniarz
onTour
 
Avatar użytkownika kataryniarz
 
Data rejestracji: 29.08.2004
Posty: 400
kataryniarz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Tak dokladniej to LG 4163b jak najbardziej nagrywa minusy TDK i najtansze badziewie rowniez - dlatego nie warto decydowac sie na 4167b; przynajmniej do czasu wydania jakiegos sensownego biosu.

Ale jesli nie wiesz co to DVD-RAM i nie masz takiej potrzeby... wybierz Benq 1640
kataryniarz jest offline  
Stary 14.10.2005, 14:20   #7
bednar
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika bednar
 
Data rejestracji: 13.10.2005
Lokalizacja: Łódź
Posty: 12
bednar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Chyba się zdecydowałem Jeszcze trochę poczytałem (uff) poznałem kilka innych opinii i prawdopodobnie zakupię LG GSA-4163B.

Doedukowałem się też trochę w sprawie DVD-RAM i stwierdzam że to ciekawa i dość "przyjemna opcja" (płytki pewnie kiedyś stanieją )

Hmm, tak na marginesie, jak to jest z głośnością LG i BenQ? Wyczytałem że LG jest cichsza.

I jeszcze jedno. Opłaca mi się kupić LG GSA-4163B w BOXie za 200? Czy może lepiej OEM za 187? Czy opłaca mi się dopłacać? Zawsze jakoś wolałem produkty z "pudełka" ale czy jest jakiś większy sens?
bednar jest offline  
Stary 14.10.2005, 16:52   #8
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez bednar
Chyba się zdecydowałem Jeszcze trochę poczytałem (uff) poznałem kilka innych opinii i prawdopodobnie zakupię LG GSA-4163B.

Doedukowałem się też trochę w sprawie DVD-RAM i stwierdzam że to ciekawa i dość "przyjemna opcja" (płytki pewnie kiedyś stanieją )

Hmm, tak na marginesie, jak to jest z głośnością LG i BenQ? Wyczytałem że LG jest cichsza.

I jeszcze jedno. Opłaca mi się kupić LG GSA-4163B w BOXie za 200? Czy może lepiej OEM za 187? Czy opłaca mi się dopłacać? Zawsze jakoś wolałem produkty z "pudełka" ale czy jest jakiś większy sens?
wolałbym 4167b po 12 godzinach katowania wiem że jest w kilku rzeczach lepsza od 4163b np w korekcji np w szybkości ripowania audio i szybciej pali mi cdrki verb od tamtej
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline  
Stary 14.10.2005, 18:04   #9
Ceki
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 06.02.2005
Posty: 163
Ceki zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cały czas nagrywam na TDK DVD-R i wypalił wszystki płytki bez problemów (od lutego do dzisiaj pale je) jedynie na ostatnich troche zwalnia do x6 zamiast x8 (zakupione w MediaMarkt) LG 4163B nie zepsuł mi jeszcze ani jednej płytki a wypaliłem ich sporo na własny użytek, może mam akurat ten udany model (wersja BOX-owa w lutym 320zł) nie nażekam jestem zadowolony a o Benq słyszałem też dużo dobrego na forum
__________________
Gigabyte X38-DS4, C2D E8200@3.2GHz, RAM OCZ 4GB, GF 8800GTS 512, HP W2207H, Vista 64 Premium
Ceki jest offline  
Stary 14.10.2005, 18:32   #10
kataryniarz
onTour
 
Avatar użytkownika kataryniarz
 
Data rejestracji: 29.08.2004
Posty: 400
kataryniarz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez bednar
Doedukowałem się też trochę w sprawie DVD-RAM i stwierdzam że to ciekawa i dość "przyjemna opcja" (płytki pewnie kiedyś stanieją )
Ostatnio potanialy - mozna juz kupic po 10zł
Cytat:
I jeszcze jedno. Opłaca mi się kupić LG GSA-4163B w BOXie za 200? Czy może lepiej OEM za 187? Czy opłaca mi się dopłacać? Zawsze jakoś wolałem produkty z "pudełka" ale czy jest jakiś większy sens?
Nie ma sensu - chyba, ze zalezy Ci na pudelku
kataryniarz jest offline  
Stary 14.10.2005, 18:41   #11
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez kataryniarz
Ostatnio potanialy - mozna juz kupic po 10zł

Nie ma sensu - chyba, ze zalezy Ci na pudelku
właśnie, z pudełkiem jest zawsze problem
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline  
Stary 14.10.2005, 19:07   #12
bednar
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika bednar
 
Data rejestracji: 13.10.2005
Lokalizacja: Łódź
Posty: 12
bednar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez memorando
wolałbym 4167b po 12 godzinach katowania wiem że jest w kilku rzeczach lepsza od 4163b np w korekcji np w szybkości ripowania audio i szybciej pali mi cdrki verb od tamtej
No tak, ale to kolejne 22 zł więcej (222zł OEM)
Poza tym aż tak na szybkościach mi nie zależy. Wolę trochę dłużej poczekać ale mieć wypalone cacy

Korekcja - no fakt. Podobno w 4163B nie najlepsza dla CD ale jakoś to przeżyję (mam jeszcze 2 inne napędy). No i dochodzi jeszcze sprawa "testowania" że tak powiem. Z 4163B ludzie obcują dłużej niż z 4167B i wydaje mi się, że już dokładnie wiadomo na co stać (w dobrym i złym znaczeniu tego słowa ) ten napęd. Ale nie wiadomo jeszcze czy nie będzie jakiś zgrzytów z 4167B (chociaż to mało możliwe)
bednar jest offline  
Stary 14.10.2005, 19:12   #13
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez bednar
No tak, ale to kolejne 22 zł więcej (222zł OEM)
Poza tym aż tak na szybkościach mi nie zależy. Wolę trochę dłużej poczekać ale mieć wypalone cacy

Korekcja - no fakt. Podobno w 4163B nie najlepsza dla CD ale jakoś to przeżyję (mam jeszcze 2 inne napędy). No i dochodzi jeszcze sprawa "testowania" że tak powiem. Z 4163B ludzie obcują dłużej niż z 4167B i wydaje mi się, że już dokładnie wiadomo na co stać (w dobrym i złym znaczeniu tego słowa ) ten napęd. Ale nie wiadomo jeszcze czy nie będzie jakiś zgrzytów z 4167B (chociaż to mało możliwe)
brałbym benqa najlepsza jakość zapisu za taką niską kasę
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline  
Stary 14.10.2005, 21:24   #14
patologia
Bywalec
 
Avatar użytkownika patologia
 
Data rejestracji: 14.02.2005
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 64
patologia zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A czy mógłbyś podpowiedzieć czym się różnią te modele 4163B, 4163S, 4165B między sobą od strony praktycznej ??
patologia jest offline  
Stary 14.10.2005, 22:32   #15
memorando
Młody żonkoś
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3,324
memorando zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez patologia
A czy mógłbyś podpowiedzieć czym się różnią te modele 4163B, 4163S, 4165B między sobą od strony praktycznej ??
chipsetami na pewno, a jeżeli chodzi o resztę to funkcjonalność jakość wykonania i komfort pracy, wydaje się mi że 4163b jest lekko głośniejszy, mniej problemów ma z płytami ale np zauważyłem że nieakceptiujedobrze cdr płyt z prodisca owszem pli ale słabiej, 4167b jest cihy bydlak. stabilny jakość wykonania wyższa niż w 4163b szybszy w odczycie płyt dvd+r bo nowszy pewnie tak,, korekcja lepsza wydajniejsza niż w 4163b, wydaje mi się że dłuzej reaguje po wsadzeniu płyty niż 4163b po za tym znam te dwa, i wiem na 100 % że tte wszystkie różnią się też mechaniką będę wiedzieć jutro bo rozkręcę z ciekawości lgka
__________________
Dotyk idący daleko poza definicję słowa instynkt...Julio Cortazar
memorando jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.