Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 14.04.2004, 12:19   #1
fantasta
Bywalec
 
Avatar użytkownika fantasta
 
Data rejestracji: 08.03.2003
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 56
fantasta w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Angry BeSweet - Jak to zrobic

Nigdzie nie moge znales jakiej kolwiek instrukcji do tego programu. Program jest tak zawiniety ze nie wiem nawet gdzie pocisnac START Musze przerobic sciezke z filmu z 29.97 FPS na PAL czyli na 25 FPS, ale nie wiem jak Nie wiem wogole czy dobrze zrobilem zgrywajac sciezke w VD za pomoca polecenia "Save WAW" Na forum tez wszyscy podaja ze robic tym programem a nikt nie powie jak
__________________
Pij mleko, bedzie wielki
fantasta jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.04.2004, 19:59   #2
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez fantasta
Musze przerobic sciezke z filmu z 29.97 FPS na PAL czyli na 25 FPS, ale nie wiem jak
Wskaż swój mp3 (Input-lewy górny róg okienka)
zaznacz 'Change Frame Rate from' 29.970 to 25.000
kliknij 'mp3 to mp3' (po prawej)
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline  
Stary 14.04.2004, 22:51   #3
Bravo
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Bravo
 
Data rejestracji: 05.03.2004
Posty: 83
Bravo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez fantasta
Nigdzie nie moge znales jakiej kolwiek instrukcji do tego programu. Program jest tak zawiniety ze nie wiem nawet gdzie pocisnac START Musze przerobic sciezke z filmu z 29.97 FPS na PAL czyli na 25 FPS, ale nie wiem jak Nie wiem wogole czy dobrze zrobilem zgrywajac sciezke w VD za pomoca polecenia "Save WAW" Na forum tez wszyscy podaja ze robic tym programem a nikt nie powie jak
moja rada jezeli chcesz przerobic AUDIO z 29.70 fps na 25 fps to uzyj progsa AC3 Machines dziala tylko w otoczeniu progsa "bessweet" ale rozumie ze materjal z DV chcesz nagrac na DVD.Jezeli juz masz materjal w 29.97 fps to nic nierob niezmieniaj fps-u ani w VIDEO a ni w AUDIO tylko zrob dvd w systemie NTSC juz wyjasniem dlaczego poniewaz jak zmieniz AUDIO z 29... na 25 to golsy ludzi oraz oteczenia rozciagnom sie i w praktyce glos dzieczyny slychac jak glos chopaka (podobnie ) znienie sie tonacja.
Rada na przyszlosc jak bedziesz zzucal materjal z DV to ustaw odrazu na 25 fps AUDIO i VIDEO i nagrywaj na DVD jako PAL a jezeli musisz miec w 29...fps to nagrywaj w NTSC :zeby: Powodzenia
aaa "co do WAV" jest do dobra kompresajcja bo wiekszosc progsow do obrobki dziwieku (zmiany na DTS lub Dolby Digital 5.1) plik wejsciowy musi byc wlasnie w o rozszezeniu WAV a i musi byc w 48000 hz bo taki standart DVD

Ostatnio zmieniany przez Bravo : 14.04.2004 o godz. 22:56
Bravo jest offline  
Stary 15.04.2004, 16:22   #4
fantasta
Bywalec
 
Avatar użytkownika fantasta
 
Data rejestracji: 08.03.2003
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 56
fantasta w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
rozumie ze materjal z DV chcesz nagrac na DVD
Wcale nie oto mi chodzi. Mam film w avi i chce go przerobic na VCD. A problem jest w tym ze zmieniajac go w Tmpeg na VCD Pal zmieniam Video na 25 FPS a audio pozostaje mi w 29.97 I teraz musze to wszystko zrobic w jednym standarcie PAL
__________________
Pij mleko, bedzie wielki
fantasta jest offline  
Stary 15.04.2004, 20:50   #5
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
1. odpowiedziałem wyżej
2. dlaczego nie pozostawisz vcd w ntsc?
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline  
Stary 15.04.2004, 21:09   #6
Bravo
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Bravo
 
Data rejestracji: 05.03.2004
Posty: 83
Bravo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez RobsYoda
1. odpowiedziałem wyżej
2. dlaczego nie pozostawisz vcd w ntsc?
chyba mu to jasno napisalem w mojej pomocy bo mjalem ten sam problem i wlasnie zostawiajac 29...fps zrobilem NTSC ?? czy w moich wypocinach czegos niemozna zrozomiec ??
Bravo jest offline  
Stary 15.04.2004, 21:20   #7
Bravo
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Bravo
 
Data rejestracji: 05.03.2004
Posty: 83
Bravo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez fantasta
Wcale nie oto mi chodzi. Mam film w avi i chce go przerobic na VCD. A problem jest w tym ze zmieniajac go w Tmpeg na VCD Pal zmieniam Video na 25 FPS a audio pozostaje mi w 29.97 I teraz musze to wszystko zrobic w jednym standarcie PAL
Chyba niczytasz co do ciebie sie pisze rrrrr
masz avi w 29,97fps i dobrze wlaczajac TMPEG Encoder (v.2.57) uruchamie ci sie Project Wizard ( a jezeli niewlaczyl sie automatycznie to przywolaj go kombinacja CTRL+W) mozesz wybrac VCD lub SVCD w formacie NTSC ktory jest 29.97 i niemusisz bawic sie z AUDIO zeby miec 25 fps,a jezeli niemasz (dziwnym trafem Project Wizard) to na dole masz SETINGS i tam w zakladce VIDEO i lini "ASPECT RATE" mozesz wybrac 4:3 NTSC lub 16:9 NTSC,a linia ponizej to"FRAME RATE" w ktorym ustawiasz fps dla filmu
chyba jasniej niemoge tego opisac jak cos to pytaj

PS.czemu tak strasznie czepiles sie tego PAL ...

Ostatnio zmieniany przez Bravo : 15.04.2004 o godz. 21:22
Bravo jest offline  
Stary 15.04.2004, 21:28   #8
fantasta
Bywalec
 
Avatar użytkownika fantasta
 
Data rejestracji: 08.03.2003
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 56
fantasta w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zawsze robilem w PAL`u i teraz tez chcialem robic tak jak zawsze. Wiec twierdzicie ze jezeli zostawie tak jak jest w NTSC to DVD odtworzy mi go normalnie. Nie bedzie czarno-bialy ??
__________________
Pij mleko, bedzie wielki
fantasta jest offline  
Stary 15.04.2004, 21:32   #9
Bravo
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Bravo
 
Data rejestracji: 05.03.2004
Posty: 83
Bravo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez fantasta
Zawsze robilem w PAL`u i teraz tez chcialem robic tak jak zawsze. Wiec twierdzicie ze jezeli zostawie tak jak jest w NTSC to DVD odtworzy mi go normalnie. Nie bedzie czarno-bialy ??
na 99% bedzie kolor chyba ze masz tak stare DVD i TV ze niemaja standardu NTSC ( ale TV juz przed wojana mjaly NTSC ) tylko ustaw sobie w opcjach DVD zamjast format PAL to przestaw na AUTO ( chyba ze niema AUTO to recznie NTSC) i telewizor tez przeeztaw w tryb AUTU ( tam napewno jest taka opcja)
powodzenia jak cos to pytaj :cool:
Bravo jest offline  
Stary 16.04.2004, 00:45   #10
Michal2004
czytelnik ;)
 
Avatar użytkownika Michal2004
 
Data rejestracji: 06.02.2004
Lokalizacja: PL
Posty: 159
Michal2004 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Bravo
[...]
jak zmieniz AUDIO z 29... na 25 to golsy ludzi oraz oteczenia rozciagnom sie i w praktyce glos dzieczyny slychac jak glos chopaka (podobnie ) znienie sie tonacja.
[...]
zawsze tak sie dzieje ? Pytam bo sam myslalem zrobic cos podobnego jak uzytkownik fantasta, tzn dokladnie chodzi o to, ze mam film na DVD ale w dwoch wersjach, tj. z regionu 1 i z regionu 2. I chodzi o to, ze wersji z R2 brakuje jednej sciezki audio, ktora to znajduje sie na wersji R1. Myslalem ripowac obie wersje i zmuxowac te sciezke audio z wydania R1 NTSC (ktora to sciezka jest DD 2.0 - ale nie stereo, ale monofoniczna) z plikiem wideo PALowskim. I wlasnie sek w tym, ze nie chce miec tego (czyli wideo) w NTSC, bo tak juz jest i tak w oryginale... Czyli ze zawsze, dzwiek bedzie znieksztalcony? Przeciez filmy PAL i tak zawsze sa modyfikowane, przez co jak wiadomo sa o te 4% szybsze i jakos dzwiek jest ok... Zdawalo mi sie, ze znieksztalcenia byly by tylko, gdybym chcial na kompie wideo skonwertowac z NTSC na PAL...
Michal2004 jest offline  
Stary 16.04.2004, 09:41   #11
fantasta
Bywalec
 
Avatar użytkownika fantasta
 
Data rejestracji: 08.03.2003
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 56
fantasta w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wiec jezeli zostawiam w NTSC nie ma zmiany Odpalilem film w VD i wypisal mi ze dzwiek jest VBR. Moim zdaniem to jest moim problemem. Jak zrobic dzwiek na CBR tak zeby byl zsynchronizowany z filmem ??
__________________
Pij mleko, bedzie wielki
fantasta jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.