Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 28.12.2005, 19:11   #1
Lucasidy
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.12.2005
Posty: 5
Lucasidy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Błąd danych CRC

Witam!

Niedawno kupiłem sobie spawarę Lite-On SHW-16H5S. Kuzynka przywiozła mi płytki DVD z filmami DiVX i gdy kopiuję na dysk to niektórych filmów się nie da skopiować gdyż wyskakuje błąd danych CRC. Średnio połowy filmów z każdej płyty nie da się skopiować. Wkurzony zawiozłem płyty do dziewczyny, która ma spawarę Samsunga i oczywiście,u niej wszystkie filmy kopiują się bez problemu! Mam ochotę wyrzucić kompa przez okno bo próbuję się pozbyć tego błędu od paru dni, czytałem różne fora, kombinowałem i nic . Czego jest to wina? Mam WinXP+SP2, próbowałem przepinać napęd, sprawdzałem ustawienia czy jest na DMA a nie PIO i nadal porażka. Ostatnio przyszło mi do głowy, że te płyty też były wypalane na samsungu bo kuzynka też ma ale starszy model niż moja dziewczyna ale niewiem czy to ma znaczenie(może jakoś źle nagrała, niewiem). Proszę i z góry dziękuję za porady!
Lucasidy jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 28.12.2005, 19:55   #2
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
A płyty firmuje ...
__________________
VIZZARD jest offline  
Stary 28.12.2005, 20:08   #3
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Samsung jak nagra to tylko sam to dobrze czyta i tu jest przyczyna.
ed hunter jest offline  
Stary 28.12.2005, 20:26   #4
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
Samsung jak nagra to tylko sam to dobrze czyta i tu jest przyczyna.
I to jest swego rodzaju fenomen ...
__________________
VIZZARD jest offline  
Stary 28.12.2005, 21:25   #5
Lucasidy
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.12.2005
Posty: 5
Lucasidy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
Samsung jak nagra to tylko sam to dobrze czyta i tu jest przyczyna.
Kurde!! To chyba jednak wina kompa. Wzielem jakis moj film z kolekcji nagrany na zwyklej 700MB wkladam do dvd, kopiuje - blad crc, a te filmy sam nagrywalem na mojej nagrywarce lite-on cd-rw i zawsze dzialaly wszystkie!!! Wkladam film do stacji cd-rw i to samo!! Czyli to nie wina nagrywarki!
aha i jeszcze jedna rewelacja ktora mnie zaskoczyla - alkoholem da sie zrobic obraz bez problemu, wiec tylko kopiowanie nie dziala!!! Co jest??! To juz chyba musi byc wina Winzgrozy albo kompa.... :\
Lucasidy jest offline  
Stary 28.12.2005, 21:29   #6
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Lucasidy
Kurde!! To chyba jednak wina kompa. Wzielem jakis moj film z kolekcji nagrany na zwyklej 700MB wkladam do dvd, kopiuje - blad crc, a te filmy sam nagrywalem na mojej nagrywarce lite-on cd-rw i zawsze dzialaly wszystkie!!! Wkladam film do stacji cd-rw i to samo!! Czyli to nie wina nagrywarki!
aha i jeszcze jedna rewelacja ktora mnie zaskoczyla - alkoholem da sie zrobic obraz bez problemu, wiec tylko kopiowanie nie dziala!!! Co jest??! To juz chyba musi byc wina Winzgrozy albo kompa....
Czyli wniosek z tego jest jeden

Komp broni się przed pirackimi filmami jak tylko może ...




__________________
VIZZARD jest offline  
Stary 28.12.2005, 21:49   #7
Lucasidy
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.12.2005
Posty: 5
Lucasidy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez VIZZARD
Czyli wniosek z tego jest jeden

Komp broni się przed pirackimi filmami jak tylko może ...




Haha jasne i akurat tylko u mnie Zreszta z tak nielogicznym bledem jeszcze sie nie spotkalem. Moje kopiowanie danych wyglada teraz tak:
wkladam plytke do napedu, odpalam alkohola, robie obraz plytki, montuje obraz w wirtualnym napedzie, z wirtualnego napedu dopiero kopiuje na dysk
W takich chwilach zastanawiam sie dlaczego zostalem informatykiem...
Lucasidy jest offline  
Stary 28.12.2005, 21:59   #8
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Lucasidy
Haha jasne i akurat tylko u mnie Zreszta z tak nielogicznym bledem jeszcze sie nie spotkalem. Moje kopiowanie danych wyglada teraz tak:
wkladam plytke do napedu, odpalam alkohola, robie obraz plytki, montuje obraz w wirtualnym napedzie, z wirtualnego napedu dopiero kopiuje na dysk
W takich chwilach zastanawiam sie dlaczego zostalem informatykiem...
Wiem, że w wielu przypadkach pomagało odinstalowanie Alcohola ...


__________________
VIZZARD jest offline  
Stary 28.12.2005, 22:18   #9
FatAlbert
Wujek Cięta Riposta ;D
 
Avatar użytkownika FatAlbert
 
Data rejestracji: 22.11.2005
Lokalizacja: Rypin
Posty: 2,719
FatAlbert jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>FatAlbert jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez VIZZARD
Wiem, że w wielu przypadkach pomagało odinstalowanie Alcohola ...


nie zawsze pomaga i warto by było te 90 złotych zainwestować w czytnik DVD np. LG
__________________
Poznać wielu z was to byłby zaszczyt.
FatAlbert jest offline  
Stary 28.12.2005, 22:46   #10
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez FatAlbert
nie zawsze pomaga i warto by było te 90 złotych zainwestować w czytnik DVD np. LG
Jednak póki co - to do sprawdzenia odinstalowanie wychodzi trochę taniej

Zresztą nie bardzo wiem o co chodzi z tym czytnikiem, bo z nagrywarki przecie tak samo kopiować może się

Po prostu problem Alcoholowy leżeć może w jakimś konflikcie software'owym

Powiązanym raczej z MOBO i jej chipsetami niż z czytnikami lub nagrywarkami

Ale oczywiście nie ma nic do końca pewnego ...


__________________
VIZZARD jest offline  
Stary 28.12.2005, 22:47   #11
Lucasidy
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.12.2005
Posty: 5
Lucasidy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez FatAlbert
nie zawsze pomaga i warto by było te 90 złotych zainwestować w czytnik DVD np. LG
Tak tylko ze problem nie dotyczy juz tylko samego napedu dvd gdyz jak napisalem wczesniej to samo dzieje sie takze probie kopiowania z cd-romu. Instalowalem tez aktualny firmware do obu wypalarek i przed tym nie bylo bledow ale to moze tylko zbieg okolicznosci ze po prostu nie trafialem na te plyty ktorych teraz nie moge skopiowac wiec to niekoniecznie to. Jestem na tyle zly ze w wolnej chwili zrobie reinstal systemu ale przed tym przetestuje jeszcze ram
Lucasidy jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.