Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 03.07.2011, 15:48   #1
xyzaz
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 03.07.2011
Posty: 4
xyzaz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Problem z nagrywaniem LabelTag - zamazany

Witam!
Podjąłem się nagrania filmu pamiątkowego. Ma być kilkadziesiąt ładnie zrobionych płyt z etykietą LightScribe i LabelTagami.

Najpierw wypaliłem etykiety i wszystko byłoby pięknie, ale przy nagrywaniu danych pojawił się problem.

Otóż napisy LabelTag wychodzą mi zamazane. Dokładnie przez sam środek przechodzi taki pasek jakby ktos paluchem przejechał... Zrobić zdjęcia płycie mi się nie udało, ale w Paincie stworzyłem obrazek jak to wygląda:

[obrazek w załączniku, forum nie pozwala mi go wstawić]

Dzieje się tak nie zawsze to znaczy pierwsze płyty wypaliły się ładnie, potem pojawiły się te zamazane napisy i zmarnowałem kilka płyt. Potem było dobrze i kilka wypaliło się poprawnie, a teraz ZNOWU się to dzieje! Zdenerwowałem się, bo wypalenie etykiet LightScribe trwało bardzo długo, a teraz przez to już kilka płyt zmarnowałem...


1. Nagrywarka to LiteON iHAS 624 B
2. Sprawdzałem i ma najnowszy BIOS GL27
3. Nagrywarka nie jest zużyta, używana do tej pory naprawdę okazjonalnie
4. Dane nagrywają się poprawnie
5. Etykiety LightScribe nagrywają się poprawnie
6. Nagrywam programem, który był dołączony do nagrywarki: Nero 9 Essentials
7. Nagrywam na płytach DVD-R Verbatim 16x LightScribe
8. Windows 7 64-bit
9. To nie jest wina brudnych płyt, są nowe wyjęte dopiero z pudełka

Co robić?
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
Problem z nagrywaniem LabelTag - zamazany-napis.jpg  

Ostatnio zmieniany przez xyzaz : 03.07.2011 o godz. 15:50
xyzaz jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.07.2011, 19:47   #2
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,287
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Przetestuj PLDS SmartPack

http://www.cdrinfo.pl/download/580142141
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.07.2011, 22:01   #3
xyzaz
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 03.07.2011
Posty: 4
xyzaz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nero chyba sam korzysta z tego pakietu. To znaczy jak przygotowaną płytę mam nagrać w Nero i zaznaczę opcję LabelTag to wyświetla się dokładnie takie samo okienko jak w PLDS SmartPack Utility służące do przygotowania LabelTaga.

Ale zrobiłem tak: nagrałem najpierw katalogi z zawartością DVD na płytę, a potem za pomocą PLDS SmartPacka dodałem LabelTag i kilka płyt pod rząd wyszło prawidłowo.

Niepokoi mnie tylko jedna rzecz! Przy dodawaniu w nero struktury plików dvd muszę je nagrywać jako dysk DVD z danymi, multisesyjny.... Bo jak sesja jest zamknięta to PLDS SmartPack nie chce nagrywać LabelTaga... A jak pliki DVD nagrywam jako płyte z danymi to Nero wyrzuca mi ostrzeżenia, że kompilacja nie będzie zgodna ze standardem DVD-Video.... Ale jak nagrywam w Nero jako DVD Video to nie mogę zostawić otwartej sesji, a w konsekwencji dograć potem LabelTaga w PLDS SmartPack
xyzaz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.07.2011, 20:56   #4
xyzaz
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 03.07.2011
Posty: 4
xyzaz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Halo!
Czy ktoś z właścicieli tej nagrywarki oprócz mnie ma ten problem? Bo nie wiem czy to wina nagrywarki czy oprogramowania....

W PLDS SmartPack i w Nero jak robię Label Tag to kilka razy pod rząd wychodzi ładnie, a potem kilka razy pod rząd taki jak na obrazku który dałem... Czyli napis rozmazany... Nie mam pojęcia od czego to może zależeć... Sprawdzałem na kilku rodzajach płyt i jest to samo. Aktualizowałem firmware nagrywarki i jest to samo... Straszna szkoda, bo takie napisy jeśli się udadzą wyglądają bardzo ładnie.

==========
edit: właśnie nagrałem sporo płyt pod rząd i problem nie wystąpił... otóż tym razem nie zmniejszałem czcionki... nie wiem czy to to, ale być może o to chodzi, że napis zamazuje się - czasami, bo nie zawsze - jak zmniejszy się wielkość napisu z domyślnej na inną.

==========
edit:
Ponadto program PLDS Smart Pack czasami się wiesza. Właśnie mi się zawiesił! Nawet przy nie zmienianej czcionce i wtedy napisu już nic nie uratuje...



==========
edit:
Zmieniłem kabel sata od nagrywarki i dodatkowo przełączyłem do innego gniazda... Póki co jest dobrze.

Ostatnio zmieniany przez xyzaz : 07.07.2011 o godz. 21:49
xyzaz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Problem z nagrywaniem CD/DVD w Viście Biken Komputery - oprogramowanie i sprzęt 2 05.04.2010 18:38
liteon SHM-165P6S problem z nagrywaniem obrazów płyt DVD AnthraXsc Napędy optyczne DVD 0 21.02.2007 19:47
Problem z Nagrywaniem Płyt CD Lamek Napędy optyczne CD 3 19.07.2005 18:04
Problem z nagrywarką Combo LG GCC 4521B >>> a dokładniej z nagrywaniem ! angelsfire Napędy optyczne CD 3 01.12.2004 07:18
Problem z nagrywaniem płyt w Nero. kane_f Napędy optyczne CD 7 08.02.2003 11:14


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.