Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 16.01.2006, 20:13   #1
Mickee
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.01.2006
Posty: 3
Mickee w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Błąd odczytu przy 80% na każdej płycie DVD

Witam wszystkich. Mam następujący problem: posiadam dwa napędy optyczne, nagrywarkę DVD Nec 3520AW oraz stary DVD-ROM LG DRD8160B, od jakiegoś czasu na wszystkich płytach DVD z filmami (DVD i AVI) nagranymi przeze mnie pojawia się błąd odczytu przy ok. 80%. Problem występuje w obydwu napędach. Testowałem te płyty na innym komputerze i chodzą bez problemu (nie ma błędów). Wgrałem najnowsze oryginalne biosy do obydwu napędów, zmieniłem taśmę IDE, zmieniałem konfigurację podłączenia (kanały IDE) - nic nie pomogło. Myślałem, że płyty uszkodziły się w magiczny sposób od leżenia ale skoro działają na innym kompie to raczej nie wchodzi to w grę. Skończyły mi się pomysły na przyczynę tego problemu. Proszę o jakieś sugestię i pomoc. Z góry dzięki.
Mickee jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 16.01.2006, 20:50   #2
scalak77
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika scalak77
 
Data rejestracji: 15.01.2004
Lokalizacja: Tarnów
Posty: 221
scalak77 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
1. spróbuj zgrać film przez DVD Descrypter jesli pod koniec wywali błedy to znaczy że za szybko wypalasz
2. jeśli palisz na płytkach no name albo jaiś niemarkowych to pal nie szybciej niź 2x
3. na markowych nośnikach nie pal szybciej niź 4x
Nagrywałem kiedyś x8 na nośnikach i było tak że ostatni vob wywalał błedy przy odczycie DVD Descrypterem, a najwięcej było ich na niemarkowych, do nagrywania filmów polecam Verbatim TDK.
__________________
..siła życia tkwi w nas....
scalak77 jest offline  
Stary 17.01.2006, 17:26   #3
Mickee
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.01.2006
Posty: 3
Mickee w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nagrywałem na Esperanzach z prędkością 4x. W większości na tych płytach mam po kilka filmów AVI a nie DVD więc DVD Descrypter odpada do zgrywania. Najlepsze jest to, że te płyty chodziły bez problemu, dopiero po jakimś czasie się zepsuły.
Mickee jest offline  
Stary 17.01.2006, 18:21   #4
sonon
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 22.07.2004
Posty: 354
sonon zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No to już wiesz, żeby na Esperanzach nie nagrywać!

Jak się oszczędza na płytkach to tak później jest!!
sonon jest offline  
Stary 18.01.2006, 01:21   #5
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,444
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Mickee
Nagrywałem na Esperanzach [...] dopiero po jakimś czasie się zepsuły.
Bo one właśnie tak mają, jeśli masz wrogów, pal im ważne dane właśnie na esperkach, nie używaj ich do niczego innego! (no, może jeszcze jako podstawki pod albo do zawodów - kto dalej rzuci)
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline  
Stary 18.01.2006, 10:29   #6
Mickee
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.01.2006
Posty: 3
Mickee w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Oki, dzięki za rady
Mickee jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.