Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 05.07.2003, 10:47   #1
dmblondi
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.07.2003
Posty: 10
dmblondi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Błędne nagrywanie płyt DVD+R (model HP 200i)

Witam !

Mam podobny problem z nagrywaniem płyt DVD+R na swojej nagrywarce DVD HP 200i DVD+R/RW. Płyty RW nagrywają się idealnie, ani jedna nie nagrała się z błędem. Natomiast płyty R w formacie DVD Video nagrywają się najczęściej z błędem lub bez błędu, ale zacina się potem film na końcówce filmu przy odtwarzaniu.

Straciłem mnóstwo kasy na różne płyty: TDK, Platinum, Esperanza, Datex, Akoss.

Tylko ok. 5 płyt nagrało mi się bez błędu i chodzą prawidłowo, reszta poszła do kosza.

Nie wiem już, co mam zrobić, próbowałem na wiele sposobów. Nagrywałem w NERO, na oryginalnym oprogramowaniu HP. I nic, taki sam objaw.

W nero jest taka opcja przy wypalaniu DVD Video "Book Type DVD-ROM" - nie wiem, co ona dokładnie znaczy, ale przy jej zaznaczeniu i tak źle się nagrywały plyty +R :'(

Na poczatku myslałem, że to wina płyt, jednak ta opcja odpada.
Potem, że lasera, ale skoro nagrywa idealnie DVD+RW to z R nie powinno być problemu.

Nie próbowałem jeszcze na oryginalnych płytach DVD+R firmy HP. Na dniach mam otrzymać jedną płytkę na próbę i wtedy wyślę odpowiedź, co i jak.

Nagrywa się czasami bez błędu, czasami z błędem: np. "SCSI Target Error".
AHA, płyty DVD DATA nagrywają się tak samo, raz z błędem, raz bez niego i te bez błędu raz są czytane, a raz nie.

Jeżeli ktoś by wiedział, jaka może być przyczyna, to BARDZO PROSZĘ o odpowiedź co robić.

POZDRAWIAM WSZYSTKICH użytkowników nagrywarek DVD :)

Ostatnio zmieniany przez dmblondi : 05.07.2003 o godz. 10:49
dmblondi jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 06.07.2003, 13:50   #2
berr64
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 16.02.2003
Lokalizacja: Gdzieś na północy
Posty: 80
berr64 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Próbowałeś odtworzyć te płyty na innym odtwarzaczu DVD,i czy jest on zgodny ze standardem DVD+R/W.
berr64 jest offline  
Stary 08.07.2003, 00:05   #3
dmblondi
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.07.2003
Posty: 10
dmblondi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Błędne nagrywanie DVD+R

Tak, sprawdzałem na kilku innych firm stacjonarnych odtwarzaczach DVD zgodnych ze standardem +R/W i występują liczne zacięcia przy odtwarzaniu.

Nie mogę pojąć, dlaczego na +RW wszystko nagrywa się idealnie, na +R natomiast z błędami...
dmblondi jest offline  
Stary 08.07.2003, 05:56   #4
berr64
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 16.02.2003
Lokalizacja: Gdzieś na północy
Posty: 80
berr64 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jeśli chcesz, żeby Ci ktokolwiek pomógł, myślę że powinieneś zacząć od dokładnego opisania, krok po kroku, jak te płyty kopiujesz.I jakim oprogramowaniem ? I zanim napiszesz, sprawdź na forum, jest sporo opisów.Nie wykluczone że wina jest po stronie HP-ka, ja podobnie miałem ze swoją nagrywarką, sprawdź wersję biosa.

Ostatnio zmieniany przez berr64 : 08.07.2003 o godz. 06:06
berr64 jest offline  
Stary 09.07.2003, 22:44   #5
dmblondi
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.07.2003
Posty: 10
dmblondi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Kilka dni temu znalazłem newsa na stronie głównej CDrINFO ze nagrywarki DVD+R/W z prędkością nagrywania max. x2.4 można ich wersję biosu uaktualnić i że będą nagrywały płytki DVD x4. Czy taka uaktualniona wersja może rozwiązać w.w. problem?

Czy aktualizacja biosu dużo daje, czy jest kosztowna i czy realne jest, aby z oryginalnej prędkości 2.4 zrobić x4?

Prosze o odpowiedzi

Co do opisywania robienia filmów to już niedługo postaram się opisać co i jakimi programami robiłem.

POZDRAWIAM !
dmblondi jest offline  
Stary 09.07.2003, 22:47   #6
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
no true-prawda,tylko jeszcze plytek w sklepie nie ma , ale w japan juz sa !!!


zobacz tu http://forum.cdrinfo.pl/showthread.p...threadid=23212
__________________

Ostatnio zmieniany przez zorg : 09.07.2003 o godz. 22:50
zorg jest offline  
Stary 14.07.2003, 20:01   #7
dmblondi
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.07.2003
Posty: 10
dmblondi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Po długich wyszukiwaniach problemu znów piszę odpowiedź na forum.

Tworzę kopię bezpieczeństwa swojej płyty DVD korzystając z programu DVD Shrink ver. 2.3. Zostawiam tylko sam materiał filmowy, tzn. film oraz jedną ścieżkę dźwiękową, oraz ewentualnie napisy. Po wykonanym authoringu mam pliki gotowe do wypalenia na płytkę. Wypalając poprzez Nero 5.5.10.42 z dysku na plytkę wyskakuje błąd na 19 min. nagrywania "SCSI TARGET ERROR" lub nagrywa się bezbłędnie, ale podczas odtwarzania są "zacięcia".

Tak więc najpierw nagrywam na +RW, potem z płyty +RW kopiując w całości płytę kopiuję na +R. Nie wyskakują błędy podczas nagrywania, ale są zacięcia filmu przy późniejszym odtwarzaniu. Albo po ok. 100 min filmu, albo ostatnio mi się zdarzyło już po 15 min.

nagrywałem na rozmaitych nośnikach, tak jak to opisywałem wcześniej.
Nagrywalem też na firmowej płytcen +R HP. Taki sam objaw.

Nagrane płyty sprawdzałem na kilku odtwarzaczach wewnątrznych oraz stacjonarnych zgodnych ze standardem +RW
P
odejrzewam tylko, że albo źle robię authoring płyty [co jest mało prawdopodobne] albo muszę wgrać nową wersję biosu - mam 1.36, a najnowsza jest 1.51

Obawiam się tylko, czy gwarancja wtedy mi przepadnie ? Prosze o odpowiedzi

Tak więc naświetliłem mam nadzieję dość jasno problem.

BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDZI
dmblondi jest offline  
Stary 14.07.2003, 21:55   #8
zorba
Bywalec
 
Avatar użytkownika zorba
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Posty: 61
zorba zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a probowales wypalac clonedvd. ja mam 1.1.4.1 i wszystko mi dziaa jak nalezy. tez robilem tak jak mowiles w DVD Shrink 2.3 i potem w clonedvd i wszystko jest ok.

no chyba ze to problem + bo ja mam -

a sprawdz jeszcze bezposrednio odtwarzanie tych pliczkow z hdd, do tego mozesz uzyc np. PowerDVD 4.0. Jak film bezposrednio z hdd bedzie juz poszatkowany to znaczy ze to nie jest wina nagrywarki.
__________________
Follow the white rabbit
zorba jest offline  
Stary 16.07.2003, 01:28   #9
dmblondi
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.07.2003
Posty: 10
dmblondi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Tak, próbowałem nagrywać w Clone DVD ver. 1.1.7.1 - była to kopia 1:1, a że posiadam tymczasowo tylko jeden napęd, najpierw odczyt i zapis na dysk, potem wypalanie na +R i to samo, skacze obraz, nawet nie pod koniec filmu, ale juz po 15 min ! [?]

Pliki najpierw sprawdziłem programikiem Power DVD XP 4.0 - tak jak zaleciłeś, film szedł bez zarzutu ... kolejna płyta +R do kosza

Robiłem także programem DVD2One ver. 1.1.3 i nic, sprawdziłem na dysku-jest OKI, na płycie R nie jest OKI.

Ostatnio znalazłem info o instalacji sterowników ASPI - czy to coś pomoże, co sądzicie o aktualizacji owych sterowników ?
Aktualnie mam wersje plików:

WNASPI32.DLL ver. 1.0
WINASPI.DLL ver. 1.0
APIX.VXD ver. 4.0
ASPIENUM.VXD ver. N/A [nieznana]
---------------------------------

Czy aktualizacja także sterowników kontrolera IDE przydałaby się ?

BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDZI i z góry dziękuję
dmblondi jest offline  
Stary 16.07.2003, 09:26   #10
zorba
Bywalec
 
Avatar użytkownika zorba
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Posty: 61
zorba zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
no to juz wiadomo ze to cos z nagrywara.

teraz inne pytanie czy po wlozeniu nagrywary do kompa zainstalowales na nowo system. Ja jak wlazoylem to tez mialem problemy, niektore programy mi wogule nie chcialy wypalac, a jak na nowo instalnalem system to teraz wszystko dziala jak trzeba. Ale jesli sie nie myle to nie trzeba na nowo instalowac systemu, tylko wywalic stare i na nowo zainstalowac oryginalne wondowsowe drivery do nagrywary. Niestey nie wiem jak to sie robi dlatego tez na nowo instalnalem system, ale moze ty wiesz to nie bedziesz musisal na nowo instalowac.

powodzenia
__________________
Follow the white rabbit
zorba jest offline  
Stary 16.07.2003, 12:50   #11
dmblondi
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.07.2003
Posty: 10
dmblondi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Postanowiłem nie czekać i zainstalowałem drivery ASPI ver. 4.71.2

Niestety, próbowałem wypalić po instalacji płytkę z tym samym filmem, co wcześniej i objaw taki sam

Zauważyłem jednak następującą różnicę: najpierw obraz zaczynał się zawieszać na stacjonarnym odtwarzaczu po ok. 30 min filmu, natomiast po zainstalowaniu driverów już pod koniec filmu, ok. 70 min.

Tak więc myślę, że nie jest to wina ani programów do authoringu, ani programu do wypalania, ani driverów ASPI, ani czystych płyt.

Pozostaje tylko jedna możliwość-podłączenie kablami IDE nagrywarki do komputera. Ale z drugiej strony, gdybym źle ją podłączył, nie byłaby widziana przez system.

Mam dwa dyski twarde i jedną nagrywarkę DVD, dyski są na jednym kablu IDE, nagrywarka ustawiona na MASTERa na drugim kablu IDE, więc wszystko powinno być OK.

Nie próbuję więcej wypalać na płytach +R, bo i tak już sporo kasy straciłem na nie. Czekam niecierpliwie, aż ktoś rozwiąże mój problem.

Proszę o odpowiedzi

PS. spróbuję jeszcze zainstalować na nowo system, ale wątpię, aby to pomogło
dmblondi jest offline  
Stary 28.07.2003, 21:28   #12
dmblondi
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.07.2003
Posty: 10
dmblondi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Smile PROBLEM ROZWIĄZANY !!!

Witam ponownie !

Poszedłem do kolegi, który miał WINDOWS XP, podłączyłem nagrywarkę, zainstalowałem oprogramowanie i skopiowalem płytę w locie 1:1. Wszystko poszło bezproblemowo, po nagraniu każdy ze sprawdzanych wcześniej odtwarzaczy nie zaciął się w żadnym miejscu.

Wcześniej nagrywałem na Windows 98, i pewnie dlatego, że +RW jest nowszym formatem nie mogłem pod tym systemem poprawnie wypalić płyty.

Dziekuję wszystkim bardzo za pomoc

POZDRAWIAM !!!
dmblondi jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.