Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 23.12.2010, 23:56   #1
Niko47
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.01.2010
Posty: 9
Niko47 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Błędy CRC przy nagrywaniu

Witam, posiadam nagrywarkę LG GH22NS50 (HL-DT-ST DVDRAM GH22NS50) i mam z nią dość niefortunny problem. Otóż podczas nagrywania płyt DVD (TDK), tworzą się błędy (choć sam zapis według programów kończy się pomyślnie) i przy próbie odczytu (albo weryfikacji) występuje błąd CRC.

Płyty są raczej dobre, ponieważ już nagrywałem na nie wcześniej, u kolegi 2 płyty nagrały się bez żadnego problemu, a sam zepsułem przy próbie koło 10-ciu, więc raczej nie ma szans, że mi się trafiła jakaś wadliwa.

Instalacja ASPI nie pomogła, Nero Info Tool wyrzuciło, że ASPI jest zainstalowane poprawnie, wersje plików i ich lista w załącznikach.

Jeśli chodzi o Firmware, TN03, najnowsze z strony producenta.

DMA mam włączone (załącznik)...

Nagrywałem Nero 7 jak i CDBurnerXP, w obu programach ten sam problem, po prostu nagrywa większość danych dobrze, psuje trochę sektorów i nagrywa poprawnie resztę.

Usuwanie i dodawanie ponownie nagrywarki do systemu na nic się zdały.

Jakieś sugestię czego to może być wina? Z góry dzięki za pomoc i ogólnie wesołych świąt
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-aspi.jpg   -dma.jpg  

Ostatnio zmieniany przez Niko47 : 23.12.2010 o godz. 23:58
Niko47 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.12.2010, 01:02   #2
marynarz
Guru
 
Data rejestracji: 01.05.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 1,634
marynarz niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
TDK nie sa najwyzszych lotow a Twoja nagrywarka moze miec kiepska strategie dla akurat tej plyty.
Wyproboj Verbatim dla porownania.
__________________
...El Marinar...
marynarz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.12.2010, 23:04   #3
Niko47
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.01.2010
Posty: 9
Niko47 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wszystko pięknie i ładnie, tylko... Dawniej nagrałem z 20 płyt z tej paczki (wszystkie TDK, takie same) i każde się pięknie zapisywały. Płyty raczej się nie przeterminowują, więc...
Niko47 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.12.2010, 05:11   #4
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,287
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Podaj kod producenta płyt TDK -jeżeli są od CMC Magnetics to standard -taka jakość -kosz
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.12.2010, 16:19   #5
Niko47
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.01.2010
Posty: 9
Niko47 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
MBIPG101 R05
Jednak jeszcze raz zwracam uwagę na fakt, że wcześniej nagrałem koło 20 płytek z 50-cio płytowej paczki bez najmniejszych problemów...
Niko47 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.12.2010, 16:44   #6
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,287
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Teoretycznie płyty dobrego wytwórcy MBI-Moser Baer India -nie ma znaczenia
że wcześniej nagrałeś ileś tam płyt-nośniki nie zawsze trzymają tą samą jakość nawet z jednego cake -potrafią być wybrakowane z wadami

-scan jakości nagrania może coś wyjaśni-
NeroSpeedDisc zakładka jakość i napęd do testów np. Lite-on
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.12.2010, 14:30   #7
Niko47
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.01.2010
Posty: 9
Niko47 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ok... NeroSpeedDisc nie chce zbyt współgrać z moim napędem (w wersji z Nera 7 test jakości nie chciał się odpalić, inne tak, w Nerze 9 nawet nie wykryło napędu). Zrobiłem coś innego. Otóż przełożyłem napęd do kumpla i za pomocą innego kabla SATA podłączyłem. Test nagrywania- moim napędem zepsułem kolejną płytę (cool...), napędem kolegi nagrałem bez problemu. U innego kolegi też nagrałem 2 płyty TDK z tego cake bez problemów, więc już chyba na 100% mogę być pewien, że to wina napędu, nie płyt. Teraz małe pytanie- czy zabrudzony laser może być przyczyną tych CRC?
Niko47 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.12.2010, 14:55   #8
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,287
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Napędy LG nie testują jakości nagrania płyt -jeżeli chcesz sprawdzić jak są nagrane płyty to starsze Benq i Plextor z nowych Lite-on i jego OEM-y,

Wygląda to na problem z napędem-jak byłby zabrudzony to wszystkie płyty miały by problemy .
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.12.2010, 15:03   #9
Niko47
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.01.2010
Posty: 9
Niko47 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wiem, musze w takim razie kupić inne płyty do testów. Co nie zmienia faktu, ze wcześniej działały, a wyciągnąć 12 wadliwych płyt z 50-cio płytowego cake jest jak być uderzonym piorunem- raz na parę milionów

Warto zaznaczyć, że odczytuje wszystko poprawnie, ale zapis dzieje się na innych długościach fali (chyba), więc na upartego mogłoby to być prawdziwe...

Ofc to moje domysły, sam się na tym zbyt nie znam ;f
Niko47 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2010, 17:08   #10
Niko47
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.01.2010
Posty: 9
Niko47 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ok, dzisiaj przeczyściłem laser, i kupiłem dwie inne płytki. Efekt? Inne nagrywa świetnie, na pozostałe TDK dalej się focha i robi błędy...
Niko47 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2010, 22:47   #11
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,868
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Może należy przyjąć, że TDK straciły ważność. Dobrze, że czyste, a nie z ważnymi danymi.
Kolejne potwierdzenie, że TDK to szajs.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.12.2010, 07:33   #12
Niko47
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.01.2010
Posty: 9
Niko47 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A jednak nie- tylko nie chciałem robić Triple-postów, na prawdę by się przydała opcja edycji...
Pomogło downgrade firmware- wiem, to dziwne, ale po zmienieniu z TN03 na TN02 i udało mi się wczoraj nagrać dwie. Szkoda tylko, że straciłem przez głupotę dwanaście wcześniej, ale cóż.

Thx wszystkim za pomoc, za***iaszczego sylwestra życzę
Niko47 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
crc, gh22ns50, nagrywania, podczas


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Blad CRC przy instalacji - problem z wypaleniem? ZbigNieff Off topic 9 16.04.2006 00:04
Błędy CRC przy kompresji dużych plików. Arepo Off topic 8 12.02.2006 15:42
LG 4167B robi błędy przy nagrywaniu CD AUDIO maciaku Napędy optyczne CD 16 02.02.2006 12:00
Błędy CRC na Teac CD W540E marko22 Napędy optyczne CD 9 25.03.2003 18:19
Problem z HP 7550i przy nagrywaniu CD 80min. Majol Napędy optyczne CD 1 28.12.2000 01:48


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.