Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 30.06.2004, 18:15   #16
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Hm - 1 plyte DVD mozna nagrac na 7 plytach CD. DL tez mozna rozbic na 13 CD
Wiec DVD tez nie jest niezbedne ...
pawelblu jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 30.06.2004, 19:22   #17
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez pawelblu
Hm - 1 plyte DVD mozna nagrac na 7 plytach CD. DL tez mozna rozbic na 13 CD
Wiec DVD tez nie jest niezbedne ...
konczac ta poniekad smieszna , przyznasz, dyskusje trzeba zauwazyc ze DL nagrany na CD nie da sie odtworzyc na wiekszosci odtwarzaczy - miniDVD to jest bardzo nieformalny format, moj phillips 929 widzi tylko bitrate audio+video do 7500kbit/s (i to nie zawsze). czyli jednak kilkoma CD nie zastapie DVD, natomiast dwoma DVD jednowarstwowymi zastapie DVD DL.

wierze, ze masz jeszcze argumenty typu: "to mozesz nagrywac SVCD jak sie nie podoba", ale wchodzimy przez to w totalny oftopic wiec ja reasumujac stwierdzam jedno: DL jest stanowczo za drogi, i nie tylko dla mnie ale i dla wiekszosci palaczy.

pozdrawiam
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline  
Stary 30.06.2004, 19:29   #18
Turboni
Wyjechać Ci z bani ?
 
Avatar użytkownika Turboni
 
Data rejestracji: 26.02.2004
Lokalizacja: Warszawa - obecnie Pruszków
Posty: 4,124
Turboni niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
niestety jest drogie takie sa poczatki a jak bylo kiedys z plytkami cd potem dvd a teraz dvd DL ale niestety taka jest cena nowosci. bylem wczoraj u kolesia i dopiero od jutro czyli od 01.07 bedzie je mial mam podjechac wieczorkiem na zakupy do niego.
trzeba sprawdzic czy chodzi 812@832.
pozdro
Turboni jest offline  
Stary 30.06.2004, 19:55   #19
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez pykson
wierze, ze masz jeszcze argumenty typu: "to mozesz nagrywac SVCD jak sie nie podoba", ale wchodzimy przez to w totalny oftopic wiec ja reasumujac stwierdzam jedno: DL jest stanowczo za drogi, i nie tylko dla mnie ale i dla wiekszosci palaczy.
Oczywiscie ze jest za drogi zeby uzywac go w domu, ale nadal nie rozumiem zaskoczenia. Jezeli zaskoczyla cie cena DL to widac sie dobrze nie przygotowales od dawna krazyla nieoficjalna plota o cenie ok. 13$ (50$ to byla cena jakis prototypow), tazke jedyna rzecza ktorej nie rozumiem to zaskoczenie ta oczywista cena (no tylko nie bylo wiadomo czy bedzie to 40zl. czy 60 zl, ale ze pierwsze nosniki beda oscylowac w tej granicy to bylo wiadomo). 20 zl. to moze kosztowac jakas Esperanza za ok. 1-2 miesiace, a nie Polska premiera DL i to w wydaniu Verbatima.

Ze jest to cena za wysoka - oczywiscie sie zgadzam.

CDRy po 20 zl. tez byly za drogie. Wspomniane nagrywarki DVD jak wchodzily rowniez. TAKA JEST CENA NOWOSCI TECHNICZNYCH.
Gdyby byly to 2 SL sklejone wierzchami to cena bylaby standardowa, ale tu sie placic za skok technologiczny - przynajmniej narazie.
pawelblu jest offline  
Stary 30.06.2004, 20:00   #20
Turboni
Wyjechać Ci z bani ?
 
Avatar użytkownika Turboni
 
Data rejestracji: 26.02.2004
Lokalizacja: Warszawa - obecnie Pruszków
Posty: 4,124
Turboni niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
nie ma sensu teraz wydawac 60 zeta na plytke DL bo filmy mozna kupic (orginaly) za okolo 80-100 zeta. Trzeba czekac a u mnie jest to niestety ciekawosc czy 812@832 to wypali i sztuke na testa moge kupic a potem pozostaje cierpliwie czekac na spadek cen.
Turboni jest offline  
Stary 30.06.2004, 21:08   #21
spidek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 07.02.2004
Lokalizacja: Olkusz
Posty: 83
spidek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Turboni
nie ma sensu teraz wydawac 60 zeta na plytke DL bo filmy mozna kupic (orginaly) za okolo 80-100 zeta. Trzeba czekac a u mnie jest to niestety ciekawosc czy 812@832 to wypali i sztuke na testa moge kupic a potem pozostaje cierpliwie czekac na spadek cen.

Zaloz ups'a i zadzwon do elektowni zeby sie upewnic czy nie bedzie dluzszych brakow pradu :P
spidek jest offline  
Stary 01.07.2004, 07:50   #22
Sebastian997
Forumator
 
Avatar użytkownika Sebastian997
 
Data rejestracji: 12.07.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 724
Sebastian997 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez spidek
Zaloz ups'a i zadzwon do elektowni zeby sie upewnic czy nie bedzie dluzszych brakow pradu
Facet, pisz na temat bo mnie nosi jak czytam takie posty. A jesli to mial byc jakis zart to ja za nic w swiecie nie kumam twojego poczucia humoru

A wracajac do tematu:
Cytat:
Napisany przez Turboni
Trzeba czekac a u mnie jest to niestety ciekawosc czy 812@832 to wypali i sztuke na testa moge kupic a potem pozostaje cierpliwie czekac na spadek cen.
jesli wiecie gdzie na slasku mozna kupic juz DL to ja tez odzaluje tych pare zlotych i sprawdze jak bedzie z ich wypalaniem
Sebastian997 jest offline  
Stary 01.07.2004, 09:16   #23
grzes07
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 21.10.2002
Posty: 254
grzes07 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Niech nikt niema zludzen ze plyty te w krotkim czasie spadna do rozsadnej ceny a markowe DVD DL jak Verbatim tutaj spadek bedzie jeszcze dluzszy, musimy zdac sobie sprawe ze bardzo tanie nosniki spowoduja realne zagrozenie dla branzy medialnej ktora czerpie z sprzedazy DVD (orginalne filmy,muzyka,koncerty,gry) bardzo duze zyski a np. kazdy "kowalski" ktory ma w posiadaniu nagrywarke DVD DL i np. dostep do tanich nosnikow (2~4 euro) wypala wszystko i musimy sobie zadac pytanie kto na tym traci?
pogadac to dobra rzecz ale dla nas "maluczkich" a po drugiej stronie jest wielka wladza i duze pieniadze dlatego to oni dyktuja warunki.
Ale do marzycieli swiat nalezy.
grzes07 jest offline  
Stary 01.07.2004, 09:23   #24
Sebastian997
Forumator
 
Avatar użytkownika Sebastian997
 
Data rejestracji: 12.07.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 724
Sebastian997 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mysle ze jednak interes producentow nosnikow nie zawsze idzie w parze z interesem wytworni filmowych. Wiec jednak stawialbym na to, ze te nosniki stanieja. Jedynym czynnikiem ksztaltujacym ich ceny bedzie chyba popyt i konkurencja wsrod firm produkujacych takie plyty. Nie sadze zeby producenci ulegli naciskom branzy filmowej i ograniczali produkcje tracac przy tym swoje wlasne zyski w imie interesow swiata filmu. Przynajmniej mam taka nadzieje. A jesli ktos chce piracic to w 90% przypadkow zrobi to takze na nosniku SL i wysoka cena plyt DL nie powstrzyma go przed tym. Wystarczy taki film transkodowac, wyciac menu i inne dodatki, ktorych i tak wiekszosc nie uzywa i zostaje sam film w przyzwoitej jakosci. Najlepszym dowodem na to jest popularnosc DivX'a, ktory mimo jakosci nizszej nawet od transkodowanego DVD, i tak zrobil furore i znalazl miliony zwolennikow, ktorym absolutnie wystarczala (i dalej wystarcza) jego jakosc

Ostatnio zmieniany przez Sebastian997 : 01.07.2004 o godz. 09:28
Sebastian997 jest offline  
Stary 01.07.2004, 10:58   #25
Val
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 03.01.2003
Posty: 127
Val zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Myślę, że cena może dopiero wtedy spaść, gdy zwrócą się koszty pierwszych linii produkcyjnych i gdy pojawi sie spora liczba użytkowników posiadających nagrywarki DL. Wcześniej na pewno nie ma co marzyć aby ceny spadły, a takie firmy jak Princo czy Esperanza jeśli już wyprodukują takie płytki to zapewne połowa z nich jak nie więcej będzie sie nadawała tylko do kosza, bo albo padną podczas nagrywania, albo nie będzie się ich dawało poprawnie odczytać na większości odtwarzaczy.
Val jest offline  
Stary 01.07.2004, 12:40   #26
Sebastian997
Forumator
 
Avatar użytkownika Sebastian997
 
Data rejestracji: 12.07.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 724
Sebastian997 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Val
....a takie firmy jak Princo czy Esperanza jeśli już wyprodukują takie płytki to zapewne połowa z nich jak nie więcej będzie sie nadawała tylko do kosza, bo albo padną podczas nagrywania, albo nie będzie się ich dawało poprawnie odczytać na większości odtwarzaczy.
Calkiem mozliwe, juz z nosnikami SL od Esperanz'y sa ostatnio niezle jazdy. Sam omijam je szerokim lukiem po przeczytaniu tych wszystkich postow w ktorych ludzie opisywali swoje przygody z tymi plytami. Nawet jesli felerne sa tylko niektore partie Esperanz to i tak wole nie ryzykowac
Sebastian997 jest offline  
Stary 01.07.2004, 14:14   #27
mbar
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 28.12.2003
Posty: 550
mbar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mam właśnie w ręku płytkę DL Verbatim +R 2,4x oraz nagrywarkę 812S przerobioną na 832S. Ponieważ do 8,5 GB brakuje mi jeszcze jednego filmu AVI wrażeniami z testu nagrania i odczytu podzielę się najpewniej jutro wieczorem.
mbar jest offline  
Stary 01.07.2004, 14:16   #28
Peterpl
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Peterpl
 
Data rejestracji: 11.04.2004
Posty: 107
Peterpl zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
hehe dałeś 50zł za to coś jak narazie to jest przegięcie cenowe skoro za nośnik Verba SL płacimy 3.70zł a za 2x większy ~60zł
__________________
C2D E6600 ***8226; Asus P5N32-E nForce 680i SLI ***8226; EVGA 8800 GTX 768MB ***8226; Corsair Twin2X 2GB DDR2 800MHz CL4 ***8226; Seagate Barracuda 7200.11 500GB ***8226; Pioneer DVR-212BK ***8226; Audigy 2ZS Platinum ***8226; Logitech Z-680 THX ***8226; TT DVB S2-3600 ***8226; Logitech MX518 ***8226; Chieftec Dragon AX-01SL-D-U ***8226; Antec NeoPower 480W
Peterpl jest offline  
Stary 01.07.2004, 14:19   #29
mbar
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 28.12.2003
Posty: 550
mbar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Sebastian997
Calkiem mozliwe, juz z nosnikami SL od Esperanz'y sa ostatnio niezle jazdy. Sam omijam je szerokim lukiem po przeczytaniu tych wszystkich postow w ktorych ludzie opisywali swoje przygody z tymi plytami. Nawet jesli felerne sa tylko niektore partie Esperanz to i tak wole nie ryzykowac
Ja jakiś miesiąc temu kupiłem 50 szt. Esperanz -R 4x Special Edition i muszę stwierdzić, że jakościowo są OK. Wypaliłem ich już 30 i tylko 4 lub 5 trafiło do kosza (nagrywarka się zawiesiła przy zapisie lead-out). Procentowo te Esperanze wypadły lepiej, niż nagrywane przeze mnie (411S@811S) Verbatimy -R od MCC, których więcej nie przeszło weryfikacji lub powiesiło się przy zapisie lead-out. Goodbye Verbatim -R.
Jednak nie odważę się kupić Esperanzy +R, tu pozostaję przy Platinumach 8x od Ricoha. Generalnie te dwie marki - Esperanza SE i Platinum 8x - są najlepsze dla mojej nagrywarki.
mbar jest offline  
Stary 01.07.2004, 14:23   #30
mbar
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 28.12.2003
Posty: 550
mbar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Peterpl
hehe dałeś 50zł za to coś jak narazie to jest przegięcie cenowe skoro za nośnik Verba SL płacimy 3.70zł a za 2x większy ~60zł
Jedną płytkę DL Verbatima dostałem w prezencie za nic nie musiałem płacić.
mbar jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.