Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 15.06.2004, 06:25   #1
Ronin_AJ
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.06.2004
Posty: 11
Ronin_AJ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ciekawostka, czy problem z wypalaniem na LiteON SOHW-812S

Mój problem polaga na tym iż wiekszość , a właściwie wszytkie tanie plyty jakie wypalilem na 812s maja w odleglosci pół centymetra od poczatku zapisywania nosnika , taka grubsza , ciemniejsza obwodke wokol plyty. Na innych lepszych nosnikach ona jest mało widoczna albo nie ma jej wcale. Zastanawiam sie czy może to miec jakis wplyw na odtwarzanie płyty teraz albo w przyszlosci. Czy to wina lasera w nagrywarce. Znajomy tez ma taki model jak ja i nie ma na wypalonych przez siebie plytach czegoś takiego. Sprawdzalem plyty pod Nero CD-DVD Speed wykonujac Scan disc pliku i powierzchni i ponad 90 % plyt jest ok. Czy mam powod by sie martwić czy wszytko z nagraywarka jest ok.Bede wdzieczny za odpowiedzi na moj temat i przepraszam jesli juz wczesniej ktos cos podobnego założył.

Ostatnio zmieniany przez Ronin_AJ : 15.06.2004 o godz. 06:39 Powód: uzupełnienie o jaki konkretny model nagrywarki chodzi
Ronin_AJ jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 15.06.2004, 07:56   #2
mjq666
downloader
 
Avatar użytkownika mjq666
 
Data rejestracji: 03.01.2003
Posty: 803
mjq666 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Rada: sprawdz plyte przed nagraniem... I co? Obwodka juz tam jest.

mjq
__________________
Pozdrawiam mjq
mjq666 jest offline  
Stary 15.06.2004, 08:27   #3
Ronin_AJ
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.06.2004
Posty: 11
Ronin_AJ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ta obwodka (wyglada jak mniejsze kolo i jest grubosci ok. 2mm) powstaje tylko po wypaleniu plyty DVD. Znajomy posiadajacy ten sam model nagrywarki ma idealnie wypalone plyty ... zadnej takiej skazy. I nie wiem czy sie tym martwic ( wiem ze czlowiek ma wazniejsze sprawy w zyciu niz taka pierdółka ;-)), ale to mi nie daje spokoju.
Ronin_AJ jest offline  
Stary 15.06.2004, 12:25   #4
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ronin_AJ, posc to moze przez kProbe, jest bardziej wiarygodny dla litka anizeli Nero. napisz tez z jakim speedem paliles ta plytke (moze to ma jakis zwiazek z przeskokiem na wyzsza predkosc, tak sobie glosno tylko mysle )
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline  
Stary 15.06.2004, 14:00   #5
Bajbus_35
-=<Warsaw Moose>=-
 
Avatar użytkownika Bajbus_35
 
Data rejestracji: 09.05.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 101
Bajbus_35 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Ronin_AJ
Ta obwodka (wyglada jak mniejsze kolo i jest grubosci ok. 2mm) powstaje tylko po wypaleniu plyty DVD.
Hmm...Pojawia się tylko na "-" czy i na "+"?
__________________
~~Pozdrawiam~~

Benq DW 1655 | Pioneer DRV 112
Bajbus_35 jest offline  
Stary 16.06.2004, 12:27   #6
Ronin_AJ
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.06.2004
Posty: 11
Ronin_AJ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ta obwodka czy jak ja tam nazwac pojawia sie z tego co zauwazylem tylko na minusach, jest ciensza na lepszych (firmowych) nosnikach, a bardziej widoczna na tych gorszych . Na plusach wszystko wyglada dobrze. Nie wiem nadal co z tym fantem zrobic. Moze zmiana biosu by to naprawila?
Ronin_AJ jest offline  
Stary 16.06.2004, 13:38   #7
Bajbus_35
-=<Warsaw Moose>=-
 
Avatar użytkownika Bajbus_35
 
Data rejestracji: 09.05.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 101
Bajbus_35 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Ronin_AJ
Ta obwodka czy jak ja tam nazwac pojawia sie z tego co zauwazylem tylko na minusach, jest ciensza na lepszych (firmowych) nosnikach, a bardziej widoczna na tych gorszych . Na plusach wszystko wyglada dobrze. Nie wiem nadal co z tym fantem zrobic. Moze zmiana biosu by to naprawila?
Ja mam to samo i też tylko na "-", fakt że z dolnej pułki. Na poprzednim litku, który padł nie było tego problemu,
co ciekawe na obecnym litku na biosie US05 problemu nie ma, na US0N i VS03(812@832) jest ale tylko na kiepskich nośnikach.
Zobacz->scan
__________________
~~Pozdrawiam~~

Benq DW 1655 | Pioneer DRV 112
Bajbus_35 jest offline  
Stary 16.06.2004, 14:38   #8
Ronin_AJ
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.06.2004
Posty: 11
Ronin_AJ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dokladnie tak wyglada moj problem jak na tym scanie. Wielkie dzieki za to zdjecie i za wszystkie wpisy. Bede probowal zmienic bios ... lub powalczyc o wymiane sprzetu ;-).
Ronin_AJ jest offline  
Stary 16.06.2004, 17:52   #9
Darek_K
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Darek_K
 
Data rejestracji: 03.03.2004
Posty: 212
Darek_K zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wiem ze to troszke odbiega od tematu ale dzisiaj nagralem płyte CD-R Platinum x52 predkoscią 32x na moim LiteON LTR-48125S i identycznie wyglądająca obwodka zrobiła mi sie ale przy zewnętrznej stronie płyty. Zdziwiło mnie to poniewż nie wygladało to poprostu na to ze napęd zwolnił, poprosty taka wlasnie przewa w nagrywaniu. Gdy pezpusciłem tą płyte w KProbe dokładnie w tym miejscu jest wysoki slupek w błędach PO.... Tak wiec sobie pomyslałem że to może jest wina NERO że robi takie coś.... No nic sory ze tak odeszłem troche od tematu ale właśnie jak to zobaczyłem to pomyślałem sobie o tym Topicu
Pozdrawiam
Darek_K jest offline  
Stary 16.06.2004, 21:25   #10
texas27
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.03.2003
Posty: 2
texas27 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Panowie bez paniki. Nie wiem czy tylko ja sprawdzam płyty przed wypaleniem ale omawiany problem zauważyłem już wcześniej. na płytach dvd firmy Esperanza (dvd-r) jest taka obwódka ale jeszcze przed nagraniem (nie wiem jak płyty innych producentów). I naprawdę nie wpływa to na jakość nagranego materiału. Osobiście nagrywam na w/w płytach zarówno dane jak i filmy. A posiadam Lite-on 812s@832s. I do dzisiaj wszystko chodzi bez zarzutu.
Pozdrawiam
texas27 jest offline  
Stary 17.06.2004, 06:49   #11
Ronin_AJ
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.06.2004
Posty: 11
Ronin_AJ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nikt nie panikuje ;-) , tak jak w tytule napisalem : ciekawostka czy problem. Zmienilem bios na US0N i ta obwodka zniknela na tych tanszych nosnikach , czasem widac jej bardzo niewielki fragment (trzeba sie dobrze wpatrywac w to miejsce), takze jest poprawa i to znaczna. Texas, mysle ze wszyscy sprawdzamy przed wypalenim jak plyta wyglada, tak dla pewnosci ( na pewno ja to robie), i nie wiem ale chyba juz wspominalem ze ona powstaje po zapisie danych na plyte. Pozdrawiam wszystkich . Ps. Wielkie dzieki Bajbus za pomoc
Ronin_AJ jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.