Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 03.04.2003, 15:54   #1
:)
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.04.2003
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 2
:) w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
NEC ND-1000 \1100\1300 A

Według tabeli na CDRinfo ten model opisany jest jako dwusystemowy, czyli że zapisuje zarówno DVD-R/RW jak i DVD+R/RW. Według dystrybutora ten napęd może nagrywać tylko "+". Kto ma rację. Dodam, że cena wskazuje raczej na to że jest to napęd jednosystemowy.

Pete

Encyklopedia NEC / Optiarc
NEC ND-1100A 2003r.

Ostatnio zmieniany przez czary2mary : 09.10.2015 o godz. 10:15
:) jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.04.2003, 16:26   #2
Pawel_k
User
 
Data rejestracji: 25.09.2002
Posty: 3,272
Pawel_k zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a co na to producent
__________________
nie bedzie niczego
Pawel_k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.04.2003, 16:45   #3
:)
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.04.2003
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 2
:) w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Pawel_k napisa***322;(a)
a co na to producent
Niestety zdaje się potwierdzać mniej optymistyczną wersję:
http://www.nec.co.uk/ND1100A.asp
warunek spełniony jest w przypadku wyższego modelu
http://www.nec.co.uk/ND1300A.asp
Czas chyba na poprawki na stronie CDRinfo
:) jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.04.2003, 09:42   #4
emge_
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.04.2003
Lokalizacja: elblag
Posty: 2
emge_ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
informacje pochodzace od producenta zaprzeczaja same sobie

podany wczesniej adres .co.uk faktycznie mowi o wsparciu tylko dla +R/+RW (dokument .pdf do ktorego jest link na angielskiej stronie wyraznie opisuje model ND-1100 => a wiec bez oznaczenia "A" !!!)

jednak juz na niemieckiej stronie NECa mozemy znalezc link do dokumentacji o wsparciu dla +/-R +/-RW => link kieruje nas na strony szwedzkiego NECa
tutaj link:

http://www.nec.se/upload/bilder/Part...d/ND-1100A.pdf

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

mimo wszystko przegladajac net w poszukiwaniu sladow tej nagrywarki nie znalazlem nikogo kto pochwalilby sie posiadaniem takiego modelu NECa ktry obslugiwalby oba standarty

na roznych forach mowi sie iz obsluga -R -RW ograniczona jest wylacznie firmware'm
jednak takze nie udalo mi sie znalez informacji czy jest skuteczny sposob na wymiane firmwaru tak aby uruchomic obsluge "minusa"
emge_ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.04.2003, 19:26   #5
masterofp
masterofp.us
 
Avatar użytkownika masterofp
 
Data rejestracji: 13.12.2002
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 53
masterofp w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam model ND-1100A i rzeczywiście wspiera on tylko plusa...
__________________
regards, masterofp
masterofp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.04.2003, 14:12   #6
jerzin
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.04.2003
Posty: 4
jerzin w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Thumbs down NEC-ostrzeżenie

Dzisiaj nabyłem nagrywarkę DVD NEC-ND1100, w opisie której producent jak też dystrybutor sugeruje, że nagrywarka ta działa w formacie +R/RW jak też -R/RW. Taki opis na dzień dzisiejszy znajduje się też na stronach CDR-INFO (tu sprawdzałem przed zakupem) .

Prędkość zapisu DVD-R/RW x2/x1
Prędkość zapisu DVD+R/+RW x4/x2.4

Stwierdzam, że opis jest niezgodny z prawdą. Nagrywarka o tym symbolu kosztująca około 1100 zł. wypala płyty w formatach +R/RW (plus). Na samym urządzeniu, opakowaniu oraz w dołączonych materiałach nie ma mowy o -R/RW (minus).

Wygląda na to, że ktoś tu kogoś robi w konia. Wystąpiłem do dystrybutora o zwrot sprzętu. Na początek zaproponował mi pokrycie kosztów wysyłki. Poinformował też, że wysyłał jakieś maile, w których nie pisał o -R/RW. W jakimś pdf-ie ze strony światowej NEC pojwia się rozróżnienie pomiędzy symbolami NEC-ND1100 a NEC-ND1100A. Jednym słowem kant na Polskę.
jerzin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.05.2003, 10:42   #7
emge_
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.04.2003
Lokalizacja: elblag
Posty: 2
emge_ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
niestety wcale nie jest to kant na polske,
bo ten kant dotyczy chyba calego swiata <>

faktycznie NEC w swoich materialach sam zaprzecza sobie i podaje rozne informacje.

jednak tutaj na forum juz duzo wczesniej byla mowa o tym NEC'u i duzo takze o nim napisane jest na innych forach obcojezycznych.
TWOJA wina ze nie byles dokladny w zbieraniu informacji o sprzecie.

swoja droga jestem wlascicielem NEC'a ND-1100A <dystrybuowany przez DELL'a> <przed zakupem doskonale zdawalem sobie sprawe z tego ze obsluguje tylko +R/+RW> i jestem z niego bardzo zadowolony - przynajmniej troche mniej za niego zaplacilem.

pozdrawiam
emge_ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.05.2003, 11:37   #8
jerzin
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.04.2003
Posty: 4
jerzin w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
NEC 1100-1100A-1300

Nie podzielam twego zdanie, że to moja wina - oszustwo jest zawsze winą oszusta - dystrybutor NEC-a mnie oszukał i nic nie zmieni tego faktu. Czy nagrywarka jest dobra czy zła nie wiem. Mam jedynie nadzieję, że nie zostaniesz oszukany w kwestiach gwarancyjnych, kiedy się tobie przypadkiem zepsuje.
Ale nie mówmy o oszustach - spróbujmy może ustalić fakty: ja dostałem nagrywarkę o symolu 1100 na opakowaniu, zaś na samym urządzeniu widnieje symbol 1100A. Czy ma to jakieś znaczenie nie wiem. Ostatnio na stronach światowych pojawiło się nowe info, według którego nagrywarka +/- R/RW to urządzenie o symbolu 1300. Czy ktoś ma coś takiego i może jednoznacznie potwierdzić, że obsługuje ono formaty plus i minus ?

PS. dołączam plik w formacie pdf firmowany przez NEC Europe - wedle którego nagrywarka 1100 nagrywa zarówno w formacie plus oraz minus (plik spakowany WinAce)
Dołączone pliki
File Type: ace nd-1100a.ace (321.4 KB, 438 oglądane)
jerzin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.05.2003, 01:13   #9
KlausM
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.04.2003
Posty: 12
KlausM w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dokładnie tak. NEC zmienił nazwę z 1100A na 1300A (ale to już było na początku roku), żeby nie było właśnie takich pomyłek jak pisałeś w pierwszym mailu. Ja kupowałem 1100A 3-tygodnie temu i nie miałem problemów z ustaleniem jej parametrów.
KlausM jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.05.2003, 09:40   #10
jerzin
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.04.2003
Posty: 4
jerzin w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Thumbs down

Gratuluję szczęścia w zakupach. W moim przypadku dystrybutor firma Uniwersum po zakupie wmawiał mi, że rozsyłał e-maile do nabywców z wyjaśnieniem, że oferowana nagrywarka nie jest tą nagrywarką tylko jakąś inną , która też jest dobra bo jest .... i temu podobne głupoty.
A tak z innej strony to jeszcze dziś na tej platformie (CDRINFO) nagrywarka 1100 zgodnie z zamieszczonym opisem nagrywa w obu formatach. A opisywana tu nagrywarka 1300 różni się tym, że płytki minus R/RW nagrywa szybciehj bo z prędkością x4/x2 (w opisie dotyczącym 1100 nagrywa minusy z prędkością x2/x1. Wygląda na to, że ngrywarka 1300 nie ma nic wspólnego z dwuformatową nagrywarką opisywaną wcześniej jako 1100 a nagrywającą minusy z wolniejszą prędkością niż model 1300. A może tej nagrywarki nigdy nie było skoro nikt jej nie widział. Może to był jakiś SEN planistów firmy NEC.
jerzin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.05.2003, 06:09   #11
Danutek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.05.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 3
Danutek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
KlausM napisa***322;(a)
Dokładnie tak. NEC zmienił nazwę z 1100A na 1300A (ale to już było na początku roku), żeby nie było właśnie takich pomyłek jak pisałeś w pierwszym mailu. Ja kupowałem 1100A 3-tygodnie temu i nie miałem problemów z ustaleniem jej parametrów.
Mam ochotę kupić 1100A. Czy warto? Czy w końcu nagrywa on DVD+, z jakimi szybkościami, czy płyty do niego są łatwo dostępne? Czy ma jakieś naklejki na obudowie, żeby jednoznacznie określić w sklepie jaki model, z jakimi parametrami dostaję? Czy zauważyłeś jakies mankamenty? Nie mam już zaufania do tych wszystkich danych podawanych w internecie i sklepach. Myślę, że Twoja odpowiedź będzie najbardziej miarodajna.
Przesyłam pozdrowienia
Danutek
Danutek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.05.2003, 01:29   #12
KlausM
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.04.2003
Posty: 12
KlausM w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja jestem zadowolony, jak dotychczas. Nagrywam tylko płytki DVD+RW, podobno są jakieś problemy z nagrywaniem DVD+R x4, ale to tylko jeden taki wątek znalazłem i gość chyba słabo się zna na tym (plus ma chyba stary firmware, ten z którym były problemy):
http://club.cdfreaks.com/showthread.php?threadid=69161
poza tym może to być wina softu do nagrywania.

NEC był tani i jest to mój "przejściowy" napęd, ponieważ czekam na LG 4040, który teoretycznie ma być w czerwcu wypuszczony na rynek.
Poza tym zalety formatu "+" są największe, według mnie, w przypadku RW (formatowanie w tle, gdy kupujesz płytki to są co najmniej 2,4x na dzień dobry, a nie jak w DVD-RW 1x na początek).

Płytkek używałem Philips'a i EMTEC - bez problemów z nagrywaniem. Płyty +RW są po ok. 15 zł giełda - 19 zł Media Markt, z +R są raczej problemy (na giełdzie nie mieli, pozostaje tylko MM) - poza tym jest trochę sklepów internetowych np. Komputronik, Arcomp, Princo, gdzie możesz kupić taniej płytki - zaprzęgnij wyszukiwarkę. Ja nie kupowałem do tej pory przez net.

Ma też funkcję "burn-proof" i czasami pod bardzo obciążonym procesorem nagrywał poprawnie. Jeszcze testuję dlaczego zużywa mi prawie 100% procesora w czasie nagrywanie (P4@2,7GHz), ale to mi raczej nie przeszkadza.
Szybkości nie testowałem, ale podobny był czas nagrywania (23-30 minut DVD+RW) jak na poniższej stronie:
http://club.cdfreaks.com/showthread....threadid=64155

Mogę polecić do nagrywania RecordNow Max, z którym nie ma problemów z płytkami DVD-Video, jeżeli chcesz nagrywać filmy po autoringu. Z nagrywaniem danych też świetnie sobie radzi. Z Nero miałem problemy, bo po nagraniu płytki nie widział napędu i nie mogłem nic skasować.

Na pewno trzeba kupić model wyprodukowany po styczniu 2003, czyli np February 2003 z firmware 1.A0

Na forum dyskusyjnym Dell'a było sporo narzekań na ten model, ale sprawa raczej dotyczyła tych wcześnijszych modeli.

CD/CD-RW nie nagrywałem, ponieważ mam TEAC 48 i uważam, że dobrze spełnia swoje zadania więc nie wysyłam go na bezrobocie.

Mankamenty ? Za krótko go mam, ale cóż więcej wymagać gdy działa, a przyjemność z nagrywania DVD jest duża - to jeżeli chodzi o napęd, jeżeli chodzi o płytki to DVD+R są za drogie. Ale tak jak wspomniałem czekam na DVD nagrywające wszystkie formaty.
KlausM jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.05.2003, 12:24   #13
Danutek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.05.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 3
Danutek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Bardzo mi pomogłeś.
Przesyłam pozdrowienia
Danutek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.05.2003, 11:46   #14
NadCicho
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.06.2002
Posty: 2
NadCicho w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question Dvd+r/w

jestem szczęśliwym posiadaczem nagrawarki DVD+R/W NEC 1100A
mam płytki platiniuma multispeed i ..... nagrywarka ma opcję 4x zapisy DVD+R natomiast moę max w Nero 2,4x speed DVD a w WinOnCD 6 tylko pozwala na 2x speed DVD.
w czym problem tkwi? - prosze o wsparcie
serdeczne dzięki i pozdro....
proszę na maila nadcicho@op.pl
NadCicho jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.05.2003, 12:16   #15
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
te płytki nagrywają się max. x2,4
prawdę mówiąc nie widziałem jeszcze płytek x4 DVD+R, jak narazie są tylko "minusy"...
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
[Muzeum] NEC ND-3650A 2007r. czary2mary Napędy optyczne DVD 24 04.11.2021 18:37
Pioneer DVR-K06 slim OEM vs. NEC ND-6650A Dual Layer slim OEM s1misza Napędy optyczne DVD 1 21.08.2008 22:14
Bios z NEC 3520A (lub nowszej) do NEC 2510A Matefusz Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych 3 30.03.2005 22:02


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.