Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 27.06.2003, 23:47   #1
Janush'ek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 16.06.2003
Posty: 113
Janush'ek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Question Co zyskam? (dvd-r vs cobo dvd-r/dvd+r)

Własnie, co zyskam kupując zamiast nagrywarki dvd-r/rw combo dvd-rw/dvd+rw? Wiem co stracę - minimum 300 zł.
Na dvd-r przegram ulubiony film. Zrobie backup ulubionej gry mojej córki.
__________________
Jachu
Janush'ek jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 28.06.2003, 00:29   #2
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
re_ co zyskam

ano to ze bedziesz mogl uzywac wszystkich plytek ktore ci wpadna w rece, a co do odtwarzanie na stacjonarnym dvd to bez roznicy. ta czy ta bedzie ok. od ciebie zalezy co wybierzesz
__________________
zorg jest offline  
Stary 28.06.2003, 17:29   #3
bratpit
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika bratpit
 
Data rejestracji: 24.12.2002
Posty: 115
bratpit w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wedlug mnie nic nie zyskasz... Wszystko zrobisz na DVD-R. Zyskalbys, gdyby plyty DVD+R/W byly tansze od DVD-R/W ale tak nie jest -- plyty DVD+R sa nawet drozsze od "minusowych". Wprawdzie jeszcze troche i na rynku wiekszosc nagrywarek bedzie dwuformatowych ale czyms firmy produkujace nagrywarki musza kusic klient, chociaz nie zawsze bedzie to wykorzystywane.

Takie jest moje zdanie.

A nad jaka nagrywarka dwuformatowa sie zastanawiales?
__________________
Greets,
BratPit
bratpit jest offline  
Stary 30.06.2003, 08:47   #4
lukiluki
Bywalec
 
Data rejestracji: 12.05.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 36
lukiluki w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
w sprawie + czy -

Nie rozumiem dlaczego mozna pisac iz nic nie stracisz?
Chyba przdmówca ma wypalarkę jednoformatową i wten sposób sam siebie usprawiedliwa. Jeżeli brak jest jakiś cech które obniżają możliwości nagrywarki wieloformatowej (+ i - ) to chyba warto wejść w jej posiadanie - zawsze będzie łatwiej cokolwiek wysmażyć. W tej chwili różnica jest w cenie (to fakt) ale jeżeli rozpatrujesz którą wybrac to rozumiem że cena nie jest głównym parametrem wyboru.

Pozdrawiam
lukiluki jest offline  
Stary 30.06.2003, 09:10   #5
bratpit
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika bratpit
 
Data rejestracji: 24.12.2002
Posty: 115
bratpit w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Re: w sprawie + czy -

Cytat:
lukiluki napisa***322;(a)
Nie rozumiem dlaczego mozna pisac iz nic nie stracisz?
Chyba przdmówca ma wypalarkę jednoformatową i wten sposób sam siebie usprawiedliwa. Jeżeli brak jest jakiś cech które obniżają możliwości nagrywarki wieloformatowej (+ i - ) to chyba warto wejść w jej posiadanie - zawsze będzie łatwiej cokolwiek wysmażyć. W tej chwili różnica jest w cenie (to fakt) ale jeżeli rozpatrujesz którą wybrac to rozumiem że cena nie jest głównym parametrem wyboru.

Pozdrawiam
Nie pisalem, ze cos mozna stracic wybierajac nagrywarke dwuformatowa, tylko ze nie zyska sie zbyt duzo. Logiczne przeciez jest, ze bedzie sie kupowalo tansze nosniki, a nie drozsze -- a takie sa wlasnie dvd+r. Zreszta, jaka moze wybrac nagrywarke dwuformatowa? Sony, ktora jest dalej droga jak na swoje mozliwosci i w dodatku nie pali esperanz i princo x4? Moj ojciec ma wlasnie Sony i tak na prawde to jeszcze nie widzial palenia x4, poniewaz jak juz pisalem, na w/w nosnikach ta nagrywarka nie potrafi nic wypalic z predkoscia x4. Moze sa jakies inne nosniki x4, ktore Sony bedzie potrafila wypalic -- jezeli tak, to prosze o podanie.

Na dzien dzisiejszy kupno nagrywarki dwuformatowej nie daje az tak duzych korzysci, zeby doplacasz duze pieniadze, poniewaz kompatybilnosc obydwoch formatow jest podobna.

Za pol roku, moze dluzej na rynku 90% nagrywarek bedzie dwuformatowych, poniewaz teraz to wlasnie tym producent zacheca do wybrania swojego produktu. Ale bedzie tak dopiero, gdy przestana byc produkowane/sprzedawane starsze modele, ktore sa jednoformatowe.

Takie jest moje zdanie i kazdy moze sie z nim zgodzic lub nie. :-)

Jezeli ktos ma sensowne argumenty na to, ze kupno nagrywarki dwuformatowej niesie jakies super korzysci to prosze o podanie ich.
__________________
Greets,
BratPit
bratpit jest offline  
Stary 30.06.2003, 11:04   #6
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Re: Re: w sprawie + czy -

Cytat:
bratpit napisa***322;(a)

Jezeli ktos ma sensowne argumenty na to, ze kupno nagrywarki dwuformatowej niesie jakies super korzysci to prosze o podanie ich.
Może nie o superkorzyściach... Mi wydaje się, że kupując nagrywarkę i zamierzając kolekcjonować ulubione filmy z "lekką kompresją" , kupującego powinno interesować jaki format obsługuje jego stacjonarne DVD (o ile posiada). Jeśli ma np. Pioneer 444/456 i inne to ten czyta "-R" i wystarczy nagrywarka "-R". Jeśli ma Philipsa czy Yamahe no to "+R"... Chyba,ze ktoś planuje dzielić się z "rodziną oraz krewnymi i znajomymi Królika" (co podobno wolno robić) , wtedy musi liczyć się z zakupem dwuformatowej wypalarki (bo ludzie mogą mieć różne DVD). Jeśli ma się kasę to dla sportu można nabyć dwuformatowy palnik, to szkodliwe nie jest (najwyżej dla portfela). Jaki ? A to już trudno mi powiedzieć. Cobra poleca Sony i pewnie ma rację, bo go używa i zna. Jest też NEC 1300 (tańszy) a czekamy na cenę LiteONa LDW 400...

Pozdrawiam

Jabba
Jabba the Hutt jest offline  
Stary 08.07.2003, 14:14   #7
stev
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.06.2003
Posty: 7
stev w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
mam DVD stacjonarne i nie wszystkie minusy mi czyta. WG firmy philips ten odtwarzacz łyka TYLKO plusy.
stev jest offline  
Stary 09.07.2003, 13:54   #8
RobGee
Bywalec
 
Avatar użytkownika RobGee
 
Data rejestracji: 27.12.2002
Lokalizacja: Dębno Lubuskie
Posty: 32
RobGee w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
nie wiem czemu ktoś ma problemy z PHILIPSami ,pracuje w sklepie RTV i nie widziałem jeszcze PHILIPSA który nie czytałby moich płyt DVD-R.
pale na PRINCO x1,x2,x4,RWx1 oprucz DVD AIWA model 730 niebyło jeszcze DVD które by nieczytało tych płyt ,a przeleciałem sporo.
__________________
[2500XP@2330Mhz][ABIT NF7-S][2x512 DDR@466][Pioneer A105]+[LiteON 812@832]
RobGee jest offline  
Stary 09.07.2003, 15:02   #9
stev
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.06.2003
Posty: 7
stev w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No niestety moj 625 tak ma - nie czyta plytek nagranych przez znajomego ( modelu nagrtwarki nie znam) z ktorymi stacjonarna yamaha sobie radzi bez problemow.
stev jest offline  
Stary 09.07.2003, 19:20   #10
RobGee
Bywalec
 
Avatar użytkownika RobGee
 
Data rejestracji: 27.12.2002
Lokalizacja: Dębno Lubuskie
Posty: 32
RobGee w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
to nowy model JPEG,WMA,MP3 itd. mam go na sklepie i wszytko chodzi ok!.A najśmieszniejsze jest to że YAMAHA to też PHILIPS zamknięty w innej obudowie ,przynajmniej te modele które ja widziałem.
__________________
[2500XP@2330Mhz][ABIT NF7-S][2x512 DDR@466][Pioneer A105]+[LiteON 812@832]
RobGee jest offline  
Stary 10.07.2003, 10:36   #11
stev
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.06.2003
Posty: 7
stev w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
no ta yamaha tez oparta na philipsie. Moze z softem cos do tego 625 przekombinowali. U mnie rozpoznaje, ze plytka jest DVD a potem zamiast uruchomic tracka wypisuje loading - i to juz jest koniec
stev jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.