Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 02.03.2004, 10:05   #1
Dragon.Heart
Bywalec
 
Avatar użytkownika Dragon.Heart
 
Data rejestracji: 09.12.2003
Posty: 29
Dragon.Heart w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question Cuda w Audio!!

Wiwtam
W domu posiadam kino pioneera dts es, dd ex i takie tam jeszcze bajery. Nabyłem sobie Tańczącego z Wilkami który jest w za... cenie, a który to film jest opisany jako DD i DTS ES. Jednak jakie było moje zdziwienie gdy po włożeniu płyty w sprzęt okazało się, że ES tam nie ma. DTS a i owszem, ale to jest na tyle, tylny surround nie trybi! Trochę się zawiodłem.
Oczywiście nauczony doświadczeniem spróbowałem jeszcze innego rozwiązania...
Co stanie się gdy wykonam kopię płyty?
Miałem już takie perełki, co do których moje zdziwienie nie miało granic. Otóż po wykonaniu kopii pewnych płyt odkrywa się pełen system dzwięku w którym film został nagrany.
Tak miałem z pearl harbor, film który na płycie miał DD po wykonaniu kopii nagle zmienił się na DD EX! I tutaj pojawiło się pytanie? Czy wydawca filmu blokuje pewne fumkcje dzwięku lub/i obrazu nie mając wykupionej licencji na jego upowszechnianie
Jeszcze nie wykonałem kopii Tańczącego jedank poruszam już ten temat na forum dlatego że wydaje mi się godny uwagi.
Pytanie brzmi! Może większość filmów jakie sobie kupujemy nie ma dd a dd ex, którego nie widać w sprzęcie. Może dts w wielu przypadkach ma es jednak jest to zablokowane na płycie lub ścieżce dzwiękowej

Proszę o komentarze czy komuś zdażyło się coś podobnego?
Może ktoś potrafi wyjaśnić cuda dziejące się na kopiach płyt dvd?

Pozdrawiam,
__________________
I know, that I know nothing. (Sokrates)

Daniel
Dragon.Heart jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 02.03.2004, 17:43   #2
Henrico
Bywalec
 
Data rejestracji: 10.12.2003
Posty: 30
Henrico w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wiesz co, kopiowałem z oryginału Pearl Harbor i rzeczywiście... teraz zatrybiłem że Pionek wyświetlał mi DD EX. Ale też inna bajka... pewien fragment w środku leciał w DD... Czyżby przeklamania jednak przy rippowaniu?
Henrico jest offline  
Stary 02.03.2004, 21:52   #3
Dragon.Heart
Bywalec
 
Avatar użytkownika Dragon.Heart
 
Data rejestracji: 09.12.2003
Posty: 29
Dragon.Heart w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Piraci...

W dalszym ciągu nie zabrałem się za Tańczącego, jednak ...!
... Piraci z Karaibów na oryginale posiadają DD a na kopii, którą wykonałem widać DD EX ;o).
No fascynujące. Coraz bardziej zaczyna mnie to intrygować.
Jeżeli mając na uwadzę to że straciłem minimalnie na kompresji filmu to z pewnością zyskałem na usunięciu zabezpieczenia ze ścieżki dzwiękowej!
Doprawdy fascynujące!
__________________
I know, that I know nothing. (Sokrates)

Daniel
Dragon.Heart jest offline  
Stary 02.03.2004, 22:05   #4
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
nigdy nic takiego nie zaobserwowalem ! moze to wina odtwarzaczy ?
__________________
zorg jest offline  
Stary 02.03.2004, 22:23   #5
Dragon.Heart
Bywalec
 
Avatar użytkownika Dragon.Heart
 
Data rejestracji: 09.12.2003
Posty: 29
Dragon.Heart w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A no widzisz Zorg... mnie też zwaliło to z nóg. Ale tak jest!
Na razie udało mi się to wykryć na dwóch płytach które przegrałem na dvd-r.
Odryginały były w DD a kopie mają EX. Wiem że mój kolega mający w domu DVD yamahy, któremu pożyczyłem pearl harbor również widzi DD EX.

Pozdr
__________________
I know, that I know nothing. (Sokrates)

Daniel
Dragon.Heart jest offline  
Stary 02.03.2004, 23:10   #6
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A może kopie mają tylko znacznik DD EX? Bo takie przekłamanie to jeszcze bym zrozumiał....
Czym robiłeś kopię? (demux i mux -- o ile były robione)
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline  
Stary 03.03.2004, 03:18   #7
MichalPro
Bywalec
 
Data rejestracji: 23.09.2002
Posty: 58
MichalPro w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Pearl Harbour to jeden z tytułów z "błędem"- authoring robiony w czasie gdy Dolby nie mogło się dogadać z producentami sprzętu na temat odpowiedniej "flagi" w streamie. Pokopcie w necie, jest o tym, że niektóre płyty nie włączaja EX na ampkach. Mimo, że są nagranew EX. Zalecają wtedy "wymuszanie" DD-EX, co jest i tyle rozsądne, że i tak się nie traci, bo DD EX jest matrycowy a nie dyskretny. Co do DTS-ES, to możliwe, że ma kopniętą flagę (ale tu, w DTS, nie było problemów z "dogadaniem się" z flagą). Przyczyna teoretyczna: DTS-ES Discrete, a masz w ampku tylko DTS-Matrix- wtedy też można wymusić tryb EX.
MichalPro jest offline  
Stary 03.03.2004, 03:25   #8
MichalPro
Bywalec
 
Data rejestracji: 23.09.2002
Posty: 58
MichalPro w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A, jeszcze jedno- w DD blokowanie "regionalne" EX byłoby praktycznie "zidioceniem totalnym" bo każdy ampek EX można ręcznie przełączyć na EX DSP (takie Dolby "bezlicencyjne"). Co do DTS- ciekawa propozycja... można dać DTS-ES Discrete i pominąć flagę... I tu rzeczywiście, Matrix wymuszony byłby gorszy... Może trzeba zainteresować DTS-a? Dodatkowa kasa za ES I to małym kosztem, partia płyt na niewybredny rynek polski leci z pominiętą flagą za mniejszą cene, a jak kto chce- to wersje płyty z flagą- nazwane na przykład Super Surround, za odpowiednia większą dotacją Po co dwa razy miksować ścieżki dźwiękowe. Ale nie ma niestety tak, żeby na jednej płycie była opcja "włącz ES, wyślij smsa na numer 7999 za 9 zł + VAT".
MichalPro jest offline  
Stary 03.03.2004, 10:29   #9
Dragon.Heart
Bywalec
 
Avatar użytkownika Dragon.Heart
 
Data rejestracji: 09.12.2003
Posty: 29
Dragon.Heart w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez MichalPro
Pearl Harbour to jeden z tytułów z "błędem"- authoring robiony w czasie gdy Dolby nie mogło się dogadać z producentami sprzętu na temat odpowiedniej "flagi" w streamie. Pokopcie w necie, jest o tym, że niektóre płyty nie włączaja EX na ampkach. Mimo, że są nagranew EX. Zalecają wtedy "wymuszanie" DD-EX, co jest i tyle rozsądne, że i tak się nie traci, bo DD EX jest matrycowy a nie dyskretny. Co do DTS-ES, to możliwe, że ma kopniętą flagę (ale tu, w DTS, nie było problemów z "dogadaniem się" z flagą). Przyczyna teoretyczna: DTS-ES Discrete, a masz w ampku tylko DTS-Matrix- wtedy też można wymusić tryb EX.
Michał.
No nie jest to takie spłycone jakby się mogło wydawać gdyż amplituner czyta wszystkie możliwe formaty jakie dvd. Mówisz że pearl może być z czasu kłopotów komunikacyjnych z odpowiednim umieszczeniem flagi... ok Ale co z Piratami? Po wykonaniu kopii również widoczny pojawił się ex. Ja podejrzewam tu jakieś zabezpieczenie...
Na razie szukam w internecie, jednak z marnym skutkiem.
Co do sposobu wykonania kopii... najzwyklejszy w świecie dvdshrink...
Działa także na nero rekorde.

Pozdrawiam,
__________________
I know, that I know nothing. (Sokrates)

Daniel
Dragon.Heart jest offline  
Stary 03.03.2004, 23:04   #10
MichalPro
Bywalec
 
Data rejestracji: 23.09.2002
Posty: 58
MichalPro w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Słuchaj, a może po prostu Piraci NIE MAJĄ EX, a po zrobieniu kopii ampek głupieje i daje matrix jako EX, matrix z EX DD wyjdzie zawsze praktycznie z każdego zwykłego DD, bo da na środkowy tył część mono surroundu. Przecież w Shrinku nie możesz ustawić czy ma być flaga EX czy nie, może zakłóca stream DD że ampek włącza EXa. Skoro kopie mają flagi to znaczy, że przyczyna jest po stronie niezgodnego do końca z oryginałem formatu DD. Matrix DD ładnie brzmi wymuszony na zwykłych DD. To chyba jedyne wytłumaczenie.
Bo co do Pearla, to jest w EX, ampki nie włączają.
A tak naprawdę, to wsio ryba praktycznie, czy DD-EX czy DD 5.1 odtwarzany z wymuszonym EX. Efekt jest praktycznie identyczny. Różnica dopiero w ES Discrete zauważa się. Ale poniekąd ponieważ ES musi być kompatybilny z Matrix, więc tak czy i owak masz w tyły wmiksowany tył central, mimo włączenia Discrete. Szkoda, mogliby wypuszczać tylko ES Discrete, bez kombinowania z wmiksowywaniem Matrixa dla ampkow bez Discrete...
PS. Przeczytałem co napisałem, mam nadzieję, że złapiesz o co lata, bo chyba tak sobie mi gramotnie wyszło
MichalPro jest offline  
Stary 04.03.2004, 10:50   #11
Dragon.Heart
Bywalec
 
Avatar użytkownika Dragon.Heart
 
Data rejestracji: 09.12.2003
Posty: 29
Dragon.Heart w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki Michał,
Faktycznie możesz mić rację. Może to być zwykły błąd softu (w pozytywnym sensie) lub amplituner.
Będę się jeszcze bawił tematem z czystej ciekawości gdyż interesuje mnie co się stanie gdy...
Jeżeli będę miał dalsze info to uzupełnię post.

Pozdrawaim,
__________________
I know, that I know nothing. (Sokrates)

Daniel
Dragon.Heart jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.