Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 02.08.2010, 10:06   #1
NoVVy
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.11.2005
Posty: 4
NoVVy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z odczytem płyt CD i DVD

Witam.

W kompie mam DVD Lite-On JLMS XJ-HD1665 i nagrywarkę DVD Sony DRU-720A. 2xHDD mam na jednej taśmie a na drugiej odtwarzacz i nagrywarkę DVD. Problem jest taki, że wszystko jest podłączone dobrze (taśmy, zworki) i wszystko jest poprawnie wykrywane (system to Windows XP z SP3) ale po włożeniu dowolnej płyty (CD lub DVD) nie można wyświetlić jej zawartości. Dzieje się tak od momentu przełożenia dysku z Secondary do Primary (czyli z konfiguracji na każdym kanale dysk+napęd chciałem zrobić: na jednym kanale dysk+dysk a na drugim dvd+dvdrw). W "Mój komputer" ikonki napędów po wrzuceniu dowolnej płyty nie zmieniają się ani nie wyświetlają nazwy. Wyjątkiem jest antywirus (NOD32), którym mogę normalnie przeskanować płytę, windowsowe narzędzie "zarządzanie dyskami", które pokazuje poprawnie nazwę płyty znajdującej się w napędzie oraz Foobar 2000, który bez problemu odtwarza płyty audio (sprawdzałem też płytę z grą Motorhead gdzie audio track'i są poprawnie odtwarzane). Narzędzie CDCheck już na samym początku sprawdzania dowolnej płyty wywala błąd (widoczny na screenie). Wszystko wskazuje, że napędy są sprawne więc to raczej coś nie gra w systemie. Taśmy też sprawne bo wcześniej wszystko pracowało bez problemów (dysk+napęd na kanał). Sprawdzałem też z innymi taśmami. Wywaliłem Nero i zainstalowałem też na wszelki wypadek Adaptec ASPI v4.71.2 ale nic to nie dało. Odinstalowanie napędów i ponowna instalacja też bez efektów. Sprawdziłem na wszelki wypadek ustawienia w biosie ale tam wszystko jest dobrze. Odpaliłem Linuxa w wersji Live-CD i wszystko było w jak najlepszym porządku także problem jest chyba w ustawieniach Windy.Jeżeli ktoś z Was miał podobny problem albo wie jak się z nim uporać to bardzo proszę o pomoc.
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-motorhead3.jpg   -motorhead.jpg  
Dołączone obrazki
-explorer.jpg -motorhead2.jpg 
NoVVy jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 02.08.2010, 14:03   #2
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,435
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Miałem kiedyś podobny problem.

Skończyło się na formacie.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.08.2010, 20:44   #3
NoVVy
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.11.2005
Posty: 4
NoVVy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Na razie wstrzymam się z formatem Przed chwilą sprawdziłem napędy w trybie awaryjnym i tam pracowały tak jak powinny.
NoVVy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.08.2010, 22:47   #4
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,843
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Spróbuj przeinstalować stery od płyty głównej.
Może zmiana napędów na taśmie (master/slave) coś da.....

Jeśli w trybie awaryjnym działają, to wygląda na jakiś konflikt sterowników, tyle że dochodzenie do tego zajmuje więcej czasu niż format....no ale czasami zawartość kompa (dysków) odsuwa to rozwiązanie na dalszy plan.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.08.2010, 10:15   #5
NoVVy
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.11.2005
Posty: 4
NoVVy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem rozwiązany! Właściwie to nie wiem co poskutkowało bo robiłem przez ten czas mnóstwo różnych rzeczy np. przeinstalowywanie napędów, sterów od kontrolerów IDE i w ogóle wszystkich sterów do płyty głównej, czyszczenie rejestru programami typu RegCleaner, WinXP Manager, CCleaner i ręcznie za pomocą Regedit. Sprawdzałem też wszystkie możliwe konfiguracje z taśmami i zworkami i w normalnym trybie niestety było tak samo. Dodam, że kiedyś wspomagałem się jeszcze dodatkowym kontrolerem na PCI i szukałem też śladów pozostałości po nim ale było czysto. Tak samo było z Alcohol 120%, którego kiedyś używałem do emulowania napędów gdy nie chciało mi się wachlować płytami. Pamiętam, że usuwałem go ręcznie (pliki i rejestr) bo odinstalować się go nie dało. Pousuwałem też z systemu zabezpieczenia typu SecuRom i Starforce bo i tak nie mam w tej chwili zainstalowanych gier, które były tym zabezpieczone. Ostatnie rzeczy jakie zrobiłem to skan Combofix'em tak dla pewności (nic nie wykrył) i reinstalacja antywirusa (Nod 32) i po tym wszystko wróciło do normy (sam jestem zaskoczony takim obrotem sprawy). W każdym razie zostałem przy konfiguracji Primary dysk+dysk i Secondary nagrywarka DVD (drugi napęd sobie na razie daruję ale potrafi on czytać niektóre płyty, których nie czyta nagrywarka [płyty oryginalne, tłoczone i nie porysowane - zawsze te same i to dosłownie kilka sztuk - sam nie wiem czemu ich nie trawi] więc w przyszłości jeszcze będę musiał go podłączyć). No i dodam jeszcze, że kontrolery IDE śmigają teraz na standardowych sterownikach (wcześniej gdy próbowałem też na standardowych także nie działało poprawnie). Mam płytę K7N2 Delta-L na nForce2 ale na razie chyba nie będę instalować sterów do IDE bo wszystko dobrze pracuje. Dodam jeszcze taką ciekawostkę, że zanim udało mi się z tym problemem uporać to sprawdziłem czy da radę nagrać płytę w Nero i normalnie nagrywało. Odczytać już jej w trybie normalnym w Windzie nie mogłem. Dzięki za pomoc! Pozdrawiam.
NoVVy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
BENQ DVD DD DW1640 problem z nagrywaniem płyt DVD DL !! Indianin23 Napędy optyczne DVD 5 17.12.2007 19:44
problem z odczytem instalek z dvd i cd sojer Napędy optyczne DVD 1 01.01.2006 21:48
Problem z odczytem i nagrywaniem obrazów ISO DVD Krystos Napędy optyczne DVD 4 01.07.2005 21:16
TDK 440n i płyty cd M@rk Napędy optyczne CD 0 29.01.2005 12:01


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.