Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 07.12.2004, 11:10   #1
Jussi
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Jussi
 
Data rejestracji: 24.10.2004
Posty: 6
Jussi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czy mozna i jak przerobic Litoeona 1633S na 1653S?

Witam, jak w temacie. Widzialem na forum kilka postow ze ktos sobie przerobil jedna na druga. W jaki sposob to zrobic? Czy ktos moze mi pomoc? Czy trzeba wymienic BIOS i to wystarczy, jesli tak to prosze napiszcie jaki BIOS trzeba wladowac i skad go mozna sicagnac?

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc!
Jussi jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.12.2004, 11:16   #2
imola
>my private watch dog ;)<
 
Avatar użytkownika imola
 
Data rejestracji: 09.04.2003
Lokalizacja: Łódź city
Posty: 673
imola zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Jussi
Witam, jak w temacie. Widzialem na forum kilka postow ze ktos sobie przerobil jedna na druga. W jaki sposob to zrobic? Czy ktos moze mi pomoc? Czy trzeba wymienic BIOS i to wystarczy, jesli tak to prosze napiszcie jaki BIOS trzeba wladowac i skad go mozna sicagnac?

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc!
Można. TO PYTANIE BYŁO JUŻ KILKA RAZY ZADANE, TAK SAMO JAK, "CO KUPIĆ?"

Opcja szukaj http://forum.cdrinfo.pl/search.php?searchid=297686
w tym poście też jest o przeróbce, trzeba troche przejżeć ale jest
http://forum.cdrinfo.pl/showthread.p...ighlight=1653s.

Minimum wysiłku trzeba wykazać, a potem dopiero postować.
Witam na forum i mam nadzieje że potem będzie lepiej.
__________________
Wszystkie komputery PC są kompatybilne, ale niektóre są kompatybilniejsze od innych.
Twój jest zawsze mniej kompatybilny.



imola@interia.pl
imola jest offline  
Stary 07.12.2004, 11:19   #3
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Jussi
Witam, jak w temacie. Widzialem na forum kilka postow ze ktos sobie przerobil jedna na druga. W jaki sposob to zrobic? Czy ktos moze mi pomoc? Czy trzeba wymienic BIOS i to wystarczy, jesli tak to prosze napiszcie jaki BIOS trzeba wladowac i skad go mozna sicagnac?

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc!

no comment
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline  
Stary 07.12.2004, 11:24   #4
mandaryn
Bywalec
 
Data rejestracji: 16.01.2003
Posty: 44
mandaryn w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
taaa, tylko po co ? co daje przeróbka 1633 na 1653? na biosie BS41 do 1633 można oficjalnie uzyskać prędkość dvd-r x12 i dvd+r dl x4, więc nie widzę sensu w przerabianu ... no chyba, że kogoś rajcuje jak się w systemie nagrywarka zgłasza jako 1653
__________________
LiteOn(s) 1633S & 48246S
mandaryn jest offline  
Stary 07.12.2004, 11:38   #5
imola
>my private watch dog ;)<
 
Avatar użytkownika imola
 
Data rejestracji: 09.04.2003
Lokalizacja: Łódź city
Posty: 673
imola zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez mandaryn
taaa, tylko po co ? co daje przeróbka 1633 na 1653? na biosie BS41 do 1633 można oficjalnie uzyskać prędkość dvd-r x12 i dvd+r dl x4, więc nie widzę sensu w przerabianu ... no chyba, że kogoś rajcuje jak się w systemie nagrywarka zgłasza jako 1653
Co do tego biosu to bym nie był taki pewny. Próbowałeś coś na nim nagrywać... wątpie. Jak na razie został djęty ze strony liteonamericas, i czekamy na bs42.
Z testów przeprowadzonych przez forumowiczów wyglądało że to jakaś pomyłka była. Więc prosze tu nikogo narazie nie namawiać do tego biosu bo nowe nieszczęćie będzie - 1000 pytań "jak wrócic do BS0R na moim litku..."
__________________
Wszystkie komputery PC są kompatybilne, ale niektóre są kompatybilniejsze od innych.
Twój jest zawsze mniej kompatybilny.



imola@interia.pl
imola jest offline  
Stary 07.12.2004, 12:52   #6
mandaryn
Bywalec
 
Data rejestracji: 16.01.2003
Posty: 44
mandaryn w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez imola
Co do tego biosu to bym nie był taki pewny. Próbowałeś coś na nim nagrywać... wątpie. Jak na razie został djęty ze strony liteonamericas, i czekamy na bs42.
Z testów przeprowadzonych przez forumowiczów wyglądało że to jakaś pomyłka była. Więc prosze tu nikogo narazie nie namawiać do tego biosu bo nowe nieszczęćie będzie - 1000 pytań "jak wrócic do BS0R na moim litku..."
ty byś nie był pewny, a ja jestem pewny, ngarałem na nim kilka(naście) płytek +R i -R i widzę poprawę w jakości nagrywania -R (na BS0K nagranych przez siebie -R nie czyta, na BS41 czyta, choć trochę wolno)

ja nikogo nie namawiam, tylko informuję: bios BS41 zwiększa szybkość 1633 do szybkości osiąganych przez 1653 i jest to bios oficjalny

jakie testy? jaka pomyłka? nie rzucaj populistycznych haseł, tylko zapodaj linka albo konkrety, albo powiedz o własnych doświadczeniach z tym biosem!

to starego biosu zawsze można wrócić (choć nie tak łatwo jak dokonać upgrade)
__________________
LiteOn(s) 1633S & 48246S
mandaryn jest offline  
Stary 07.12.2004, 13:07   #7
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez mandaryn
to starego biosu zawsze można wrócić (choć nie tak łatwo jak dokonać upgrade)
jak to nie tak latwo

coz jest trudnego w update sciagasz>rozpakowujesz>klikasz na rozpakowany plik>klikasz na odpowiedni model>klikasz OK>restart i masz "nowy stary" sprzet

P.S. moze pomonalem jakies klikniecia

acha klikniecia zapisu na dysk
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline  
Stary 07.12.2004, 13:11   #8
rfs
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika rfs
 
Data rejestracji: 31.01.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 15
rfs w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Plyta nagrana na cs02
Na bs41 jest szansa, ze bedzie lepiej?
---
Model : 1-0-0-0 L:LITE-ON DVDRW SOHW-1653S CS02
Disc : DVD+R , MCC002 [Mitsubishi Chemical Corporation]
Speed : 4x
ECC blocks sum (PI/PIF) : 8/1
Scanned range : 0 - 2071308
Sampling count : 116485
Errors : 0
PI Max : 123
PI Average : 3.45
PI Total : 53499
PIF Max : 4
PIF Average : 0.03
PIF Total : 535
Dołączone obrazki
File Type: png wkrs.png (3.9 KB, 510 oglądane)
rfs jest offline  
Stary 07.12.2004, 13:17   #9
mandaryn
Bywalec
 
Data rejestracji: 16.01.2003
Posty: 44
mandaryn w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez rfs
Plyta nagrana na cs02
Na bs41 jest szansa, ze bedzie lepiej?
1. jak widzę to jest +R, a ja osobiście zauważyłem poprawę na -R (na BSOK mój 1633 nie czytał mi w ogóle nagranych przez siebie -R! tak więc w ogóle nie mogłem zrobić testu jakości płytki)
2. jak masz 1653 to po co robić downgrade do 1633? nie wiem jak twój napęd radzi sobie z -R
__________________
LiteOn(s) 1633S & 48246S
mandaryn jest offline  
Stary 07.12.2004, 13:18   #10
imola
>my private watch dog ;)<
 
Avatar użytkownika imola
 
Data rejestracji: 09.04.2003
Lokalizacja: Łódź city
Posty: 673
imola zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez mandaryn
ty byś nie był pewny, a ja jestem pewny, ngarałem na nim kilka(naście) płytek +R i -R i widzę poprawę w jakości nagrywania -R (na BS0K nagranych przez siebie -R nie czyta, na BS41 czyta, choć trochę wolno)

ja nikogo nie namawiam, tylko informuję: bios BS41 zwiększa szybkość 1633 do szybkości osiąganych przez 1653 i jest to bios oficjalny

jakie testy? jaka pomyłka? nie rzucaj populistycznych haseł, tylko zapodaj linka albo konkrety, albo powiedz o własnych doświadczeniach z tym biosem!

to starego biosu zawsze można wrócić (choć nie tak łatwo jak dokonać upgrade)
Proszę bardzo linki:
Jaki oficjalny jak zdjęty: http://www.liteonamericas.com/us/download.htm
jest tylko BS42 - "coming soon"
http://www.liteonit.com/ODD/English/...e_dvd%20rw.asp
tylko BS0R.

z forum http://forum.cdrinfo.pl/showthread.p...highlight=BS41 i http://forum.cdrinfo.pl/showthread.p...highlight=BS41

i cdfreaks http://club.cdfreaks.com/showthread.php?t=115896 i http://club.cdfreaks.com/showthread.php?t=116778

Ten biosik ma swoje plusy ale jest niedopracowany i niektórzy mają z nim problemy. Nie mam ochoty wsczynac kłótni, więc
Populistą bym się nie nazwał , ostatnio wręcz odwrotnie.
__________________
Wszystkie komputery PC są kompatybilne, ale niektóre są kompatybilniejsze od innych.
Twój jest zawsze mniej kompatybilny.



imola@interia.pl

Ostatnio zmieniany przez imola : 07.12.2004 o godz. 13:21
imola jest offline  
Stary 07.12.2004, 13:32   #11
mandaryn
Bywalec
 
Data rejestracji: 16.01.2003
Posty: 44
mandaryn w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ok imola i dzięki za
cofam określenie "populista" i przystępuję do lektury postów
u mnie na razie BS41 chodzi ok, wiem też, że BS41 już nie jest oficjalny na liteonamericas i nigdy nie był na liteonit
__________________
LiteOn(s) 1633S & 48246S
mandaryn jest offline  
Stary 07.12.2004, 13:33   #12
imola
>my private watch dog ;)<
 
Avatar użytkownika imola
 
Data rejestracji: 09.04.2003
Lokalizacja: Łódź city
Posty: 673
imola zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez mandaryn
ok imola i dzięki za
cofam określenie "populista" i przystępuję do lektury postów
u mnie na razie BS41 chodzi ok, wiem też, że BS41 już nie jest oficjalny na liteonamericas i nigdy nie był na liteonit
Ja też wycofuję się ze stwierdzenia pomyłka, jest niedopracowany, ale według cdfreaks omni patcherem mozna poprawić co nieco
__________________
Wszystkie komputery PC są kompatybilne, ale niektóre są kompatybilniejsze od innych.
Twój jest zawsze mniej kompatybilny.



imola@interia.pl
imola jest offline  
Stary 07.12.2004, 13:39   #13
rfs
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika rfs
 
Data rejestracji: 31.01.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 15
rfs w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez mandaryn
1. jak widzę to jest +R, a ja osobiście zauważyłem poprawę na -R (na BSOK mój 1633 nie czytał mi w ogóle nagranych przez siebie -R! tak więc w ogóle nie mogłem zrobić testu jakości płytki)
2. jak masz 1653 to po co robić downgrade do 1633? nie wiem jak twój napęd radzi sobie z -R
Niestety na -R nagrywałem, ale były to najtańsze nośniki = wyniki dużo gorsze, niż na tym +R od Verbatima

A napęd to 1613
rfs jest offline  
Stary 07.12.2004, 13:41   #14
mandaryn
Bywalec
 
Data rejestracji: 16.01.2003
Posty: 44
mandaryn w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
może dlatego u mnie hula, że przerobiłem go omni ze strategiami 2-13, zgadzam się z większością opinii, że odczyt jest lepszy (zwłaszcza -R)
__________________
LiteOn(s) 1633S & 48246S
mandaryn jest offline  
Stary 07.12.2004, 14:33   #15
Jussi
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Jussi
 
Data rejestracji: 24.10.2004
Posty: 6
Jussi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dziekuje za pomoc, mimo wszystko... Iceman jesli nie chcesz komentowac mojej niewiedzy to po prostu tego nie rob a nie wpisuj jakies przycinki, mozemy porozmawiac na jakis inny temat i zobaczymy czy ty bedziesz mial wiedze w kazdej dziedzinie

PS. Czy wszystkie liteony 1633 nie czytaja nagranych przez siebie plyt -R (bez zmiany BIOSu)?
Jussi jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.