Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 09.02.2004, 08:52   #1
radek997
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.02.2004
Posty: 17
radek997 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czy nie za wcześnie na DVD ?

Witam!
Padł mi CD-RW i tak myślę czy nie kupić DVD-+RW (chciałem kupić dopiero w okolicach kwietnia ale mnie przypiliło).
W tym momęcie wybór padł na LiteOn 451S.
Ale poczytałem trochę na forum i zwątpiłem. Nagrywam CD-R już od ponad 4 lat (najpierw Yamaha 4x4x12 a teraz LG 12x8x32) i 99% płytek wypaliłem poprawnie i dają się czytać do dziś (nagrywałem na różnych badziewiach (Emtec, Esperanza) ale 80% to Akoss).A tu na forum piszecie że po 3 miesiącach płytek nie da się odczytać ?! Nie rządam 100 lat trwałości ale chociaż z 5 (później wszystko pewnie poleci na Blu Ray- w stosunku 20xDVD=1xBR).Drugie co mnie zastanowiło to to że niektórych płytek wogóle nie da się wypalić - coś takiego na CD-R jeszcze mi się nie zdarzyło. A trzecie do awarie sprzętu - moja Yamaha padła po 2 latach co prawda była mało używana ale to były początki technologi (dałem za nią 1300 zł), a LG padł po 2,5 roku ale nagrałem na nim ponad 500 CD i używałem jako CD-ROM (niekiedy robiąc maraton 10-30 CD bez przerwy). A z tego co czytałem to napędy DVD są awaryjne.
Głównym moim przemyśleniem jest to czy czasem nie zawcześnie na popularyzację nagrywarek DVD czy po prostu na forum są tylko Ci którzy mają jakieś problemy a reszta nawet nie wie o jego istnieniu?

Sam już nie wiem czy kupić teraz nagrywarkę DVD (tego LiteOn) czy pozostać przy CD-R a DVD kupić za jakieś 4-8 miesięcy ?

Co do DVD to prędkość 4x mnie nie przeraża (na ww. Yamasze 15 min. to się CD-R nagrywał), na dzień dzisiejszy miała by ona nagrać 10-15 DVD na miesiąc, cenę markowego (Verbatim) nośnika w okolicach 9zł też nie jest taka zła (7xCD to minimum z 7zł,a to tylko 2 zł różnicy) przecież w najbliższym czasie napewno stanieją (ja pamiętam jak płaciłem po 6zł za CD-R).
radek997 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 11.02.2004, 11:08   #2
Yogiii
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 10.02.2004
Posty: 117
Yogiii zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
hej mam podobny dylemat czy juz sie pakowac w nagrywarke dvd po krotkim namysle postanowilem jednak kupic - narazie rozwazam ktory model
tez myslalem o liteon'nie ale jak poczytalem ze sa awaryjne i sa klopoty z nimi w przeciwienstwie do nagrywarek cdrw tej firmy to postanowiem darowac sobie ta firme chociaz kusi cena
po przeczytaniu niektorych postow na forum sklaniam sie najbardziej ku modelowi nec ktory kosztuje w podobnych cenach co liteon a jak czytam jest o wiele bardziej niezawodny rowniez pionieerki bardoz chala i o dziwo LG wiec miedzy tymi trzeba producentami sie waham
jesli chodzi o cene nosnikow hmm dobry nosnik cdr ( tdk verbatim sony bo na takich nagrywam w 98% dobre sa tez acery i samsungi oraz emtc ktorych tez pare posiadam ) to ich cena oscyluje w okolicy 1.2 natomiast cena dobrego nosnika dvd+r ( tdk verbatim a podobno plus sie szybciej rozwija i slyszalem ze powoli maja zanikac minusy ) to cena oscyluje w okolicy 9-10zl za speed 4x bo szybszych jeszcze nie widzialem tak wiec roznica miedzy 7xcdr a 1xdvd to wynosi okolo od okol 60gr do 1.5 zl wiec roznica w kosztach nie jest duza natomiast roznica w ilosci plyt i problemie gdzie je pomiesci jest znaczaca
ja osobiscie chce zakupic dvd rw tylko po to zeby zaoszczedzi miejsce ma polkach ma duza kolekcje div-x'ow i troche to miejsca zajmuje ( nie zamierza wszystkiego teraz przepalac na dvd ale to co bedzie mi teraz wpadac w rece bede chcial juz na dvd wypalac a nie wykluczone ze i jakies filmy na dvd sie tez powypala co by mozna je ogladac w stacjonarnym dvd pozniej )
wiec osobiscie uwazam ze nagrywarka dvd to jest dobra rzecz i mysle ze to dobry moment zeby sobie ja kupic ( w zeszlym roku to nie byl to dobry czas ale w tym jak najbardziej )
jedyny problem to jaki model i czy z rodziny 4x czy 8x speed cenowo to roznca okolo 130 -180 zl wiec decyzja nalezy do ciebie ( czytalem ze filmy i tak najlepiej z 1lub 2x speed nagrywac )
powodzenia
Yogiii jest offline  
Stary 11.02.2004, 15:25   #3
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
warto kupic nagrywarke dvd ! , a juz nie warto cd-r !!!

natomiast jaki model ! to glownie zalezy od kasy !!

na dzien dzisiejszy nalezy brac pod uwage x8,
__________________
zorg jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.