Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 13.03.2005, 15:49   #1
Tomkyw
Bywalec
 
Data rejestracji: 04.01.2005
Posty: 53
Tomkyw w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czy warto dopłacać do Plexa?

Czy warto dorzucić 300 do neca lg czy liteona aby miec Plextora PX716?
Jeśli tak jakimi cechami góruje nad pozostałymi?
Aha mam płytkę z SATA więc czy kupno tego plexa wogole ma sens?
Nie udało mi się znaleźć 716S!!
Tomkyw jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 13.03.2005, 17:27   #2
trebor
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.07.2003
Posty: 12
trebor w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nie warto. Kup sobie np. Samsunga mimo, że jest tak opluwany na tym forum, u mnie i innych znanych mi osób działa bezproblemowo tzn. nagrywa nawet na najtańszych krążkach, które to są dobrze odtwarzane na różnych stacjonarkach. Może być też LG czy NEC, nie ma znaczenia. Ta technologia ma już ponad dwa lata i jest na tyle opanowana, że w zasadzie kazdy model znanej firmy jest OK nie tylko Plextor. Wiekszość problemów opisywanych na forum związane jest głównie z konfiguracją sprzętową lub programową.
trebor jest offline  
Stary 13.03.2005, 21:17   #3
robert_d
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 26.01.2004
Posty: 130
robert_d zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zależy czego oczekujesz od napędu i jak często planujesz go zmieniać, jeśli nie chcesz mieć problemów i poszukujesz napędu na lata to warto. Co do samsunga to w zasadzie działa, czasami wyhebluje jaką płytkę jak ma problemy z odczytem, takie fajne koncentryczne kręgi, no i mam wątpliwości co do jego trwałości (do drugiej odsprzedaży napewno się nie będzie nadawał), co do nagrywania to robi to raczej poprawnie jeśli chodzi o cd (raczej bo np. któryś napęd combo płytkę cdrw taką do audio pomimo ustawienia prędkości 4 wypalił na 10 co wiadomo jak się skończyło ***8211; płytka nieczytelna), bo z dvd nie miałem kontaktu, po "ciekawych" doświadczeniach z napędami optycznymi tej firmy, unikam ich jak ognia.
Z tego co dzieje się na tym forum to jako nagrywarkę warto kupić albo plextora albo benq, ale do tej drugiej firmy coś nie mam zaufania, takie moje subiektywnie wrażenie, że przy tej cenie gdzieś musi być haczyk (mam nadzieje że się mylę), przecież yamaha się wycofała, a robiła jedne z najlepszych nagrywarek.
Co do liteona, to wybacz, najczęściej twierdzi się że do tych nagrywarek należy dobrać płytki, tylko że po zakończeniu procesu dobierania w zasadzie wydasz tyle co na plextora, a liteon i tak cię zaskoczy (pomijam fakt że dobieranie płytek w wielu przypadkach powinno być wykonywane po zmianie biosu).
Po zatym zauważ że w śród forumowiczów jest sporo osób które posiadają dwie spawarki, w tym jedna (ta pierwsza) to liteon, ciekawe dla czego . Fakt ma on dobrą, do 832 jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że rewelacyjną korekcję błędów, ale nagrywanie ***8211; zbyt duża nieprzewidywalność. Druga to na ogół nec, banq, plextor i tym bym się kierował.
Niech tam jeszcze o lg, jak do tej pory przeciętne napędy o przeciętnej jakości po przeciętnej cenie, jedyna zaleta to mała awaryjność, ale zdarzały się takie które heblowały płytki, a i trafiłem na takiego którego miałem ochotę postawić w szranki z teacem, moim zdaniem król przeciętności, czasami coś działa nie tak, ale po pierwsze trzeba to zauważyć i nie bardzo jest jak się do tego przyczepić, ogólnie żadna rewelacja, ale powinno działać bez większych problemów.
Toshiba to straszne ale teraz to produkcja samsunga, na papierze bardzo dobrze ale jakoś brak testów, moim zdaniem za duże ryzyko.
Pionier nie mam pojęcia, odkąd s******ył jakieś dwa lata temu korekcję błędów w napędach dvd jakoś nie miałem okazji, ale to solidna firma więc myśle że można spróbować.
Nec - przeglądając o nim wątek można zauważyć że niektórzy mają problemy, ale na ogół rozwiązuje je gwarancja, sam brałem pod uwagę zakup nagrywarki tej firmy dopóki nie pojawił sie px-716.
Sam osobiście wziąłem plextora, z dwóch powodów
1 miałem px-2410 który sprawował się u mnie bardzo dobrze i przewidywalnie (działa dalej tylko nie u mnie), i na prawdę nie widziałem nagrywarki na którą mógłbym go wymienić, poza nowszym plextorem lub yamahą ale nie widziałem takiej potrzeby, kusić zaczęły dopiero yamah f1 i plextor premium.
2 znudziło mi się "ściganie" z liteonem 401s@411 gdzie jakość nagrania zależała od kombinacji fw/bios, chociaż sama bardzo rzadko miała problemy z odczytem nagranych przez siebie płytek.
Jedyne co można zarzucić plextorowi to nie najlepsza korekcja błędów.
Uff ale się rozpisałem chory jestem czy cuś, a tak krótko moim zdanie m warto.
robert_d jest offline  
Stary 13.03.2005, 22:05   #4
Monica
Bywalec
 
Avatar użytkownika Monica
 
Data rejestracji: 15.08.2004
Posty: 77
Monica zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ostatnio czytałam artykuł, chyba w magazynie kino domowe lub w podobnym, że wszystkie Plextory 716 trafiające do Polski zostały wycofane z rynku zachodniego, bo mają wade, nie pamiętam w tej chwili co to dokładnie było, ale przestrzegam przed kupnem. Ja wzięłam Neca 3520 i chodzi bez zarzutu.
Monica jest offline  
Stary 14.03.2005, 10:49   #5
epol
przeciętny zjadacz...piwa
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika epol
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: śląsk
Posty: 4,869
epol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Monica
Ostatnio czytałam artykuł, chyba w magazynie kino domowe lub w podobnym, że wszystkie Plextory 716 trafiające do Polski zostały wycofane z rynku zachodniego, bo mają wade, nie pamiętam w tej chwili co to dokładnie było, ale przestrzegam przed kupnem. Ja wzięłam Neca 3520 i chodzi bez zarzutu.
Tez o tym czytalem. Trafila ta partia nielegalnie-byla wycofana do Polski i nie bedzie objeta gwarancja.
__________________
epol jest offline  
Stary 14.03.2005, 13:02   #6
Boger
OGame Master
 
Avatar użytkownika Boger
 
Data rejestracji: 19.04.2003
Lokalizacja: Poznan
Posty: 1,334
Boger zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Monica
Ostatnio czytałam artykuł, chyba w magazynie kino domowe lub w podobnym, że wszystkie Plextory 716 trafiające do Polski zostały wycofane z rynku zachodniego, bo mają wade, nie pamiętam w tej chwili co to dokładnie było, ale przestrzegam przed kupnem. Ja wzięłam Neca 3520 i chodzi bez zarzutu.
Jak czytasz to staraj sie robic to ze zrozumieniem.
Byla partia walnietych plexow i zostaly one nielegalnie sprowadzone do Polski. Alstor - dystrybutor Plexa - poinformowal o tym oficjalnie i przestrzegl, ze nie realizuje on gwarancji dla tych napedow. Sa to napedy sprzedawane na allegro itp.
Napedy ktore maja gwarancje dtd od alstor'a sa ok
__________________

Boger jest offline  
Stary 14.03.2005, 13:07   #7
Boger
OGame Master
 
Avatar użytkownika Boger
 
Data rejestracji: 19.04.2003
Lokalizacja: Poznan
Posty: 1,334
Boger zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Tomkyw
Czy warto dorzucić 300 do neca lg czy liteona aby miec Plextora PX716?
Jeśli tak jakimi cechami góruje nad pozostałymi?
Aha mam płytkę z SATA więc czy kupno tego plexa wogole ma sens?
Nie udało mi się znaleźć 716S!!
Moim zdaniem niewarto - chyba ze masz tyle kasy ze te 3 stowki ci wisza

Mialem Nec'a, teraz mam Benq 1620 i jestem bardziej niz bardzo zadowolony
Zreszta nie tylko ja

Polecam Benq
__________________

Boger jest offline  
Stary 14.03.2005, 21:36   #8
Tomkyw
Bywalec
 
Data rejestracji: 04.01.2005
Posty: 53
Tomkyw w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
robert_d zdecydowanie chcę napęd na lata nie będę dużo palił płyt ale zależy mi na bardzo wysokiej cichej kulturze pracy.....
Tomkyw jest offline  
Stary 14.03.2005, 21:43   #9
if22
:}
 
Avatar użytkownika if22
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 427
if22 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja mam Plextora od sześciu lat, problemów z nim nie miałem, kupiłem go bo wtedy był mały wybór nagrywarek, teraz kupiłbym jakiegoś LG lub Lite-ona, napewno coś taniego.
__________________
:}
if22 jest offline  
Stary 15.03.2005, 00:35   #10
robert_d
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 26.01.2004
Posty: 130
robert_d zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez if22
Ja mam Plextora od sześciu lat, problemów z nim nie miałem, kupiłem go bo wtedy był mały wybór nagrywarek, teraz kupiłbym jakiegoś LG lub Lite-ona, napewno coś taniego.
A miałeś coś taniego?
To jest trochę tak jak z samochodami, polonezem też będziesz jeździł, ale jeśli stać cię na mercedesa to co wybierzesz?
Zapewniam cię że np. liteon nie "umywa się" do plextora.
Poza tym polecał bym zwrócić uwagę na pewną formę wypowiedzi:
1 - mam plextora od x lat (gdzie naogół x>3) i jestem zadowolony,
2 - miałem napęd firmy A (często dalej B i może jeszcze C) teraz firmy D i z każdego jestem zadowolony.
To tak naprawdę co taniej wychodzi.
Co do tych wycofanych napędów, to faktycznie pojawiły się, ale jeśli kupujesz z gwarancją to nie widzę problemów, poza tym można sobie sprawdzić datę produkcji, jeśli z tego roku to na pewno nie są z tej serii (problem dotyczył pierwszej partii napędów), moim zdaniem alstor nagłaśniając tak mocno tą sprawę, chciał odciąć inne kanały dystrybucji plextora (sam kupiłem dwa nie od alstora ), a tak na prawdę podłożył sobie i plextorowi świnie o czym świadczą wcześniejsze posty.

Ostatnio zmieniany przez robert_d : 15.03.2005 o godz. 00:53
robert_d jest offline  
Stary 15.03.2005, 09:39   #11
legion
XII
 
Avatar użytkownika legion
 
Data rejestracji: 01.06.2004
Lokalizacja: WroceK
Posty: 4,980
legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez Tomkyw
robert_d zdecydowanie chcę napęd na lata nie będę dużo palił płyt ale zależy mi na bardzo wysokiej cichej kulturze pracy.....
Jak masz kase to tylko plextor zaden napet mu nie dorownuje w jakosci nagrywania jeszcze masz plextools mozesz testowac plytki i napet na lata
legion jest offline  
Stary 15.03.2005, 09:47   #12
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez legion
Jak masz kase to tylko plextor zaden napet mu nie dorownuje w jakosci nagrywania
Czy na pewno ?

slawekj jest offline  
Stary 15.03.2005, 09:57   #13
legion
XII
 
Avatar użytkownika legion
 
Data rejestracji: 01.06.2004
Lokalizacja: WroceK
Posty: 4,980
legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez slawekj
Czy na pewno ?

oj napewno ale nie w twoich rekach bo ty czarna magie uprawiasz slawek
legion jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.