Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 13.06.2004, 17:59   #1
bbombel
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.06.2004
Posty: 7
bbombel w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czy warto uzywac nagrywarki DVD do odtwarzania filmow?

Zaluzmy ze chcialbym korzystac z nagrywarki przez dlugie lata czy byloby wskazane uzywac jej do odtwarzania filmow DVD (i danych), czy raczej nalezaloby wymienic CDroma na odtwarzacz DVD a nagrywarki uzywac tylko do nagrywania.
Czy nagrywarka DVD zuzywa sie tak samo przy nagrywaniu jak przy odtwarzaniu?
Ktora z nagrywarek DVD jest najbardziej niezawodna, bezawaryjna przez dlugie lata.
Mam nagrywarke CD-R Yamahe i dziala mi juz ponad 3 lata, wiec moze Yamaha?

Pozdrawiam
Michal W.
bbombel jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 13.06.2004, 19:44   #2
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez bbombel
Zaluzmy ze chcialbym korzystac z nagrywarki przez dlugie lata czy byloby wskazane uzywac jej do odtwarzania filmow DVD (i danych)
Ja swojej uzywam tylko do palenia dvdr, nawet cd-r nie pale, nie odtwarzam nic kompletnie, poprostu samo palenie dvdr, reszte pracy wykonuje na innych napedach. Ale to moje zdanie
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline  
Stary 13.06.2004, 20:42   #3
Magda
Angel
 
Avatar użytkownika Magda
 
Data rejestracji: 14.07.2002
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 586
Magda zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Fajnie, ale nie zawsze tak się da. Ja mam palnik DVD, który bym chciała oszczędzać. Mam nagrywarkę Yamaha F1, którą także bym chciała oszczędzać. Mam 2 twardziele (tych nie musze oszczędzać), ale juz nie mam możliwości na podłączenie zwykłego DVD
Magda jest offline  
Stary 13.06.2004, 20:49   #4
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
To jest takie pytanie, trochę natury filozoficznej...
Ja na przykład w odróżnieniu od Robsa, kupując nagrywarkę DVD wywaliłem z kompa wszystkie inne napędy optyczne...
Na nagrywarce tej nagrywam CD, DVD, odtwarzam CD i DVD, bo po pierwsze mam awersje do trzymania w kompie niecodziennej ilości dublujących się w pewnym sensie napędów, a po drugie patrząc daleko w przód, za 2, 3 lata i tak będę musiał wymienić nagrywarkę na skutek naturalnego wyczerpania jej technicznych możliwości i rozwoju nowych napędów optycznych.
I nie widzę różnicy czy wywalę wtedy nagrywarke o którą "dbałem" czy taką, którą eksploatowałem...
Nawet będzie mi łatwiej pozbyć się z tą drugą w przeświadczeniu, że musi odejść na zasłużoną emeryturę a swoje odsłużyła...
eeeeeeeee tam, tak sobie pisze...

Pozdrawiam Wszystkich Czytających :-)
1stwasp jest offline  
Stary 13.06.2004, 21:07   #5
Darek_K
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Darek_K
 
Data rejestracji: 03.03.2004
Posty: 212
Darek_K zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez 1stwasp
To jest takie pytanie, trochę natury filozoficznej...
Ja na przykład w odróżnieniu od Robsa, kupując nagrywarkę DVD wywaliłem z kompa wszystkie inne napędy optyczne...
Na nagrywarce tej nagrywam CD, DVD, odtwarzam CD i DVD, bo po pierwsze mam awersje do trzymania w kompie niecodziennej ilości dublujących się w pewnym sensie napędów, a po drugie patrząc daleko w przód, za 2, 3 lata i tak będę musiał wymienić nagrywarkę na skutek naturalnego wyczerpania jej technicznych możliwości i rozwoju nowych napędów optycznych.
I nie widzę różnicy czy wywalę wtedy nagrywarke o którą "dbałem" czy taką, którą eksploatowałem...
Nawet będzie mi łatwiej pozbyć się z tą drugą w przeświadczeniu, że musi odejść na zasłużoną emeryturę a swoje odsłużyła...
eeeeeeeee tam, tak sobie pisze...

Pozdrawiam Wszystkich Czytających :-)
Ja sie z Tobą zgadzam w 100%. Za 2, 3 lata nasze napędy będą warte tyle co wcale. Kupienie wiec tego samego modelu (bo na przykład sie zepsuł) nie bedzie stanowic problemu. Oczywiście jeżeli dany model będzie jeszcze na rynku . Oczywiście wtedy to juz moze niektorzy z nas bedą juz myslec o nagrywarkach Blu-Rey a bie o DVD . No ale to juz chyba zabardzo poleciałem z fantazją,.
Pozdrawiam
Darek_K jest offline  
Stary 13.06.2004, 23:00   #6
Meth
www.google.com
 
Avatar użytkownika Meth
 
Data rejestracji: 21.05.2004
Posty: 39
Meth w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
wiecie jest tylko jedna kwestia - czy blue ray naprawde jest tak niezbedna , czy
dvd to juz przezytek bo jest strasznie maly,wejscie dvd r sie odwleklo bo nie bylo na niego takiej stasznej potrzeby,
ja proponuje 1xdobre combo+1xdobre dvdrw(raczej tylko do palenia dvd)
__________________
-=Meth=-

Ostatnio zmieniany przez Meth : 13.06.2004 o godz. 23:16
Meth jest offline  
Stary 13.06.2004, 23:20   #7
Koolo
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 15.01.2002
Posty: 407
Koolo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Z moich doświadczeń wynika że intensywność użytkowania ma niewielki lub żaden wpływ na żywotność napędu. Jedne działają wiele lat i niczym nie można ich dobić inne padają tuż po gwarancji. Obecnie wszystkie napędy mają 2 lata gwarancji. Więc jakiekolwiek oszczędzanie uważam za absurd jak nie padnie przez 2 lata to będzie działać dalej.
Koolo jest offline  
Stary 14.06.2004, 07:23   #8
mbar
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 28.12.2003
Posty: 550
mbar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Uważam dokładnie tak samo, od 6 miesięcy ostro katuję mojego Liteona 411@811 i jak na razie nic złego się nie dzieje. Jest to jedyny napęd w komputerze, używany do palenia DVD i CD, ripowania DVD, instalowania Windows, oglądania filmów, itp. itd.

Jest jednak jeden powód, dla którego warto mieć drugi napęd, a dokładnie DVD-ROM. Otóż DVD-ROM znacznie szybciej czyta nagrywane DVD, niż nagrywarka DVD. Napęd combo LG, jaki mam w drugim kompie dwa razy szybciej czyta dane z DVD, niż nagrywarka Liteona.
mbar jest offline  
Stary 14.06.2004, 09:15   #9
mjq666
downloader
 
Avatar użytkownika mjq666
 
Data rejestracji: 03.01.2003
Posty: 803
mjq666 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Uwazam ze sprzet trzeba uzywac, nie ma co oszczedzac. Oszczedzalem tak DVD-ROM Toshiby i pad po niecalym roku.

mjq
__________________
Pozdrawiam mjq
mjq666 jest offline  
Stary 14.06.2004, 15:15   #10
Wiadro
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 05.09.2002
Lokalizacja: Śląsk
Posty: 149
Wiadro w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Magda
Fajnie, ale nie zawsze tak się da. Ja mam palnik DVD, który bym chciała oszczędzać. Mam nagrywarkę Yamaha F1, którą także bym chciała oszczędzać. Mam 2 twardziele (tych nie musze oszczędzać), ale juz nie mam możliwości na podłączenie zwykłego DVD
Jeżeli dokupisz sobie kontroler to będziesz mogła następne 4 urządzenia podpiąć. Polecam pod kontroler podpiąć nagrywary, a dyski zostawić podpięte pod płytę główną.

A co do tematu rozmowy. Wg mnie nie opłaca się oszczędzać sprzętu, miałem kiedyś CDRom marki Nec, stara 6x i wytrzymał 5 lat, a nie oszczędzałem go nigdy bo to był mój jedyny napęd. A po tych 5 latach to był tak przestarzały technologicznie, że tylko czekałem, żeby się popsuł bo chciałem kupić nowy
__________________
Odszedł i już nie wróci
Wiadro jest offline  
Stary 14.06.2004, 20:29   #11
Magda
Angel
 
Avatar użytkownika Magda
 
Data rejestracji: 14.07.2002
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 586
Magda zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mam podpinać następne ?? Żebyście potem bekę ze mnie kręcili, że mam tacek tyle co w barze mlecznym za Gierka?
Magda jest offline  
Stary 15.06.2004, 14:31   #12
Wiadro
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 05.09.2002
Lokalizacja: Śląsk
Posty: 149
Wiadro w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Magda
Mam podpinać następne ?? Żebyście potem bekę ze mnie kręcili, że mam tacek tyle co w barze mlecznym za Gierka?
Poszłaś po bandzie nie ma co
__________________
Odszedł i już nie wróci
Wiadro jest offline  
Stary 15.06.2004, 15:02   #13
REi
ClassicGOD
 
Avatar użytkownika REi
 
Data rejestracji: 24.02.2004
Lokalizacja: Tychy
Posty: 3,093
REi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
EEE tam najlepiej wykozystywac nagrywarke na max tak zeby padla przed koncem gwarancji, oddac do servisu a oni wymienia na nowy szybszy/lepszy model. Np. moj Litek 451s padl po 2 miesiacach (wada fabryczna nagrywal coraz gorzej z plyty na plyte) oddalem i dostalem 851s
__________________

God's Final Message to His Creation: "We apologise for the inconvenience"
REi jest offline  
Stary 16.06.2004, 17:19   #14
Magda
Angel
 
Avatar użytkownika Magda
 
Data rejestracji: 14.07.2002
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 586
Magda zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Tylko jak wyczuć intensywność eksploatacji żeby zdążyć na gwarancji ?
Magda jest offline  
Stary 16.06.2004, 19:00   #15
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Magda
Tylko jak wyczuć intensywność eksploatacji żeby zdążyć na gwarancji ?
ekspolatowac jak najinstensywniej, wtedy powinna zdazyc pasc jeszcze na gwarancji, ryzykujac niestety posiadanie zajechanej nagrywarki po uplynieciu okresu gwarancyjnego
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.