Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 17.07.2004, 20:36   #16
latet
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 04.08.2003
Posty: 691
latet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Yacho
Powerdvd jest niesamowicie kompatybilnym i w 100 wiarygodnym programem brawo
No i co się głupio nabijasz?
PowerDVD to podstawowy program do odtaerzania DVD i jeśli pod PowerDVD obraz się rwie, to na 100% coś jest nie tak z filmem.

latet
latet jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 17.07.2004, 23:01   #17
nacuna
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 30.01.2004
Posty: 586
nacuna zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A czy mozna skopac zrodlo skoro sie tylko rekompresuje film za pomoca Instant Copy 8?
nacuna jest offline  
Stary 18.07.2004, 09:58   #18
latet
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 04.08.2003
Posty: 691
latet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez nacuna
A czy mozna skopac zrodlo skoro sie tylko rekompresuje film za pomoca Instant Copy 8?
Oto jest pytanie!

latet
latet jest offline  
Stary 18.07.2004, 14:09   #19
LUCAN
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 15.02.2004
Posty: 103
LUCAN zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez LUCAN
... Spróbuję w wolnej chwili zrobić eksperyment:
skompresować materiał, który nie wymaga kompresji (ograniczyć np do 3 GB) i porównać obydwa nagrania. Materiał wejściowy będzie wówczas identyczny i porównanie miarodajne
Pozdr
Jak obiecałem, tak czynię.
Trzy oryginalne filmy <4.36 GB skompresowałem do 3 GB. Robiłem to DVD2one, Wszystko jest ok. Może zatem sugestie @latet'a są w pełni zasadne, że wina leży po stronie CCE.
Przy okazji naszła mnie refleksja w temacie występujących u mnie błędów. Mówiłem o materiale na płycie, nie sprawdzam na HDD, ale...
1:1, jeszcze po wycięciu zbędnych rzeczy (menu, ścieżki dźwiękowe), to z reguły mniej niż 4 GB. Przy rekompresji jest to pełny dysk (4.36). Podejrzewam nagrywanie ostatnich sektorów, gdyż przeważnie płytki "padały" pod sam koniec. Stąd błędny chyba wniosek, że u mnie przyczyną była rekompresja.
Pozdr
LUCAN jest offline  
Stary 18.07.2004, 14:13   #20
Wooody
Bywalec
 
Avatar użytkownika Wooody
 
Data rejestracji: 17.06.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 61
Wooody w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
U mnie z kolei jest inaczej. Póki miałem Litka 811 i 851, z wybranymi (drogą prób losowych) nósnikami nic nie skakało ani się nie zacinało bez wzgledu na szybkość nagrania. Teraz mam TaDKa. Ten z kolei chrzanił nawet własnej firmy płytki. Jakby Buffer underrun miał wyłączony. Póki go nie dałem na osobny makaron a dysku źródłowego nie wyrzuciłem na USB 2.0 (wypalam 2x). Teraz jest OK. Ale i tak przestawiłem się na Verbatimy. Po prostu, filmy wypalone na różnych bólpakach i esperalach jeszcze miesiąc temu piknie się odtwarzały na wszystkich dostępnych mi odtwarzaczach. Teraz większość zaczyna się zacinać. Poza tym, wyrzucam rzeczywiście wszystko, poza niezbędnym minimum. Jak chcę bonusy, to palę drugi dysk z całością. Niestety, jakość jest wyraźnie gorsza i wtedy czasami się zacina. I jeszcze jedno, ripuję zawsze na dysk. Transcoding bezpośrednio z płyty jest zazwyczaj walnięty. Używam MacTheRipper i DVD2one. Efekty w przypadku kopiowania tylko filmów, są zazwyczaj bardzo dobre.
Wooody jest offline  
Stary 18.07.2004, 15:06   #21
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
miner
nie podales na czym ci sie zacina , czy w computerze czy na stacjonarnym player !
a glownie to one odtwarzacze ( staconarne) sa temu winne !!!

wszystkie filmy ktore ja przegrywalem,uzywalem dvddecryptera i dvdxcopy ! chodza plynnie bez jakiejkolwiek pomylki uszkodzenia ! nawet te slynne stare princo bez nadruku x2 !!! z ktorymi to mieli niektorzy klopoty po kilku miesiacach
__________________
zorg jest offline  
Stary 18.07.2004, 21:38   #22
starmen4
Bywalec
 
Data rejestracji: 12.01.2004
Lokalizacja: Biała Podlaska
Posty: 29
starmen4 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
latet napisał
A jeśli źle skompresowałeś magteriał źródłowy, to napisz co zrobiłeś źle?
Bo rozumiem - CCE - masa opcji i mozna skopać, ale jak można źle skompresować materiał, jesli używa się prostych transkoderów?

Po pierwsze z różnych powodów (w tym najistotniejszy - jakość) nie korzystam z prostych narzędzi, dlatego też nie wiem jak można źle skompresować materiał korzystając z prostych transkoderów - skoro jednak pojawiają się kłopoty, wniosek stąd, że można.
Po drugie chcąc opisać co robiłem źle, zwłaszcza na początku mojej przygody z DVD musiałbym wydać książkę - tyle było potknięć. Łatwiej byłoby przeanalizować krok po kroku co Ty robiłeś i spróbować znaleźć błąd (błędy) - napewno konwersja MUSI być zgodna ze standardem DVD.
Po trzecie CCE nie jest szczególnie skomplikowanym transkoderem mimo to najchętniej korzystam z prostszego narzędzia jakim jest TMPGEnc.
starmen4 jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.