Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 17.07.2004, 00:11   #1
miner
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika miner
 
Data rejestracji: 11.07.2004
Posty: 12
miner w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czy zacinanie filmów na DVDR jest spowodowane jakością płyt??

Naszła mnie refleksja jak w temacie. Właśnie obejrzałem przegrany na DVD-R film "Blue Velvet", różni sie on od innych przegranych filmów tym, że nie był poddany rekompresji. I efekt jest taki, że nie mam z nim żadnych problemów, w odróżnieniu do wcześniejszych, jeżeli chodzi o zacinanie się. W związku z tym stawiam pytanie: czy problemem nie jest przypadkiem jakość (w rozumieniu zgodności ze standardem) kompresji a nie jakość wypalarek.


Uważam, że to ważne pytanie w kontekscie ciągłej wojny NEC/LITE-ON.


Dopisuje to, bo widze, że znowu dyskusja ucieka w kierunku jakiegoś porównywania nośników/nagrywarek/odtwarzaczy - mnie nie o to chodzi. Jeżeli tego nie rozumiesz proszę nie odpisuj.


miner

Ostatnio zmieniany przez miner : 17.07.2004 o godz. 17:08
miner jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 17.07.2004, 05:14   #2
nacuna
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 30.01.2004
Posty: 586
nacuna zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez miner
Naszła mnie refleksja jak w temacie. Właśnie obejrzałem przegrany na DVD-R film "Blue Velvet", różni sie on od innych przegranych filmów tym, że nie był poddany rekompresji. I efekt jest taki, że nie mam z nim żadnych problemów, w odróżnieniu do wcześniejszych, jeżeli chodzi o zacinanie się. W związku z tym stawiam pytanie: czy problemem nie jest przypadkiem jakość (w rozumieniu zgodności ze standardem) kompresji a nie jakość wypalarek.
Uważam, że to ważne pytanie w kontekscie ciągłej wojny NEC/LITE-ON.
miner
Moim zdaniem:
- dobry nosnik (tdk,verbatim) + dobry sprzet (nec) = brak zaciec
- dobry nosnik (tdk,verbatim) + troszke gorszy sprzet (liteon) = od czasu do czasu zaciecia
- zly nosnik (esperanza i inne z nizszej polki) + dobry sprzet (nec) = od czasu do czasu zaciecia
- zly nosnik (esperanza i inne z nizszej polki) + troszke gorszy sprzet (liteon) = totalna porazka!
nacuna jest offline  
Stary 17.07.2004, 06:50   #3
Ufil123
Forumator
 
Data rejestracji: 04.04.2004
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 903
Ufil123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez miner
Naszła mnie refleksja jak w temacie. Właśnie obejrzałem przegrany na DVD-R film "Blue Velvet", różni sie on od innych przegranych filmów tym, że nie był poddany rekompresji. I efekt jest taki, że nie mam z nim żadnych problemów, w odróżnieniu do wcześniejszych, jeżeli chodzi o zacinanie się. W związku z tym stawiam pytanie: czy problemem nie jest przypadkiem jakość (w rozumieniu zgodności ze standardem) kompresji a nie jakość wypalarek.


Uważam, że to ważne pytanie w kontekscie ciągłej wojny NEC/LITE-ON.


miner
"Blue Velvet" i wcześniejsze filmy masz nagrane na tych samych nośnikach i z tą samą prędkością?
__________________
Ludzie pomocy bo już nie mam pomysłu!!!!
Ufil123 jest offline  
Stary 17.07.2004, 13:43   #4
miner
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika miner
 
Data rejestracji: 11.07.2004
Posty: 12
miner w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Ufil123
"Blue Velvet" i wcześniejsze filmy masz nagrane na tych samych nośnikach i z tą samą prędkością?
tak, dokładnie!!


--
miner
miner jest offline  
Stary 17.07.2004, 13:45   #5
miner
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika miner
 
Data rejestracji: 11.07.2004
Posty: 12
miner w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez nacuna
Moim zdaniem:
- dobry nosnik (tdk,verbatim) + dobry sprzet (nec) = brak zaciec
- dobry nosnik (tdk,verbatim) + troszke gorszy sprzet (liteon) = od czasu do czasu zaciecia
- zly nosnik (esperanza i inne z nizszej polki) + dobry sprzet (nec) = od czasu do czasu zaciecia
- zly nosnik (esperanza i inne z nizszej polki) + troszke gorszy sprzet (liteon) = totalna porazka!

Ale powiedzmy to szczerze i otwarcie. Tezy, którą postawiłem kolega nie zrozumiał


--
miner
miner jest offline  
Stary 17.07.2004, 13:50   #6
MirekBD
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.01.2004
Posty: 5
MirekBD w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jeżeli masz na myśli to, co z rekompresowanym materiałem wyprawia Elby CloneDVD, to faktycznie.
MirekBD jest offline  
Stary 17.07.2004, 14:39   #7
_Vip_
overclocker
 
Avatar użytkownika _Vip_
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 377
_Vip_ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez nacuna
Moim zdaniem:
- dobry nosnik (tdk,verbatim) + dobry sprzet (nec) = brak zaciec
- dobry nosnik (tdk,verbatim) + troszke gorszy sprzet (liteon) = od czasu do czasu zaciecia
- zly nosnik (esperanza i inne z nizszej polki) + dobry sprzet (nec) = od czasu do czasu zaciecia
- zly nosnik (esperanza i inne z nizszej polki) + troszke gorszy sprzet (liteon) = totalna porazka!
a ja powiem tak

- sredni nosnik (platinum dvd+r x8 ) + sredni sprzet (812S@832S) + sredni odtwarzacz stacjonarny ( AIWA XD-DV370) = zero zaciec i jeszcze troche kasy zaoszczedzonej na TDK,Verbatimach i NECu
_Vip_ jest offline  
Stary 17.07.2004, 14:53   #8
LUCAN
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 15.02.2004
Posty: 103
LUCAN zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez MirekBD
Jeżeli masz na myśli to, co z rekompresowanym materiałem wyprawia Elby CloneDVD, to faktycznie.
Rozumiem, że Twój post adresowany jest do osobników mających IQ powyżej 150. A już na pewno jest tak dalece odkrywczy, że aż korci mnie rozpoczęcie na jego temat doktoratu.
Ponieważ CloneDVD ponoć jest lepszy od np Shrink'a, to aż boję się pomyśleć co "wyprawia" ten drugi.
A poważnie; ja też to zauważyłem, kopie 1:1 zdecydowanie pewniej się zachowują. Nie sądzę, aby to była sprawa "rozrzutu" parametrów płytki.
Moje uwagi: - u mnie NEC + Verbatim -R (x4) + Toshiba
Nero - generalnie weryfikacja wypada negatywnie, (dlatego ją wyłączyłem), przy 1:1 negatywnie weryfikuje (generalnie) VIDEO_TS.BUP i VIDEO_TS.ifo, przy rekompresji "pada" już któryś z vobów, ale np Toshiba i stacjonarny (kolegi) czyta w 80% prawidłowo
Shrink'a nie stosuję już - przy rekompresji "łamał" synchronizację (1:1 było ok, co jednoznacznie potwierdza tezę @minera)

Obecnie stosuję ten "opluty" przez @MirekBD CloneDVD2 lub DVD2one (do rekompresji).
Ale !!! staram się wycinać max to co niepotrzebne (głównie wersje językowe, napisy końcowe, ew zbędne początki), aby rekompresja była jak najmniejsza. Pociesza mnie to, że:
- jak nie zaczyta NEC, to zaczyta Toshiba, a jak i ta nie da rady, to stacjonarny (choć go jeszcze nie mam). Najbardziej wybredny do odczytu jest NEC.
Gdyby moja wiedza na to pozwalała, sam chętnie zgłębiłbym ten problem, a tak jedynie dzielę się swymi doświadczeniami.
Trochę przydługo, przepraszam i pozdr.

Ostatnio zmieniany przez LUCAN : 17.07.2004 o godz. 16:06
LUCAN jest offline  
Stary 17.07.2004, 17:13   #9
miner
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika miner
 
Data rejestracji: 11.07.2004
Posty: 12
miner w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez LUCAN
A poważnie; ja też to zauważyłem, kopie 1:1 zdecydowanie pewniej się zachowują.
Ale !!! staram się wycinać max to co niepotrzebne (głównie wersje językowe, napisy końcowe, ew zbędne początki), aby rekompresja była jak najmniejsza. .
Ja używam CCE i przy nawet minimalnej rekompresji coś niedobrego się dzieje przy odczycie w konkretnych miejscach. Robiąc wczesniej całą masę filmów SVCD (też CCE, też MPEG2) nie miałem problemów.


--
miner
miner jest offline  
Stary 17.07.2004, 17:55   #10
latet
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 04.08.2003
Posty: 691
latet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez miner
Naszła mnie refleksja jak w temacie. Właśnie obejrzałem przegrany na DVD-R film "Blue Velvet", różni sie on od innych przegranych filmów tym, że nie był poddany rekompresji. I efekt jest taki, że nie mam z nim żadnych problemów, w odróżnieniu do wcześniejszych, jeżeli chodzi o zacinanie się. W związku z tym stawiam pytanie: czy problemem nie jest przypadkiem jakość (w rozumieniu zgodności ze standardem) kompresji a nie jakość wypalarek.
Moje doswiadzenia są skromne, ale napiszę:
jak kompresowałem ROTK czterema różnymi programami, to wersja spod CCE zacina się (rwie), a pozostałe nie. Co ciekawe - sprawdzałem to wszystko z dysku twardego (PowerDVD), więc o wpływie jakości nosników nie ma mowy.
Wniosek: źle skompresowany film może się zacinać, niezależnie od jakości nagrania.

latet
latet jest offline  
Stary 17.07.2004, 18:09   #11
LUCAN
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 15.02.2004
Posty: 103
LUCAN zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez miner
....W związku z tym stawiam pytanie: czy problemem nie jest przypadkiem jakość (w rozumieniu zgodności ze standardem) kompresji a nie jakość wypalarek.
....
miner
Moje przykłady właśnie na to wskazują. Przez 1:1 rozumiem, że materiał źródłowy nie przekracza 4.36 MB, jeżeli więcej (bez względu jakim programem) należy go do owych 4.36 MB przekompresować i wtedy się zaczynają kłopoty.
Stąd moje potwierdzenie słuszności Twojej tezy. Spróbuję w wolnej chwili zrobić eksperyment:
skompresować materiał, który nie wymaga kompresji (ograniczyć np do 3 GB) i porównać obydwa nagrania. Materiał wejściowy będzie wówczas identyczny i porównanie miarodajne
Pozdr
LUCAN jest offline  
Stary 17.07.2004, 19:07   #12
starmen4
Bywalec
 
Data rejestracji: 12.01.2004
Lokalizacja: Biała Podlaska
Posty: 29
starmen4 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
[QUOTE=miner]..... W związku z tym stawiam pytanie: czy problemem nie jest przypadkiem jakość (w rozumieniu zgodności ze standardem) kompresji a nie jakość wypalarek.

Tak, problemem jest tylko jakość kompresji. Wypaliłem LiteOn-em wiele filmów na najtańszych nośnikach i jeżeli dobrze skompresowałem materiał źródłowy NIGDY nie miałem zacięć czy też innych kłopotów.
starmen4 jest offline  
Stary 17.07.2004, 20:18   #13
Bravo
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Bravo
 
Data rejestracji: 05.03.2004
Posty: 83
Bravo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez nacuna
Moim zdaniem:
- dobry nosnik (tdk,verbatim) + dobry sprzet (nec) = brak zaciec
- dobry nosnik (tdk,verbatim) + troszke gorszy sprzet (liteon) = od czasu do czasu zaciecia
- zly nosnik (esperanza i inne z nizszej polki) + dobry sprzet (nec) = od czasu do czasu zaciecia
- zly nosnik (esperanza i inne z nizszej polki) + troszke gorszy sprzet (liteon) = totalna porazka!
niezgodze sie czesciowo z ta wypowiedzia mam litka 451s orginalnego i nagrywam na esperanzach dvd-r i dvd+r i niema zniemi problemu na stacjonarkach wszystko plynnie chodzi stacjonarki to MANTA LG dwa rozne modele SONY PANASONIC GRUNDIG
Bravo jest offline  
Stary 17.07.2004, 20:34   #14
Yacho
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 16.07.2002
Posty: 202
Yacho zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez latet
Moje doswiadzenia są skromne, ale napiszę:
jak kompresowałem ROTK czterema różnymi programami, to wersja spod CCE zacina się (rwie), a pozostałe nie. Co ciekawe - sprawdzałem to wszystko z dysku twardego (PowerDVD), więc o wpływie jakości nosników nie ma mowy.
Wniosek: źle skompresowany film może się zacinać, niezależnie od jakości nagrania.

latet
Powerdvd jest niesamowicie kompatybilnym i w 100 wiarygodnym programem brawo
Yacho jest offline  
Stary 17.07.2004, 20:35   #15
latet
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 04.08.2003
Posty: 691
latet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez starmen4
Tak, problemem jest tylko jakość kompresji. Wypaliłem LiteOn-em wiele filmów na najtańszych nośnikach i jeżeli dobrze skompresowałem materiał źródłowy NIGDY nie miałem zacięć czy też innych kłopotów.
A jeśli źle skompresowałeś magteriał źródłowy, to napisz co zrobiłeś źle?
Bo rozumiem - CCE - masa opcji i mozna skopać, ale jak można źle skompresować materiał, jesli używa się prostych transkoderów?

latet
latet jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.