Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 19.08.2004, 13:09   #1
marcin100
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.08.2004
Posty: 25
marcin100 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question Czym dokładnie różni się płyta DVD - od DVD + ??

To pewnie proste dla Was ale ja to może czuję intuicyjnie ale nie wiem czym dokładnie się to różni. Tyle co wiem to ze starsze odtwarzacze chyba lepiej radzą sobie z minusami a z kolei plusy lepiej teraz się sprzedają. Wyobraźcie sobie że jak zapytałem sprzedawcę o różnicę między tymi standardami to powiedział że minusy nagrywają się od ''innej'' strony'' (??!!) Nie mam pojęcia co on miał na myśli albo może czy w ogóle myślał. CZy jedna z różnic jest taka że - trzeba zawsze zamknąć i nie można nic dograć na tą płytę ? Czy to prawda ? Czyli jak nagram tam 1GB to na minusie nie mogę nic dograć ? Co na to opcje Nero gdzie się zaznacza multisesyjność ? Proszę o dokładną informację bo tu sporo o tym mówiliście w innych dyskusjach ale ja trafiłem tylko na rozmowy dotyczące + czy - do konkretnego modelu nagrywarki- a ja chcę o podstawy zapytać.

Ostatnio zmieniany przez marcin100 : 19.08.2004 o godz. 13:22
marcin100 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 19.08.2004, 13:22   #2
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
tego nie wie nikt
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline  
Stary 19.08.2004, 13:24   #3
marcin100
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.08.2004
Posty: 25
marcin100 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
tego nie wie nikt ?
No to może ja bym chciał ''mniej nie wiedzieć'' (czyli wiedzieć trochę więcej jednak) od stanu w którym moja wiedza na ten temat teraz jest ? Bo to tego nie wie nikt nic mi nie pomogło .
marcin100 jest offline  
Stary 19.08.2004, 13:27   #4
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
sorki ale kiedys byla o tym rozmowa i jakos z niej nic nie wyniklo konkretnego
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline  
Stary 19.08.2004, 13:36   #5
marcin100
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.08.2004
Posty: 25
marcin100 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Widzę ze jest tego duzo- tylko jak napisałem o modalach różnych piszą nagrywatek i zapisie na + i - a ja oglnie pytam - coś pewnie tam ciekawego się z grubsza ustaliło ...więc ?

ib czy to prawda że na minusie nigdy nic nie dogram po nagraniu jednego pliku ? Nawet jak w Nero zaznaczę multisesyjność ? Co się stanie - wywali mi komunikat o błędzie ?
marcin100 jest offline  
Stary 19.08.2004, 13:37   #6
griginysa
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.08.2004
Lokalizacja: Nysa
Posty: 2
griginysa w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dvd

Dokładnie tego nie wie nikt oprócz producenta danej płyty. Z reguły można powiedzieć że płyty wyglądają tak samo, nie rożnią się wielkością ale są to jakby 2 inne standardy. Wiem tylko że na stacjonarkach pioniera był problem z + a więc ja pale tylko na minusach typu AXE czy Esperanza i jestem zadowolony.
griginysa jest offline  
Stary 19.08.2004, 13:46   #7
lord_honey
Raven
 
Avatar użytkownika lord_honey
 
Data rejestracji: 19.07.2004
Lokalizacja: Kwidzyn
Posty: 106
lord_honey w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
z plusami jest tak ze warto na nie nagrywac filmy nie ma skokow podczas ogladania a - bardziej nadaja sie do zapisu danych wiem z doswiadczenia
lord_honey jest offline  
Stary 19.08.2004, 14:44   #8
imola
>my private watch dog ;)<
 
Avatar użytkownika imola
 
Data rejestracji: 09.04.2003
Lokalizacja: Łódź city
Posty: 673
imola zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez marcin100
To pewnie proste dla Was ale ja to może czuję intuicyjnie ale nie wiem czym dokładnie się to różni. Tyle co wiem to ze starsze odtwarzacze chyba lepiej radzą sobie z minusami a z kolei plusy lepiej teraz się sprzedają. Wyobraźcie sobie że jak zapytałem sprzedawcę o różnicę między tymi standardami to powiedział że minusy nagrywają się od ''innej'' strony'' (??!!) Nie mam pojęcia co on miał na myśli albo może czy w ogóle myślał. CZy jedna z różnic jest taka że - trzeba zawsze zamknąć i nie można nic dograć na tą płytę ? Czy to prawda ? Czyli jak nagram tam 1GB to na minusie nie mogę nic dograć ? Co na to opcje Nero gdzie się zaznacza multisesyjność ? Proszę o dokładną informację bo tu sporo o tym mówiliście w innych dyskusjach ale ja trafiłem tylko na rozmowy dotyczące + czy - do konkretnego modelu nagrywarki- a ja chcę o podstawy zapytać.
Nie mogę patrzeć co za teorie tu powstaja więc pomogę, płyty + od - generalnie róznia się budową (strukturą) nośnika co narzuca pewne ograniczenia funkcjonalne (nagrywanie pakietowe itp.) to częśc artykułu, który rzuci trochę światła http://www.chip.pl/arts/n/sub/article_105913.html
zachęcam do przeczytania całości. RTFM i nie wymyślac z sufitu, że nikt tego nie wie.

EDIT
troche starszy artykuł ale szerzej do tematu podchodzi http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_39590.html
__________________
Wszystkie komputery PC są kompatybilne, ale niektóre są kompatybilniejsze od innych.
Twój jest zawsze mniej kompatybilny.



imola@interia.pl

Ostatnio zmieniany przez imola : 19.08.2004 o godz. 15:00
imola jest offline  
Stary 19.08.2004, 16:38   #9
marcin100
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.08.2004
Posty: 25
marcin100 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
dzięki za lineczki
ten cytat z Chipa jest fajny :
Cytat:
W tym miejscu większość z nas zastanawia się zapewne, jakiego typu nagrywarkę DVD warto wybrać. Niestety, udzielenie jednoznacznej odpowiedzi jest w chwili obecnej niemożliwe - urządzenia zgodne z jednym i z drugim standardem są sprzedawane w podobnej cenie (ok. 2100-2500 zł), a ceny czystych nośników niemal się nie różnią (40 zł za płytę jednokrotnie zapisywalną i 60 zł za nośnik wielokrotnego zapisu). Każda z nagrywarek będzie też zdolna do nagrania danych o tej samej objętości, a płyty przez nią zapisane przeczytają inne urządzenia.
ale nie wiem czy to dobrze zrozumiałem to proszę o dokładną odpowiedź : czy + to płyta multisesyjna a - nie? Czyli czy mogę dogrywać pliki na minusa ?

Ostatnio zmieniany przez marcin100 : 19.08.2004 o godz. 16:44
marcin100 jest offline  
Stary 19.08.2004, 18:36   #10
plluszak
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika plluszak
 
Data rejestracji: 18.08.2004
Posty: 12
plluszak w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dla mnie niczym poza tym ze starsze napedy nie czytaja plusa. Minus jest bardziej popularny poniewaz wg mnie dawniej była era dobrych nagrywarek Pioniera. Ale to sie chyba teraz zmieni bo plus w wiekszosci sprzetow oferuje szybszy zapis, oraz DL dostepne jest jak na razie tylko dla plusa.
(oczywiscie to sa moje luzne teorie)
plluszak jest offline  
Stary 20.08.2004, 09:14   #11
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez griginysa
Dokładnie tego nie wie nikt oprócz producenta danej płyty. Z reguły można powiedzieć że płyty wyglądają tak samo, nie rożnią się wielkością ale są to jakby 2 inne standardy. Wiem tylko że na stacjonarkach pioniera był problem z + a więc ja pale tylko na minusach typu AXE czy Esperanza i jestem zadowolony.
Co Ty mówisz ? Pionieer stacjonarny (na przykład 444) czyta zarówno płyty DVD-R jak i DVD+R (a także RW). Czytanie +R nie jest może ogłaszane ale czyta.

Jabba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline  
Stary 20.08.2004, 10:46   #12
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
No wiec od poczatku.

Jezeli chodzi o kompatybilnosc to sa 2 szkoly + 1 nowa - pierwsza mowi o tym ze -R jest bardziej kompatybilny od +R druga ze jest odwrotnie a nowa mowi o wyzszosci +R z booktype na -ROM nad cala reszta.

Jak widac w tym artykule: http://www.cdfreaks.com/article/122 i w tym zestawieniu: http://www.videohelp.com/dvd.htm kompatybilnosc jest podobna - ok 90% satcjonarnych odtwarzaczy odtworzy oba formaty.

Jezeli chodzi o techniczna roznice miedzy formatami to jest to przede wszystkim adrsowanie: artykul http://www.cdfreaks.com/article/113 Foramt +R do adresowania uzywa tzw. pre-groove i przenosi informacje zwiazane z adresowaniem w modulacji fali o duzej czestotliwosci a format -R do adresowania uzywa tzw. pre-pitow, a fala ma kilkarotnie mniejsza czestotliwosc. Format +R jest ma optymalniejsze adresowanie, przez co jest dokladniejszy i szybszy, a wiec bardziej przyszlosciowy.
pawelblu jest offline  
Stary 20.08.2004, 10:55   #13
imola
>my private watch dog ;)<
 
Avatar użytkownika imola
 
Data rejestracji: 09.04.2003
Lokalizacja: Łódź city
Posty: 673
imola zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez pawelblu
No wiec od poczatku.

Jezeli chodzi o kompatybilnosc to sa 2 szkoly + 1 nowa - pierwsza mowi o tym ze -R jest bardziej kompatybilny od +R druga ze jest odwrotnie a nowa mowi o wyzszosci +R z booktype na -ROM nad cala reszta.

Jak widac w tym artykule: http://www.cdfreaks.com/article/122 i w tym zestawieniu: http://www.videohelp.com/dvd.htm kompatybilnosc jest podobna - ok 90% satcjonarnych odtwarzaczy odtworzy oba formaty.

Jezeli chodzi o techniczna roznice miedzy formatami to jest to przede wszystkim adrsowanie: artykul http://www.cdfreaks.com/article/113 Foramt +R do adresowania uzywa tzw. pre-groove i przenosi informacje zwiazane z adresowaniem w modulacji fali o duzej czestotliwosci a format -R do adresowania uzywa tzw. pre-pitow, a fala ma kilkarotnie mniejsza czestotliwosc. Format +R jest ma optymalniejsze adresowanie, przez co jest dokladniejszy i szybszy, a wiec bardziej przyszlosciowy.
No dokładnie to samo w chipie napisali tyle, że po polskiemu.
__________________
Wszystkie komputery PC są kompatybilne, ale niektóre są kompatybilniejsze od innych.
Twój jest zawsze mniej kompatybilny.



imola@interia.pl
imola jest offline  
Stary 20.08.2004, 17:51   #14
GULIwer
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.08.2004
Posty: 9
GULIwer zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez marcin100
ale nie wiem czy to dobrze zrozumiałem to proszę o dokładną odpowiedź : czy + to płyta multisesyjna a - nie? Czyli czy mogę dogrywać pliki na minusa ?
możesz, odpoweidź jak ..... tutaj http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=38147
testuj i podziel się info
GULIwer jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.