Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 02.04.2008, 12:49   #16
salawalas
Minarchista
 
Avatar użytkownika salawalas
 
Data rejestracji: 20.09.2005
Lokalizacja: CK City
Posty: 121
salawalas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Na przykład to:
http://www.tme.pl/spray-kontakt-ipa-...em/chem18.html
Można użyć też zwykłego spożywczego spirytusu rektyfikowanego 95%, ale czy warto ?
UWAGA!
Należy wystrzegać się jak ognia waty i wacików do tej operacji. Obecnie stosowane są soczewki z tworzyw sztucznych. W połączeniu z rozpuszczalnikiem wata skutecznie zmatowi nam soczewkę i gwarantuję, że taki laser NIC już w swoim życiu nie odczyta!

Ja stosuję do tego miękki pędzelek (kiedyś chyba służył do makijażu) dokładnie wyczyszczony i odtłuszczony spirytusem. Pędzelek delikatnie zanurzamy w rozpuszczalniku (trzeba sprawdzić wpierw czy sam pędzelek nie reaguje z alkoholem i nie zostawi nam pozostałości rozkładającego się włosia !) i na mokro czyścimy soczewkę z grubszych zanieczyszczeń. Potem delikatnie, jeszcze przed odparowaniem rozpuszczalnika, zbieram pozostałości zwykłą chusteczką higieniczną, konkretnie samym rogiem chusteczki.
Są w sprzedaży specjalistyczne waciki do czyszczenia soczewek w aparatach fotograficznych, ale nie wiem, czy to trafna inwestycja. Zresztą co kto lubi.
Operację można powtórzyć. Potem można delikatnie (!) i z większej odległości (!) wydmuchać "pozostałości" z chusteczki. Choć to już extrema i przy dokładnym zabiegu nie ma prawa nic zostać, co można sprawdzić przy pomocy lupy, np.
Ja stosuję taką metodę od 4 lat (co kilka miesięcy- miasto, spory ruch uliczny) na mojej yamasze dvd-s540 i nie narzekam.
salawalas jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.