Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 23.03.2009, 17:10   #1
Dziadek13
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.03.2009
Lokalizacja: Mysłowice
Posty: 9
Dziadek13 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czyta tylko orginały DVD/CD nie czyta nagranych

Laptop thoshiba satellite S1800.
Jak w temacie Płyty orginalne czyta bez problemu ale nagrane już nie.Mam płytke XP recowery i chciałem zrobić kopie tej płytki z SP3 żeby mieć w razie czego kopie i tu problem bo nie czyta mi tej recowery na innym lapku bez problemu dla próby czyta.Po zinstalwaniu XP z orginału recowery i instalacji programów ale z usb niema problemów za to z nagranych nie czyta płytek musi być orginał.Pytanie jest takie jak można wyłączyć to zabezpieczenie.
Były płytki nagrywane na +,- wolne nagrywanie,szybkie nagrywanie tak dla info.
Dziadek13 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.03.2009, 17:31   #2
Bródka
Technik Informatyk
 
Avatar użytkownika Bródka
 
Data rejestracji: 22.01.2005
Lokalizacja: Katowice
Posty: 2,369
Bródka niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Wolne nagrywanie jest jeszcze gorsze niz szybsze np nagrywajac plyte z predkoscia 4x bedzie wiecej bledow niz nagrywajac plyte z predkoscia 8x czy 12x, co do plyt na jakich plytach nagrywales dane ?
__________________
Optiarc AD-7703S v1.03

Mój Mondek - PolskaJazda.pl
Bródka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.03.2009, 18:35   #3
Dziadek13
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.03.2009
Lokalizacja: Mysłowice
Posty: 9
Dziadek13 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki za odzew ale ten lapek tak od nowości ma i powiedzieli że to jest zabezpieczenie przeciw piratami i oni nie mogą tego usunąć dodali że za opłatą po cichu jest możliwość usunąć te zabezpieczenie.
Dziadek13 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.03.2009, 18:42   #4
Bródka
Technik Informatyk
 
Avatar użytkownika Bródka
 
Data rejestracji: 22.01.2005
Lokalizacja: Katowice
Posty: 2,369
Bródka niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ciekaw jestem co za idiota takie glupoty wygaduje, nie istnieje tego typu zabezpieczenie, owszem w grach czy filmach dvd jest zabezpieczenie przeciwko kopiowaniu ale nie powoduje ono nie czytania plyty tylko nie mozna by obejrzec filmu lub uruchomic gry, tak wiec jakich plyt nie czyta chodzi mi o producenta tych plyt
__________________
Optiarc AD-7703S v1.03

Mój Mondek - PolskaJazda.pl
Bródka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.03.2009, 20:15   #5
Dziadek13
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.03.2009
Lokalizacja: Mysłowice
Posty: 9
Dziadek13 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Tak więc wszyskie orginalne jakie bym nie zapodał do napędu czyta i czy by były porysowane czy to system, gry ,płyty ze sterownikami orginalne muzyka orginał,filmy DVD i CD też czyta ale już nie orginalne nagrane na różnych komputerach to zapomnieć różne płyty różnych producentów +,- różne szybkości tak ma ten typ od nowości a info takie uzyskałem w serwisie jak zaniosłem do reklamacji nawet w opisie jest opis dvd system password security i nie wiem co z tym zrobić bo koszt nowego napędu jest duży ale napęd jest sprawny jakoś inaczej.

Ostatnio zmieniany przez Dziadek13 : 23.03.2009 o godz. 20:20
Dziadek13 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.03.2009, 20:43   #6
Bródka
Technik Informatyk
 
Avatar użytkownika Bródka
 
Data rejestracji: 22.01.2005
Lokalizacja: Katowice
Posty: 2,369
Bródka niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Powtarzam nie ma takiego zabezpieczenia bo jak by bylo po co by dawali nagrywarki jak by po nagraniu plyty nie mozna bylo jej odtworzyć.

Umiesz czytac ze zrozumieniem ?
Chyba nie wiec napisze raz jeszcze
Podaj Nazwe Producenta Plyt Nagrywalnych Ktorych Nie Mozesz Odtworzyc
__________________
Optiarc AD-7703S v1.03

Mój Mondek - PolskaJazda.pl
Bródka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.03.2009, 20:52   #7
Dziadek13
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.03.2009
Lokalizacja: Mysłowice
Posty: 9
Dziadek13 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nawet na jednym z forum pisze gościu jak to pominąć :
Cytat:
Orginał Tłumaczenia
One little note though, I found my CD-Rom (24x) is very picky and choosie. It doesn't like burnt Cd's that are burnt on any high speeds. I found 12X burns worked well. Even for my backup windows XP cd (to prevent scratching of the original) didn't boot, instead it would just hang. Some ways around this is to press pause during bios bootup to allow the cd to boot up when bios checks the drive (worked for me).
Tłumacz PL
Jeden mały pamiętać jednak, znalazłem mój CD-ROM (24x) jest bardzo Wybredni i choosie. Nie ma jak spalona Cd's, które spalono na wysokiej prędkości. Znalazłem 12x oparzenia dobrze. Nawet dla mojego zapasowej dysku CD systemu Windows XP (w celu zapobieżenia drapaki do oryginału) nie uruchamia się, że zamiast po prostu zawiesić. Niektóre sposoby na to, by nacisnąć pauzę w BIOS bootup umożliwienie cd do uruchomienia się, gdy BIOS sprawdza dysk (pracował dla mnie).
Stąd moje poszukiwanie rozwiązania.
Sony, verbatim,TDK i inne produkty nie tylko DVD bo i CDR też.

Ostatnio zmieniany przez Dziadek13 : 23.03.2009 o godz. 20:56
Dziadek13 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.03.2009, 20:59   #8
Bródka
Technik Informatyk
 
Avatar użytkownika Bródka
 
Data rejestracji: 22.01.2005
Lokalizacja: Katowice
Posty: 2,369
Bródka niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Dobra to jakiego producenta jest naped i czy nie masz czasami zainstalowanego programu typu alcohol 120% czy daemon tools
__________________
Optiarc AD-7703S v1.03

Mój Mondek - PolskaJazda.pl
Bródka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.03.2009, 21:14   #9
Dziadek13
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.03.2009
Lokalizacja: Mysłowice
Posty: 9
Dziadek13 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam orginał recowery system i jak go zainstaluje to jest wsio stery grafiki dzwięk to co potrzebuje laptop nic więcej nie instaluje i dla pruby wkładam jakąś nagraną płyte np kopie recowery i kaplica nie czyta ta sam płyta bootuje w innym lapku tak na prube albo włoże orginał film DVD i chodzi a kopia już nie wszystkie inne programy musze na pendrive mieć żeby zainstalować np office mam orginał i płyta działa nerwy mnie biorą bo nie moge zrobić kopi tych drogich programów bo ich nie czyta a na płyty różne wydałem tyle kasy że hey i już jestem załamany napęd DVD pisze Toshiba nic więcej miałem kiedyś sposób na dblokowanie cd w toshibie 4600 pro ale nie myślałem że jeszcze będe miał toshibe robiło to sie na gnieżdzie napędu z oporem między bolcami.Nawet zmieniłem mu dysk bo myślałem że tam jest coś zapisane.

Ostatnio zmieniany przez Dziadek13 : 23.03.2009 o godz. 21:16
Dziadek13 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.03.2009, 21:20   #10
Bródka
Technik Informatyk
 
Avatar użytkownika Bródka
 
Data rejestracji: 22.01.2005
Lokalizacja: Katowice
Posty: 2,369
Bródka niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
daj prawy przycisk na komputer, zarzadzaj, manager urzadzen, stacje dyskow cd/dvd i tam pisze jaki masz naped, co do twojej wymyslonej blokady nie ma czegos takiego naped nie jest w stanie sprawdzic czy plyta jest kopia czy nie bez odpowiedniego programu, przypuszczam ze masz naped dvd matshita i tu jest pies pogrzebany te napedy sa guzik warte a wymysly serwisantow wsadz sobie miedzy bajki bo niezli idioci tam pracuja mowiac ze plyty nagrane sa wykrywane jako piraty i naped ich nie odczyta przeciez nagrana plyta wcale nie musi byc nielegalna kopia, a na czym nagrywasz plyty, polecam nero lub jakikolwiek inny darmowy program do nagrywania plyt
__________________
Optiarc AD-7703S v1.03

Mój Mondek - PolskaJazda.pl
Bródka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.03.2009, 21:30   #11
Dziadek13
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.03.2009
Lokalizacja: Mysłowice
Posty: 9
Dziadek13 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nagrywam płyty Nero v9 i kopie obrazu Alcohol 120 na stacjonarnym komputerze.Athlon dulal core 5200.Jak rozbiore tego lapka jak mnie wkurzy to sprawdze jak na nim pisze.Dzięki za całe info może trza będzie z odzysku zakupic do niego jakiś DVD w Katowicach są na sokolskiej sklepy z urzywanymi lapkami i częściami do nich.
Dziadek13 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.03.2009, 21:33   #12
Bródka
Technik Informatyk
 
Avatar użytkownika Bródka
 
Data rejestracji: 22.01.2005
Lokalizacja: Katowice
Posty: 2,369
Bródka niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ale po co rozbierac laptopa, wejdz ze w ten manager urzadzen i tam pisze jaki masz naped, cos trudno od ciebie podstawowe informacje wyciagnac, nie odpowiedziałeś mi tez na pytanie czy nie masz na laptopie jakiegos programu typu alcohol czy daemon tools
__________________
Optiarc AD-7703S v1.03

Mój Mondek - PolskaJazda.pl
Bródka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.03.2009, 21:53   #13
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
w celu zapobieżenia drapaki do oryginału
rozbrajające

płyty tłoczone odbijają lepiej światło lasera (niemal w 100%), gdy CD-R znacznie słabiej (około 70%) i jak laser jest do niczego, to ta różnica już wystarczy aby napęd nie czytał wypalanych płyt ...


pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.03.2009, 12:55   #14
Dziadek13
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.03.2009
Lokalizacja: Mysłowice
Posty: 9
Dziadek13 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
@Bródka napęd to TOSHIBA DVD-ROM SD-C2502 tyle pisze a co do instalki nero czy inne to napisałem że system jest goły to co w recovery jest.
@Arepo
Cytat:
płyty tłoczone odbijają lepiej światło lasera (niemal w 100%), gdy CD-R znacznie słabiej (około 70%) i jak laser jest do niczego, to ta różnica już wystarczy aby napęd nie czytał wypalanych płyt ...
Co do tej podpowiedzi to powtórze że mam tą przypadłość odrazu jak go kupiłem i takie info że tak będzie otrzymałem w servisie laptop był nowy i nie przypuszczam że napęd podmienili w sklepie.A płyty mam nie tylko cd-rom ale i dvd.Laptop ma już ładnych pare lat i tylko łyka orginały bez problemu.
Dziadek13 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.03.2009, 13:16   #15
Bródka
Technik Informatyk
 
Avatar użytkownika Bródka
 
Data rejestracji: 22.01.2005
Lokalizacja: Katowice
Posty: 2,369
Bródka niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ten naped ma chyba z 8 lat, wiec nie zdziwiłbym sie ze on wcale nie potrafi czytac plyt nagrywalnych, nagraj jakies dvd+r i zmien book type na dvd-rom dzieki temu naped powinien odczytac ta plyte jako dvd-rom a nie jako dvd+r
__________________
Optiarc AD-7703S v1.03

Mój Mondek - PolskaJazda.pl
Bródka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Szukam Pracy zick Humor 58 08.11.2023 11:30
Chuck Norris Morris Humor 111 07.10.2018 01:42
Kopiowanie DVD - ciekawy problem Coppermine Napędy optyczne DVD 8 09.03.2009 18:32
Powtórka z historii - trochę długie para Off topic 63 01.09.2005 09:50
Funny fotos, kawaly... itp. - jeszcze sie tak nie usmialem :) Kasprzak Humor 4225 11.07.2005 11:59


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.