Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 19.12.2005, 10:33   #1
KowaI
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.12.2005
Posty: 3
KowaI w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
DMA i PowerDVD

Nie wiem czy dobrze wybrałem dział jak nie to przepraszam ale potrzebuje pomocy.

Mam problem z DMA i nagrywarką Lite-ON. Po zainstalowaniu świeże systemu Windows XP Profesional z SP2 nie mogę włączyć DMA. W ustawieniach systemowych pokazuje że nagrywarka pracuje w trubie UDMA 2. Tak samo pokazuje w programie diagnostycznym Nero. Problem jest gdy włącze program diagnostyczny PowerDVD 5 i tam opcja DMA jest nieaktywna i nie włączona. Odinstalowałem PowerDVD 5 i zainstalowałem 3 i tam mogę włączyć tryb DMA. Więc go włączyłem i przeresetowałem system jak prosił program i po resecie wyskakuje mi komunikat błędu ASPI File not found. Instalowałem już sterowniki ASPI na różne sposoby korzystałem z forceASPI i nic. Może ktoś z was wie jak sobie z tym poradzić. Pod 98 tryb odrazu się włącza i program diagnostyczny PowerDVD pokazuje odrazu że DMA jest włączone.

Pozdrawiam i czekam na pomoc.
KowaI jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 19.12.2005, 10:59   #2
czechoj
Dziadek
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika czechoj
 
Data rejestracji: 24.06.2002
Lokalizacja: dolnośląskie
Posty: 6,041
czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
pewnie znowu płyta główna z nForcem nVidii?
__________________
czechoj
APLIKATOR _ REKULTYWATOR
czechoj jest offline  
Stary 19.12.2005, 16:42   #3
KowaI
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.12.2005
Posty: 3
KowaI w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nie płyty były różne. Ja już z tym problemem walcze jakiś czas. Generalnie na płytach gigabyte np 8I915PL-G.
Ale na innych też było to samo.
KowaI jest offline  
Stary 21.12.2005, 20:01   #4
zene_k
Zarejestrowany dla jaj
 
Avatar użytkownika zene_k
 
Data rejestracji: 25.11.2004
Lokalizacja: 53°25' N,14°35' E
Posty: 3,826
zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Masz inaczej? Wrzuć screena
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
DMA i PowerDVD-screenshot003.jpg  
__________________
Pozdrawiam Marek
zene_k jest offline  
Stary 26.12.2005, 12:06   #5
xenonn
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.12.2005
Posty: 3
xenonn w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez KowaI
Mam problem z DMA i nagrywarką Lite-ON. Po zainstalowaniu świeże systemu Windows XP Profesional z SP2 nie mogę włączyć DMA. W ustawieniach systemowych pokazuje że nagrywarka pracuje w trubie UDMA 2. Tak samo pokazuje w programie diagnostycznym Nero. Problem jest gdy włącze program diagnostyczny PowerDVD 5 i tam opcja DMA jest nieaktywna i nie włączona. Odinstalowałem PowerDVD 5 i zainstalowałem 3 i tam mogę włączyć tryb DMA. Więc go włączyłem i przeresetowałem system jak prosił program i po resecie wyskakuje mi komunikat błędu ASPI File not found. Instalowałem już sterowniki ASPI na różne sposoby korzystałem z forceASPI i nic. Może ktoś z was wie jak sobie z tym poradzić. Pod 98 tryb odrazu się włącza i program diagnostyczny PowerDVD pokazuje odrazu że DMA jest włączone.
No dobra, ale jakie to ma znaczenie co pokazuje powerdvd? Pamiętam, że kiedyś przeczytałem w instrukcji powerdvd, żeby sie tym za bardzo nie przejmować, przynajmniej pod xp.

pzdr

xenonn
xenonn jest offline  
Stary 26.12.2005, 17:12   #6
karel48
Dobre muchy nie są złe...
 
Avatar użytkownika karel48
 
Data rejestracji: 12.12.2004
Lokalizacja: Krakow
Posty: 528
karel48 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez xenonn
No dobra, ale jakie to ma znaczenie co pokazuje powerdvd? Pamiętam, że kiedyś przeczytałem w instrukcji powerdvd, żeby sie tym za bardzo nie przejmować, przynajmniej pod xp.

pzdr

xenonn
Otóż to - to najbardziej trafna odpowiedź na Twój problem, który tak naprawdę nie jest problemem.
__________________
Benq DW-1640 (BSRB), Liteon LH-18A1H (HL09), Liteon SOHR-5238S (S09),

Liteon - i po co przepłacać ...
karel48 jest offline  
Stary 26.12.2005, 17:42   #7
richie ploomba
Bywalec
 
Avatar użytkownika richie ploomba
 
Data rejestracji: 14.05.2003
Lokalizacja: zywiec
Posty: 50
richie ploomba zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
no i jaka to plyta?? na chipie nvidi'i?? nforce3? jesli tak to zainstaluj najnowsze sterowniki nforce ktore oficjalnie nie sa do 3ki tylko do nforce 4. mialem taki problem na mojej plycie asusa k8n z nforcem 3. instalowalem stery z plytki dolaczonej od producenta i powerdvd nie chcial mi poprawnie wspolpracowac z liteonem..scinal sie film i zwieszalo mi powerdvd..instalowalem windvd i problemu na nim nie bylo..dreczylo nie jednak nadal to powerdvd..szukalem nowszych sterow do nforca3 ..nie bylo..znalazlem nowe w ktorych w specyfikacji napisane bylo ze do nforce 4 sa tylko..zainstalowalem ..i smiga
__________________
------------------------------------------
//^^//YeRyHo MeKkA iS StIlL aLiVe////=^/
>>>>>www.amortyzator.fora.pl<<<<<<
------------------------------------------
richie ploomba jest offline  
Stary 27.12.2005, 06:58   #8
KowaI
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.12.2005
Posty: 3
KowaI w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Płyty generalnie były na chipsecie Intela 915. W PowerDVD faktycznie w dokumentacji jest napisane zżeby pod XP się nie bawić tymi ustawieniami. Co do problemu to możliwe że to nie jest problem bo filmów nie przycina. Chodzą bez problemu ale troche to dziwne nie sądzicie ?.
KowaI jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.