Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 20.06.2003, 10:34   #1
baski
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Posty: 170
baski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Clone DVD i inne tego typu



Czy ktoś już z Was tesował to cudo


8) 8) 8)

Ostatnio zmieniany przez RobsYoda : 22.06.2003 o godz. 10:19
baski jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 20.06.2003, 11:46   #2
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
właśnie dostałem program i przystępuję do testowania...
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline  
Stary 20.06.2003, 11:54   #3
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Owszem,
CloneDVD dołączył do grona programów kompresujących poprzez transcoding.
Mój prywatny ranking (tego typu softu) wygląda następująco:

1.InstantCopy7
2.DVDSrink2.3 oraz DVD2One1.2
3.DVD95Copy
4.DVDxCopy Xpress, CloneDVD
5.DVD2One1.13(i starsze), DVDShrink 1.03
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline  
Stary 20.06.2003, 14:36   #4
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
i już wszystko wiem - poniżej wyniki moich badań...

Film: Gladiator, czas trwania 149 min.
- wielkość oryginalna filmu to ok. 6.5 Gb (3 ścieżki audio: 1 x DD 5.1, 1 x DD 2.0 i 1 x DTS + 19 wersji napisów)
- wybrałem do kopiowania sam film + audio DTS + polskie napisy

Mój konfig:
Athlon XP 2 GHz, płyta na nForce 2, RAM 512 Mb, Windows XP Pro i oczywiście CloneDVD v.1.1.4.1

Pierwsze starcie:
1. program nie kopiuje bezpośrednio zabezpieczonych płyt. trzeba najpierw użyć np. DVD Descryptera
2. oferuje możliwość skopiowania całej płyty lub samego filmu z wybranymi składnikami i menu
3. wedle dostępnych informacji program posługuje się metodą transcodingu podobnie jak DVD2One czy Instant Copy
4. ma bardzo ładny i funkcjonalny interfejs. obsługa odbywa się "step by step" i jest bardzo łatwa
5. skopiowany film można zapisać bezpośrednio na DVD lub w postaci pliku ISO, który poźniej możemy wypalić za pomocą tego programu

Do dzieła:
- wybór ustawień zajmuje chwilę o ile się wie o co chodzi w takich programach
- na początek wybieram opcję zapisu do ISO
- obciążenie procesora podczas pracy to średnio ok. 70 %
- w międzyczasie można podziwiać owieczkę (symbol firmy Elby), która w oczekiwaniu na film zajada się namiętnie popcornem

Finał:
- obróbka filmu do rozmiarów DVD-R trwała 33 min
- stworzenie pliku ISO to kolejne 22 minuty
- w międzyczasie owieczka przestała jeść popcorn i wzięła się za pisanie czegoś w czerwonej księdze. mam nadzieję, że nie spisuje moich danych w celu zakapowania mnie do Universal Pictures
- kopia ma rozmiar 4.33 Gb czyli prawie idealny

Jakość:
- porównanie zrobiłem na dobrym TV 32"
- widać różnice w tzw. detaliczności obrazu: kopia jest trochę mniej ostra
- ścięte bitrate widać też w scenach dynamicznych: występuje lekkie "śnieżenie" krawędzi podczas ruchu
- kolory też wydają się mniej intensywne
- oczywiście trzeba się dokładniej przyjrzeć, żeby zobaczyć te różnice

Według mnie CloneDVD dobrze wypada na tle podobnych programów. moim zdaniem oferuje podobną jakość jak Instant Copy i wolałbym go od wynalazków typu DVD2One czy DVD Shrink (chociaż to tylko pojedyńczy, krótki test i niekoniecznie mam rację).
oczywiście nadal pozostanę przy jakości jaką daje CCE i powyższe rozważania mają jedynie czysto edukacyjny charakter...


Z ostatniej chwili: napisy w mojej kopii są niewidoczne
fizycznie są, widać wpis w pliku *ifo i teoretycznie można je włączyć ale za cholerę się nie pokazują.
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.

Ostatnio zmieniany przez CobraVerde : 23.06.2003 o godz. 16:34
CobraVerde jest offline  
Stary 20.06.2003, 20:19   #5
berr64
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 16.02.2003
Lokalizacja: Gdzieś na północy
Posty: 80
berr64 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Po skopiowaniu 2 godzinnego filmu "Show" programem CloneDVD, mogę tylko jedno powiedzieć, żadna rewelacja, nawet program DVD2One1.2 lepiej to zrobił.
Nagrywarka Pioneer 105
Płyty Princo x4
TV Philips 32"Pixel Plus.
Pozdrawiam.
berr64 jest offline  
Stary 20.06.2003, 20:19   #6
baski
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Posty: 170
baski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
.




CobraVerde czy możesz napisać krok po kroku jak się zabrałeś do roboty?

Też spróbowałem Matrix (jedynka)- ale bez sukcesu.

Po zrzuceniu filmu za pomocą DVD Decryptera (pliki a nie obraz płyty - mam FAT32 na dysku i plik ISO byłby za duży - uruchomiłem Clone'a. I właśnie wywalił mi błąd w vob'ie - pewnie coś zwaliłem przy zrzucie Decrytpterem... Będę wdzięczny za jakąkolwiek podpowiedź.

A tak przy okazji czym różnią się między sobą 2 pierwsze opcje - "Copy DVD Titles" i "Clone DVD" - czy obie będą działały z HDD??


8) 8) 8)

.
baski jest offline  
Stary 20.06.2003, 21:01   #7
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
baski napisa***322;(a)
Po zrzuceniu filmu za pomocą DVD Decryptera (pliki a nie obraz płyty - mam FAT32 na dysku i plik ISO byłby za duży
Spokojnie możesz robić ISO, DVDDecrypter podzieli ci obraz na części nie przekraczające 4GB
Cytat:
baski napisa***322;(a)
czym różnią się między sobą 2 pierwsze opcje - "Copy DVD Titles" i "Clone DVD" - czy obie będą działały z HDD??
W pierwszym trybie wybierasz co chcesz z danej płyty skopiować,
w drugim robisz kopię calej płyty 1:1.
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline  
Stary 20.06.2003, 23:55   #8
baski
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Posty: 170
baski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
RobsYoda napisa***322;(a)
Spokojnie możesz robić ISO, DVDDecrypter podzieli ci obraz na części nie przekraczające 4GB

W pierwszym trybie wybierasz co chcesz z danej płyty skopiować,
w drugim robisz kopię calej płyty 1:1.


Dzięki za info!

No ale jeśli wybierzemy opcję "Clone DVD" - czy ona pójdzie z danych z HDD a nie bezpośrednio z DVD? - i jeszce jedno - a co się stanie przy tej opcji gdy płyta jest dwuwarstwowa albo na HDD jest więcej danych niż 4,7 - proponuje rekompresję? - pewnie nie można dzielić na 2 płyty jak w DVDXCopy?
Chłopaki z Elby wyraźnie boją się procesów - dlatego nie można wykonać kopii zabezpieczonych płyt (jak to się ma do CloneCD?? - paranoja!!). Trzeba chyba zaczekać na nowsze wersje bo to nie wygląda zbyt rewelacyjnie...

8) 8) 8)

.
baski jest offline  
Stary 21.06.2003, 00:46   #9
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
RobsYoda napisa***322;(a)
Owszem,
CloneDVD dołączył do grona programów kompresujących poprzez transcoding.
Mój prywatny ranking (tego typu softu) wygląda następująco:

1.InstantCopy7
2.DVDSrink2.3 oraz DVD2One1.2
3.DVD95Copy
4.DVDxCopy Xpress, CloneDVD
5.DVD2One1.13(i starsze), DVDShrink 1.03
A pozwól drogi Mistrzu Jedi, że spytam - Czy IC7 jest według Ciebie wystarczającą opcją ? Czy nalezy wzorem Cobra Verde męczyć się nad CCE (za pomocą załóżmy DVD2DVDR). Czy taki "kombajn", bedący firmowym programem nie jest wystarczający (IC7) ?

W wypadku SVCD, znakomity jest program DVD2SVCD - ma tę zaletę,ze obsługuje wszystko sam... Po ustawieniu odpowiednich opcji. DVD2DVDR az tak samodzielny chyba nie jest.. Więc moze jednak kombajn IC7 ?

Uwagi Cobra Verde równiez mile widziane

Pozdrawiam

Jabba
Jabba the Hutt jest offline  
Stary 21.06.2003, 00:51   #10
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
szkoda ze Clone dvd sie nie wykazal

Wiec dalej zostaje DVDXCopy najlepszym programem, i chyba na dluzej juz tak bedzie.

uzywajac dvdxcopy nie potrzeba innych pomocnych jak decrypter jeden klik i po sprawie
__________________
zorg jest offline  
Stary 21.06.2003, 12:28   #11
fido2001
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika fido2001
 
Data rejestracji: 24.04.2002
Lokalizacja: Krakow
Posty: 409
fido2001 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam.

Uwazam ze "meczarnia" z CCE jest gra warta swieczki... Moze na poczatku wydaje sie skomplikowana, ale po przerobieniu 3/4 filmow, operacje wykonuje sie odruchowo - wbrew pozorom jest to bardzo latwe... Po za tym wystarczy minimum wiedzy z dziedziny kodowania stratnego MPEG2, aby zrozumiec wszystkie potrzebne terminy, a to juz pozwoli na maXymalna manipulacje obrazem wyjsciowym, i daje bardzo elastyczne narzedzie do konwersji.
Z ta manipulacja chodzi mi o to, ze mozna dostosowac opcje kodowania inne do kazdego filmu co pozwoli na stworzenie kopii o ledwie widocznych ( lub wcale ) roznicach...

Tez na poczatku obstawalem przy DVD2One, potem skoczylem na IC7, ale po tym jak koledzy CobraVerde i Gelo_5 wyciagneli pomocna dlon i nauczyli mnie od podstaw zabawy z CCE, juz nigdy nie wroce do czegokolwiek z powyzszej listy....

Po za tym uwazam ze jezeli program za kilka tys. dolarow istnieje i sie sprzedaje, tzn. ze jest warty swojej ceny.... ( CCE ).

Jezeli ktos jest jeszcze nie zdecydowany to zapraszam na : forum.doom9.org

Pozdrawiam. Rafal
__________________
Pomóż mi - pomogę Tobie....
fido2001 jest offline  
Stary 21.06.2003, 14:26   #12
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Jabba the Hutt napisa***322;(a)
A pozwól drogi Mistrzu Jedi, że spytam - Czy IC7 jest według Ciebie wystarczającą opcją ? Czy nalezy wzorem Cobra Verde męczyć się nad CCE (za pomocą załóżmy DVD2DVDR). Czy taki "kombajn", bedący firmowym programem nie jest wystarczający (IC7) ?
hehe, najgorsze te męczarnie nie
po części prawda jest taka jak mówi fido:

Cytat:
fido2001 napisa***322;(a)
Uwazam ze "meczarnia" z CCE jest gra warta swieczki... Moze na poczatku wydaje sie skomplikowana, ale po przerobieniu 3/4 filmow, operacje wykonuje sie odruchowo - wbrew pozorom jest to bardzo latwe... Po za tym wystarczy minimum wiedzy z dziedziny kodowania stratnego MPEG2, aby zrozumiec wszystkie potrzebne terminy, a to juz pozwoli na maXymalna manipulacje obrazem wyjsciowym, i daje bardzo elastyczne narzedzie do konwersji.
Nie da się ukryć, że DVD2DVDR posiadać musi przewagę (mówię tu o przewadze jakości materiału) nad w/w softem opierającym się na trancodingu, chociażby z tego względu, że bazuje na rekompresji (w dokładnym tego słowa znaczeniu) a na dodatek przy udziale CCE, który oferuje nieograniczony tryb multipass.
Ale, czy jakość ta w wielu przypadkach będzie bardzo się różniła od tej osiągniętej przy udziale IC7, no to niestety sam musisz ocenić na własne oko.
Mrbass z doom9 zamieszczając na swej stronie takie porównanie programów na podstawie zrzuconych klatek z filmu, po kilku dniach usunął to w cholere. Wysłałem do niego maila z prośbą żeby mi podrzucił ten plik z zrzutami. Przeprosił i napisał że już tego niema, a plik wykasował ponieważ stwierdził że większość ludzi jest całkiem ślepa i nie zauważała wogóle żadnych różnic.
W końcu udało mi się te fotki znaleść są tutaj http://republika.pl/dvd2dvdr/ dla zainteresowanych.

A wracając do tematu IC7, moim zdaniem jest najbliższy jakości CCE,
a co do obsługi DVD2DVDR - to także nie jest soft idealny, jemu również zdarzają się błędy.
Więcej już nie piszę, aha nie jeszcze jedno
Cytat:
zorg napisa***322;(a)
Wiec dalej zostaje DVDXCopy najlepszym programem, i chyba na dluzej juz tak bedzie.
bez komentarza...
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline  
Stary 21.06.2003, 16:52   #13
berr64
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 16.02.2003
Lokalizacja: Gdzieś na północy
Posty: 80
berr64 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Może ktoś zamieściłby instrukcję do IC7, tak jak jest do DVD2DVD-R.
Myślę, że sokrzystało by wiele osób, między innymi ja. Mam ten program, ale nie bardzo wiem co z czym się je.Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i kolegę RobsYoda.
berr64 jest offline  
Stary 21.06.2003, 17:06   #14
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
berr64 napisa***322;(a)
Może ktoś zamieściłby instrukcję do IC7, tak jak jest do DVD2DVD-R.
Myślę, że sokrzystało by wiele osób, między innymi ja. Mam ten program, ale nie bardzo wiem co z czym się je.Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i kolegę RobsYoda.
W anglisjkom jazyku to jest tutaj : http://www.mrbass.org/instantcopy/

Jabba
Jabba the Hutt jest offline  
Stary 21.06.2003, 17:13   #15
berr64
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 16.02.2003
Lokalizacja: Gdzieś na północy
Posty: 80
berr64 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Jabba the Hutt napisa***322;(a)
W anglisjkom jazyku to jest tutaj : http://www.mrbass.org/instantcopy/

Jabba
Dzięki, ale jestem starej daty wychowany na języku Rosyjskim.
berr64 jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.