Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 04.01.2005, 22:35   #1
Pinky69
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.01.2005
Posty: 5
Pinky69 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question DVD LG GSA-4120B - Błąd ogniskowania bądź śledzenia

witam,
nie jestem pewien czy ten problem klasyfikuje pod dzial DVD czy tez pod dzial CD wiec nie zdziwcie sie jak zobaczycie to w obu

od kilku dni nowiutka nagrywarke DVD LG GSA-4160B, w ramach testu nagrywalem na niej kilka CD 700MB Howk@40x (tylko prosze mnie nie oswiecac ze to noname bo to juz wiem) i przy kilku z nich, losowo proces nagrywania w Nero 6.6.0.3 zosaje przerwany przy okolo 80% z komunikatem o bledzie "Błąd ogniskowania bądź śledzenia".
Czy ktos wie co oznacza ten blad?
Czy to jest kwestia sprzetu?
Czy po prostu nagrywarka DVD nie lubi krazkow CD-R Howka?

Sprubowalem nagrywac kilka CD na nizszej predkosci 4x ale to nie pomoglo,
wymienilem firmware z A300 na A301 (pobrany z oficjalnej strony LG, upgrade zakonczony z powodzeniem) ale ciagle losowo jakis CD zostaje zniszczony.

Sprawdzalem tez te krazki na DVD LG GSA-4120B u kolegi i nie bylo problemu (a ponoc oba te napedy sprzetowo sie nie roznia zbyt wiele)

Wiem ze kompatybilnosc CD-R zalezy od sprzetu ale z w/w Howkami nie mialem tez nigdy problemu na zwyklych CD-RW, czy tez combo Samsunga SM-348B i nigdy nie bylo z z nimi problemu.

Jezeli ktos wie co zonacza w/w komunikat bledu lub wie co zrobic by sie juz nie pojwaial (bez inwestowania w cd sony czt tdk) toczekam na posta.
pozdro wszystkim
Pinky69 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.